دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: بحث و بررسی کنکور ارشد 91 مهندسی مکانیک

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    29
    دریافت تشکر: 40
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Thumbs up بحث و بررسی کنکور ارشد 91 مهندسی مکانیک

امروز اکثر مهندسان عزیز مکانیک در امتحانی بنام ارشد 91 شرکت نمودند، به نظر بنده که سطح سوالات خیلی بالاتر از سال قبل بود، چه از نظر دشواری چه از نظر کیفیت !!!

کیفیت رو از این لحاظ گفتم که واقعاً با بی برنامگی و شتابزده به چاپ رسانده بودن سوالات رو چون این نکته به وضوح موج میزد.

چندسوالش که اراری دوجواب یکسان بودن ، یا اینکه اشتباهات چاپی و تایپی فراوان.

جا دارد چنین آزمون هایی با این گستردگی با نظارت و دقت بیشتری برگزار گردد.

ضمناً امتحان در دانشگاه خلیج فارس بوشهر که ما بودیم رأس ساعت 8 و نیم شروع شد در حالی که ساعت 8 ساعت برگزاری نوشته شده در کارت بود!!!!
    انجمن مهندسی دانشجویان ایران

2. 3 کاربر از پست مفید a.javad12 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    29
    دریافت تشکر: 40
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : بحث و بررسی کنکور ارشد 91 مهندسی مکانیک

سوال 110 دارای دو جواب مشابه بود!!!

تقریباً دوبرابر سرعت ورودی است !!! این گزینه دوبار تکرار شده بود.

یه سوال دیگه هم دو تا گاما داده بود توی جوابش!!!!
    انجمن مهندسی دانشجویان ایران

4. 4 کاربر از پست مفید a.javad12 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من که حسابی خراب کردم، پارسال که آزمایشی شرکت کرده بودم خیلی خیلی بهتر بودم.
    ریاضی و زبان نتونستم بزنم در صورتی که پارسال 56 درصد زبان و 20 درصد ریاضی زده بودم.
    بعضی سئوالات هم که کپی سال های قبل بود که زیاد جالب نیست.
    من تا الان سابقه نداشت که ترمودینامیک یک سئوال رو از دست بدم ولی نمی دونم چرا تو این آزمون جواب های من تو گزینه ها نبود در صورتی که مشابه همین سئوالات رو بدون مشکل حل کرده بودم.
    همون طور که توقع داشتم و به دوستان گفته بودم سئوالات دینامیک فوق العاده راحت شده بود.
    البته من توقع قبولی نداشتم چون به دلیل زیغ وقت اصلا مطالعه موثری نداشتم و از اینکه سئوالات سخت شده بود راضی هستم امیدوارم سئوالات سخت تر هم بشه.

6. 2 کاربر از پست مفید ATR سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    دریافت تشکر: 3,267
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

پیش فرض بحث و بررسی کنکور ارشد 91 مهندسی مکانیک

سلام

خسته نباشید عرض میکنم خدمت همه ی کنکوری های عزیز علی الخصوص داوطلبان مهندسی مکانیک

من سوالات رو الان جسته گریخته مطلع شدم و نظرات خودم رو خدمتتون عرض میکنم :

باکس جامدات خوب سوال داده بود تا حدی اما سوال اشتباه داشت !!!! نمیدونم اینا از ما که نه از خودشون هم خجالت نمیکشن !!!

باکس سیالات تقریبا شبیه سال های پیش بود .

باکس دینامیک بد نبود .

باکس ریاضی فوق العاده افتضاح بود من خودم سوالا رو میشنیدم اصلا نمیدونستم طراح چی خواسته ! یعنی ما یه طراح درست حسابی برا این بخش مهم نداریم ؟؟؟!!!! سبک سوالات از ریتم همیشگی به شکل بسیار افتضاحی فاصله گرفته بود ! طرف خواسته بود ریتم سوالات با سال های قبل متفاوت باشن که زده بود همه رو خراب کرده بود !!!!! اما نگران نباشین همه تو این باکس مشکل داشتن ، یعنی منی که سال پیش رتبه ی 8 بودم هم تو این باکس ریاضیات هنگ کرده بودم . در ضمن من اینایی که میگم از کسانی شنیدم که امسال بی شک از نفرات زیر 10 مکانیکن وقتی اینا میگن ما 50 % هم شک داریم زده باشیم که اگه اونم زده باشیم از معادلات زدیم و ریاضی مهندسیش حل نمیشد ، قطعا قطعا بقیه هم بد دادن و 20 % هم نزدن !
    سوالای عمومی ریاضی هم قیافشون تغییر کرده بود اما به نسبت ریاضی مهندسی بازم بهتر بود . وضعیت همه به این شکله پس استرس الکی نداشته باشین عزیزان . احتمالا طراح قسمت ریاضی فکر میکرد برای ارشد ریاضی محض داره سوال طرح میکنه چون سوالای ریاضی به درد بچه های مکانیک نمی خورد !!!!

چندین سوال تکراری که از سال های قبل داده شده بود جای خنده نه اما جای گریه داشت و بسیار مضحک بود .

اشتباهات چاپی و تایپی و گزینه های مشابه این ازمون به دور از شان ازمون مهندسی مکانیک بود .

زبانو اینا خوب زدن و برا منم متوسط تا اسون بود یعنی برای کسایی که مثل من و این دوستام ایلتس و ای بی تی دارن اسون بود اما از سطح بیشتر بچه های کنکوری خیلی به نظرم فاصله داشت مگر این که یکی خودش خیلی خوب میخوند !!! یعنی ما ارزیابی کردیم سطح سوالات زبان برا ارشد نبود و فراتر از ازمون ارشد بود و برای اکثریت کنکوری ها وحشتناک بود .

توکل به خدا

بزارین درصد اینا رو دراریم بعد بازم در خدمتم اما در اوردن درصداشون سخته چون نمیدونیم این سوالا ایا حذف میشن ؟

اینم سوالات 91 و اخرین نفرات قبولی 90 که می توانید بصورت پی دی اف از این سایت دانلود کنید .

http://science-ak.blogfa.com

ویرایش توسط Aysajoon : 16th February 2012 در ساعت 04:30 PM
    به کسی عشق بورز که لایق عشق باشه نه تشنه ی عشق چون هر تشنه ای یه روزی سیراب میشه!
    دفتر مدیر تالار مهندسی مکانیک با عرض معذرت از تمامی دوستان پست های اسپم رو حذف میکنم !

8. 2 کاربر از پست مفید Aysajoon سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    mechanical eng.
    ارسال تشکر
    11
    دریافت تشکر: 16
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    ممکنه حدود در صدهای رتبه های زیر 50 کنکور 90 رو بگین(غیر از یک رقمی ها)
    ریاضی امسال هم واقعا نوبرش بود ولی بقیه درسا(فارغ از اشتباهات تایپیست محترم و چند اشتباه طراح محترم تر!) خوب بودند

10. 2 کاربر از پست مفید ehsan1989 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    mechanical eng.
    ارسال تشکر
    11
    دریافت تشکر: 16
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

1..2 جا که رفتم یکی از سوالای طراحی رو اشتباه حل کرده بودن. همونی که اتصال پیچ و در پوش مانع نشت مایع میشه.
    اونطور که من به جواب رسیدم اول پیچ میبره...جالبه خود کسی هم که حل کرده سوالو، بار مورد نیاز برای شکست پیچ رو برداشته با بار مورد نیاز برای شل شدن اتصال مقایسه کرده،ضریب اطمینانو بیشتر از یک به دست آورده و این یعنی موقعی که پیچ میبره،درپوش شل نمیشه در حالیکه گزینه رو اشتباه زده!

سوال آخر سیالات هم باید بگم شیب تغییرات دما در مکان اتصال برای هر دو یکیه،چرا؟ چون اولا جنس هر دو لایه یکیه،ثانیا همون مقدار گرمایی که از لایه ی سمت چپ به سمت لایه ی سمت راست میره ،باید از صفحه ی اتصال بگذره.در نتیجه شیب هر دو باید تو اون نقطه یکی باشه.
    اون گزینه ای غلطه که گفته همون مقدار گرمایی به سیال سمت چپ میرسه که به سیال سمت راست میرسه...گرمای ورودی به سیال سمت چپ بیشتر از گرمای ورودی به سیال سمت راست است،چرا؟ چون مقاوت حرارتی سمت راست کوچکتر از مقاومت حرارتی سمت راست است...

12. کاربرانی که از پست مفید ehsan1989 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)