دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: جعبه ویژه ای که می تواند انسان - اجسام طبیعی و خودرو تشخیص دهد

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    15
    دریافت تشکر: 95
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

پیش فرض جعبه ویژه ای که می تواند انسان - اجسام طبیعی و خودرو تشخیص دهد

با سلام.

این جعبه دارای سنسورهایی می باشد که با اتصال با چراغ هایی می تواند اجسام را به تفکیک برای شما نشان دهد.

به طور مثال اگر انسان مقابل آن باشد چراغ انسان روشن می شود و به این معنی است که انسان مقابل آن ایستاده است
    و اگر درخت باشد چراغ اجسام طبیعی روشن می شود و همینطور اگر خودرو باشد چراغ خودرو روشن می شود.

منظور از این مثال این بود که این دستگاه با این توانایی کار می کند که حتی خودرو را به عنوان جسم طبیعی نمی شناسد.

البته این دستگاه به نظر خودم اختراع نمی باشد اما تلاش کردم که یکمی خلاقیت هم داخلش باشه.

نکته دیگر این دستگاه می تواند تا یک کیلومتری خود را تشخیص دهد. البته من فقط چند با تست کردم در فاصله یک کیلومتری که نتیجه خوب بوده ولی خودم فکر می کنم احتمال اینکه دستگاه در این فاصله اشتباه کند را دارد
    که سعی بر برطرف کردن آن دارم

2. 4 کاربر از پست مفید dehghanibros سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : جعبه ویژه ای که می تواند انسان - اجسام طبیعی و خودرو تشخیص دهد

خیلی خوبه کاربرد اونم بگین چی هست یا به عبارتی چه مشکلی در سطح جامعه دیدین که این وسیله را طراحی کردین؟
    ویرایش توسط hossien : 26th October 2011 در ساعت 08:10 PM
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    15
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

[QUOTE=hossien;293061]خیلی خوبه کاربرد اونم بگین چی هست یا به عبارتی چه مشکلی در سطح جامعه دیدین که این وسیله را طراحی کردین؟[/QUOTE

اینو بیشتر برای استفاده در خودرو طراحی کرده ام. خب ما خبر هایی می شنویم که راننده ای انسانی را در شب ندیده و با او تصادف کرده.
    کلی این دستگاه را برای این طراحی کرده ام که به طور مثال شما با خودرو در حال حرکت هستید 1000 متری چهاراه یا به سر کوچهای نزدیک می شود به هر دلیلی شما خودرو یا انسان که دارد از طرف دیگری به چهاراه یا سر کوچه نزدیک می شود را نمی بینید ولی این دستگاه از یک کیلومتری به شما می گویید که چه جیزی به شما نزدیک است.

چیزه دیگری که در دستگاه من هست که یادم رفت بگم این دستگاه می تونه پشت دیوار هم کاملا اجسام را تشخیص بده. و شاید شما خیلی از چیز ها رو نبینید یا انسانی پشت درخت باشد شما آن را نمی بینید و این دستگاه به شما خبر می دهد

ممنون

6. 3 کاربر از پست مفید dehghanibros سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    15
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

[QUOTE=hossien;293061]خیلی خوبه کاربرد اونم بگین چی هست یا به عبارتی چه مشکلی در سطح جامعه دیدین که این وسیله را طراحی کردین؟[/QUOTE

اینو بیشتر برای استفاده در خودرو طراحی کرده ام. خب ما خبر هایی می شنویم که راننده ای انسانی را در شب ندیده و با او تصادف کرده.
    کلی این دستگاه را برای این طراحی کرده ام که به طور مثال شما با خودرو در حال حرکت هستید 1000 متری چهاراه یا به سر کوچهای نزدیک می شود به هر دلیلی شما خودرو یا انسان که دارد از طرف دیگری به چهاراه یا سر کوچه نزدیک می شود را نمی بینید ولی این دستگاه از یک کیلومتری به شما می گویید که چه جیزی به شما نزدیک است.

چیزه دیگری که در دستگاه من هست که یادم رفت بگم این دستگاه می تونه پشت دیوار هم کاملا اجسام را تشخیص بده. و شاید شما خیلی از چیز ها رو نبینید یا انسانی پشت درخت باشد شما آن را نمی بینید و این دستگاه به شما خبر می دهد

ممنون

8. 2 کاربر از پست مفید dehghanibros سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

خب این کاربرد نظامی میتونه داشته باشه
    چون پشت دیوار رو میبینه میتونه مفید باشه برای عملیاتهای درون شهری

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

10. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    15
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    خب این کاربرد نظامی میتونه داشته باشه
    چون پشت دیوار رو میبینه میتونه مفید باشه برای عملیاتهای درون شهری
    اره. تا حالا بهش فکر نکرده بودم. ممنون
    البته خودم زیاد دستگاه رو دوست ندارم چون فکر می کنم چیزه خیلی خاص و جدیدی نیست.

12. 2 کاربر از پست مفید dehghanibros سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

کاربردش میتونه برای ربات باشه توی تشخیص اجسام وپردازش تصویر بهتر

14. 3 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    15
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

کاربردش میتونه برای ربات باشه توی تشخیص اجسام وپردازش تصویر بهتر
    اولش فکر می کرد بدرد جایی نمی خوره ولی انگار نه حداقل برای 3 جا میشه استفاده کرد. مرسی از دوستان

خودم به این فکرم که اینو اولین بار روی یک کامیون بگذارم چون کامیون ها نقطه کور زیادی دارند و این می تونه کمکشون کنه مثلا برای دنده عقب رفتن و.......... حتی ماشین های غول پیکر در راه سازی یا معادن و ........

16. کاربرانی که از پست مفید dehghanibros سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

برای کامیون بد نیست
    اما مشکل اینه که دوربین فیلم برداری و صفحه نمایشگر قبلا اختراع شده و ماشین های بنز و بی ام و و ائودی
    و کلا ماشینای لوکس دوربین دید عقب و دوربین دید جلو دارند که ادمو از فاصله ی مطمئن تشخیص میده و الارم میده
    و نور چراغ هارو روی اون ادمی که توی مسیر حرکته یا داره به مسیر حرکت ماشین نزدیک میشه تنظیم و تقویت میکنه

18. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    15
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

برای کامیون بد نیست
    اما مشکل اینه که دوربین فیلم برداری و صفحه نمایشگر قبلا اختراع شده و ماشین های بنز و بی ام و و ائودی
    و کلا ماشینای لوکس دوربین دید عقب و دوربین دید جلو دارند که ادمو از فاصله ی مطمئن تشخیص میده و الارم میده
    و نور چراغ هارو روی اون ادمی که توی مسیر حرکته یا داره به مسیر حرکت ماشین نزدیک میشه تنظیم و تقویت میکنه
    بله دزسته ولی اون دوربین هایی که برای دنده عقب هست که با توجه به سنسورهایی درون سپر خودرو هست فاصله رو تعیین می کنند و نمی تونه انسان یا جسم طبیعی از هم تفکیک کنه. مرسدس اس کلاس هم دوربینی در جلو دارد که یک دوربین دید در شب دارد که کاری شما گفتید رو انجام میده . دوم اینکه اون نمی تونه پشت چیزی رو تشخیص بده مثلا پسری که که دفعه از کوچه ای بیرون می اید. دستگاه من می تونه تشخیص بده ولی اون دوربین ها موقعی تشخیص می دهند که اون پسر دیده شود.

البته من تا اینجا اخبار ها رو دنبال کردم شرکت ولوو دوربین آزمایشی دید در شبی رو داره می سازه که می تونه اشخاص رو پشت دیوار تشخیص بده. من با یکی از کارکنان ولوو از طریق ایمیل صحبت کردم گفت هنوز در مرحله ایده است.
    ویرایش توسط dehghanibros : 29th October 2011 در ساعت 10:42 PM

20. 2 کاربر از پست مفید dehghanibros سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)