دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 48 , از مجموع 48

موضوع: کمک برای طراحی موتور مینی جت

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : کمک برای طراحی موتور مینی جت

نقل قول نوشته اصلی توسط sia_1991 نمایش پست ها
    زیاد سنگین میشه تازه اگر کار کنه .
    راستش من اینطور فکر نمیکنم
    چون وزنش بیشتر از موتور پیستونی میشه ولی قدرتش هم بیشتر میشه و بازدهش هم همینطور!
    چون توربینی نداره که تراست رو کم کنه
    و مصرف موتور پیستونی هم ناچیزه چون فقط کمپرسوره!(کار توربین رو در بازده بالاتر انجام میده و باید محاسبه بشه بازده بالاترش به وزنش میصرفه یا نه)
    البته اگه کار کنه!
    گفتم که فقط ایده بود نخندین(ینی خودم میدونم چه ایده ایه!)
    در هر صورت اینا تا آزمایش نشه ثابت یا رد نمیشه! مگه اینکه برخلاف اصول علمی ای باشه که من ازش خبر ندارم!

- - - به روز رسانی شده - - -

زیاد سنگین میشه تازه اگر کار کنه .
    راستش من اینطور فکر نمیکنم
    چون وزنش بیشتر از موتور پیستونی میشه ولی قدرتش هم بیشتر میشه و بازدهش هم همینطور!
    چون توربینی نداره که تراست رو کم کنه
    و مصرف موتور پیستونی هم ناچیزه چون فقط کمپرسوره!(کار توربین رو در بازده بالاتر انجام میده و باید محاسبه بشه بازده بالاترش به وزنش میصرفه یا نه)
    البته اگه کار کنه!
    گفتم که فقط ایده بود نخندین(ینی خودم میدونم چه ایده ایه!)
    در هر صورت اینا تا آزمایش نشه ثابت یا رد نمیشه! مگه اینکه برخلاف اصول علمی ای باشه که من ازش خبر ندارم!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

نمیشه توربین یا هر پروانه ای رو با پالس جت ترکیب کرد چون پالس جت به صورت ضربانی کار میکنه . در ضمن برای چرخوندن تربوشارژ یه قسمت از نیرو موتر مصرف میشه که این خودش قدرت خروجی رو کاهش میده.
    بهترین کار طراحی موتوری مثل موتور مینی جت سیمرغ . که وقت می بره و من هم ندارم .!!!
    موتور های پالس جت رو میشه با توربین ترکیب کرد ، من فیلمش رو دیدم . با پرشر جت و پالس جت میشه، هلیکوپتر هم ساخت. توی یوتیب یه چرخی بزنی جریان دستت میاد. نگران داغیش هم نباش چون حین حرکت هوا خنکش میکنه . ضمن پالس جت دریچه دار سرعتش تا 300 کیلومتر برساعت هم میرسه.البته عمرا این موتور ها به پای توربو جت ها نمیرسن؛ چون تکنولوژی شون خیلی قدیمیه ولی نسبت به قیمت شون ارزش ساخت دارن.
    نقشه هاشون رو خواستی بهم بگو برات میزارم.

3. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    25
    دریافت تشکر: 55
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    موتور های پالس جت رو میشه با توربین ترکیب کرد ، من فیلمش رو دیدم . با پرشر جت و پالس جت میشه، هلیکوپتر هم ساخت. توی یوتیب یه چرخی بزنی جریان دستت میاد. نگران داغیش هم نباش چون حین حرکت هوا خنکش میکنه . ضمن پالس جت دریچه دار سرعتش تا 300 کیلومتر برساعت هم میرسه.البته عمرا این موتور ها به پای توربو جت ها نمیرسن؛ چون تکنولوژی شون خیلی قدیمیه ولی نسبت به قیمت شون ارزش ساخت دارن.
    نقشه هاشون رو خواستی بهم بگو برات میزارم.
    اره درسته منم دیدم . حالا بنظرت پالس چت بسازم یا برم یک مینی جت طراحی کنم ؟

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

اره درسته منم دیدم . حالا بنظرت پالس چت بسازم یا برم یک مینی جت طراحی کنم ؟
    اگر 3 تا چهار میلیون پول داری، یه مینی جت بساز.اگر 2 میلیون داری، یه جت با توربوشارژر بساز.اگر 800 هزار تومن داری پالس جت دریچه دار بساز.اگر 50 هزار تومن داری پالسجت بدون دریچه بساز.
    اگر پالس جت ساختی، خواستی بهش توربین وصل کنی، از توربین تسلا استفاده کن، ساختش راحته دورش بالاست.
    ویرایش توسط ab.bb : 26th October 2012 در ساعت 08:59 AM

6. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    25
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اگر 3 تا چهار میلیون پول داری، یه مینی جت بساز.اگر 2 میلیون داری، یه جت با توربوشارژر بساز.اگر 800 هزار تومن داری پالس جت دریچه دار بساز.اگر 50 هزار تومن داری پالسجت بدون دریچه بساز.
    اگر پالس جت ساختی، خواستی بهش توربین وصل کنی، از توربین تسلا استفاده کن، ساختش راحته دورش بالاست.
    چطور می تونم نقشه یک مینی جت رو پیدا کنم؟ چنتا کتاب طراحی دارم ولی انگلیسی هستن و منم می خوام بیشتر انرژیمو واسه طراحی هواپیما بزارم . اگه وقت بزارم و موتور جت کار نکنه خیلی بد میشه .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

چطور می تونم نقشه یک مینی جت رو پیدا کنم؟ چنتا کتاب طراحی دارم ولی انگلیسی هستن و منم می خوام بیشتر انرژیمو واسه طراحی هواپیما بزارم . اگه وقت بزارم و موتور جت کار نکنه خیلی بد میشه .
    اگر 15 ملیون بدی یه مینی جت نو هم بخری ، امکان کار کردش 50% پس مطمئن باش وقتی خودت بسازی، کلی مشکل بر میخوری که باید حلش کنی(لذتش هم تو همینه). نقشه موتور مینی جت رو دارم. از آدینه بوک یه کتاب ساخت موتور جت خریدم البته اینگلیسی هست ولی توش دوتا نقشه مینی جت داره.اگر نقشه اش رو خواستی بگو آپلود میکنم لینکش رو بهت میدم.اگر برای ساختش مشاوره خواستی از این وبلاگ کمک بگیر، صاحبش خودش یه موتور جت ساخته البته 4 سال روش وقت گذاشته.بنظر من ساخت یه هواپیمای مدل خیلی هنر نیست ، اگر روی یه موتور جت وقت بزاری بیشتر ارزش داره.
    ویرایش توسط ab.bb : 26th October 2012 در ساعت 03:20 PM

9. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    25
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اگر 15 ملیون بدی یه مینی جت نو هم بخری ، امکان کار کردش 50% پس مطمئن باش وقتی خودت بسازی، کلی مشکل بر میخوری که باید حلش کنی(لذتش هم تو همینه). نقشه موتور مینی جت رو دارم. از آدینه بوک یه کتاب ساخت موتور جت خریدم البته اینگلیسی هست ولی توش دوتا نقشه مینی جت داره.اگر نقشه اش رو خواستی بگو آپلود میکنم لینکش رو بهت میدم.اگر برای ساختش مشاوره خواستی از این وبلاگ کمک بگیر، صاحبش خودش یه موتور جت ساخته البته 4 سال روش وقت گذاشته.بنظر من ساخت یه هواپیمای مدل خیلی هنر نیست ، اگر روی یه موتور جت وقت بزاری بیشتر ارزش داره.
    از کجا می تونم بخرم ؟ فکر کنم گرون تر باشه . چون یه موتور پیستونی روتاکس 40 میلیون و ملخش هم 3 میلیون تازه این مال پارساله !!
    بله درسته لذتش تو حل کردن مساله ولی موضوع اینه که وقت تنگه !!!
    البته خودمم خیلی دوست دارم یکی طراحی کنم . خودمم چنتا کتاب دارم که انگلیسی هستن . تو کدوم کتابو داری ؟ همون که برای طراحی موتور جت گازی برای هواپیماهایه مودله ؟ چون اونم آخرش یه نقشه داره . ولی 24 نیوتن نیرو تولید می کنه در حالی که من حدود 2728 نیوتن نیرو می خوام. البته آموزش بهینه سازی رو توش گذاشته .
    مشکله دیگه بحث ساختشه که دستگاه CNC 5 محوره می خواد.
    این سایتو قبلا رفتم .
    من نمیخوام یه هواپیما مدل بسازم !!!! هواپیما من یه جت تک سرنشینه با قدرت مانور در حد هواپیماهای آموزشی نظامی هستش و شایدم بیشتر . البته چون خودم تجربه پرواز واقعی نداشتم همون در حد آموزشی بهتره!!
    طول 4.6 m وزن 370 kg سرعت 300 km/h
    با اینکه ساخت هواپیما مدل خیلی هنر نیست موافق نیستم کسایی که می خوان هواپیما طراحی کنن اگه از مدل شروع کنن خیلی کمکشون میکنه .
    ویرایش توسط sia_1991 : 27th October 2012 در ساعت 12:00 AM

11. کاربرانی که از پست مفید sia_1991 سپاس کرده اند.

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

از کجا می تونم بخرم ؟ فکر کنم گرون تر باشه . چون یه موتور پیستونی روتاکس 40 میلیون و ملخش هم 3 میلیون تازه این مال پارساله !!
    بله درسته لذتش تو حل کردن مساله ولی موضوع اینه که وقت تنگه !!!
    البته خودمم خیلی دوست دارم یکی طراحی کنم . خودمم چنتا کتاب دارم که انگلیسی هستن . تو کدوم کتابو داری ؟ همون که برای طراحی موتور جت گازی برای هواپیماهایه مودله ؟ چون اونم آخرش یه نقشه داره . ولی 24 نیوتن نیرو تولید می کنه در حالی که من حدود 2728 نیوتن نیرو می خوام. البته آموزش بهینه سازی رو توش گذاشته .
    مشکله دیگه بحث ساختشه که دستگاه CNC 5 محوره می خواد.
    این سایتو قبلا رفتم .
    من نمیخوام یه هواپیما مدل بسازم !!!! هواپیما من یه جت تک سرنشینه با قدرت مانور در حد هواپیماهای آموزشی نظامی هستش و شایدم بیشتر . البته چون خودم تجربه پرواز واقعی نداشتم همون در حد آموزشی بهتره!!
    طول 4.6 m وزن 370 kg سرعت 300 km/h
    با اینکه ساخت هواپیما مدل خیلی هنر نیست موافق نیستم کسایی که می خوان هواپیما طراحی کنن اگه از مدل شروع کنن خیلی کمکشون میکنه .
    موتور جتی که من میگم، برای هواپیمای مدل هست. درحد هواپیمای تک نفره نیست.
    من این کتاب رو دارم

من هواپیمای مدل که برای بازی هست؛ رو گفتم ساختش کار شاقی نیست. ولی ساخت هواپیمای تک نفره کار با ارزشیه . یه نکته ای رو هم بهت بگم ،طراحی موتور جت و بدنه هواپیما با ساختش از روی نقشه خیلی، خیلی باهم فرق میکنه . هرکسی با پول کافی و امکانات کارگاهی میتونه از روی نقشه، هواپیما یا موتور جت بسازه . ولی طراحی اون کار مهندس های خیلی سطح بالاست .
    اگر نقشه همین جت کارت رو راه میندازه بگو برات آپلود میکنم. راستی نقشه هلیکوپتر تک نفره رو دارم، که بدون موتور هم پرواز میکنه (مثل گلایدر) خواستی بگو اونم آپلود میکنم.

13. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)