دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36

موضوع: 【★】اسرائیل کشوری که در زمان جنگ به ایران سلاح فروخت【★】

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

پیش فرض پاسخ : اسرائیل کشوری که در زمان جنگ به ایران سلاح فروخت

و خبری که چندماه پیش اومد:

«منابع غربی می گویند 8 نفر از جمله 5 اسپانیایی و سه ایرانی به اتهام انتقال و فروش قطعات هلیکوپترهای بل 212 از اسرائیل به ایران دستگیر شده اند. هنوز مشخص نیست در صورت صحت این خبر چه مورد یا مواردی در هلیکوپترهای 212 اسرائیلی برای ایران جذابیت داشته است که خواهان به دست اوردن آن باشد. این در حالی است که نمونه های مختلفی از این هلیکوپتر در نقاط مختلف جهان وجود دارد.

»

2. 3 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    ببین برادر من اگه قرار بر شناخت شهدا باشه اولا من خودم تو خونوادمون چند شهید داریم پس بنده هر چقدر باشه از شما مقرب ترم پس این چیزا رو اویزه بحث کردنتون قرار ندین.ما هم مرز نشینیم و اگه شما جنگ رو از تی وی میدیدین ما جنگرو توی خونه حس میکردیم........
    بنده قصد جسارت نداشته و ندارم. خانواده شهدا احترامشون بر ما واجبه.
    حس کردن جنگ و قرار داشتن در اون شرایط همه اینها شان و جایگاه خودش رو داره. که بنده کاری به این مسائل نداشتم و تخریب هم نکردم

( این رو به خودتون نگیرید و تهمت و توهین و ... تلقی نکنید . کلی می گم حواسمون جمع باشه):
    ضربه هایی که انقلاب از منتسبین به خیلی چیزها خوردن کم نبوده.
    تنها در اون زمان بودن چیزی رو برای ما اثبات نمی کنه. بودند کسانی که راهشون با انقلاب یکی بود اما ...
    این دیگه گذر تاریخه که هنوز هم هست..

دوما من ربط خیانت بنی صدر را با موضوع تاپیک متوجه نمیشوم که چه ربطی به روابط ایران السرائیل داشت؟ . اصلا متوجه هستین که تاپیک راجب چیه؟ شعار بنی صدر چه ارتباطی به قضیه موشکافی روابط اسرائیل وایران داره؟
    ربطش رو باید از بین حرفام می فهمیدین شما که جنگ رو حس کردین!

بله متوجه هستم.بنده هم اگر حرفی زدم فقط ارجاع دادم.

و اما ربط:

اگر ما با اسرائیل رابطه داشتیم و به ما کمک می کردن، پس چرا بنی صدر از نداشتن قوای کافی برای جنگ و ترس از شکست و .. دم می زدن و به جاش حاضر بودن زمین هامون رو از دست بدیم تا بتونیم فکر کنیم!

پس چرا جناب بنی صدر از دادن مهمات به خط های نبرد خود داری می کرده؟ مسلما علتهای سیاسی هم داشته اما اگر ما از طرف اسرائیل ساپورت می شدیم نگرانی معنا نداشته! و نباید تردیدی در برتری نظامی و تسلیحاتی ما میشد.

فکر نمی کنم توضیح بیشتری نیاز داشته باشه .انشاالله ربطش رو گرفته باشید.

سوما منظور من را نگرفتید و اگه پست قبلی بنده را مطالعه میکردین متوجه میشدین اولا به نیت شوم اسراییل اشاره کردم دوما همونطور که عرض کردم شما نباید انتظار داشته باشی جمهوری اسلامی اسنادی در رابطه با این موضوع فوقلعاده حساس در اختیار عموم قرار دهد. اگه شما انتظار داری من با مراجعه به مرکز اسناد به روابط ایران اسراییل پی ببرم دیگه واقعا حرفی باقی نمیمونه.
    بنده هم نگفتم شما کل جریان رو از این طریق متوجه میشید برادر

گفتم همون قدر که اهمیت موضوع رو از دید مقامات و ... می فهمید و استناد می کنید، حداقل همون قدر هم ارزش برای مرکز اسناد خودمون هم قائل باشید که برید دنبال اینکه از این سو هم نگاهی به ماجرا داشته باشید.

این خیلی خنده دار و غیر منطقی هست که صرفا با این استدلال که " نباید انتظار داشته باشی جمهوری اسلامی اسنادی در رابطه با این موضوع فوق العاده حساس در اختیار عموم قرار دهد" ما دیگه عقل و درک و قدرت پژوهشگری مون رو بی خیال بشیم و بشینیم ببینیم هر روز اونها به ما چی می گن و چی درباره ما منتشر می کنن.

ما به اندازه خودمون چقدر از منابع داخلی مون جستجو کردیم تا درباره تاریخ و مسائل سیاسی و ... و دفاع مقدس و بر حق بودن و مواضع افراد و عملکردها بدونیم؟ چقدر؟

یه سوال از شما دارم؟ اگه از خودمون نباید همچین انتظاری داشته باشیم پس از اسرائیل و آمریکا چه انتظاری باید داشته باشیم؟ اینکه بیان بگن آره ایران راست می گه هر چی می گه؟! حق با ایرانه؟!

در مورد اون حرفم مبنی بر رزمنده ساده و..... بگم قرار نیست هر کی تو جبهه بوده تموم جیک و پوک کلان کشور وجنگ روبدونه ومن منظورم رسوندن همین مطلب بود.
    بله . قرار نیست هر کسی همه چیز رو بدونه.. این مسلمه. اما همه کسانی که در زمان دفاع مقدس به تکلیفشون عمل کردند یک رزمنده ساده بودند و این همه شگفتی آفریدند..
    اینها هم به اندازه خودشون کمبود ها رو حس می کردند و به اندازه خودشون حرفشون در مورد چیزهایی که حس می کردند و می دیدند حرف حسابه.

همونطور که شما به حس کردن جنگ اشاره کردید معلوم میشه کم چیزی نیست. حرف من این بود که ساده انگاری نشه. که نشده و شما بزرگوار هستید.
    بنده هم گفتم که به گزارشات مستند و مستدلی که هست (ازجمله کتابهای تاریخ دفاع مقدس) مراجعه کنید.

بععد توضیح بدین که شما اخرش میگین ایران واسرائیل رابطه داشتن یا نه؟ اگه نه دلیلتون چیه؟لطفا اتهام پراکنی هم نکنین چون اول واخرش ما مردمان یک کشوریم
    اتهام پراکنی؟!!
    متوجه این تیکه از حرفتون نشدم اگه میشه روشن تر بگین.

نسبت به رابطه ایران و اسرائیل:

اینکه اسرائیل به ایران کمک کرده.. یک نوع فرافکنی از طرف سیاستمداران و تحلیلگران سیاسی است که می خواهند توانمندی ها و موفقیت های مردمی و بسیج رو در طی سالهای دفاع مقدس به پشتیبانی غرب و سلاحهای اونها منتسب بکنند و ارزش و قدرت واقعی انقلاب ایران و اعتقاد و هدفش رو بایکوت کنند!

و افکار عمومی جهان رو به این سمت سوق بدهند که اگر ایران پیروز شد بخاطر این بود که ما حمایت کردیم!!! و این وسط ارزشهایی که در این هشت سال بهش رسیدیم و دفاع کردیم و هدف هامون کلا در نظر افکار عمومی نادیده گرفته بشه و اصل راه مسلمانی و توسل و مکتبی بودن نابود بشه.

و در واقع کمکی صورت نگرفته بلکه بعد از گذشت اندکی از شروع جنگ علیه ایران توسط عراق، اسرائیل به این نتیجه رسید که این جنگ به نفعش نیست و باید تموم بشه! چون فقط و فقط دنبال بهره برداری سیاسی و استراتیژیکی از این جنگ بود. و چون ایالات متحده از عراق حمایت می کرد نهایتا اسرائیل هم با ایالات متحده هم صدا شد.

این مربوط به بعد از پیروزی انقلاب و شروع جنگ علیه ایران هست.
    اما قبل از اون در دوران پهلوی ایران یکسری روابطی با اسرائیل داشته که جای بحث داره.
    ویرایش توسط kamanabroo : 8th December 2012 در ساعت 03:08 AM

4. 3 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    رایانه
    ارسال تشکر
    1,720
    دریافت تشکر: 3,882
    قدرت امتیاز دهی
    2139
    Array
    Alpha110's: جدید151

واقعا جابه اینا عجب آدمایی هستند نمی دونستم اینا به دوستای خودشون رحم نمی کنن و به دشمنانشان سلاح میفروشند واقعا که؟؟؟؟؟
    :.:.:.:.: دلتنگ که باشی گاهی آرزو می کنی، یک نفر اسمت را صدا کند حتی اشتباهی! :.:.:.:.:

6. 3 کاربر از پست مفید Alpha110 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    7,109
    دریافت تشکر: 7,523
    قدرت امتیاز دهی
    1519
    Array
    بلدرچین's: جدید39

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    هدف این خبر دقیقا همین بازخوردهای مردمه
    لطفا اعتنایی نکنید
    به راحتی از موضع خودتون برنگردید
    حداقل به اندازه ی کافی مقاومت کنید فکر کنید و سریع هر خبری رو قبول نکنید امید اینده ی ایران به همین جووناس
    باید قویتراز اینا باشیم

حرف قشنگی بود حسین.ما باید خوب فکرکنیم درباره وضع قبل و الان.امیدایران زمین به ماست.

کانال ایده داستان را در تلگرام دنبال کنید... ideh_dastan@

8. 3 کاربر از پست مفید بلدرچین سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی آلی
    ارسال تشکر
    1,053
    دریافت تشکر: 745
    قدرت امتیاز دهی
    329
    Array

واقعا اسرائیل کمک کرده.دستش درد نکنه
    لبخند کم خرجترین آرایش چهره است.چهره ات به این آرایش همیشه آراسته باد.

10. کاربرانی که از پست مفید المیرا70 سپاس کرده اند.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    381
    دریافت تشکر: 375
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array
    موازنه's: جدید167

مرررررررررررررررسی

12. کاربرانی که از پست مفید موازنه سپاس کرده اند.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع