دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: اخباری از دنیای موتورسیکلت‌ها

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

پیش فرض اخباری از دنیای موتورسیکلت‌ها

فیات در دنیای موتورسیکلت‌ها کمپانی خودروسازی ایتالیایی فیات با مدل Punto Evo مدتی است که در مسابقات موتو GP بین بزرگان، در حال رقابت بر سر جایگاه پیروزی است. اما، چندی پیش فیات با همکاری کمپانی موتورسیکلت‌سازی یاماها، از مدل جدیدی رونمایی کرد تا بتواند با دو مدل یکی از پیشتازان در مسابقات موتو GP نیز باشد. این موتورسیکلت جدید در مرکز طراحی فیات و توسط آلدو درودی طراحی شده است. پیشرانه این مدل با Punto Evo یکسان خواهد بود با این تفاوت که در ظاهر و آئرودینامیک آن تغییراتی اعمال شده است، ضمن اینکه از نوآوری‌های جدیدی بهره می‌برد.

کلمه Evo که در خودروهای فیات بیانگر راحتی و اهمیت به محیط‌زیست می‌باشد، در این موتورسیکلت نیز گویای همین موارد است. در واقع این موتورسیکلت برای ادامه مسیر موفقیت‌آمیز Punto Evo ساخته شده است.
    رنگ این موتورسیکلت و لباس هدایت‌کننده آن در مسابقات موتور GP سفید خواهد بود که نماد پاکی و خالص‌بودن عملکرد آن است. پیشرانه این موتورسیکلت استانداردهای آلایندگی یورو 5 را پوشش می‌دهد که برای تجربه جدید فیات در زمینه وسایل نقلیه دوچرخ تحسین‌بر‌انگیز است. دلیل اصلی ورود فیات به موتو GP کسب تجربه در این زمینه بوده تا بتواند در آینده‌ای نه چندان دور، از این تجربه در خودروهای تولیدی خود استفاده کند که همکاری با یکی از بزرگان در زمینه موتورسیکلت یعنی یاماها، این خودروساز را به هدف خود خواهد رساند.

موتورسیکلت سال 2020 کمپانی موتورسیکلت‌سازی هارلی دیویدسون، همانند سایر صنایع و به خصوص خودروسازان، دورانی سختی را می‌گذراند و بحران مالی گرایبان‌گیر بزرگترین کمپانی موتورسیکلت‌سازی نیز بوده است. هارلی دیویدسون قصد دارد برند MV Agusta را که یکی از زیرمجموعه‌های آن است بفروشد و بر روی محصولات آینده خود تمرکز بیشتری داشته باشد.

چندی پیش این کمپانی، تعدادی از برنامه‌های خود برای محصولات تولیدی آینده‌اش را منتشر کرد که شامل چند کانسپت می‌شد و برای علاقه‌مندان بسیار جالب بود. یکی از این کانسپت‌ها، موتورسیکلتی است که تصویر آن را مشاهده می‌کنید. این کانسپت، محصولات هارلی دیویدسون در سال 2020 را به تصویر می‌کشد و پیش‌بینی برای محصولات این کمپانی برای دو دهه آینده است.
    برخلاف کانسپت‌های رایجی که از پیشرانه‌های برقی و کم مصرف بهره می‌برند، این کانسپت زیبا به پیشرانه نیرومندی به حجم 883 سی‌سی مجهز شده است.
    البته در دو دهه آینده موتورسیکلتی با چنین پیشرانه‌ای حکم بوگاتی ویرون در مقابل خودروی کم قدرتی مانند مانند آئودی TT را خواهد داشت! ظاهر آن بسیار آینده‌نگرانه طراحی شده است. گلگیرهایی که قسمت عمده چرخ را پوشانده‌اند و تا نزدیکی سطح زمین ادامه پیدا کرده‌اند، تایرهایی پهنی را در خود جای داده‌اند که فاقد رینگ و پره‌ای است و فضای درون آنها خالی است! طراحی کوچک و کم ارتفاع آن در کنار چراغ عمودی و باریک جلو و استیل منحصربه‌فرد قرارگیری هدایت‌کننده از جمله جزئیات جالب توجه این هارلی دیویدسون سال 2020 هستند.
    تعریف تازه از یک موتورسیکلت قدیمی مدت‌ها پیش بود که فردی عاشق موتورسیکلت بنام ایان مک اِلوری پیشرانه نیرومند چهار سیلندر باکسر سوبارو را در فریم یک موتورسیکلت جای داد. او با این کار توانست خبرساز شود و خود را مطرح کند. اما گویی در طول مدتی که از ایان خبری نبوده در حال کار بر روی کانسپت Kickboxer بوده است

هدف از معرفی این کانسپت تعریف جدیدی از موتورسیکلت قدیمی‌اش بوده چرا که Kickboxer به پیشرانه دیزل باکسر تجهیز شده که کوچک‌تر و اقتصادی‌تر از پیشرانه باکسر بنزینی است. این پیشرانه توسط شرکت Fuji Heavy Industry تأمین می‌شود. موتورسیکلت Kickboxer دارای بدنه‌ای با طراحی جدید و مدرن است.
    خطوط تیز بدنه و حجم‌های برجسته و فرو رفته بدنه در کنار سینه برجسته، ظاهری عضلانی به Kickboxer بخشیده است. برای همخوانی قدرت پیشرانه با این ظاهر تنومند، پیشرانه باکسر آن به یک توربوشارژر مجهز شده است.
    اگر این مشخصات شما را راضی نگاه نمی‌دارند بد نیست بدانید که Kickboxer دارای سیستم انتقال نیرو به دو محور نیز هست! به این ترتیب که وسیله دو زنجیر انتقال نیرو، اکسل و جک محور توانسته نیرو را به چرخ جلو و عقب منتقل کند.
    تصاویری را که از Kickboxer ملاحظه می‌کنید با نرم‌افزار CAD طراحی شده است اما ایان تک تک جزئیات بدنه و پیشرانه را با ابعاد و اندازه‌های دقیق تر طراحی کرده است تا ساخت آن راحت باشد! بنابراین اگر کسی به این موتورسیکلت علاقه‌مند شده است باید مدتی منتظر ورود آن به بازار باشد.

دلم تنگه پرتقالِ من!

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

پیش فرض پاسخ : اخباری از دنیای موتورسیکلت‌ها

اطلاعاتی که داده بودی،خیلی جالب بود.اما من یه خرده از موتور سواری میترسم(البته یه خرده دروغه!بلکه خیلی خیلی میترسم)
    اما برادرم خیلی دوس داره....

3. 7 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    3,197
    دریافت تشکر: 2,287
    قدرت امتیاز دهی
    697
    Array

اطلاعات جالبی را گفتی(مـاجراجو کوچـولو)
    ولی خدا رو شکر که این موتو را حالا حالا به ایران نمیرسه.
    اما اگه برسن هم بد نیست.یه 100 بیمارستان تأسیس میشه و یه 150 نفر هم در قسمت آمبولانس های معراج استخدام میشن.و این یعنی اشتغال زایی.

5. 4 کاربر از پست مفید MANE1371 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    13
    دریافت تشکر: 125
    قدرت امتیاز دهی
    24
    Array
    *samira69*'s: جدید63

سلام دوست خوبم
    اطلاعاتت خیلی جالب بود اما راستش من هیچوقت به خودم این اجازه رو نمیدم که واسه یکبارم شده موتورسواری رو امتحان کنم
    چون خیییییییییییییییییییییییل ی میترسم و همش جیغ میزنم

7. 3 کاربر از پست مفید *samira69* سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی مکانیک
    ارسال تشکر
    252
    دریافت تشکر: 114
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام عزیز.خسته نباشی.
    مطلب خوبی بود.ولی چه فایده که ما فقط بیننده و شنونده هستیم.
    نه ابتکار,نه طراحی....
    دستمون هم که به این موتورا نمیرسه.فقط حرص میخوریم.
    خیلی دوس دارم این موتورا رو امتحان کنم.خیلی حال میده

9. 3 کاربر از پست مفید باران شب سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    7,109
    دریافت تشکر: 7,523
    قدرت امتیاز دهی
    1519
    Array
    بلدرچین's: جدید39

سلام خیلی قشنگ بودن موتور خیلی دوست دارم...

کانال ایده داستان را در تلگرام دنبال کنید... ideh_dastan@

11. 3 کاربر از پست مفید بلدرچین سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی هوافضا
    ارسال تشکر
    50
    دریافت تشکر: 34
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    متنتون خیلی قشنگ بود ولی من دوست داشتم بیشتر علمی بود به طور مثال اشاره ای به ایرودینامیک و پیشرانه ی موتورها شده بود ولی خیلی مختصر بود راستی به نظر من دست یابی به این موتورهای شیک کار سختی هم نیست. سطح بدنه که متالیکه و ایروی بدنه ی ان با یه مدل سازی قابل ساخته فقط میمونه موتور که اینم فک نکنم هزینه های سنگینی داشته باشه.

13. 2 کاربر از پست مفید saadatpour سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی کاربردی
    ارسال تشکر
    73
    دریافت تشکر: 21
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بابا ای ول مطالب خیلی زیبایی بود.

من خودم زیاد موتورسواری می کنم ولی این جوریشو ندیده بودم

15. 2 کاربر از پست مفید اسماعیل70 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    1,360
    دریافت تشکر: 1,035
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array
    صاصائیل's: جدید35

اگه انگیزه ای هم واسه موتورسواری نبود با این متن انگیزه هم ایجاد شد.
    یادمان باشد , زندگی خیابانیست یکطرفه

17. 2 کاربر از پست مفید صاصائیل سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

سلام

با اجازه این تاپیک به سایر موضوعات مهندسی منتقل میشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)