دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 14 از 58 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

یار همراه
    رشته تحصیلی
    پرتودرمانی(رادیوتراپی)-مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)
    ارسال تشکر
    12,285
    دریافت تشکر: 9,533
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array
    poune's: جدید92

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    سلام.
    روشي هست كه گروه خوني رو بشه سريع فهميد؟
    از داروخانه ميشه كيتي رو خريد و توي خونه گروه و ارهاش خون رو فهميد؟
    سلام.
    چیزی تحت عنوان کیت وجود نداره ولی یه محلول هایی هست که تو آزمایشگاههای مدارس هم هست و از طریق اون ها میشه این تشخیص رو داد ولی متاسفانه اسمشون رو نمی دونم و البته این رو بگم که اصلا دقیق نیست بهتره شما برای این کار آزمایش خون بدید و آزمایشگاه گروه خونی شما رو تعیین کنه.

2. 4 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ايا قرص پني سيلين وي 500 تعداد 30 عدد براي كسي كه نارحتي گوارشي ورم معده دارد ضرر ندارد ايا مي شود براي كاهش نارحتي معده از انتي اسيد همراه اين دارو استفاده كرد

4. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تجربی
    ارسال تشکر
    284
    دریافت تشکر: 844
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad0012 نمایش پست ها
    ايا در زمان مصرف پنتوپرازول مي توان از مايش مدفوع داد تا معلوم شود خونريزي دارم يا خون مخفي در مدفوع وجود دارد
    سلام دوست عزیز پنتوپرازول برای معده استفاده میشه وبه ازمایش مدفوع ربطی نداره
    تو را به جای همه ی کسانی که نشناختم دوست می دارم تو را به جای همه ی روزگارانی که نمی زیسته ام دوست می دارم

6. 4 کاربر از پست مفید سکوت شب سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تجربی
    ارسال تشکر
    284
    دریافت تشکر: 844
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    ايا قرص پني سيلين وي 500 تعداد 30 عدد براي كسي كه نارحتي گوارشي ورم معده دارد ضرر ندارد ايا مي شود براي كاهش نارحتي معده از انتي اسيد همراه اين دارو استفاده كرد
    ببینید پنی سیلین حساسیت زاست البته برای برخی افرادزمانی که مصرف کردی خودت تشخیص میدی برات مشکل داره یانه اگه حس میکنی دردهای معده ت زیاد شده به دکترت مراجعه کن تا داروتو تغییربده البته این عوارض پنی سیلینه: کبودی یا خونریزی غیر عادی ، اسهال شدید یا اسهال خفیف و مداوم ، افزایش تب ، دل پیچه ، بثورات جلدی ، سردرد، تهوع و استفراغ ، گلودرد یا سوزش زبان ، خارش یا ترشح واژن ، یا پلاک های سفید در دهان یا روی زبان فک نکنم برای معده بدباشه البته برای زنان باردارتوصیه میشه باهاش این قرصهارومصرف نکن:داروهای ضدالتهابی استروئیدی (مثل ایبوپروفن ، آسپیرین )، داروهای ضد انعقاد (رقیق کننده های خون نظیر وارفارین )، متوترکسات ، داروهای نقرس (پروبنسید)، قرص های ضد بارداری حاوی استروژن البته اطلاعات من فعلا دراین حد سوال داشتید درخدمتم
    تو را به جای همه ی کسانی که نشناختم دوست می دارم تو را به جای همه ی روزگارانی که نمی زیسته ام دوست می دارم

8. 4 کاربر از پست مفید سکوت شب سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نمي شود به جاي قرص پنی سیلین از امپول استفاده كرد

10. 2 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    12,285
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    نمي شود به جاي قرص پنی سیلین از امپول استفاده كرد
    فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه ولی خوب از پزشکتون که این قرص رو تجویز کرده بپرسید حتما دلیلی داشه که آمپولش رو نداده.

12. 3 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

سلام من سوالی داشتم از پزشکان عزیز سایت

من با خواب مشکل دارم.
    به این صورت که اگه ظهر چه 2 ساعت چه نیم ساعت بخوابم شب تا ساعت 2 خوابم نمیبره.بعضی شبا اینقدر تو رختخواب بیدار میمونم که بدنم درد میگیره.وقتی که ظهر نخوابم شب مشکلی ندارم.
    علتش چیه؟مشکلی دارم؟
    این روزها خیلی بلند هست.ادم ظهر خوابش میاد.چه کار کنم؟

14. کاربرانی که از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند.

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها

من با خواب مشکل دارم.
    به این صورت که اگه ظهر چه 2 ساعت چه نیم ساعت بخوابم شب تا ساعت 2 خوابم نمیبره.بعضی شبا اینقدر تو رختخواب بیدار میمونم که بدنم درد میگیره.وقتی که ظهر نخوابم شب مشکلی ندارم.
    علتش چیه؟مشکلی دارم؟

سلام.خب من دقیق نمیتونم بگم چرا وقتی ظهر میخوابید شب خوابتون نمیبره اما دقت داشته باشید اگر محل خواب شما ،تشک . دمای اتاق و... نامناسب باشه بدخواب میشید و اگر مواد کافئین دار در طول روز استفاده میکنید باید تا حد امکان کم و یا استفاده نکنید.اگر قرصی هست که بدون نسخه دکتر استفاده میکنید باعث میشه شما رو بد خواب کنه و عادت بدی برای به خواب رفتنتون ایجاد کنه.

برای خواب راحت در شب میشه از یک لیوان شیر گرم قبل خواب استفاده کرد که واقعا تاثیر گذار هست.میشه از مکمل های کسیمی،استفاده از مواد غذایی منیزیم دار،ویتامین b6 و یا b12 استفاده کنید ولی بهتر هست قبل از استفاده حتما با پزشکتون مشورت کنید.
    در کل استفاده از مواد غذایی مناسب بهترین راه برای به خواب رفتن هست اینطوری بدنتون رو عادت به خواب در بعداز ظهر و هم در شب میدید
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

16. کاربرانی که از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    12,285
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها

من با خواب مشکل دارم.
    علتش چیه؟مشکلی دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط غزل بارون نمایش پست ها
    سلام.خب من دقیق نمیتونم بگم چرا وقتی ظهر میخوابید شب خوابتون نمیبره اما دقت داشته باشید اگر محل خواب شما ،تشک . دمای اتاق و... نامناسب باشه بدخواب میشید و اگر مواد کافئین دار در طول روز استفاده میکنید باید تا حد امکان کم و یا استفاده نکنید.اگر قرصی هست که بدون نسخه دکتر استفاده میکنید باعث میشه شما رو بد خواب کنه و عادت بدی برای به خواب رفتنتون ایجاد کنه.

برای خواب راحت در شب میشه از یک لیوان شیر گرم قبل خواب استفاده کرد که واقعا تاثیر گذار هست.میشه از مکمل های کسیمی،استفاده از مواد غذایی منیزیم دار،ویتامین b6 و یا b12 استفاده کنید ولی بهتر هست قبل از استفاده حتما با پزشکتون مشورت کنید.
    در کل استفاده از مواد غذایی مناسب بهترین راه برای به خواب رفتن هست اینطوری بدنتون رو عادت به خواب در بعداز ظهر و هم در شب میدید
    با تشکر از غزل عزیز به خاطر توضیحات کاملشون و در تکمیل مطلب یه سوال داشتم؟

شما فقط تو این فصل اینجوری خوابتون مشکل داره یا نه همیشه اینطور هستید؟

افراد مختلف مکانیسم های مختلفی دارند برخی پر خواب و برخی کم خوابند بهترین کار اینه که با وضعیت بدنتون کنار بیاید.
    می تونید از دم کرده های گیاهی آرام بخش و خواب آور استفاده کنید و یا یه سری مکمل های غذایی هستند که داروهای گیاهی محسوب می شن و با نظر پزشک می تونید استفاده کنید.
    ولی به نظر من بهتره به جای این کار اگه دوست دارید حتما روزها استراحت کنید و شب اگه خوابتون نبرد از رختخواب بلند شید و به یه کاری بپردازید مثلا کتاب بخونید سعی نکنی به اجبار در تخت بمونید این کار بدتر بی خوابیتون رو تشدید میکنه و اعصابتون رو خورد میکنه ولی به نظر من بهتره خواب روزانه رو فراموش کنید و از وقت روزتون بیشتر استفاده کنید داشتن فعالیت بدنی بسیار به شما کمک میکنه.

18. 3 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط poune نمایش پست ها
    فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه ولی خوب از پزشکتون که این قرص رو تجویز کرده بپرسید حتما دلیلی داشه که آمپولش رو نداده.
    با سلام من بعد از مصرف 8 عدد قرص پنی سیلین دچار سردرد ومعده درد شدم رفتم دكتر ديگه چون قبلا امپول پنی سیلین نزده بودم برام 2 عدد امپول امپي ويل 1گرم ويك عدد دگزامتازون و1عدد امپول پيروسكام وكپسول اموكسي سيلين تجويز نمود ايا امپول امپي ويل مثل پنی سیلین عمل مي كند يك امپول اندازه چند قرص عمل مي كند

20. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

صفحه 14 از 58 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع