دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: مقایسه ایران و اسرائیل

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

پیش فرض پاسخ : مقایسه ایران و اسرائیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Amaterasu نمایش پست ها
    اگر هم بی مورد استفاده کنن چه کسی به آنها چپ نگاه میکنه آمریکا؟! انگلیس؟! یا سازمان ملل و امثال اینها ؟؟؟؟ کشور هایی هم که از آنها بیزارند همین الآن هم این نفرت رو دارند نیازی به این کار ها نیست.
    یادمه داشتم یه مطلبی رو توی یکی از مجلات می خوندم ، نوشه شده بود که امریکا به خاطر اینکه اسراییل بدون اطلاع دادن به واشنگتن به نیروگاه اتمی عراق که در حال جنگ با ایران بود حمله کرده بود تا مدتی تحریم تسلیحاتی شده بود . این متن رو خیلی وقتها خونده بودم و نمی دونم از کدوم مجله بود .

حال بگذریم استفاده از تسلیحات غیر متعارف ممنوع هست و واکنش شدید جهانی رو در پی داره به ویژه قدرتهای بزرگ مثل روسیه و چین و ... .

پیامدهای این کار خطرناک هم خیلی وحشتناکه ... کره شمالی یکی از دوستان ایران هست ، اگه اسراییل بخواد از تسلیحات ممنوعه استفاده کنه به نظر شما کره شمالی هم میشینه نگاش می کنه ؟

پیونگ یانگ هم میگه الان اسراییل از تسلیحات ممنوعه استفاده کرد ، فردا هم امریکا این کار رو با ما می کنه .

حال دوست گرامی دیدید که استفاده از تسلیحات ممنوعه به همین سادگی ها نیست ، نمونش بحران موشکی کوبا .

ان شاالله به امید روزی که منجی بشریت بیاد و این سلاح هایی که بوی لجن می دهند رو از روی زمین پاک کنه .

2. 9 کاربر از پست مفید Joseph Goebbels سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

مگه ايران در 50 سال گذشته شكست سنگين خورده؟؟
    راستي جهت اطلاع ميگم كه شهاب3 ديگه توليد نميشه!!(اين را مربي سياسي مان در دوره آموزشي سربازي در پادگان باغرود نيشابور ميگفت)

4. 3 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadg846 نمایش پست ها
    مگه ايران در 50 سال گذشته شكست سنگين خورده؟؟
    راستي جهت اطلاع ميگم كه شهاب3 ديگه توليد نميشه!!(اين را مربي سياسي مان در دوره آموزشي سربازي در پادگان باغرود نيشابور ميگفت)
    بعید نیست. به دو دلیل:
    1- وجود موشک های مدرن تر مانند سجیل
    2- تعداد کافی در انبار تسلیحاتی
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

6. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

اسراییل بقای خودشو مدیون بلوف هاییه که 65 ساله داره میزنه ! اعراب فریب این بلوفا رو خوردن و تاوانشو دارن پس میدن اما ایران بامواجهه مستقیم نشون داد اسراییل شکننده تر از این حرفاس
    کیه که ندونه نبرد 33 روزه باالهام از ایران به شکست ارتش اسراییل منجرشد

اما درکنار این موضوع این واقعیت هم وجودداره که اسراییل علیرغم اینکه توان مواجهه نظامی و نبرد تمام عیار باایران رو نداره اما میتونه شروع کننده یک تخاصم و جنگ همه جانبه باشه ! اتفاقی که میتواند موچب تشکیل قوای متحد و ناتو شود

که نمونه عینی ان را در تهاجم به عراق و افغانستان و مدل لیبی شاهد بودیم وگرنه حرف های این اسراییلی بی اساس تر از اینه که جای بحث داشته باشه !
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

8. 2 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    رادیولوژی
    ارسال تشکر
    378
    دریافت تشکر: 1,213
    قدرت امتیاز دهی
    981
    Array
    MJA70's: جدید128

آره،ههه دنیا الان قبول داره که ایران ازلحاظ نظامی خیلی پیشرفت کرده،اما مسئله مهمی که هست وهمه ما هم میدونیم(حتی اگه خلافش ثابت بشه)اینه که اسرائیل یا آمریکا ازلحاظ نظامی سرتر ازایرانه و اگه بخوادبه ایران حمله کنه،مطمئن باشید که خیلی ازکشورها بهشون کمک میکنن(حتی اگه شده غیرمستقیم)ومیتونن ایران روبگیرن(البته نه به همین راحتیا،ولی میتونن).
    اما اینجا2مسئله خیلی مهم وجودداره:
    1-اول ازهمه خدا. همونطورکه توی جنگ ایران وعراق پیروزمون کرد(هیچکس اون همه معجزه رو فراموش نمیکنه)
    2-دوم اینکه اسرائیل وآمریکا از سلحشوری مردم ایران میترسن(درواقع ازغیرتشون).خوب میدونن که وقتی جنگ بشه تموم حزب ها واقشارمختلف باهم یکی میشن.حالا اومدن ایران روگرفتن،بامردمش میخوان چیکارکنن؟
    علت ترسشون فقط همینه

10. 3 کاربر از پست مفید MJA70 سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزارهای موبایل
    رشته تحصیلی
    برنامه نویسی
    ارسال تشکر
    2,484
    دریافت تشکر: 1,187
    قدرت امتیاز دهی
    90
    Array
    UniverCell's: خنده2

مردم ایران زیادی اسراییل رو جدی میگیره.

12. 2 کاربر از پست مفید UniverCell سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زندگی
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 29
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

میگم چی میشد این اسلام دستو بال ما رو نمیبست ...
    اگه اینطوری میشد الان به جای اینکه اسرائیل شاخو شونه بکشه ما همون اول حالشو میگرفتیم یعنی تا تکون میخورد تکونش میدادیم
    البته باید بگم که اگه جنگ بشه من 1 ما بعد میرم جنگ چرا که الان وضع فرق کرده و جنگ ها کوتاه شدن مخصوصا که الان جنگ ها موشکی شدن
    در مورد افقانستان و عراق و ... وضعیت فرق میکرد که جنگ طولانی شد
    بعدشم دوستمون راست میگفت ...
    من یکی که تحمل یه ایرانی رو ندارم چپ نگا ناموسم کنه (به 300 قسمت مساوی تقسیمش میکنم)
    حالا فکر کنید یه اسرائیلی این کا رو بکنه ...وای ... کل اسرائیل رو به خون میکشم ...
    در زمن ما ایرانی ها یاد گرفتیم خودمونو جلوی توپو تانکو ... قرار بدیم در صورتی که میتونیم از جونمون بهتر استفاده کنیم و واقعا شهید بشیم
    مثلا من اگه جنگ شه به عنوان یه بسیجی کاری میکنم که اول 400 یا 500 نفر رو به درک بفرستم بعد شهید بشم (برنامه دارم)
    بعدشم ... حالا کو جنگ ....
    و در آخر اگه ایران بخاد با آمریکا جنگ کنه پس تلیف من چی میشه ....
    شاید بخام برم شرکت مایکروسافتی ... اپلی .... خب اون موقع باید چیکار کنم ....
    خدایا خودت به داد همه ی ما برس ....

14. 5 کاربر از پست مفید Anony سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Anony نمایش پست ها
    میگم چی میشد این اسلام دستو بال ما رو نمیبست ...
    اگه اینطوری میشد الان به جای اینکه اسرائیل شاخو شونه بکشه ما همون اول حالشو میگرفتیم یعنی تا تکون میخورد تکونش میدادیم
    البته باید بگم که اگه جنگ بشه من 1 ما بعد میرم جنگ چرا که الان وضع فرق کرده و جنگ ها کوتاه شدن مخصوصا که الان جنگ ها موشکی شدن
    در مورد افقانستان و عراق و ... وضعیت فرق میکرد که جنگ طولانی شد
    بعدشم دوستمون راست میگفت ...
    من یکی که تحمل یه ایرانی رو ندارم چپ نگا ناموسم کنه (به 300 قسمت مساوی تقسیمش میکنم)
    حالا فکر کنید یه اسرائیلی این کا رو بکنه ...وای ... کل اسرائیل رو به خون میکشم ...
    در زمن ما ایرانی ها یاد گرفتیم خودمونو جلوی توپو تانکو ... قرار بدیم در صورتی که میتونیم از جونمون بهتر استفاده کنیم و واقعا شهید بشیم
    مثلا من اگه جنگ شه به عنوان یه بسیجی کاری میکنم که اول 400 یا 500 نفر رو به درک بفرستم بعد شهید بشم (برنامه دارم)
    بعدشم ... حالا کو جنگ ....
    و در آخر اگه ایران بخاد با آمریکا جنگ کنه پس تلیف من چی میشه ....
    شاید بخام برم شرکت مایکروسافتی ... اپلی .... خب اون موقع باید چیکار کنم ....
    خدایا خودت به داد همه ی ما برس ....
    رفیق این هیچ ربطی به اسلام نداره......اسلام گفته اگر دیدی که در کشوری مردمش دارن ظلم می بینن یا اینکه داره به مردمی ظلم میکنه بهش حمله کن !

ولی استراتژی ایران کلا دفاعی است. ریسک نمیکنیم و منتظر حمله میشیم بعدش حمله می کنیم.

توی جنگ از یک ثانیه بعد هم خبر نداری، چه برسه اینکه 500 نفر رو بکشی و بعد شهید بشی !
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

16. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

سلام

به نظر من هر دو نویسنده در متنهای خود به صورت متعصبانه نظر دادند.ایران در مقابل اسراییل کشوری فوق العاده قوی است.چون همه خاک اسراییل زیر پوشش موشکی ایران هست.البته این حرف را با اعتماد به مسولین نظامی کشور میزنم.

همچنین اسراییل هم بیکار ننشسته.ممکن است اسراییل در نبرد تن به تن و نفر به نفر درمقابل حزب الله و ... ضعف نشان دهد.ولی شما دقت داشته باشین ایران و اسراییل به دلیل اینکه هم مرز نیستند،احتمال جنگ تن به تن یا میدانی را ندارند و جنگ به صورت هوایی و موشکی خواهد بود.

باید به این نکته اذعان داشت که تنها برتری ایران در جنگ با اسراییل همان سیلوهای موشکی است که خنثی کردن آن برای اسراییل هم کار سختی تصور نمی شود(با توجه به کمکهای آمریکا و سایر کشورها).

در مقابل این برتری،نیروی هوایی ایران قدرت لازم را ندارد.البته این حرف من نیست و حرف کارشناسان نظامی است و مانور حافظان حریم ولایت که سال گذشته در تبریز انجام شد،تا حدودی این ضعف را نشان داد.سقوط هواپیمای f4 در روزهای ابتدایی اثبات این ادعای کارشناسان نظامی است.

در کل در جنگ فقط 2 کشور مقابل هم قرار نمی گیرند.بلکه حامیان کشورها نقش مهمی دارند.برای مثال لبنان و سوریه به عنوان حامی ایران و آمریکا و ... به عنوان حامی اسراییل نقش مهمی را در جنگ فرضی ایران و اسراییل خواهند داشت.برای همین مقایسه نظامی ایران و اسراییل کاری عبث و بیهوده است.

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام

به نظر من هر دو نویسنده در متنهای خود به صورت متعصبانه نظر دادند.ایران در مقابل اسراییل کشوری فوق العاده قوی است.چون همه خاک اسراییل زیر پوشش موشکی ایران هست.البته این حرف را با اعتماد به مسولین نظامی کشور میزنم.

همچنین اسراییل هم بیکار ننشسته.ممکن است اسراییل در نبرد تن به تن و نفر به نفر درمقابل حزب الله و ... ضعف نشان دهد.ولی شما دقت داشته باشین ایران و اسراییل به دلیل اینکه هم مرز نیستند،احتمال جنگ تن به تن یا میدانی را ندارند و جنگ به صورت هوایی و موشکی خواهد بود.

باید به این نکته اذعان داشت که تنها برتری ایران در جنگ با اسراییل همان سیلوهای موشکی است که خنثی کردن آن برای اسراییل هم کار سختی تصور نمی شود(با توجه به کمکهای آمریکا و سایر کشورها).

در مقابل این برتری،نیروی هوایی ایران قدرت لازم را ندارد.البته این حرف من نیست و حرف کارشناسان نظامی است و مانور حافظان حریم ولایت که سال گذشته در تبریز انجام شد،تا حدودی این ضعف را نشان داد.سقوط هواپیمای f4 در روزهای ابتدایی اثبات این ادعای کارشناسان نظامی است.

در کل در جنگ فقط 2 کشور مقابل هم قرار نمی گیرند.بلکه حامیان کشورها نقش مهمی دارند.برای مثال لبنان و سوریه به عنوان حامی ایران و آمریکا و ... به عنوان حامی اسراییل نقش مهمی را در جنگ فرضی ایران و اسراییل خواهند داشت.برای همین مقایسه نظامی ایران و اسراییل کاری عبث و بیهوده است.

18. 3 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن آزماینده نمایش پست ها
    سلام

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام

با حرف شما موافقم ولی یک ایراد دارد صحبت تان.....

1- اسرائیل و تمام کشورهای منطقه نمی توانند موشک های ایران تا تا حد 60% خنثی کنند! چرا؟
    چون زدن اکثر موشک های دوربرد ایرانی در مرحله قبل از پرتاب کار بسیار سختی است زیرا که مثلا موشکی مانند سجیل2 با سوخت جامد خیلی سریع (چند دقیقه) آماده پرتاب میشود، بعد لانچر نیز می تواند منطقه خود را دائما عوض کند.
    در مرحله خارج از جو نیز، زدن موشک امکان پذیر نیست ! (در هیچ جای دنیا)
    در مرحله ای که موشک دوباره وارد جو می شود، سپرهای موشکی هستند که اگر خیلی هنر کنند در بهترین حالت 80% موشک ها رو خنثی می کنند که از نظرم با مانورپذیری، رادارگریزی و دیگر مسائل این سپرها نیز خیلی توانمند نیستند.
    در ثانی هزینه سپر ضد موشکی بسیار بالا است و استفاده از آن در طولانی مدت امکان پذیر نیست !

====

در مورد نیروی هوایی ایران، هر چند نیروی هوایی قدرت کمتری دارد، ولی در عوض ایران نیروی پدافندی قدرتمندی دارد.

از همینجا هم مژده می دم که اس-300 ایرانی تا چندماه دیگر در رزمایش بزرگی آزمایش خواهد شد

20. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)