دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: لطفا نظر بدین ( کمک به ساخت یک طرح )

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

Question لطفا نظر بدین ( کمک به ساخت یک طرح )

با سلام .. الازم دیدم این طرح رو تو سایت بیان کنم که دوستان اگه نظری دارن حتمان بگند و یا تجربه ای از نزدیکان دارند

شاید بعضیا که تو زمینه فناروری مطالعه میکنند میدونن که تو زمینه ساخت چشم مصنوعی چند تا کشور تو دنیا دارند کار میکنند اخرین چیزی که خودم میدونم و منتشر شده اینکه سیستمی ساخته شده که به فرد این امکان رو میده تا نقش مبهم و سیاه و سفیدی از وضعیت روبروی خودش که در واقع یک سنسور پیکسلی هست رو ببینه تصویر جوری نیست که بشه جزیئیات خاصی از شی یا انسان طرف مقالشو ببینه تو ایران خودمون نمیدونم ایا مرکز ی هست که روی این طرح بصورت خاصی کار کنه یا نه.. ما هنوز فناروی اتصال سخت افزار به مغز رو نداریم برای تبدیل و تبادل اطلاعات .. ولی به نظرم میشه سامانه ای رو طراحی کرد که به صورت موضعی مثلا توی محیط خونه به فرد کمک کنه تا بتونه از عهده کارهای خودش بربیاد منجمله اینکه شاید شخص نابینا مسئولیتی هم مثل مادر و یا پدر رو بر عهده داشته باشه .. سوال اینکه واقعان مشکلات اساسی تو انجام کارهای خونه و یا شخصی برای شخص نابینا چیه البتهچیزهای بدیهی هست منظورم اینکه بصورت ملموس تر این سوال جواب داده بشه و اینکه در واقع چه کاری انجام بشه میتونه اون مشکل رو برطرف کنه این سوال رو میپرسم تا یه تحقیق میدانی برای کمک به اصل طرح باشه امیدوارم دوستان هر چی به نظرشون میرسه رو یان کنند تا استفاده کنیم .. از همه دوستان ممنون
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

2. 13 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : لطفا نظر بدین ( کمک به ساخت یک طرح )

سلام
    با توجه به این که توی بخش قطعات مورد نیاز برای این کار یکمی عقب تر از علم حال حاضر هستیم
    فکر نمیکنم تا حداقل 4 سال اینده بشه چنین چیزیو توی ایران ساخت
    البته راه های ساده تری از لحاظ ساخت هم وجود داره مثل برنامه ای که برای موبایل نوشته شده و تصاویر گرفته شده از دوربین
    موبایل رو به صدا تبدیل میکنه که فرد نابینا میتونه بعد از چند ماه تمرین کاملا بهش مسلط بشه
    یا جی پی اسی که نمایشگر اون شامل پیکسل هایی میشد که برجسته میشدند و از طریق لمس قابل دیدن بود
    که میشه این دوتا رو با هم ترکیب کرد و نمایشگری از این نوع بتونه تصاویری که از دوربین پشت دستگاه میگیره رو نمایش بده که
    همراه با صدا بشه عمق بهش داد فقط مشکلش این خواهد بود که برای محیط های خیلی بسته و کار های روز مره کمی غیر کاربردی میشه

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

4. 4 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    یه چیزی میخونیم دیگه...گیر نده
    ارسال تشکر
    1,735
    دریافت تشکر: 2,274
    قدرت امتیاز دهی
    190
    Array
    شه پری's: جدید4

دست روی مبحث پیچیده ای گذاشتی
    اول باید یه تیم تشکیل بدی چون کار ساده ای نیست که فقط مربوط به یه رشته خاص باشه
    باید اساتید برجسته ای رو پیدا کنی که کمکت کنن!!!
    حرفی که میزنی حرف کمی نیست
    نیاز به کارشناسان توی علوم مختلف داری
    اما اگه کارت رو جدی بگیری غیر ممکن که نیست
    نمونه خارجی اش رو دیدم که تونستن کاری کنند که یه فرد نابینا بتونه ببینه
    اگه بسازیش آینده ات تامینه

6. 4 کاربر از پست مفید شه پری سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

سلام
    به نظر من اول باید یک کار تحقیقاتی در منزل انجام داد که یک فرد نابینا در منزل چه کارهایی را انجام می ده ، کجا میره و ... بعد میشه با توجه به اطلاعات که تهیه میشه به فرد کمک کرد مثلا استفاده از جند تا سنسور . البته درست اونا بینایی ندارن اما حافظه بسیار خوبی دارن قبل از هرکاری باید با حانواده هاشون و خود فرد ارتباط برقرار کرد که چی می خوان بعد فکر کگرد الان به نظرم خیلی زود هست بگم چه کاری بکنیم.
    من یک فرد نابینا رو می بینم که صبح میاد سوار مترو میشه و در ایستگاه خودش پیاده شده چه اعلام کنه اینجا چه ایستگاهی یا نکنه بعد از مسیر مشحص که هر روز در یک مسیر رو طی میکنه خارج میشه و می ره دنبال کارش.منظورم این بود که اگر یک یا دوبار کاری را انجام بدن می تونن دیگه اون کار را انجام بدم حال چه در خانه و خارج خونه باشن.
    اقا امیر به شما پیشنهاد می کنم اول با خانواده هایشان و خودشون صحبت کنید تا نیاز اونا را مشخص و بر اساس نیاز این افراد دست به طرحی بزنید در غیر این صورت به نتیجه مطلوب نمی رسین.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

8. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

مرسی از دوستان حسین عزیز که پیشنهاد خوبی دادن توضیح هم بدم که روی این مسئله دو تیم کار میکنند که یه بخش مهندسی سخت افزار و نرم افزار الکترونیک و یه تیم هم قسمت پزشکی و خوب اصل فناروی هم خیلی پیچیده است. همینجا هم یه فراخوان از هر دو تا رشته و کسانی که علاقه دارند تو این زمینه کار کنند میکنم که به صورت نرم افزاری و یا از راه دور به ما کمک کنند که البته تو ا کسانی که به طرح و اجراش کمک کردند اسم برده خواهد شد .پیچییدگی فناوری مربوط به ادابته یعنی تطبیق دادن سیستم فرمان عصبی با سیستم فرمان سخت افزاری الکترونیکی هستش که این کلا بحث پیچیده ای هستش مخصوصا تو چشم که یک واکنش شیمیایی باعث ایجاد سیگنالهای عصبی میشه البته الان اصل طرح مربوط به ساخت چشم مصنوعی نیستش تا انشالله مطالعات و تحقیقات تو این زمینه کامل بشه الان به عنوان فاز اولیه ساخت سامانه هوشمندی هست که به فرد نا بینا کمک میکنه تا به بهرمندی بیشتر از زندگی شخصی رفع نیازها بدون کمک و نزدیک شدن به توانمندیهای افراد بینا نزدیک بشن
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

10. 3 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    2,911
    دریافت تشکر: 4,686
    قدرت امتیاز دهی
    4483
    Array
    hadi elec's: جدید50

خب طرحه خیلی خوبیه و صد در صد غیر عملی هم نیست خیلی خوبه من حاضرم کمک کنم البته اگر کمکی از دستم بر بیاد البته چون موضوع نو هست جای ابتکار هم زیاد داره

12. 3 کاربر از پست مفید hadi elec سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    -
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    من از دانشجوهای دانشگاه علوم پزشکی شیرازم.اگه بخای میتونم کمکت کنم.باهام تماس بگیر
    09399828059 مرسی

14. 4 کاربر از پست مفید bahramisj سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

چیزی درباره ی لیزر زنده و حیاتی انسانی خوندم تو ماهنامه نواور همین ماه.اونم طرح جالبیه که اخر مطلب اشاره ای شد برای استفاده از این طرح برای نابینایان

16. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    رياضي و فيزيك
    ارسال تشکر
    39
    دریافت تشکر: 369
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

بحث جالبيه
    آيا مي دونستيد انسان با گوش هاش مي تونه ببينه
    مثلا يه صدايي به محيط فرستاده مي شه موقع برگشت انسان مي تونه اون صدا رو درك كنه و محيطش رو تشخيص بده اين كار رو تو يكي از كشور ها امتحان كردن جواب داده يكم تو اينترنت سرچ كني به جواب فوكولي

18. کاربرانی که از پست مفید javad4481 سپاس کرده اند.

دوست جدید
    ارسال تشکر
    421
    دریافت تشکر: 839
    قدرت امتیاز دهی
    2518
    Array

دوستان با استفاده از سلول های بنیادی این جور مسائل خیلی بهتر حل میشه. بزارین تا یه مقدار دیدتونو نسبت به قضیه عوض کنم. فرض کنید شما تو یه تصادف یه چشمتون رو از دست دادید! حالا دو تا گزینه برای شما گذاشتن... یکیش یه چشم مصنوعی سخت افزاریه و یکی دیگش یه چشم طبیعی که میخوان به جای چشم شما پیوندش بزنن... شما کدومو انتخاب میکنین؟ سلول های بنیادین تو این موضوع خیلی جلوتر از این حرفاس و جامعه هم بیشتر متمایل به اعضای طبیعیه تا اعضای مصنوعی! با این حال ایجاد رابطه بین سخت افزار و سیستم عصبی یه هدف بزرگ برای پژوهشگرای زیادیه و منم فک میکنم که کاربردهای فوق العاده زیادی داشته باشه... بهتره که موضوع طرح رو یه مقدار کلی تر بکنید و به همین که بتونیند یه رابطه کاربردی بین این دو ایجاد کنید، اکتفا کنید. بعد از ایجاد این ارتباط میشه اعضای مصنوعی مثل دست و پای رباتیک رو برای افرادی که نیازمندش هستن به کار برد. چون سلول های بنیادی تو ساختن اندام های کلی مثل دست و پا کاری ازش ساخته نیست!!

20. کاربرانی که از پست مفید emer62304 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع