دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: به نظر شما بهترین نوع سرمایه گذاری چیست؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

پیش فرض پاسخ : به نظر شما بهترین نوع سرمایه گذاری چیست؟

با سلام خدمت دوستان
    یک موردی رو که بایستی یادآور بشم اینکه در خصوص دوستانی که نظرشون در سرمایه گذاری خرید ملک و زمین و... هست بایستی به این نکته دقت بشه که خرید هر نوع ملکی بازدهی مطلوب رو نداره چرا که بایستی حتما معیار های رشد رو داشته باشه مثلا فردی که مبادرت به خرید قطعه زمینی میکنه در خصوص رشد اون ملک از لحاظ موقیعیت های جغرافیایی بایستی بررسی بشه چون ارزش املاک در هر جا و در هر منطقه متفاوته مثلا اماکنی که در اشراف بزرگراه ها و مجاورت مدارس .....وموارد این چنینی یا اصلاحاتی داره ویا از لحاظ موقعیت از حالت نافرمی در ساخت و یا در ابعاد زمین مشاهده میشه بایستی مد نظر قرار بگیره یا خرید اماکن مورد دار مثل اوقافی و ....که هم از لحاظ شرع و عرف و هم سایر موارد دارای اشکالاتی است که از ارزش ملک کاسته خواهد شد یا انتخاب مکانهای دور افتاده ای که جای رشد در طولانی مدت دارند در سیو سرمایه بایستی دقت نظر حاصل شود

با سپاس از توجه شما

2. 6 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم زراعی
    ارسال تشکر
    834
    دریافت تشکر: 318
    قدرت امتیاز دهی
    1231
    Array
    ص-جلالی's: جدید92

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز
    و با تشکر از حضور فعالتون و کامنت هاتون
    با توجه به اینکه شما تجربه خوبی در زمینه تعاونی های تولیدی کوچک داشتید اگر براتون امکان داره در این خصوص بیشتر توضیح بدید و بفرمایید بهترین راه انتخاب مسیر درست در این نوع تعاونیها چیست و عزیزان چه توصیه هایی رو در این زمینه بایستی جدی بگیرند چراکه در جامعه امروزی افرادی که با سرمایه کلان اقدام به سرمایگذاری میکنند انگشت شمار ندهستند ولی افرادی که تمایل به سرمایه گذاری ها کوچک تعاونی دارند بیشتر این مسیر را انتخاب میکنند که در اون صورت استفاده تجربیات دیگران میتون براشون موثر باشه

با سپاس از توجه و همکاری شما دوست عزیز
    سلام عرض میکنم خدمت جنابعالی ودوستان عزیز
    درسته که من در سه تعاونی عضو شدم ولی این تعاونی ها دور ازمحل زندگی ام بودند (هم من هم سایر همکارانم) وما دور از محیط فعالیت آنها بودیم واز فعالیت آنها اطلاعی نداشتم.ماهم آنقدر گرفتار کار اداری خود بودیم هر یکی دوسال یک بار یادمان می افتاد که سهامدار تعاونی هستیم.
    موفقیت در تعادنی ها مستلزم این است که:
    یک تعاونی کوچک تشکیل بدهند.
    چند نفر دوست و آَشنا (شناخته شده)که همه اعضاء در یک رشته تخصص داشته باشند (دارای گرایشهای مرتبط)وهیچ یک از آنها در جای دیگر کاری نداشته باشند واز نظر تخصص و تعهد مورد تایید باشندباسرمایه یکسان میتوانند یک تعاونی موفقی داشته باشند.در استان زنجان درسطح استان (دهستانی)در هر دهستان تعاونی های کشاورزی با مشارکت کارشناسان کشاورزی(هر تعاونی شامل کارشناسان زراعت،دامپروری،حفظ نباتات،ماشین آلات کشاورزی،باغبانی ،آبیاری وترویج)تشکیل شده است که خود کارشناسان کارمیکنندوبسیار موفق هستند از امکانات وکمکهای دولتی وراهنمایی کارشناسان سازمان هم بی بهره نیستند.ویا میتوانند چند نفر یک گلخانه احداث کنند.درسطوح کوچکتر هم کارهای دیکری وجود دارد .یک دست صدا ندارد.موفق باشید.
    پیامبرخدا(ص)فرمود:
    یاعلی!اذان نور است.

4. 7 کاربر از پست مفید ص-جلالی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 6
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ملک.زمین.خانه میتونه خوب باشه

6. 5 کاربر از پست مفید spring_77 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم زراعی
    ارسال تشکر
    834
    دریافت تشکر: 318
    قدرت امتیاز دهی
    1231
    Array
    ص-جلالی's: جدید92

نقل قول نوشته اصلی توسط ^*زهرا*^ نمایش پست ها
    اینو دقیق نمیدونم بسته به این که چقدر جرأت داشته باشم و چقدر وارد باشم داره!! شاید بورسو انتخاب کنم!
    سلام بر دوستان گرامی
    یکی از سرمایه گداری های خوب هم در بورس است.ولی این سرمایه گذاری هم، دارای فوت وفن است واگر و مگر داره. در ابتدای کار حد اقل تا یکسال باید در سالن های بورس وکارگذاریها رفت و آمد داشته باشیم و روزنامه های مربوط به شرکت هایی که سهامشان در بورس عرضه شده است را مطالعه کنیم.اینطور نیست که هروقت دلمان خواست بریم سهام بخریم.در ضمن نباید سهام گران قیمت بخریم.با مطا لعه سوابق سهام تصمیم میگیریم بخریم یا نخریم.باید سهام شرکتی را بخریم که شناخته شده است و درزمان خرید قیمت سهام آن در حد اقل قیمت فصول گذشته باشد.شرط دیگر خرید سهام اینست که باید حوصله داشته باشیم وآنقدر سهام را نگهداریم تا به سود دهی برسد. من در سال گذشته این موضوع را تجربه کردم .سهام شرکت کربن ایران را در تاریخ91/01/14 خریدم94/6 تومان چون تازه کا ر و بی اطلاع از بورس وبورس بازی بودم در تاریخ 91/03/7 فروختم 97.7 تومان چو ن گاهی قیمتش پایین می رفت گاهی هم کمی بالا می رفت.حالا سهام همین شرکت بیش از 400 تومان است.
    پیامبرخدا(ص)فرمود:
    یاعلی!اذان نور است.

8. 5 کاربر از پست مفید ص-جلالی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با این اوضاع خرید ارز و اوراق قرضه

10. 3 کاربر از پست مفید nedalaf سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

همین دو روز گذشته یکی ازاقوام ملکی در شهر تهران که به ارزش یک میلیارد ودویست میلیون تومان بود را به ارزش 7 میلیارد تومان به فروش رساند. بدون زحمت و کار خاصی وفقط با صبر و حوصله.

خرید ملک و زمین

12. 5 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

ولی من معتقدم سرمایه گذاری یا بهتر بگم بدست آوردن سود باید توسط کار انسانی و مولد انجام بشه.

من اعتقادم بر این هست که زمین خریدن و یا هر چیزی خریدن که ارزشش در گذر زمان زیاد میشه چیز جالبی نیست.(جسارت نشه.واسه من جالب نیست) چون میبینم که بع علت داشتن پول و خرید و تغییر ارزش اون مورد من به پول رسیدم.خوب این پول زحمتی نداشت.شغلی ایجاد نکرد.کاری انجام نشد.

من نظرم روی حمایت از کار آفرینان هست.حتی اگر بدونم کسی قدرت کار افرین شدن رو داره پولمو به اون میدم.

14. 7 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    معدن
    ارسال تشکر
    25
    دریافت تشکر: 18
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

رو خرید فروش زمین

16. 4 کاربر از پست مفید ninetwo سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

تو کشور ما بهترین راه احتکار و گرانفروشی و این چیزاست بویِه که مسئولان در نهایت بی کفایتی هیچ غلطی هم نکنن واقعا متاسفم برا چنین وزرایی
    صد البته دلالی و خرید و فروش زمین و اینکه هر کارخونه ای بیاد و قیمتاشو چند برابر کنه و کشور هم صاحب نداشته باشه و این چیزا هم موثره!!

18. 3 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط Sartip Dadbin نمایش پست ها
    تو کشور ما بهترین راه احتکار و گرانفروشی و این چیزاست بویِه که مسئولان در نهایت بی کفایتی هیچ غلطی هم نکنن واقعا متاسفم برا چنین وزرایی
    صد البته دلالی و خرید و فروش زمین و اینکه هر کارخونه ای بیاد و قیمتاشو چند برابر کنه و کشور هم صاحب نداشته باشه و این چیزا هم موثره!!

با سلام خدمت شما دوست بزرگوار
    ممنونم از حضور شما در تاپیک و با تشکر از نظر تون
    البته من نظرم اینه که نمیشه همه تقصیرها رو به گردن مسئولین بندازیم چون قسمتی از این نابسامانیها در اقتصاد جهان هم نمود داره و ما طبق آمارها بارها شاهد رکود اقتصادی و بحران های ناشی از اون در کشور های دیگه بجز ایران هم بودیم...

هر چند ممکنه یکسری کارای غیر عاقلانه و تصمیمات غیر معقولی توسط سیاست مداران اقتصادی اتخاذ شده باشه که در نهایت به نفع وضعیت کشور نبوده .....
    و در خصوص قیمت گذاری کارخانه جات آیا یک تولید کننده ایرانی که مواد اولیه خودش رو از خارج از کشور تامین میکنه و با توجه به نرخ های جهانی دلار و یورو و تحریمها و که نهایتا بایستی مبادرت به واردات مواد اولیه کنه و محصولی که براش با احتساب حقوق کارگر و مالیات و استهلاک وگمرکات و غیره و ذالک......... تموم میشه میتونه به ضرر و با قیمت پایینی به بازار عرضه کنه؟؟؟
    اتفاقا اگر کوتاهی هم مسئولین کرده باشند به جماعت تولید کننده و کارخانه جات بوده چرا که نبض اقتصاد هر کشور در واحد های تولیدی و صنعتیه و عدم حمایت از این قشر آسیبهای جبران ناپذیری به پیکره اجتماع وارد میکنه....
    در خصوص نوع سرمایه گذاری من هم با راه اندازی یک واحد تولیدی بیشتر موافقم چرا که کار آفرینی به اصطلاح سرمایه داران البته اگر از راه درست و اصولی باشه میتونه به منبع تامین پول یا اصطلاحا (کارخانه پولسازی) مبدل بشه و از طریق یک برنامه ریزی درست اقتصادی میشه به همه گزینه های ذکر شده رسید
    شاد و پیروز باشید

20. 5 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)