دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 28 از 54 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    عکسای زیر مربوط به دیشبه

به خون زیر ناخونم توجه کنید و ورم دور تا دور انگشتم نگاه کنید

سلام دوست عزیز
    ممنون میشم اگه حرفای سونای رو جدی بگیرید
    حتما به پزشک مراجعه کنید
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

2. 8 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام مدت 5ماه است كه احساس درد در گوشهايم دارم به پزشك عمومي مراجعه كردم گفت عفونت وجرم گوش دارم دارو وقطره استفاده كردم ويك بار هم شستشوي گوش با اب گرم انجام دادم ولي هنوز گوش درد دارم ودوباره به يك پزشك عمومي مراجعه كردم گفت جرم گوش دارم علت چيست ايا به پزشك متخصص مراجعه كنم بهتره وايا شستشوي گوش با اب گرم بهتره يا ساكشن وكدام عوارضي نداره

4. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

[QUOTE=javan0012;448438]با سلام مدت 5ماه است كه احساس درد در گوشهايم دارم به پزشك عمومي مراجعه كردم گفت عفونت وجرم گوش دارم دارو وقطره استفاده كردم ويك بار هم شستشوي گوش با اب گرم انجام دادم ولي هنوز گوش درد دارم ودوباره به يك پزشك عمومي مراجعه كردم گفت جرم گوش دارم علت چيست ايا به پزشك متخصص مراجعه كنم بهتره وايا شستشوي گوش با اب گرم بهتره يا ساكشن وكدام عوارضي نداره[/QUO

سلام.احتمالا گوش شما از مدل گوش هایی هست که جرم سازه.از نظر من بهتره دوباره با گلیسیرین فنیکه شستشو انجام بدید و تخلیه جرم گوش کنید البته به دکتر مربوطه بگید که گوشتون مکرر جرم میسازه تا اگر خواستن قرصی یا قطره ای جداگانه بدن بهتون
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

6. 8 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29796
    Array
    shiny7's: جدید44

سلام
    تقریبا یک سالی می شه که موهای من خیلی کم پشت شده و ریزش وحشتناکی هم پیدا کرده!!
    با توجه به اینکه کم پشتی موهام یه جورایی ارثیه و اینکه موهای ضعیف و شکننده و صافی دارم ...می شه بگید چکار می تونم بکنم؟؟؟

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

8. 6 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny7 نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا یک سالی می شه که موهای من خیلی کم پشت شده و ریزش وحشتناکی هم پیدا کرده!!
    با توجه به اینکه کم پشتی موهام یه جورایی ارثیه و اینکه موهای ضعیف و شکننده و صافی دارم ...می شه بگید چکار می تونم بکنم؟؟؟
    سلام دوست عزیز

علت های ریزش مو متفاوته:
    یکی مشکلات هورمونی و کم کاری و پر کاری تیروئید و کیست تخمدان و دیابت و غیره.........یکی مشکلات عصبی و استرس ......کم خونی و کمبود آهن.......کمبود روی و ویتامین ها و کلا کمبود های تغذیه ای........و البته یکسری مشکلات مربوط به خود مو مثل قارچ ....و بیماری های خودایمن ......استفاده زیاد از اتو مو و سشوار و استفاده از دکلره و رنگ کردن مکرر مو و همچینین مصرف بعضی داروها

بعد باید

شما باید ببینید جزء کدوم دسته هستید و اینکه ریزش موی شما منطقه ای هست یا نه....بعضی خانم ها فقط با مصرف قرص زینک درمان میشن ..... یکسری شامپوها هم هستن برای ریزش مو

برای درمان به دکتر هم مراجعه کردید؟؟؟
    ویرایش توسط yas-90 : 4th April 2013 در ساعت 04:29 PM

10. 5 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    قدرت امتیاز دهی
    29796
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

علت های ریزش مو متفاوته:
    یکی مشکلات هورمونی و کم کاری و پر کاری تیروئید و کیست تخمدان و دیابت و غیره.........یکی مشکلات عصبی و استرس ......کم خونی و کمبود آهن.......کمبود روی و ویتامین ها و کلا کمبود های تغذیه ای........و البته یکسری مشکلات مربوط به خود مو مثل قارچ ....و بیماری های خودایمن ......استفاده زیاد از اتو مو و سشوار و استفاده از دکلره و رنگ کردن مکرر مو و همچینین مصرف بعضی داروها

بعد باید

شما باید ببینید جزء کدوم دسته هستید(همینایی که قرمزش کردم!!) و اینکه ریزش موی شما منطقه ای هست یا نه....بعضی خانم ها فقط با مصرف قرص زینک درمان میشن ..... یکسری شامپوها هم هستن برای ریزش مو

برای درمان به دکتر هم مراجعه کردید؟؟؟
    بله مراجعه کردم ولی شامپو و صابون گوگرد داد که اصلا بدردم نخورد!!!!!
    سرم تغذیه ای گیاهی سینره هم داد باز اثری نکرد!!!

راستی من به طور متوسط میشه گفت هر روز حمام میکنم وخب مسلما مدت زیادی موهام زیر آب داغ می مونه...
    این هم خودش باعث ریزش می شه؟؟؟

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

12. 4 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny7 نمایش پست ها
    بله مراجعه کردم ولی شامپو و صابون گوگرد داد که اصلا بدردم نخورد!!!!!
    سرم تغذیه ای گیاهی سینره هم داد باز اثری نکرد!!!

راستی من به طور متوسط میشه گفت هر روز حمام میکنم وخب مسلما مدت زیادی موهام زیر آب داغ می مونه...
    این هم خودش باعث ریزش می شه؟؟؟
    سلام

مشکلات مربوط به خود مو مثل چی؟؟؟ شوره سر فراوان هم دارید؟؟؟ اگه مشکل قارچی باشه مصرف یکسری شامپوهای ضد قارچ میتونه مفید باشه

البته یکسری محلول ها هم هست برای ریزش که اکثر دکترها جزئی از خط درمانشونه اما این داروها رو نمیشه همیشه استفاده کرد و اگر قطع بشن ممکنه دوباره ریزش مو شروع بشه....در هر صورت بهتره با تشخیص پزشک تجویز بشن

اما راه حل ها:

برای کم خونی بهتره مصرف قرص آهن رو فراموش نکنید.....میتونید از قرص های مکمل مینرال استفاده کنید که هم آهن و هم روی دارن البته اونایی که همرا هبا ویتامین مثل ویتامین ب هستن هم میتونه خیلی مفید باشه......مصرف روی برای خیلیا پاسخ داده اما برای بعضی نه علتش هم این بوده که کمبود روی نداشتن و علت چیز دیگه ای بوده

حمام بهتره همیشه با آب ولرم باشه نه داغ و نه سرد......بله آب داغ فولیکول مو رو از بین میبره و میتونه باعث ریزش مو بشه

نیازی نیست هر روز که حمام میرید به موهاتون شامپو بزنید بویژه اگر موهاتون خشکه

ماساژ سر میتونه به خونرسانی بهتر به موها کمک کنه میتونید قبل از حمام کردن از روغن های گیاهی استفاده کنید و باهاش سر رو ماساژ بدید....روغن هایی مثل زیتون، بادام، رزماری، کوچک،نارگیل...حدودا 3 بار درهفته

حنا درمان خوبی برای ریزش مو هست.......و البته برای تقویت و از بین بردن شوره سر.........میتونی از حنا و قهوه استفاده کنی.

مصرف قهوه در صبح هم میتونه کمک کننده باشه چون قهوه از ریزش مو جلوگیری میکنه و نوعی عامل جلوگیری کننده برای عوامل تخریبی مو هست و برای افرادی که بویژه ریزش مو از نوع مردانه دارن مفیده

ورزش کردن حتی پیاده روی هم شاید اثر مستقیم کمی داشته باشه اما همین که به سلامتی کمک کنه یعنی در روند بهبود ریزش مو بویژه اگه به علت استرس هم باشه کمک کننده ست

درمورد تاثیر خوب آب شنبلیله و همچنین تخم مرغ هم خیلی شنیدم

بهتره موها رو هم وقتی خیسن شونه نکنی بذاری خشک شن بعد آروم آروم برس بکشی.....از سشوار و اتو مو هم تا میتونی استفاده نکن

نوع شامپو هم خوب انواع مختلفی هست که برای افراد مختلف تاثیرات متفاوتی داشته.......یکی از شامپو دکولوره استفاده میکنه....یکی شامپو کلیون مارک ایتالیا....یکی از کلیر.....یکی سینره ضد ریزش جوانه گندم استفاده میکنه....یکی هم همین شامپو تخم مرغیا بودن قبلا خیلی استفاده میشد اتفاقا خیلی هم راضی بود.....

14. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    قدرت امتیاز دهی
    29796
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام

مشکلات مربوط به خود مو مثل چی؟؟؟اگزمای ناحیه ای در پوست سرم دارم (تقریبا مثل قارچ) شوره سر فراوان هم دارید؟؟؟نه اصلا شوره نداره! اگه مشکل قارچی باشه مصرف یکسری شامپوهای ضد قارچ میتونه مفید باشه تقریبا می شه گفت ولی صابون گوگرد تجویز شد که بی فایده بود!

البته یکسری محلول ها هم هست برای ریزش که اکثر دکترها جزئی از خط درمانشونه اما این داروها رو نمیشه همیشه استفاده کرد و اگر قطع بشن ممکنه دوباره ریزش مو شروع بشه....در هر صورت بهتره با تشخیص پزشک تجویز بشن

اما راه حل ها:

برای کم خونی بهتره مصرف قرص آهن رو فراموش نکنید.....میتونید از قرص های مکمل مینرال استفاده کنید که هم آهن و هم روی دارن البته اونایی که همرا هبا ویتامین مثل ویتامین ب هستن هم میتونه خیلی مفید باشه......مصرف روی برای خیلیا پاسخ داده اما برای بعضی نه علتش هم این بوده که کمبود روی نداشتن و علت چیز دیگه ای بوده

حمام بهتره همیشه با آب ولرم باشه نه داغ و نه سرد......بله آب داغ فولیکول مو رو از بین میبره و میتونه باعث ریزش مو بشه

نیازی نیست هر روز که حمام میرید به موهاتون شامپو بزنید بویژه اگر موهاتون خشکه نه اتفاقا زود چرب می شه واسه همینم مجبور می شم تند تند حمام برم!!

ماساژ سر میتونه به خونرسانی بهتر به موها کمک کنه دست به مو هام می خوره چرب می شه چه برسه به ماساژ!!! میتونید قبل از حمام کردن از روغن های گیاهی استفاده کنید و باهاش سر رو ماساژ بدید....روغن هایی مثل زیتون، بادام، رزماری، کوچک،نارگیل...حدودا 3 بار درهفته

حنا درمان خوبی برای ریزش مو هست.......و البته برای تقویت و از بین بردن شوره سر.........میتونی از حنا و قهوه استفاده کنی.

مصرف قهوه در صبح هم میتونه کمک کننده باشه چون قهوه از ریزش مو جلوگیری میکنه و نوعی عامل جلوگیری کننده برای عوامل تخریبی مو هست و برای افرادی که بویژه ریزش مو از نوع مردانه دارن مفیده

ورزش کردن حتی پیاده روی هم شاید اثر مستقیم کمی داشته باشه اما همین که به سلامتی کمک کنه یعنی در روند بهبود ریزش مو بویژه اگه به علت استرس هم باشه کمک کننده ست

درمورد تاثیر خوب آب شنبلیله و همچنین تخم مرغ هم خیلی شنیدم

بهتره موها رو هم وقتی خیسن شونه نکنی بذاری خشک شن بعد آروم آروم برس بکشی.....از سشوار و اتو مو هم تا میتونی استفاده نکن اتو مو که اصلا تا حالا یه بارم استفاده نکردم چون موهام همین طوری لخت خدایی هست!!!(عین موی گربه!!!)

نوع شامپو هم خوب انواع مختلفی هست که برای افراد مختلف تاثیرات متفاوتی داشته من رز ماری پرژک می زنم!.......یکی از شامپو دکولوره استفاده میکنه....یکی شامپو کلیون مارک ایتالیا....یکی از کلیر.....یکی سینره ضد ریزش جوانه گندم استفاده میکنه....یکی هم همین شامپو تخم مرغیا بودن قبلا خیلی استفاده میشد اتفاقا خیلی هم راضی بود.....

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

16. 3 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

دلایل ریزش مو در زنان

سلام به یاسی خانم و آبحی شاینی

ببخشید منو چون دنبال کردم یخورده ترسیدم

گفتم شاید این خوب باشه

بازم ببخشید خانم دکتر
    تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده اند. کم شدن مو در زنان به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد ولی بحث جدی در این رابطه -حداقل در مورد زنان – صورت نگرفته است در بسیاری از موارد ریزش مو قابل درمان است .
    بنابر این اجازه دهید ابتدا بعضی از فاکتورهای رایج که باعث ریزش مو می شود را بیان کنیم.
    ۱- کمبود آهن : فقر آهن -در صورت داشتن یا نداشتن آنمی- می تواند منجر به ریزش مو شود. ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص های آهن مکمل استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا از در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.
    ۲- اختلالات غده تیروئید: در هر دو حالت کم کاری یا پرکاری غده تیروئید ریزش مو اتفاق می افتد.
    ۳- کاهش مقدار استروژن: خیلی از زنان ، ریزش مو را در دوران یائسگی و بعد از آن تجربه می کنند . زمانیکه ترشح مقدار استروژن در بدن کاهش می یابد. سایر تغییرات هورمونی- برای مثال تغییر میزان استفاده از داروهای ضد حاملگی – نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.
    ۴- تغییرات هورمونی بعد از حاملگی : مادرانی که تازه کودکان خود را متولد کرده اند از ابتدا تا بعد از ۶ ماه نیز ریزش مو را تجربه می کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار نورمال است. در حقیقت چیزی که به نظر ریزش موی شدید می آید در واقع تنظیم چرخه رشد طبیعی مو است ۰( نسبت به زمان حاملگی که در اثر میزان زیاد هورمون ریزش مو از حد نورمال کمتر می شود)
    telogen efflovium-5 -(تلوژن افلووین): این یک اصطلاح برای بیان ریزش مو به صورت موقت و ناگهانی است که در اثر استرس یا جراحی اتفاق می افتد و به طور عمومی تا دو ماه بعد از بیماری ادامه دارد (این اصطلاح همچنین برای بیان ریزش ناگهانی مو که در نتیجه یکی از علت های ذکر شده اتفاق می افتد مانند تغییرات هورمونی بعد از زایمان نیز صدق می کند.)
    ۶- داروها: خیلی از داروها منجر به ریزش مو می شود . بنابر این اگر این مسئله برای شما نگران کننده است بهتر است با پزشک خود در مورد مصرف داروهای جایگزین مشورت کنید.
    ۷ - مقدر زیاد ویتامین آ یا سلنیوم: در موارد نادر ممکن است از این مکمل استفاده شود زیرا در بسیاری موارد مصرف مولتی ویتامین نیاز را مرتفع می کند.
    مطالعات متعدد اخیر که در مورد علت ریزش مو در مردان صورت گرفته نشان می دهد کهمصرف دخانیات نیز باعث افزایش ریزش مو می شود اما مشخص نیست که در زنان نیز چنین تاثیری داشته باشد . اما به طور کلی مصرف سیگار بنابه دلایل بسیار مضر است . بنابراین فرق نمی کند که آیا ریزش مو نیز در بین این دلایل باشد یا نه.
    اما بهترین کار برای کسی که ریزش مو را تجربه کرده این است که دلیل اصلی را شناسایی و درمان کند. و بهترین نقطه برای تشخیص انجام تست خون است تا ازاین طریق میزان آهن، هورمون های تیروئید و وضعیت استروژن خون مشخص شود.
    اگر پزشک علت قابل درمان برای ریزش مو تشخیص نداد ممکن است ریزش مو نتیجه فاکتورهای ژنتیکی باشد که غیر قابل اجتناب است اما با این حال داروهایی و جود دار که رشد دوباره مو را تحریک می کند.
    • روگان(نام تجاری برای داروی ماینوکسیدل): این دارو به صورت موضعی مصرف می شود یعنی به صورت مستقیم روی پوست سر مالیده می شود و با اتساع رگ های خونی پوست سر ، خون رسانی به پوست سر راافزایش می دهد . در نتیجه فولیکول ها ی مو مواد مغذی و اکسیژن بیشتری دریافت می کند و در فولیکول های مو شروع به بزرگتر شدن می کند و بعد از مدتی موها پر پشت تر می شود. البته قابل ذکر است که زنان حامله و شیرده نباید از این دارو استفاده کنند.
    • پروپسیا(نام تجاری برای داروی فناستراید): این دارو به صورت قرص به فروش می رسد و مانع تبدیل تستسترون به دهیدروتستسترون یا DHT می شود (دهیدروتستسترون هورمونی است که به تدریج باعث کم شدن فولیکول های مو و درنتیجه کم شدن چرخه رشد مو می شود) البته این دارو برای درمان ریزش مو در مردان تجویز می شود اما ممکن است مانع ریزش مو در زنان نیز شود. البته همان طور که درمورد داروی اول بیان شد زنان حامله یا زنانی که قصد حامله شدن دارند نباید از این دارو استفاده کنند. مطالعات در مورد خاصیت مصرف این دارو در زنان به نتایج ضد و نقیصی رسید ه لذا مصرف این دارو درمورد تمام زنان کارساز نیست.
    البته در مورد دو داروی ذکر شده لازم است به این نکته اشاره شود که مادامی که این دارو مصرف می شود ریزش مو قابل درمان و کنترل است ولی اگر درمان کنار گذاشته شود وضعیت به حالت قبل برمیگردد.
    ​​

18. 3 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 0319 نمایش پست ها
    دلایل ریزش مو در زنان

سلام به یاسی خانم و آبحی شاینی

ببخشید منو چون دنبال کردم یخورده ترسیدم

گفتم شاید این خوب باشه

بازم ببخشید خانم دکتر
    تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده اند. کم شدن مو در زنان به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد ولی بحث جدی در این رابطه -حداقل در مورد زنان – صورت نگرفته است در بسیاری از موارد ریزش مو قابل درمان است .
    بنابر این اجازه دهید ابتدا بعضی از فاکتورهای رایج که باعث ریزش مو می شود را بیان کنیم.
    ۱- کمبود آهن : فقر آهن -در صورت داشتن یا نداشتن آنمی- می تواند منجر به ریزش مو شود. ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص های آهن مکمل استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا از در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.
    ۲- اختلالات غده تیروئید: در هر دو حالت کم کاری یا پرکاری غده تیروئید ریزش مو اتفاق می افتد.
    ۳- کاهش مقدار استروژن: خیلی از زنان ، ریزش مو را در دوران یائسگی و بعد از آن تجربه می کنند . زمانیکه ترشح مقدار استروژن در بدن کاهش می یابد. سایر تغییرات هورمونی- برای مثال تغییر میزان استفاده از داروهای ضد حاملگی – نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.
    ۴- تغییرات هورمونی بعد از حاملگی : مادرانی که تازه کودکان خود را متولد کرده اند از ابتدا تا بعد از ۶ ماه نیز ریزش مو را تجربه می کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار نورمال است. در حقیقت چیزی که به نظر ریزش موی شدید می آید در واقع تنظیم چرخه رشد طبیعی مو است ۰( نسبت به زمان حاملگی که در اثر میزان زیاد هورمون ریزش مو از حد نورمال کمتر می شود)
    telogen efflovium-5 -(تلوژن افلووین): این یک اصطلاح برای بیان ریزش مو به صورت موقت و ناگهانی است که در اثر استرس یا جراحی اتفاق می افتد و به طور عمومی تا دو ماه بعد از بیماری ادامه دارد (این اصطلاح همچنین برای بیان ریزش ناگهانی مو که در نتیجه یکی از علت های ذکر شده اتفاق می افتد مانند تغییرات هورمونی بعد از زایمان نیز صدق می کند.)
    ۶- داروها: خیلی از داروها منجر به ریزش مو می شود . بنابر این اگر این مسئله برای شما نگران کننده است بهتر است با پزشک خود در مورد مصرف داروهای جایگزین مشورت کنید.
    ۷ - مقدر زیاد ویتامین آ یا سلنیوم: در موارد نادر ممکن است از این مکمل استفاده شود زیرا در بسیاری موارد مصرف مولتی ویتامین نیاز را مرتفع می کند.
    مطالعات متعدد اخیر که در مورد علت ریزش مو در مردان صورت گرفته نشان می دهد کهمصرف دخانیات نیز باعث افزایش ریزش مو می شود اما مشخص نیست که در زنان نیز چنین تاثیری داشته باشد . اما به طور کلی مصرف سیگار بنابه دلایل بسیار مضر است . بنابراین فرق نمی کند که آیا ریزش مو نیز در بین این دلایل باشد یا نه.
    اما بهترین کار برای کسی که ریزش مو را تجربه کرده این است که دلیل اصلی را شناسایی و درمان کند. و بهترین نقطه برای تشخیص انجام تست خون است تا ازاین طریق میزان آهن، هورمون های تیروئید و وضعیت استروژن خون مشخص شود.
    اگر پزشک علت قابل درمان برای ریزش مو تشخیص نداد ممکن است ریزش مو نتیجه فاکتورهای ژنتیکی باشد که غیر قابل اجتناب است اما با این حال داروهایی و جود دار که رشد دوباره مو را تحریک می کند.
    • روگان(نام تجاری برای داروی ماینوکسیدل): این دارو به صورت موضعی مصرف می شود یعنی به صورت مستقیم روی پوست سر مالیده می شود و با اتساع رگ های خونی پوست سر ، خون رسانی به پوست سر راافزایش می دهد . در نتیجه فولیکول ها ی مو مواد مغذی و اکسیژن بیشتری دریافت می کند و در فولیکول های مو شروع به بزرگتر شدن می کند و بعد از مدتی موها پر پشت تر می شود. البته قابل ذکر است که زنان حامله و شیرده نباید از این دارو استفاده کنند.
    • پروپسیا(نام تجاری برای داروی فناستراید): این دارو به صورت قرص به فروش می رسد و مانع تبدیل تستسترون به دهیدروتستسترون یا DHT می شود (دهیدروتستسترون هورمونی است که به تدریج باعث کم شدن فولیکول های مو و درنتیجه کم شدن چرخه رشد مو می شود) البته این دارو برای درمان ریزش مو در مردان تجویز می شود اما ممکن است مانع ریزش مو در زنان نیز شود. البته همان طور که درمورد داروی اول بیان شد زنان حامله یا زنانی که قصد حامله شدن دارند نباید از این دارو استفاده کنند. مطالعات در مورد خاصیت مصرف این دارو در زنان به نتایج ضد و نقیصی رسید ه لذا مصرف این دارو درمورد تمام زنان کارساز نیست.
    البته در مورد دو داروی ذکر شده لازم است به این نکته اشاره شود که مادامی که این دارو مصرف می شود ریزش مو قابل درمان و کنترل است ولی اگر درمان کنار گذاشته شود وضعیت به حالت قبل برمیگردد.

سلام بر دوست گرامی

خواهش میکنم...واقعا ممنونم از توجهتون

بله حق با شماست و اینا همه میتونن دلایلی برا ریزش مو باشند.............اما خوب هر کدوم میتونن علائم دیگه ای هم همراه داشته باشن و میتونن نداشته باشن

اما اگه من گفتم درماتیت سبورئیک به خاطر علائم بود...........اگزما در ناحیه سر....قرمزی و ملتهب بود...خارش و پوسته پوسته شدن...موی چرب...ریزش مو

ایشون خودشون گفتن مشکلاتی مثل تیروئید و کیست و ... ندارن.....و فقط استرس و کمبود آهن رو بیشتر عنوان کردن

راستش من بر همین اساس چنین توصیه ای کردم و امیدوارم تشخیص درست باشه

البته اینم بگم درماتیت متاسفانه بین خیلی افراد شایعه

20. 5 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

صفحه 28 از 54 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع