دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 70

موضوع: تجربیات طراحی معماری

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

پیش فرض تجربیات طراحی معماری

سلام به دوستان
    این تایپیکو برای این گذاشتم که تجربیات طراحی معماریمونو در اختیار هم بزاریم
    امیدوارم دوستان معماری کمک کنند......از بقیه دوستان هم استقبال می کنیم
    دوستان میتونن سوال هم بپرسن واگه شد دربارش بحث می کنیم
    ​​

2. 5 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    اولین نیاز جامعه آخرت هنر معماری
    ارسال تشکر
    727
    دریافت تشکر: 1,113
    قدرت امتیاز دهی
    265
    Array

پیش فرض پاسخ : تجربیات طراحی معماری

سلام به دوستانازآقای مهندس ممنون که این تایپو راه انداختن با تجربه ای که ازبچه های معماری دارم اینه که بچه های معماری نمیدونن ازکجا طرح بزنن وشروع به طراحی کنن اگه بشه یهسری قوانین وضع کنیم که براساس اون بچه ها پیش برن میتونن با یه نظم خاصی به نیازهای طرحشون اسکیسشون وکار بیرون بتونن جواب بدن برای همین منظور بهتره دوستان هرکدوم پیشنهادات خودشونو بدن من اولین گامو بر میدارم وشروع به اموزش میکنم وقوانینو میگم وشما هم به نوبه خودتون قوانینی میگید بعد با هم نظری این قوانینو مرتب کرده ودراختیار دوستان میزاریمقانون 1-ابتدا باید دستتون قوی کنیدقانون 2-تخیلتونو پروش داده وسازماندهی کنید(جهت داستان سرایی درموضوع که درجای خودش بحث میشه)قانون3-شناخت انواع کانسپت واستفاده از انبقیشم اگه ببینم دوستان همکاری دارن باهم بحث میکنیمامیدوارم این تایپ مفیدی برای دوستان بشه

4. 5 کاربر از پست مفید draz سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

سلام ممنون از دوست محترم
    برای طراحی اسکیس ...قبل از طرح زدن باید طرح های زیادی ببینین ...تا یه آلبوم فکری داشته باشین ......برای تمام طراحی هایی که میخواین انجام بدین با موضوعات مختلف...پس قبل از هرکاری طرح اسکیس زیاد ببینین ..تا بیشتر آشنا بشین وبدونین که چه طرح هایی زده میشه....وتمرین کنین وتمرین ...فقط با تمرین دست شما قوی میشه...در ادامه بیشتر توضیح میدیم
    ​​

6. 3 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    727
    قدرت امتیاز دهی
    265
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید-الهام نمایش پست ها
    سلام ممنون از دوست محترمبرای طراحی اسکیس ...قبل از طرح زدن باید طرح های زیادی ببینین ...تا یه آلبوم فکری داشته باشین ......برای تمام طراحی هایی که میخواین انجام بدین با موضوعات مختلف...پس قبل از هرکاری طرح اسکیس زیاد ببینین ..تا بیشتر آشنا بشین وبدونین که چه طرح هایی زده میشه....وتمرین کنین وتمرین ...فقط با تمرین دست شما قوی میشه...در ادامه بیشتر توضیح میدیم
    سلام اقای مهندسمن کاملا"با نظر شما موافق نیستم به خاطر اینکه تا من نفهمم که طرح چیه طرزتفکر معمار چی بوده قوانین معماری چیه چطور با تمرین میتونه یاد بگیره من تا پارسال از طراحی معماری بدم میومد به خاطر اینکه نمیدونستم طرح معماران بزرگ چی داره که طرح من نداره برای همین یه چزوه تهیه کردم تا علاوه براینکه خودم از سردگمی دربیام وبتونم به دیگر دوستان معماری کمک کنم برای همین جزومو گذاشتم توی سایت دیگه ادرسشو براتون میزارم (قصد تبلیغ هیچ سایتی رو ندارم) پس تمرین بدون فهم به نظر من مردوده به قول خدا که توی قران میگه تعقل کنیددر ایات ما نمیگه بخونید پس ما هم باید تعقل کنیم نه فقط تمرین http://www.iran-eng.com/showthread.p...70ببخشید اگه چیزی گفتم که نارحتتون کردمبه دوستان توصیه میکنم بیشتر مطالعه کنن تا شیرنی معماریو درک کنن من حالا که ازدانشگاه دورم خیلی حسرت میخورم چرا ازکتابهای کتابخانه استفاده نکردم پس تا میتونید مطالعه کنید

8. 4 کاربر از پست مفید draz سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

خیلی ممنون ومتشکر...منظور بنده این هست که از طرح هایی که زده میشه کاملا میشه ایده جدیدی گرفت نه کپی کاری کرد.....بنده تاحالا هرچه که اسکیس بوده اعم از فیلم -عکس- ورک شاپ-گالری ها-آموزش ها-کلاس هابوده شرکت کردم ...به نظرم باید دید باید یاد گرفت ...معماری خیلی گستردست......یادم میاد برای طرح ها 1ماه دست به قلم نمیشدم ...فقط کار میدیدم....وازشون الگو برداری می کردم ...سوای فکر وایده های که در این 1ماه داشتم ....بله قوانین طراحی معماری رو خیلی خوب بیان کردین.....میخوام بحث بشه...اتفاقا خیلی خوبه ..به نظرم تبادل نظر هم میشه.... میدونین هر تفکر معماری دنیاییه...درست میگین باید تفکر کرد به خاطر همینم میگم که باید قبل از طرح زدن طرح دید ....وفکر کرد...چون فقط به فکر خودتون محدود نمیشین وکارهایی که میبینین حکم تعقل ومشاوره رو داره سوای ایده وفکر خودتون هر کسی ایده هایی داره وباید استفاده کرد ...من هم از کلام شما استفاده کردم ممنون
    ​​

10. 2 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    727
    قدرت امتیاز دهی
    265
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید-الهام نمایش پست ها
    خیلی ممنون ومتشکر...منظور بنده این هست که از طرح هایی که زده میشه کاملا میشه ایده جدیدی گرفت نه کپی کاری کرد.....بنده تاحالا هرچه که اسکیس بوده اعم از فیلم -عکس- ورک شاپ-گالری ها-آموزش ها-کلاس هابوده شرکت کردم ...به نظرم باید دید باید یاد گرفت ...معماری خیلی گستردست......یادم میاد برای طرح ها 1ماه دست به قلم نمیشدم ...فقط کار میدیدم....وازشون الگو برداری می کردم ...سوای فکر وایده های که در این 1ماه داشتم ....بله قوانین طراحی معماری رو خیلی خوب بیان کردین.....میخوام بحث بشه...اتفاقا خیلی خوبه ..به نظرم تبادل نظر هم میشه.... میدونین هر تفکر معماری دنیاییه...درست میگین باید تفکر کرد به خاطر همینم میگم که باید قبل از طرح زدن طرح دید ....وفکر کرد...چون فقط به فکر خودتون محدود نمیشین وکارهایی که میبینین حکم تعقل ومشاوره رو داره سوای ایده وفکر خودتون هر کسی ایده هایی داره وباید استفاده کرد ...من هم از کلام شما استفاده کردم ممنون
    خواهش میکنم
    اگه میه میتونید تجربیاتتونو اینجا بزارید تا به مناظره بپردازیم چون من مشتاق یادگیری هستم

12. 3 کاربر از پست مفید draz سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط draz نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    اگه میه میتونید تجربیاتتونو اینجا بزارید تا به مناظره بپردازیم چون من مشتاق یادگیری هستم
    باکمال میل ...امیدوارم بتونیم تجربیات هرچند ناچیزمونو در اختیار هم ودوستان قرار بدیم......
    ​​

14. 2 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

​​

16. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

تمرین 1: این خطا رو یه مبتدی کشیده و همونطور که میبینید خیلی اشتباه داره، سعی کنید تا میتونید خطاتون صاف و لغزنده و نسبتا سریع باشه و دستتون هم از رو کاغذ برداشته نشه

تمرین 2: این تمرین خیلی کمک میکنه به قوی شدن خط و معمولا خیلیم طول میشکه تا کسی به کشیدنش مسلط شه

تمرین 3: سعی کنید برگاتون یه روند و یه جهت خاص رو نداشته باشه تا کاملا طبیعی به نظر بیاد

تمرین 4:

تمرین 5: این خط ها رو با زاویه های مختلف خصوصا 30 و 45 و 60 درجه در هر دو جهت تمرین کنید تا دستتون به زوایای مهم عادت کنه

​​

18. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

تمرین 6: این تمرین دید سه بعدی و کشیدن خط بصورت سه بعدی رو تقویت میکنه، سعی کنید بهتر از تمرین بکشید

تمرین 7: این تمرین بصورت ترکیبیه و میتونید هرجور که خلاقیتتون اجازه میده تمرینو پیش ببرید

تمرین 8: سنگ چینی با سنگای راست گوشه،خیلی بدرد میخوره، برای تعریف بافت، این بافت جنبه تزیینی بیشتری به نوع گرد گوشه داره و میتونه حتی در دکوراسیون دیوارهای داخلی هم بکار بره

تمرین 9: سنگ چینی با سنگ های گرد گوشه

تمرین 10:

​​

20. 2 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع