دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: کسانی که کنکور زبان دادین کمک کنین...!

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    1,441
    دریافت تشکر: 2,320
    قدرت امتیاز دهی
    31
    Array
    sheri khoshgele's: خواهش

Lightbulb کسانی که کنکور زبان دادین کمک کنین...!

سلام دوستان عزیز.میدونم که خیلیاتون کنکور زبان شرکت کردین.منم امسال میخوام شرکت کنم ولی واقعا یه استرس خیییلییی بزرگ دارم.از همه ی دوستانی که کنکور زبان تاحالا دادن یه خواهش دارم اگه میتونن سطح سوالات برای من و خیلی از دوستام که میخوان کنکور زبان بدن مشخص کنین و بگین بیشتر چه مباحثی بوده هم در درس های ادبیاتو عربیو دینو زندگی و هم در زبان چه عمومی و چه تخصصی.
    یه چیز دیگه هم هست اگه میشه بگین چقدر امادگی داشتین و اینکه در هر درس چند درصد زدین و ایا نسبت به اطلاعاتتون از درصدی که زدین راضی بودین؟؟؟ ممنون از همتون.
    دراخر اینم بگین با رتبه ای که اوردین توی چه دانشگاهی قبول شدین یا میتونستین بشین.
    سلامتي اوني كه انقدر يادشيم كه اگه ياد خدا بوديم نصف بهشت مالمون بود...

2. 7 کاربر از پست مفید sheri khoshgele سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,089
    دریافت تشکر: 3,118
    قدرت امتیاز دهی
    253
    Array
    Ehsan M's: جدید92

پیش فرض پاسخ : کسانی که کنکور زبان دادین کمک کنین...!

نقل قول نوشته اصلی توسط sharar khoshgele نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.میدونم که خیلیاتون کنکور زبان شرکت کردین.منم امسال میخوام شرکت کنم ولی واقعا یه استرس خیییلییی بزرگ دارم.از همه ی دوستانی که کنکور زبان تاحالا دادن یه خواهش دارم اگه میتونن سطح سوالات برای من و خیلی از دوستام که میخوان کنکور زبان بدن مشخص کنین و بگین بیشتر چه مباحثی بوده هم در درس های ادبیاتو عربیو دینو زندگی و هم در زبان چه عمومی و چه تخصصی.
    یه چیز دیگه هم هست اگه میشه بگین چقدر امادگی داشتین و اینکه در هر درس چند درصد زدین و ایا نسبت به اطلاعاتتون از درصدی که زدین راضی بودین؟؟؟ ممنون از همتون.
    دراخر اینم بگین با رتبه ای که اوردین توی چه دانشگاهی قبول شدین یا میتونستین بشین.

داوطلبان رشته های زبان انگلیسی تخصصی رشته های منحصرا زبان به موارد زیر دقت کنند:

• حدود ۴٠ درصد سوالات از منابع زبان عمومی است. کتابهای سوم و پیش دانشگاهی
    • حدود ١٠-١۵ درصد سوالات از زبان سال اول و دوم دبیرستان میباشد.
    • حدود ۵٠ درصد سوالات از منابع زبان اختصاصی است. برای این قسمت منبع خاصی مطرح نشده است. لازم است از کتابها و منابع مختلف استفاده نمایید.

• گرامر و سوالات مکالمه: کتاب زبان تخصصی آیندگان
    • واژگان: کتاب ۵٠۴ واژه مطلقا ضروری
    • درک مطلب: کتاب سازمان سنجش New Bridging the Gaps

درس زبان انگلیسی اختصاصی برای متقاضیان رشته های زبان خارجی - داوطلبان آزمون منحصرا زبان - ضریب ۴ خواهد داشت.

برای گرامر کتاب : english grammar in use نوشته ی murphy و همچنین کتاب
    basic english grammar نوشته ی michael swam از انتشارات آکسفورد هست که برای دانش پایه ی گرامر کتاب های مفیدی هست .

برای پایه ی لغت هم که کتاب absolutely essential wordد504 از آقای baron هست که کتاب خوبی برای دانش لغت هست .

و اما برای دانش زبانی میتوان به کتاب های اشاره کرد :

english grammar digest ، سری کتاب های headway ، کتاب new bridge the gap ، و همچنین کتاب reading through reading کتاب های مناسبی برای کنکور منحصرا زبان انگلیسی هستند .
    ویرایش توسط Ehsan M : 23rd March 2012 در ساعت 12:55 PM

4. 4 کاربر از پست مفید Ehsan M سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,089
    قدرت امتیاز دهی
    253
    Array

اما اینم بگم که این منابع سلیقه ایه.برای زبان هر چی بخونی کمه.اگه یک کتابم بیشتر بخونی یا حتی یه لغت و مطلبو بیش تر یاد بگیری به نفعه خودته.
    امیدوارم بتونی موفق شی.به امید شنیدن خبر قبولیت تو یه دانشگاه خوب
    ادبیات و عربی و دین وزندگی هم مثل بقیه گروه های آزمایشیه.باید مسلط باشی به کتاب ساده تر بگم باید بخوری کتاباروبعد اونوقف وقتی داشتی تست می زدی سوالو می خونی خود به خود چشمت متوجه جواب میشه

6. 5 کاربر از پست مفید Ehsan M سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

به اميد قبولي براي تموم عزيزان!کنکور زبان اونقد که فک ميکني سخت نيس!اگه بتوني ادبيات عربي ديني و زبان عمومي رو بالا 70بزني و تخصصي هم حدود 40 30 سراسري قبولي !!
    دلم تنگه پرتقالِ من!

8. 4 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    1,441
    قدرت امتیاز دهی
    31
    Array

ممنونم از راهنماییاتون من فقط خیلی نگرانم کنکور واسم شده ی کابوس خداخودش کمک کنه...

10. 4 کاربر از پست مفید sheri khoshgele سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,089
    قدرت امتیاز دهی
    253
    Array

ممنونم از راهنماییاتون من فقط خیلی نگرانم کنکور واسم شده ی کابوس خداخودش کمک کنه...

به خودت و دانسته هات اطمینان کامل داشته باش.....فقط انرژی مثبت سمت خودت جذب کن......تنها فکرت باید این باشه که موفق میشی چیزی به اسم استرس و نگرانی و دلواپسی رو از دامنه لغاتت حذف کن
    به امید موفقیتت

12. 4 کاربر از پست مفید Ehsan M سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

کتاب New Bridging the Gaps عالیه من دارم میخونمش...
    دلم تنگه پرتقالِ من!

14. 4 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    زبان و ادبيات انگليسي/ ارشدمدیریت آموزشی
    ارسال تشکر
    12,865
    دریافت تشکر: 11,499
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array
    نازخاتون's: جدید27

کنکور هم یه مرحله از زندگیه که باید بهش با انگیزه و بدون ترس نگاه کنی....
    در رشته زبان همه درسهای عمومی ادبیات فارسی، عربی، دین و زندگی و زبان هر کدام به نوبه خود از اهمیت خاص و بسزایی برخوردارند
    در بخش زبان سعی کن دایره لغات را بالا برده و درک مطلب ینز بسیار مهم است ....
    گرامر فراموش نشود .... نکات خاصی و میانبر در گرامر کنکور وجود دارد که باید آنها را رعایت کنی .....

بیشتر آدم ها زمانی نا امید میشن که چیزی به موفقیتشون نمونده..در یک قدمی پیروزی دست از تلاش بر می دارند...آنها در دقیقه آخر تمامی امید خود را از دست میدهند..یک قدم مانده به خط پایان و پیروزی

16. 4 کاربر از پست مفید نازخاتون سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    14
    دریافت تشکر: 62
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من شش سال پیش کنکور ریاضی دادم خیلیم خوندم نتیجشم اینکه مهندسی صنایع قبول شدم حالا بعد شش سال بدونه اینکه یه کلمه بخونم رفتم کنکور زبان دادم با این در صدها
    ادبیات 20
    معارف14
    عربی10
    زبان عمومی 85
    زبان تخصصی 73
    رتبه منطقه یک 1402
    حالا میخوام بگم که من اصلا تو جو کنکور نبودم حتی بعد از یک ساعت سرم درد گرفت. اینارو میگم که بدونی اگه عمومیاتو بالا بزنی حتی اگه زبانتم خوب نباشه بازم میتونی رتبهی خوبی بیاری هر چند زبانشم هلو ولی اگه دایره لغاتت وسیع باشه که من معتقدم با شرکت تو آزمونای آزمایشی و خوندن کتابایی مثل 504 و از این قبیل میتونی رتبه زیر 500 بیاری و شهر خودت روزانه قبول شی.
    تو انتخاب رشته مجازی من با این رتبه شبانه علامه و روزانه خوارزمیرو آوردم
    ای کاش همون 6 سال پیش شرکت میکردم و ادبیات انگلیسی میخوندم

18. 4 کاربر از پست مفید zulu سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    1,441
    قدرت امتیاز دهی
    31
    Array

ممنون دوست خوبم منم ديگ انتخاب رشته كردم ببينم چي ميشه.

20. کاربرانی که از پست مفید sheri khoshgele سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع