دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: توهم تکامل: آیا امکان آمیزش بین انسان و شامپانزه وجود دارد؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی سلولی مولکولی
    ارسال تشکر
    4,038
    دریافت تشکر: 4,690
    قدرت امتیاز دهی
    167
    Array
    artadokht's: جدید21

پیش فرض پاسخ : توهم تکامل: آیا امکان آمیزش بین انسان و شامپانزه وجود دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_boy نمایش پست ها
    تو که باز تخته گاز رفتی که

خوب بلدی با پنبه سر ببری ها, آروم و ساکت هر چی ته دلته میگی

ببین خانم گل من اصلا نگفتم که باید بی دین باشیم تا بحث بی طرف باشه
    دوباره به جملم دقت کنین: من گفتم که فقط در شرایطی میشه از دین صحبت نکرد که دو طرف بی دین باشن و تازه گفتم که این صحبت از دین دلیل بر تعصب نیست....خب؟

دوست من ، من که با شما دشمنی ندارم .برای چی بخوام سر ببرم.حرف هایی که زدم جواب صحبت های خودتون بود...

من میگم صحبت از دین و اینکه دین در مورد این موضوع چی میگه کار من و شما نیست.چون دیدم بین دوستانم وقتی بحث تکامل پیش میاد هم موافقان و هم مخالفان به قرآن استناد میکنن و جالب اینجاست که هر دو طرف گاهی به یک آیه استناد میکنن و برداشت های مختلفی دارن...
    در واقع من خودم مخالف سر سخت دخالت دین توی این موضوع هستم (توی مباحث علمی دیگه اینقدر روی دین پافشاری نمیشه)

و باید بگم که در مورد تکامل تحقیق کردم و میکنم اما همونطور که گفتم چیزی که مهمه اینه که الآن باید موضوع تکامل رو در سلول و مولکول دنبال کرد .تا شما درک درستی از این ساختارها و عظمتشون نداشته باشید مطمئن باشید در درک حقیقت دچار لغزش میشید.برای همینه که میگم باید مطالعتون رو در زمینه ی سلولی و مولکولی گسترش بدید.

حالا به نظر شما داروین وقتی نظریه ی خودش رو مطرح میکنه به چه شواهدی استناد میکنه؟ آیا جز اینه که تنها با مشاهده ی ظاهر گونه ها به این نتایج میرسه؟اگر میگم نظریه ی داروین یک نظریه ی کلیه به این خاطر هست.

امروزه کمی مشکل این قضیه رو با نئو داروینیسم حل کردن.اما باز هم پاسخ گوی همه ی شبهات نیست.در واقع این نظریه وقتی بخواد روی سلول پیاده بشه دچار مشکل میشه چون ساختاری که داروین از بدن یک موجود زنده میشناخت با ساختاری که امروزه میشناسیم زمین تا آسمون فرق داره.

در مورد دکتر داوکینز و سایر دانشمندان،من کی اینها رو زیر سوال بردم یا از ارزش علمی کارهاشون کم کردم ؟قبلا هم گفتم با لحنی که توی جامعه ی ما در مورد این دانشمندان میشه صد در صد مخالفم. اینکه من بگم انتقاد دارم از نظر شما بی احترامی به این دانشمندان هست؟ اگر من بگم انتقاد دارم نه از بار علمی این دانشمندان کم میشه نه از احترامشون.

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_boy نمایش پست ها
    ه چیزو خودمونی بهت میگم
    خوب یا بد الان دنیا دست یکتا پرستاس
    پس بدون که اگه دلایل کاملا انکار ناپذیر برای این ادعاهاشون نداشتند نمیتونستند که امکان تدریس نطریه تکامل رو ایجاد کنن

میدونید چقدر تلاش کردند تا دولت مسیحی آمریکا قانع بشه که به جای داستان خلقت نطریه تکامل تدریس بشه؟

شما که خبر نداری خانم: این بیخداهای بیچاره که اگه قدرت داشتند این وضعشون نبود!

طوری گفتی دلم کباب شد

اینکه در گذشته کشیشها چه یر سر علم آوردن و چه کارها که نکردن که بالاخره تحمل مردم سر اومد از دین بیزار شدن شکی نیست.اما واقعا شرایط الان هم مثل گذشته است؟(به جز ایران)
    آیا تمام این افراد منتقد آدم های مذهبی اند؟

در مورد اینکه گفتم سعی میکردن آیات قرآن رو با این نظریه وفق بدن منظورم حمایت از کارشون نبود .منظورم این بود که اصلا به این موضوع فکر نمیکردن که ممکنه(بعدا یقمو نگیری)این نظریه اشتباه باشه.یا جرات فکر کردن بهش رو نداشتن.

دوست من ، در مورد حقیقت جویی تون که شکی ندارم . منظورم این بود که قبلش در مورد اینکه منتقدین به چه موضوعاتی انتقاد دارن و جواب تکامل گراها در این مورد چیه تحقیق کنید.در این شرایطه که فضا برای یک بحث بی طرف باز میشه.

ایندفعه توی انتخاب کلماتم دقت کردم که بعدا سوتفاهم پیش نیاد.
    it takes years to build trust"
    and a few seconds
    "to destroy it

2. 3 کاربر از پست مفید artadokht سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)