دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: آیا اصول تغذیه شما هم نادرسته؟؟؟؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

Red face پیش به سوی اصول تغذیه سالم...

سلام دوستان
    وقت همگی بخیر
    امیدوارم همیشه سلامت باشید

تو این تاپیک قراره با هم یکم فکر کنیم و در نتیجه بتونیم نوع عملکردمون رو برای تعیین سلامت خودمون و حتی اطرافیانمون تغییر بدیم(البته در صورت نیاز)...تصمیم دارم یکم از توصیه هایی که بدون شک همه ما از اونا آگاهیم، رو با هم اینجا مرور کنیم و کم کم سبک غذاییمونو به سمت اصول تغذیه سالم سوق بدیم نظر شما چیه؟؟؟.....تو بخش تغذیه خوب مشخصه که قراره روی برنامه غذایی روزانه مون تمرکز کنیم.... اما قبلش میخوام یه سری مطلب بگم که شاید خیلی از شما شنیده باشید ولی فکر نمیکنم تکرار یه سری مطالب خالی از لطف باشه

اول اینکه میدونید ما شدیم نفر اول جهان تو سرطان معده؟؟؟؟؟ البته در این ورد از میوه هامون هم ایراد گرفتن ..........اینکه میوه های ما خودشون میتونن عاملی برای ایجاد سرطان باشن به خاطر اینکه در کوددهی و سمپاشی میوه ها استاندارد های لازم رعایت نمیشه..... خوب حالا از چراش بگذریم

میدونید سرطان گوارش بیشتر در نواحی شمالی کشوره؟؟؟ میدونید اردبیل رتبه اول سرطان معده کشور رو داره؟؟؟ میدونید اولین سرطان لوله گوارش اول معده و بعد کولونِ؟؟؟؟...حالا از آمار هم بگذریم همینقدر هم کافیه و هم خودتون بهتر میدونید

خوب حالا مقصر کیه؟؟؟ منم؟؟؟ شمایی؟؟؟ مسئولین هستن؟؟؟؟؟؟؟؟ پدر مادرهان؟؟؟؟؟رسانه ست؟؟؟؟ مبلغین بهداشت و پرسنل بهداشتی و کارشناسان تغذیه ن؟؟؟؟ واقعا مقصر کیه؟؟؟.....نمیدونم شما چه گزینه ای انتخاب میکنی اما من که مقصر مشکلات تغذیه ای خودم رو، خودم میدونم ...حداقل منی که چند واحد تغذیه گذروندم و تا حدودی با اصول تغذیه افراد(حالا هر دو جنس و یا هر سنی و یا هر قشری)تا حدودی آگاهم و الان هم جزء وظایفم اینه که اصول تغذیه ای درست برای مادر و نوزاد رو آموزش بدم، میدونم مقصر اصلی مشکل تغذیه ای من، خودم هستم .......شما رو نمیدونم

خوب حالا فکر میکنید علت چیه؟؟؟ مصرف بی رویه شیرینی جات و مواد سرخ کردنی و کنسروها و غذاهای آماده و حتی مواد غذایی آماده که دارای افزودنی هستن؟؟؟.....مواد با کیفیت پایین؟؟؟ مصرف فست فودها؟؟؟ ..................آره؟؟؟ همینا علتشه؟؟؟؟ خوب اگه آره که منم میگم آره اینا هم هست، یعنی کلا باید بگیم استایل غذایی ما مشکل داره نه؟؟؟

خوب حالا فکر میکنید چه باید کرد؟؟؟؟

یعنی اصلا سرخ کردنی نخوریم؟؟؟

اصلا از سس و مواد پر چرب استفاده نکنیم؟؟؟

یعنی من ساندویچ و پیتزا و کلا مواد فست فودی نخورم؟؟؟ خدایا عقده ای میشم که....

یعنی اصلا چیپس و پفک و ... لب نزنم؟؟؟؟ اوه اوه این یکی رو نمیشه.....

یعنی همش باید هر جا میرم مثل این آدمای زیادی پاستوریزه، همش میوه و اینا دستم باشه؟؟؟ ....خوب باشه قبول ، اما منی که پیش خونوادم نیستم همش هم وقت آشپزی ندارم چه کنم؟؟؟؟ منی که مادرم نیست تا برام غذا آماده کنه چه کنم؟؟؟

منی که میرم سر کار یا دانشگاه وقتی هم که میام خسته م و حال ندارم یه چیزی آماده کنم، بخورم چه کنم؟؟؟

منی که پول آن چنان ندارم مواد غذایی درست و حسابی بخرم چه کنم؟؟؟ بابا نمیتونم حتما تو سبد غذاییم ماهی و گوشت قرمز و کلا مواد پروتئینی این چنینی یا یه سری مواد مفید گرون قیمت داشته باشم اینجوری که آخر ماه باید برم گدایی.....

