دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 75 , از مجموع 75

موضوع: مخترع ها حاضرید برای دفاع از وطن چیکار کنین؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : مخترع ها حاضرید برای دفاع از وطن چیکار کنین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط مخترع کارآفرین نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    چند نکته رو هم من بگم بد نیست.
    1- چرا همه ما مخترعان فکر میکنیم که دنیای کنونی روی محصولات و اختراعات فقط میچرخه؟ سیستم اداره کردن یک مملکت خیلی بیشتر از اختراع میتونه در جنگ موثر باشه. شما جنگ رو در ذهنتان شبیه سازی کنید تا ببینید که چه چیزی ما رو زمین میزنه.

شبیه سازی جنگ ایران:
    تمامی مراکز مهم در شهرهامون از قبیل تصفیه خانه ها،سدها و پست های برق و گاز و تلفن توسط موشک مورد هدف قرار میگیرن. نتیجه اش این میشه:
    زندگی در شهر فلج میشه و ترس مردم و نبود امکانات باعث میشه مردم به فکر کوچ کردن به شهرستان ها بیفتند.
    در شهرستان ها هم بدلیل وابستگی منابع انرژی آنها به نفت و شهرهای بزرگ، برق و گاز و تلفن ها قطع میشوند. تازه اگه شانس بیارن و موشک به آنها نزنند. ولی موشک لازم نیست و خودبه خود قطع میشن.

بنابراین مردم روی میاورند به روستاها برای تامین آب و مواد غذایی. ولی اگه روستا رفته باشید میبینید که آنها هم وابسته به شهرستان شده اند. در اثر رفتن برق در شهرستان، برق در روستا هم قطع میشود و حتی آب هم ندارند بخورند چون چاه ها با پمپ برقی کار میکنند و تلفن هاشون قطع میشه و اونایی که گاز هم دارند ، گازشون هم قطع میشه.
    حالا فکر کنید این همه جمعیت شهرهامون میخواهند بروند شهرستان و روستاهایی که خودشون فلج هستند و در این موقع است که گرسنگی و تشنگی و اطلاعات غلط به خاطر نبود تلویزیون و رادیو، مملکت رو فلج میکنه. مردم برای تامین غذا به جون هم میفتن.

اینجاست که قبل از وقوع هر جبهه ای ، مملکت تسلیم شده. در بم بدلیل خراب شدن پست برق، امکان ارتباط تا یک روز مقدور نبود. و از کرمان مسئولان رفتند تا ببینند که تازه چی شده!! این درحالی است که روسیه و انگلیس حتی روستاهای خود رو مجهز به بیسیم کرده اند. در انگلیس و خیلی از کشورها منابع انرژی بادی و خورشیدی در روستاها قرار داده اند و همه چیز آن از شهر ها جداست.

میبینید که اختراعی اگه باشد باید در فکر اختراع یک سیستم مناسب باشید نه فقط یک محصول خاص. من سالهاست تلاش میکنم که به همه بفهمانم که اختراع فقط درست کردن یک محصول نیست ایجاد یک سیستم مناسب در یک اداره یا سازمان یا کشور، اختراعی بسیار بزرگتر است. زمینه ساز ایجاد اختراعات شما در مرحله اول اختراع یک سیستم مناسب است تا بستری مناسب را برای تولید اختراعات شا فراهم کند.

سیستم توزیع امکانات و وابستگی ها در کشور ما وارونه است. ما حتی روستاهامونو وابسته به شهر کردیم.روستاهایی که خودشان باید مستقل باشند و تامین کننده منابع شهرها. در زمان جنگ ما واردات خیلی کمی خواهیم داشت یکی به خاطر امنیت و دیگری چون پول نفت نداریم دیگه. پس باندازه این همه واردات باید بتوانیم خودمان تولید کنیم. به عبارتی ظرفیت اسمی تولیدات کشورمان در حال حاضر باید باندازه تولید کنونی و واردات باشه . تا در زمان جنگ بتونیم ظرفیت اسمی رو به کار بیندازیم تا حداقل آذوقه رزمندگان تامین بشه.

امروزه در جنگ واقعی مدت زمان دوام و مقاومت یک مملکت مهمه نه سلاح های اون. مثلا با یک تحریم کوچولو دیدید که مملکت ما چگونه متزلزل شد با اینکه نه جنگی بود و نه موشکی.

