دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: داستان های کوتاه و پند آموز و زیبا(حتما بخوانید)

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی عمومی
    ارسال تشکر
    1,372
    دریافت تشکر: 2,858
    قدرت امتیاز دهی
    498
    Array
    shabhayebarare's: جدید4

Red face داستان های کوتاه و پند آموز و زیبا(حتما بخوانید)

روزی کسی به خیام ، که دوران کهنسالی را پشت سر می گذاشت گفت : شما به یاد دارید دقیقا پدر بزرگ من ، چه زمانی درگذشت ؟!
    خیام پرسید : این پرسش برای چیست ؟
    آن جوان گفت : من تاریخ درگذشت همه خویشانم را بدست آورده ام و می خواهم روز وفات آنها بروم گورستان و برایشان دعا کنم و خیرات دهم و...
    خیام خندید و گفت : آدم بدبختی هستی ! خداوند تو را فرستاده تا شادی بیافرینی و دست زندگان و مستمندان را بگیری تا نمیرند ، تو به دنبال مردگانت هستی ؟!
    بعد پشتش را به او کرد و گفت مرا با مرده پرستان کاری نیست و از او دور شد
    اندیشمند کشورمان ارد بزرگ می گوید : کاویدن در غم ها ما را به خوشبختی نمی رساند
    و هم او در جایی دیگر می گوید : آنکه ترانه زاری کشت می کند ، تباهیدن زندگی اش را برداشت می کند...
    امیدوارم همه ما ارزش زندگی را بدانیم و برای شادی هم بکوشیم

2. 7 کاربر از پست مفید shabhayebarare سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی عمومی
    ارسال تشکر
    1,372
    دریافت تشکر: 2,858
    قدرت امتیاز دهی
    498
    Array
    shabhayebarare's: جدید4

پیش فرض پاسخ : داستان های کوتاه و پند آموز و زیبا(حتما بخوانید)

حکایت میکنند که روزی مردی ثروتمند سبدی بزرگ را پر از نان کرد،آن را پشت اسبگذاشت و وارد بازار دهکده شد، سپس سبد را روی زمین گذاشت و به مردم گفت : این سبد نان را هدیه میدهم به مردم این دهکده، فقط در صف بایستید و هرکدامیک عدد بردارید، به اندازه تعداد اهالی، نان در این سبد است و به همه می‌رسد...
    مرد ثروتمند این را گفت و رفت. مردم دهکده پشت سر هم صف ایستادند ویکی‌یکی از داخلسبد نان برداشتند.
    پسربچه باهوشی هم در صف ایستاد. اما وقتی نوبتش رسیددر کنار سبد ایستاد و نوبتش را به نفر بعدی داد.
    به این ترتیب هر کسی یکنان برمی‌داشت و پی کار خود می‌رفت.
    مردی که خیلی احساس زرنگی می‌کرد باخودگفت: نوبت من که رسید دو تا نان برمی‌دارم و فرار می‌کنم ، در نتیجه بهاین پسر باهوش چیزی نمی‌رسد !!!
    او چنین کرد و دو نان برداشت و در لابه‌لای جمعیت گم شد.
    سرانجام وقتیهمه سهمشان را گرفتند و رفتند، پسرک با لبخند سبد را از روی زمینبرداشت و بر دوش خود گذاشت و گفت:
    من از همان اول نان نمی‌خواستم اینسبد ارزشی بسیار بیشتر از همه نان ها دارد.
    این را گفت و با خوشحالیراهیمنزل خود شد...
    خیلی‌ها دلشان به نان خوش است و از این غافلند که آنچه گرانبهاست و ارزش بسیار بیشتری دارد سبدی است که این نان ها در آن جمع شده‌اند.
    خیلی‌ها قدر خانواده و همسر و فرزند خود را نمی‌دانند و دایم با آنهاکلنجارمی‌روند و از این نکته طلایی غافلند که این سبدی که این افراد را گرد هم وبه اسم خانواده جمع کرده ارزشی به مراتب بیشتراز لجاجت‌ها و جدل‌های افرادخانواده دارد.
    خیلی‌ها وقتی در شرکت یا موسسه‌ای کار می‌کنند سعی دارندتک‌ خوری کنند و در حق بقیه نفرات مجموعه ظلم روا دارند و فقط سهم بیشتریبه دست آورند.
    آنها از این نکته ظریف غافلند که تیمی که در قالب شرکت،آنهارا گرد هم جمع کرده مانند سبدی است که نان ها را در خود نگه می‌دارد و حفظاین سبد و تیم به مراتب بیشتر از چند نان اضافه است...

4. 6 کاربر از پست مفید shabhayebarare سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)