دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: استراتژی مناسب"از ایده تا ثروت"

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : استراتژی مناسب"از ایده تا ثروت"

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    به نظر شما و دوستان و همکاران سایت
    تبدیل ایده به محصول
    شامل چه مرحله هایی میشه و چطور باید انجام داد؟ آیا شما با مهندسی سیستم آشنایی دارین؟ ما باید چه کارهایی انجام بدیم تا بگیم طراحی مفهومی انجام شده است؟ آیا استانداردهای خاصی میشناسید؟ شما چطور یک ایده را ثبت می کنید؟ خوشحال میشم در این مباحث شرکت کنید چون یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش در تبدیل ایده به محصول هست.و همچنین دغدغه های تمام افراد چه در حوزه ایده پردازی و یا طراحی و ساخت محصول هست.
    سلام.من فکر می کنم شامل سه فاز میشه که دو فاز اون پژوهشی و یک فاز هم نیمه صنعتی می باشد.فاز اول فاز نمونه آزمایشگاهی که بررسی عملکرد خود سیستم هست و فاز نمونه مهندسی حاصل نتایج اصلاح و رفع نقوص ایده است.بهترین راه برای انجام آن کمک گرفتن از دارایی فنی دانشگاه و پژوهشگاه و مراکز رشد علم و فناوری می باشد.من با مهندسی سیستم آشنایی ندارم اما به عنوان یک مخترع لازم دارم که معیار سنجشی جهت عملی بودن یا نبودن طرح من باشه.برای داشتن یک طرح مفهومی باید مبانی طرح اختراعی، فرضیات،ادعا ها و در آخر مرجع تحقیقات معلوم باشد.بهترین و کارامد ترین مرجع استاندارد جهت تکمیل اختراع،طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه ها و پژوهشکده ها می باشد که نتایج آن برای محققین دیگر قابل استناد است. ایده را نمی توان ثبت کرد چون دارای مالکیت مادی نیست.دفاع از مالکیت معنوی زمانی صورت می گیرد که مالکیت مادی بیشر از صفر باشد.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    سلام.من فکر می کنم شامل سه فاز میشه که دو فاز اون پژوهشی و یک فاز هم نیمه صنعتی می باشد.فاز اول فاز نمونه آزمایشگاهی که بررسی عملکرد خود سیستم هست و فاز نمونه مهندسی حاصل نتایج اصلاح و رفع نقوص ایده است.بهترین راه برای انجام آن کمک گرفتن از دارایی فنی دانشگاه و پژوهشگاه و مراکز رشد علم و فناوری می باشد.من با مهندسی سیستم آشنایی ندارم اما به عنوان یک مخترع لازم دارم که معیار سنجشی جهت عملی بودن یا نبودن طرح من باشه.برای داشتن یک طرح مفهومی باید مبانی طرح اختراعی، فرضیات،ادعا ها و در آخر مرجع تحقیقات معلوم باشد.بهترین و کارامد ترین مرجع استاندارد جهت تکمیل اختراع،طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه ها و پژوهشکده ها می باشد که نتایج آن برای محققین دیگر قابل استناد است. ایده را نمی توان ثبت کرد چون دارای مالکیت مادی نیست.دفاع از مالکیت معنوی زمانی صورت می گیرد که مالکیت مادی بیشر از صفر باشد.

منظورم از استاندارد استاندارد طراحی است مثلا چرا فک می کنید تبدیل ایده به محصول 3 گام داره؟ استانداردی این مراحل نوشته باشه و بشه از اون در کارهایمان استفاده کنیم.
    چون هر دانشگاه یا استاد یا پژوهشکده ای طبق شیوه خودشون مراحل طراحی انجام می دن البته جزئیات و روش ها با هم فرق داره
    شما چه روش هایی بلیدین و پرا این طور استفاده می کنید
    ایا به این نکته فکر کردین؟
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

3. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    منظورم از استاندارد استاندارد طراحی است مثلا چرا فک می کنید تبدیل ایده به محصول 3 گام داره؟ استانداردی این مراحل نوشته باشه و بشه از اون در کارهایمان استفاده کنیم.
    چون هر دانشگاه یا استاد یا پژوهشکده ای طبق شیوه خودشون مراحل طراحی انجام می دن البته جزئیات و روش ها با هم فرق داره
    شما چه روش هایی بلدین و این طور استفاده می کنید
    ایا به این نکته فکر کردین؟
    این تفسیر من هستش چون واجب میدونم که از اختراع پول دربیارم گفتم سه گام. وگرنه یه ایده تکمیل شده همون دو گام یا همون دو فاز پژوهشی رو داره.گام سوم در واقع ایجاد طرح توجیهی،امکان سنجی،نقشه بازاری و نمونه بازاری با توجه به آمار های بدست آمده از دو فاز اول هستند که در نوع خود یک فاز پژوهشی به حساب می آیند.
    برای انجام این موارد استاندار های متفاوتی وجود داره که بستگی به موقعیت و فرصت هایی است که در اختیار مخترع قرار داره.
    ولی در کل چند عامل مثل:
    کمک به افشا عنوان اختراع پس از ثبت،در خواست کمک فنی و مالی از تمامی مراجع فعال در زمینه اختراع مخصوصا مرجعی که اختراع را تایید کرده
    و عدم وابستگی به مرجع خاص که ممکن است باعث انتظار بی مورد و فوت وقت شما گردد؛می تواند فرصت ها و تجارب خوبی را در اختیار شما قرار دهد.
    معمولا روش کلی تحقیقات در هر پژوهشکده یا دانشگاهی به دو فاز پژوهشی ذکر شده ختم می شود.البته طراحی آزمایشات و کل پروژه بستگی به دارایی های فنی آن مرکز دارد.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

فرآینده تبدیل شدن ایده به محصول در ناسا 8 گام داره.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

6. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

NASA Systems Engineering Handbook, NASA/SP-2007-6105 Rev1,
    http://education.ksc.nasa.gov/esmdsp...031Dec2007.pdf

8. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)