پس اگه میخواهید چیزی اختراع بشه باید با توجه به این شبیه سازی باشه و اصلا تو فکر جنگ واقعی مثل جنگ تحمیلی مان نباشید.
    سلام، جنابعالی دارید به اهمیت مدیریت و به ویژه «مدیریت استراتژیک» اشاره می کنید. حتی بهترین مخترعین هم، تحت مدیریت یک تعداد مدیر کم آگاه و کم لایق، نمی توانند خاصیت زیادی برای کشور ارائه دهند. از جمله وظایف یک مدیر لایق، پیش بینی شرایط و اوضاع آینده است. یعنی نوعی آینده پژوهی.
    .
    ویرایش توسط نو آور : 19th September 2013 در ساعت 09:19 PM
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

2. کاربرانی که از پست مفید نو آور سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
    میدونم, منظور اینه که اگه از نخبه ها اینجا همایت میشد و اینجا نگهش میداشتن الان چیزایی که نخبگان ایرانی دارن تو امریکا اراعه میدن رو داشتن تو ایران اراعه میدادن و فک کن الان ایران کجاها که نبود
    خب این نسبت و این مقایسه درست نیست
    مگه اینکه از 200 سال قبل تا الان شرایط 2کشور رو یکسان تصور کنی!
    به نظرم اصلا مهم نیست که اگر فلان چی میشد
    یا بهتره که فلان مدیر چیکار کنه
    به نظرم مهم اینه که ما باید چیکار کنیم
    من باید چیکار کنم
    و همه ی این من ها میشه یه جامعه ی درست
    ولی همیشه ما میگیم فلانی باید اینکارو کنه و این فلانی گفتنمون جای من باعث میشه این وضع به وجود بیاد
    برای اینکه کسی حمایت کنه
    اول باید خودمون خودمونو باور کنیم

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

4. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    دریافت تشکر: 139
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    armin_gera's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    خب این نسبت و این مقایسه درست نیست
    مگه اینکه از 200 سال قبل تا الان شرایط 2کشور رو یکسان تصور کنی!
    به نظرم اصلا مهم نیست که اگر فلان چی میشد
    یا بهتره که فلان مدیر چیکار کنه
    به نظرم مهم اینه که ما باید چیکار کنیم
    من باید چیکار کنم
    و همه ی این من ها میشه یه جامعه ی درست
    ولی همیشه ما میگیم فلانی باید اینکارو کنه و این فلانی گفتنمون جای من باعث میشه این وضع به وجود بیاد
    برای اینکه کسی حمایت کنه
    اول باید خودمون خودمونو باور کنیم
    نظر شما رو نقض نمیکنم ولی خیلی ها خواستن کاری بکنن ولی نزاشتن
    کسایی که خودشونو باور داشتن متاسفانه نمیگم حمایت بشه لاقل تو سرشونم زده نشه
    به آسمان که مینگرم گذشته را میبینم
    armin_gera

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تجربی
    ارسال تشکر
    472
    دریافت تشکر: 142
    قدرت امتیاز دهی
    56
    Array
    0220's: خنده2

سلام ببخشید من نتونستم نظر همه ی دوستای گلم رو بخونم ولی می خواستم بگم جنگ هشت ساله ایران مردمی داشت که حاضر بودن برای کشورشون جان بدهند ولی الان چی میری تو خیابون با زنان ومردم متفاوت مصاحبه می کنی می پرسی اگه جنگ بشه چی کار می کنید؟ حدود نود درصد میگن از ایران می ریم ولی من خودم حاضرم جانم رو برای ایران بدم چه از نظر علمی چه فرهنگی یارفتن به جبهه و رو در رو جنگیدن.
    عمر گران می گذرد, خواهی نخواهی

7. کاربرانی که از پست مفید 0220 سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط 0220 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من نتونستم نظر همه ی دوستای گلم رو بخونم ولی می خواستم بگم جنگ هشت ساله ایران مردمی داشت که حاضر بودن برای کشورشون جان بدهند ولی الان چی میری تو خیابون با زنان ومردم متفاوت مصاحبه می کنی می پرسی اگه جنگ بشه چی کار می کنید؟ حدود نود درصد میگن از ایران می ریم ولی من خودم حاضرم جانم رو برای ایران بدم چه از نظر علمی چه فرهنگی یارفتن به جبهه و رو در رو جنگیدن.
    با اینکه به نظرم این بحث کلا بی فایدس ولی مطمئنم اماری که دادین اشتباهه
    یعنی منکه میبینم 90 درصد میمونن - درضمن در شرایط واقعی اوضاع فرق داره
    کسی باورش نمیشد 60 درصد دوباره به احمدی نژاد رای بدن
    یا کسی باور نمیکرد کسی به روحانی رای بده که من اخرین گذینه گذاشته بودمش
    همه چیز به شرایط لحظه ای بستگی داره
    در ایران در یک لحظه تمام نظرات برمیگرده و همیشه هم به سمت مثبت بوده
    مردم هم میفهمند - ما هم جز یی از مردم هستیم اگر ما میفهمیم بقیه هم میفهمند - چه بسا خیلی بیشتر از ما که سرمون تو کار خودمونه

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

9. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع