دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: چه ویژگی هایی برای یک نرم افزار طراحی موتور جت نیاز هست؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1
    سپاس شده 3 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Red face چه ویژگی هایی برای یک نرم افزار طراحی موتور جت نیاز هست؟

سلام دوستان خوب هستید انشاء الله
    اگر به شما بگن واسه ساخت موتور جت هواپیما(همونایی که تو جنگنده ها و ... به کار می ره ) به چه جور نرم افزاری با چه قابلیتی احتیاج دارید که می تونه کار شما رو خیلی آسون کنه شما چه ویژگی هایی برای این نرم افزار در نظر می گیرید؟ خواهشا هر نیازی که احتیاج دارید یه نرم افزار برای شما انجام بده رو بگید...
    اصلا به شما می گن موضوع مرگ و زندگیه باید یه موتور خیلی پیشرفته در زمره موتورهای غول جت دنیا بسازید حالا اگر یه نرم افزار بخوایید که باهاش کار رو راحت کنید و یه جورایی اهرم موفقیت شما باشه دوست دارید این نرم افزار چه ویژگی هایی داشته باشه؟ الزامیست که بگم رشته من هوافضا نیست بلکه طراحی نرم افزار هست و اگر می توانید این ویژگی ها را توضیح دهید و در تکمیل توضیحاتتان اگر می خواهید لینک نمونه نرم افزار قرار دهید
    راستی دوستانی که گرایش پیشرانش هوافضا دارن من رو به لیست دوستانشون اضافه کنن.
    خیلی ممنون

2. 3 کاربر از پست مفید complexcoding سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : چه ویژگی هایی برای یک نرم افزار طراحی موتور جت نیاز هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط complexcoding نمایش پست ها
    سلام دوستان خوب هستید انشاء الله
    اگر به شما بگن واسه ساخت موتور جت هواپیما(همونایی که تو جنگنده ها و ... به کار می ره ) به چه جور نرم افزاری با چه قابلیتی احتیاج دارید که می تونه کار شما رو خیلی آسون کنه شما چه ویژگی هایی برای این نرم افزار در نظر می گیرید؟ خواهشا هر نیازی که احتیاج دارید یه نرم افزار برای شما انجام بده رو بگید...
    اصلا به شما می گن موضوع مرگ و زندگیه باید یه موتور خیلی پیشرفته در زمره موتورهای غول جت دنیا بسازید حالا اگر یه نرم افزار بخوایید که باهاش کار رو راحت کنید و یه جورایی اهرم موفقیت شما باشه دوست دارید این نرم افزار چه ویژگی هایی داشته باشه؟ الزامیست که بگم رشته من هوافضا نیست بلکه طراحی نرم افزار هست و اگر می توانید این ویژگی ها را توضیح دهید و در تکمیل توضیحاتتان اگر می خواهید لینک نمونه نرم افزار قرار دهید
    راستی دوستانی که گرایش پیشرانش هوافضا دارن من رو به لیست دوستانشون اضافه کنن.
    خیلی ممنون
    سلام اگه موضوع مرگ و زندگی باشه سریع یه هکر استخدام می کنم و اطلاعات یه راکت پیشرفته رو کپی برداری می کنم!
    اینطوری زمان به هدف رسیدنم خیلی کمتر میشه!
    بقیه شم که یه مهندس مواد میتونه پیش بینی کنه!
    خب من با نرم افزار هاشون کار نکردم ولی دوست دارم نرم افزاری باشه که درخواست ها رو به بهترین وجه پردازش کنه!
    یعنی اگه گفتم فلان راکت با فلان ویژگی ها رو میخوام برام طراحی های اولیه رو با مواد وغیره رو انجام بده
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 18th January 2012 در ساعت 04:10 PM

4. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

بهتره یه سایت پشتیبانی داشته باشه که لیست مواد جدید و مشخصات خاصیت مواد جدید رو به روز رسانی کنه
    محیط کاربری ساده و همه ی امکانات قابل دسترسی سریع باشن
    قابلیتهای 3 بعدی و شبیه سازی کارکرد با قابلیتهای تغییر فشار هوا - دما -رطوبت و.....
    قابلیت شبیه سازی ناقص کل هواپیمارو داشته باشه که تنش ها و فشار های مختلفو بشه توش شبیه سازی کرد
    دقت طراحیش قابل تغییر باشه
    شبیه سازی ایرودینامیک هم کامل داشته باشه که حتی روی هر پره از توربین یا فن ورودی بشه به صورت المان محدود شبیه سازی کرد و تنشهای مختلف وارده رو بررسی کرد
    شبیه سازیش کامل باشه یعنی از پمپهای سوخت تا پاشش سوخت و عکس العمل توربین و فن و...... همه هم به صورت جامع و هم المان محدود قابل بررسی و طراحی باشن
    بهتره قابلیت پایه قراردادن طراحی یه موتور دیگه رو هم داشته باشه
    باتوجه به نیاز کشور در 3 سطح طراحی باشه و در واقع 3 تا نرم افزار باشه که بشه موتورها در اندازه های مختلف رو جداگانه و تخصصی تر طراحی کرد
    البته اطلاعات من خیلی محدود هستن و رشتم هم هوافضا نیست اما خودم الان برای طراحی یه بال جدید به یه نرم افزار احتیاج دارم که فارسی باشه و سریع قابل یادگیری باشه و کمی عامی تر باشه

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    هوا فضا
    ارسال تشکر
    211
    دریافت تشکر: 804
    قدرت امتیاز دهی
    244
    Array
    sayed mojtaba's: خوشحال2

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    بهتره یه سایت پشتیبانی داشته باشه که لیست مواد جدید و مشخصات خاصیت مواد جدید رو به روز رسانی کنه
    محیط کاربری ساده و همه ی امکانات قابل دسترسی سریع باشن
    قابلیتهای 3 بعدی و شبیه سازی کارکرد با قابلیتهای تغییر فشار هوا - دما -رطوبت و.....
    قابلیت شبیه سازی ناقص کل هواپیمارو داشته باشه که تنش ها و فشار های مختلفو بشه توش شبیه سازی کرد
    دقت طراحیش قابل تغییر باشه
    شبیه سازی ایرودینامیک هم کامل داشته باشه که حتی روی هر پره از توربین یا فن ورودی بشه به صورت المان محدود شبیه سازی کرد و تنشهای مختلف وارده رو بررسی کرد
    شبیه سازیش کامل باشه یعنی از پمپهای سوخت تا پاشش سوخت و عکس العمل توربین و فن و...... همه هم به صورت جامع و هم المان محدود قابل بررسی و طراحی باشن
    بهتره قابلیت پایه قراردادن طراحی یه موتور دیگه رو هم داشته باشه
    باتوجه به نیاز کشور در 3 سطح طراحی باشه و در واقع 3 تا نرم افزار باشه که بشه موتورها در اندازه های مختلف رو جداگانه و تخصصی تر طراحی کرد
    البته اطلاعات من خیلی محدود هستن و رشتم هم هوافضا نیست اما خودم الان برای طراحی یه بال جدید به یه نرم افزار احتیاج دارم که فارسی باشه و سریع قابل یادگیری باشه و کمی عامی تر باشه
    سلام
    معمولا برای این جور کار ها از چند نوع نرم افزار استفاده میشه
    مثلا برای طراحی شکل و قالب از catia
    برای تحلیل تنش ها از matlab یا ansys
    و...
    بگو میخای رو چه قسمتیش کار کنی تا اگه بتونم راهنماییت کنم؟

7. کاربرانی که از پست مفید sayed mojtaba سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sayed mojtaba نمایش پست ها
    سلام
    معمولا برای این جور کار ها از چند نوع نرم افزار استفاده میشه
    مثلا برای طراحی شکل و قالب از catia
    برای تحلیل تنش ها از matlab یا ansys
    و...
    بگو میخای رو چه قسمتیش کار کنی تا اگه بتونم راهنماییت کنم؟
    فعلا که فرستادم بررسیش کنن-----
    ولی من روی این طرحم یه قابلیت به بال اضافه کردم ولی در اقتصادی بودنش درحالت عملیاتی شک دارم
    چون میتونه تخمینی و در نگاه اول 10درصدی از مصرف سوخت کم کنه و ر پروازهای چارترهم باعث کاهش مصرف صوخت تا 20 درصد و بیشتر بشه
    اما وزنی که به سازه اضافه میکنه و تنشی که این وزن به بقیه ی قطعات و اتصالات و بستها و.... وارد میکنه و سامانه ی کنترلی که این قابلیتو کنترل میکنه باید روی یه هواپیمای طراحی و ساخته شده شبیه سازی بشه و بعد روی یه نمونه ازمایش بشه تا بشه واقعا مطمئن شد که این وزن اضافیه احتمالی چقدر تاثیر میزاره و اصلا لازمه وزن زیاد بشه؟!!
    و مسائل قیمتی و.... هم هستند که به همین دلیل باید روی یه هواپیمای روی خط تولید ازمایش بشه که درصورت اطمینان و بازدهی بشه سریع اجراش کرد و بهینه باشه
    توی ایران هم که امکاناتشو نداریم پس کار زیادی از دستم بر نمیاد چون یه هواپیمای عادیه سنگین نساختیم هنوز پساطلاعات اولیشو نداریم برای طراحی

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    هوا فضا
    ارسال تشکر
    211
    دریافت تشکر: 804
    قدرت امتیاز دهی
    244
    Array
    sayed mojtaba's: خوشحال2

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    فعلا که فرستادم بررسیش کنن-----
    ولی من روی این طرحم یه قابلیت به بال اضافه کردم ولی در اقتصادی بودنش درحالت عملیاتی شک دارم
    چون میتونه تخمینی و در نگاه اول 10درصدی از مصرف سوخت کم کنه و ر پروازهای چارترهم باعث کاهش مصرف صوخت تا 20 درصد و بیشتر بشه
    اما وزنی که به سازه اضافه میکنه و تنشی که این وزن به بقیه ی قطعات و اتصالات و بستها و.... وارد میکنه و سامانه ی کنترلی که این قابلیتو کنترل میکنه باید روی یه هواپیمای طراحی و ساخته شده شبیه سازی بشه و بعد روی یه نمونه ازمایش بشه تا بشه واقعا مطمئن شد که این وزن اضافیه احتمالی چقدر تاثیر میزاره و اصلا لازمه وزن زیاد بشه؟!!
    و مسائل قیمتی و.... هم هستند که به همین دلیل باید روی یه هواپیمای روی خط تولید ازمایش بشه که درصورت اطمینان و بازدهی بشه سریع اجراش کرد و بهینه باشه
    توی ایران هم که امکاناتشو نداریم پس کار زیادی از دستم بر نمیاد چون یه هواپیمای عادیه سنگین نساختیم هنوز پساطلاعات اولیشو نداریم برای طراحی
    سلام
    فکر کنم یه چیزی شبیه طرح شما رو داخل اختراعات ثبت شده دیده ام که کار یکی از بچه های دانشکاه هست. یه جستجویی بکنید

10. کاربرانی که از پست مفید sayed mojtaba سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sayed mojtaba نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم یه چیزی شبیه طرح شما رو داخل اختراعات ثبت شده دیده ام که کار یکی از بچه های دانشکاه هست. یه جستجویی بکنید
    خب شما میدونین من چه قابلیتی به بال اضافه کردم؟؟؟ که شبیهشو دیدین؟؟
    من سرچ هم کردم و دارم میکنم و تا شروع ساخت دنبال طرحهای مشابه هستم
    اگه میخواین بیشتر بحث کنین تاپیکی با موضوع مرتبط ایجاد کنید

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام.
    نرم افزار رو نمیدونم ولی اگه به طراحی موتوره جت فکر میکنی یه سر به وبلاگ مهدس بایی بزن.
    www.robodesign.blogfa.com
    اگه بتونی با خودش ارتبات بر قرار کنی خیلی کمک میکنه ولی اینم بگم ساخت موتوره جت به این راحتیا نیست البته که حتما راجع بهش تحقیق کردین.
    حتی طراهیش هم نمیتونه کمتر از ساختش سخت باشه.(البته طراحیه اصولی بر مبنای تجربیات)
    البته خودم دارم یه میکرو جت میسازم اینم ایدیم.
    A.persian_cat@yahoo.com
    ویرایش توسط Amirpcat : 2nd July 2012 در ساعت 12:47 AM

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام من قصد دارم یه موتور توربو جت یا توربو فن کم سرو صدا واسه خودم برای تجربه طراحی کنم من نمیدونم باید از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid reza8743 نمایش پست ها
    سلام من قصد دارم یه موتور توربو جت یا توربو فن کم سرو صدا واسه خودم برای تجربه طراحی کنم من نمیدونم باید از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید
    - - - به روز رسانی شده - - -

لطفا اگر وارد هستین کمک کنید منم در طراحی این موتور موندم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)