منی که از هر غذایی خوشم نمیاد چه کنم؟؟؟

نکته : سخنان بیان شده از زبان بنده نمیباشد کلی گفتم

خوب نظر شما چیه؟؟؟

یعنی فکر میکنید نمیشه عادت غذاییمونو تغییر داد؟؟؟ نمیشه یه سری موارد کوچیک اما پر اهمیت رو رعایت کرد؟؟؟

یعنی نمیشه خوردنی هایی مثل پفک و چیپس و خلال سیب زمینی و یه سری مواد اینجوری رو به جای هر روز، یه روز درمیون و کم کم یه یک بار در هفته و یا در آخر هم محدودش کرد به یه سری مواقع خاص مثل یه جمع دوستانه یا فامیلی؟؟؟

یعنی نمیشه برای افزایش سلامت هم که شده کمتر مواد فست فودی بخوریم؟؟؟

یعنی نمیشه نوشیدنی های گازدار رو کمتر مصرف کنیم؟؟؟

یعنی نمیشه صبحا قبل از بیرون رفتن از خونه حتما صبحونه خورد حتی اگه خیلی مفصل هم نباشه؟؟؟؟ یعنی نمیشه اگه نمیتونیم صبح صبحونه آماده کنیم از شب قبل یه ساندویچ خونگی برا صبحونه آماده کنیم و صبح همراه خودمون ببریم تو راه بخوریم؟؟؟ واقعا نمیشه؟؟؟؟

یعنی نمیشه هر روز چند بار میوه بخوریم؟؟؟؟

یعنی نمیشه برای وعده عصرمون یکمی نون و پنیر و سبزی رو ساندویچی کنیم و بخوریم؟؟؟؟

نمیشه به جای هر وعده کیک و بیسکوییت نخوریم؟؟؟

نمیشه همش آب میوه های ناخالص نخوریم؟؟؟؟ نمیشه خودمون تو خونه آب میوه بگیریم؟؟؟

نمیشه با هر وعده غذایی سبزی بخوریم؟؟؟؟

نمیشه موقع استفاده از یه سری مواد اصول بهداشتی رو رعایت کنیم تا مواد غذاییمون سالم تر بمونن؟؟؟ مثلا گوشت رو چند روز تو یخچال نگه نداریم و در صورتی که استفاده نمیکنیم بذاریم تو فریزر.....یا مثلا وقتی سر قوطی رب گوجه رو که باز میکنیم بعد اونو تو شیشه بریزیم؟؟؟ یه حداقل از رب گوجه هایی استفاده کنیم که تو شیشه هستن و ....(و مثالایی مثل این)

نمیشه وقتی غذا میخوریم تو هر وعده اینقدر پرخوری نکنیم که حس کنیم داریم میترکیم؟؟؟؟ نمیشه سبک غذا بخوریم و در عوض تعداد وعده ها رو زیاد کنیم؟؟؟؟ نمیشه بعد از غذا بلافاصله دراز نکشیم یا حداقل اگه دراز کشیدیم حالت نیمه نشسته داشته باشیم تا فشار به دریچه مری نیاد؟؟؟

نمیشه حتما از مواد فیبری مثل میوه و سبزی و ... استفاده کرد ؟؟؟؟(میدونید که این مواد برای کاهش خطر ابتلا به سرطان خیلی کمک کننده هستن)

نمیشه.....؟؟؟؟

واقعا نمیشه؟؟؟؟...بازم نمیشه؟؟؟

شما تصمیم ندارید کمی روند تغذیه مفید در پیش بگیرید؟؟(البته منظورم افرادین که خودشون میدونن روند تغذیه شون اشتباهه)

نمیخواید عادت های خوب غذایی داشته باشید؟؟؟(بویژه اون افرای که کلا بد غذا هستن و همش در حال ایراد گرفتن هستن و خیلی از مواد غذایی با مزاجشون سازگار نیست)

ببخشید اگه سرتونو درد آوردم....
    ویرایش توسط yas-90 : 26th December 2012 در ساعت 07:44 PM
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)