دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: برای بچه ها ی مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی !!!

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    دریافت تشکر: 3,267
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

Lightbulb برای بچه ها ی مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی !!!

مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی :

با سلام خدمت تمام کاربران و همکاران عزیز تالار مکانیک که در رشته ی مهندسی طراحی طراحی کاربردی در حال تحصیلند و همچنین افرادی که تمایل به قبولی در این رشته و ادامه ی تحصیل در این فیلد تخصصی رو دارند !

در این تاپیک قصد دارم تا با کمک شما عزیزان در مورد دروس تخصصی این رشته ، دانشگاه هایی که در مقاطغ مختلف این رشته رو ارائه میدن ، آزمون دانشگاهی این رشته ، بازار کار اون در کشور و . . . بحثی رو داشته باشیم که کمکی به دوستان مهندسی طراحی کاربردی باشه !

امیدوارم در این بحث شرکت کنید و نظراتتون رو با بقیه قسمت کنید !

با تشکر
    به کسی عشق بورز که لایق عشق باشه نه تشنه ی عشق چون هر تشنه ای یه روزی سیراب میشه!
    دفتر مدیر تالار مهندسی مکانیک با عرض معذرت از تمامی دوستان پست های اسپم رو حذف میکنم !

2. 7 کاربر از پست مفید Aysajoon سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

معرفی رشته مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی - مقطع کارشناسی ارشد

از انجائیکه در برنامه کارشناسی مهندسی مکانیک در طراحی جامدات ، طراحی کلیه موارد و تحقیق در رشته طراحی جامدات که به مهندسی مکانیک مربوط می شود در نظر گرفته نشده است و نیاز جامعه ایجاب میکند تا در زمینه های مختلف طراحی و ماشین آلات از جمله ماشین های ابزار ، راهسازی ، کشاورزی ، حمل و نقل و کارنجات تولیدی مختلف و سایر زمینه های " طراحی جامدات" با بکارگیری علوم و فنون پیشرفته به خودکفائی صنعتی در این زمینه ها برسیم ، لذا برنامه کارشناسی ارشد طراحی کاربردی تدوین گردیده است .

دانشجویان این دوره با گذراندن یکی از برنامه های پیوست ، بر طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به دریافت درجه کارشناسی ارشد آموزشی با تحقیقاتی نائل خواهند شد .

در اینجا یادآور میشود که در دروس پیشنهادی و محتوای آنها و همچنین زمینه های تحقیقاتی جهت اجرای رساله و پروژه به نظرات دانشگاهها و صاحب نظران توجه گردیده و با پیشنهادات اصلاحی آتی دانشگاهها و صاحبنظران برنامه ها همواره پویائی خود را حفظ خواهند کرد .

بدیهی است در بازنگری های مداوم ، اصلاحات لازم مطابق با صنعت کشور انجام خواهد پذیرفت .
    به کسی عشق بورز که لایق عشق باشه نه تشنه ی عشق چون هر تشنه ای یه روزی سیراب میشه!
    دفتر مدیر تالار مهندسی مکانیک با عرض معذرت از تمامی دوستان پست های اسپم رو حذف میکنم !

4. 4 کاربر از پست مفید Aysajoon سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

يک مهندس طراح وظيفه طراحی مطلوب سازه های مهندسی و همچنين ماشين آلات و قطعات آنها را به عهده دارد .

امروزه با پيشرفت تکنولوژی مأموريت هايی با پيچيدگی فزاينده به مهندسان طراح واگذار می شود .

طراحی و ساخت ماشين ها يا قطعاتی که در سرعت ها يا دماهای بسيار بالا کار می کنند ، عمر قابل قبولی داشته و از وزن کمتری برخوردارند ، ابعاد بسيار بزرگ يا بسيار کوچکی داشته و در عين حال در مقايسه با توليد کنندگان رقيب کم هزينه تر می باشند ، با شرايط زيست محيطی سازگار بوده و به طور همزمان از زيبايی ظاهری خوبی برخوردارند ، تبديل به مسئوليت های روزمره ولی طاقت فرسای مهندسان طراح شده است .

گروه طراحی کاربردی در دانشکده مهندسی مکانيک تلاش می نمايد تا با ارائه دروس مناسب و همچنين تعريف و هدايت پروژه های علمی و تحقيقاتی هدفمند برای دانشجويان ، زمينه ساز پرورش مهندسان طراح لايق و متبحری باشد که بتوانند در حل مشکلات مهندسی کوتاه مدت و دراز مدت مراکز صنعتی و تحقيقاتی کشور نقش مفيدی را ايفا نمايند .

6. 2 کاربر از پست مفید Aysajoon سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

تعداد واحدها

تعداد واحدهای دوره کارشناسی ارشد شامل 28 واحد نظری ، آزمایشگاهی ، عملی و پایان نامه بشرح زیر است :

آموزشی :

دروس اصلی ( 15 واحد )
    تخصصی ( 15 تا 13 واحد )
    سمینار ( 2 واحد )
    پایان نامه ( 6 تا 8 واحد )

پژوهشی :

دروس اصلی ( 12 واحد )
    تخصصی ( 12-5 واحد )
    سمینار ( 2 واحد )
    پایان نامه ( 12 تا 19
    )

8. 2 کاربر از پست مفید Aysajoon سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    705
    قدرت امتیاز دهی
    58
    Array

دروس مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی

مباحث ویژه در کنترل 1 ، ریاضیا ت پیشرفته ی 1 ، مکانیک محیط پیوسته ، متد محاسبات عددی ، مباحث منتخب در رباتیک ، رباتیک سینماتیک و دینامیک ، تحقیق عملیات ، اتوماسیون در تولید ، مکانیک شکست ، سیستم های تولید صنعتی ، طراحی به کمک کامپیوتر پیشرفته ، کنترل خودکار و پیشرفته ، مواد مرکب - کامپوزیت ها ، تئوری صفحه ها و پوسته ها ، روش اجزاء محدود ، الاستیسیته ، پلاستیسیته ، برش فلزات ، خزش-خستگی و شکست ، طراحی ماشین ابزار 2- ، مباحث منتخب در طراحی کاربردی ، ریاضیات پیشرفته2 - ، رفتار مکانیکی مواد ، روشهای انرژی ، مقاومت مصالح 4 - ، طراحی مکانیزمهای پیشرفته ، قابلیت اطمینان در ساخت وتولید ، سیستمهای دینامیکی ، طراحی بهینه قطعات مکانیکی ، برنامه ریزی وکنترل تولید وکیفیت ، ارتعاشات پیشرفته - ارتعاشات غیر خطی ، محاسبات عددی پیشرفته
    ویرایش توسط Aysajoon : 27th January 2012 در ساعت 01:21 PM

10. 4 کاربر از پست مفید Aysajoon سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک-- طراحی کاربردی
    ارسال تشکر
    1,068
    دریافت تشکر: 191
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array

پیش فرض پاسخ : برای بچه ها ی مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی !!!

سلام
    ممنون بابت مطالبی که گذاشتین!!!
    اینو هم من اضافه کنم که گرایش طراحی کاربردی خودش به دو دسته تقسیم بندی میشه!!!
    1 - بحث تنش و کرنش و 2 - بحث دینامیک.
    یعنی دانشجو می تونه تو یکی از موارد بالا تخصص بگیره!!!
    البته معمولا کمتر کسی به بخش دینامیک می ره! چون زیاد شناخته شده نیست و اساتید کمتری نسبت به بخش تنش و کرنش داره.
    فقط یه درخواست
    اگه امکان داره لطف کنید بفرمایید که در هر ترم چه واحدهایی بگیریم بهتره!!!
    چه درس هایی پاس کنیم به نفعه مونه و از این جور چیزا!
    ممنون بابت پست های مفیدتون.
    در پناه حق

12. 2 کاربر از پست مفید madmood سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی مکانیک
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

فیلم آموزشی catia,ansys,matlab و ... در سایت جامع مهندسی مکانیک www.msrashidpour.ir
    جزوات دانشگاههای برتر ایران/حل المسائل/مقاله/پایان نامه و ...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک خودرو
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام
    من تازه قبول شدم این رشته روو مشغول تحصیل هستم
    اطلاعاته کمی دارم اگه میشه کمکم کنین.
    ممنون
    ویرایش توسط mooein3m : 18th October 2014 در ساعت 07:01 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)