دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 60

موضوع: یه ایده برای ذخیره انرژی صاعقه ها!

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : یه ایده برای ذخیره انرژی صاعقه ها!

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    من که نگفتم طرحم اماده ی ساخت هست.ایده هست.خودتون که بهتر از من میدونید ایده چیه.نه براورد قیمتی انجام شده نه براورد تجهیزات مورد نیاز.کجای این کار عیب داره یه چیزیو که تو طبیعت به وجود میاد و میدونی به دردت میخوره رو چرا نسازی؟
    اگه همون ذغالی خوبه پس چرا اومدن ایییییییین همه هزینه کردن که نیروگاه هسته ای بسازن؟با اوون هزینه میدونی چندتا نیروگاه ذغالی میشد زد؟چرا نزدن؟همه ی طرح ها هزینه ی اولیه بالایی دارن اما در دراز مدت جواب میدن.
    وای خدا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    قبلا هم اشاره کردم
    این کاری که شما میگی بازده نداره-یعنی باید 100 کیلووات ساعت برق مصرف کنی تا 10 کیلووات ساعت برق تولید بشه
    خب این کار کمی نه- خیلی............

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

چجوری حساب کردید که 100کیلووات ساعت برق باید مصرف شه تا 10کیلو وات ساعت برق تولید شه؟شما مگه روشی برای انجام کار دارید؟
    من فکر میکنم این طرح خیلی جای کار داشته باشه.ببینید تو بعضی از ازمایشگاهای مجهز یه موتور که با برق کار میکنه میچرخه تا شفت یه ژنراتور رو بچرخونه و برقق ایجاد شه تا کار اموز ازمایشاتشو انجام بده..در این مورد هم باید یه همچین کاری کرد.یعنی توسط قدرت برق قوس های الکتریکی تولید کرد و هوا رو یونیزه کرد و حالا سعی کنیم این قوس الکتریکی رو مهار و ذخیره کنیم.وقتی روش انجام این کار رو یاد بگیریم اونوقت هم روی ایجاد صاعقه ی مصنوعی باید فکر کرد.

3. 4 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

چجوری حساب کردید که 100کیلووات ساعت برق باید مصرف شه تا 10کیلو وات ساعت برق تولید شه؟شما مگه روشی برای انجام کار دارید؟
    من فکر میکنم این طرح خیلی جای کار داشته باشه.ببینید تو بعضی از ازمایشگاهای مجهز یه موتور که با برق کار میکنه میچرخه تا شفت یه ژنراتور رو بچرخونه و برقق ایجاد شه تا کار اموز ازمایشاتشو انجام بده..در این مورد هم باید یه همچین کاری کرد.یعنی توسط قدرت برق قوس های الکتریکی تولید کرد و هوا رو یونیزه کرد و حالا سعی کنیم این قوس الکتریکی رو مهار و ذخیره کنیم.وقتی روش انجام این کار رو یاد بگیریم اونوقت هم روی ایجاد صاعقه ی مصنوعی باید فکر کرد.
    خب داری درس میگی ولی نتیجتو یکم...
    برای ایجاد این قوس الکتریکی باید اتمهارو از حالت تعادل خارج کنی که الکترون دریافت و الکترون از دست بدن
    خب اینا به مقدار تعداد اتمها در تعداد الکترون جا به جا شده برق مصرف میکنه!!!(به عنوان مثاله همه ی حرفام)
    خب حالا این اذرخشی که میخواد به وجود بیاد جریان حرکت این الکترونهاست
    این الکترونها تعدادشون برابر هموناییه که قبلا برای جابه جا کردنش برق مصرف کردیم
    حالا اگه تمام این انرژی رو هم دریافت کنی باز هم به همون مقداریه که از اول مصرف کردیم
    پس هیچ بازدهی نداره
    تازه این در صورتیه که بازده همه دستگاه هاتون 100 در صد باشه
    که نمیشه در عمل
    پس بازده منفی میشه
    اینجوری که چون از محیط میخواد حرکت کنه جریان اتلاف انرژی به صورت نوری که میبینی-صدایی که میشنوی از اذرخش-گرمای تولید شده-اوزون تولید شده-اتم های اکسیژن بر انگیخته و یونیزه شده و............. داریم
    تازه دستگاه هم مقدار زیادی گرما تلاف میکنه
    حرکت امواج با اون قدرت هم انرژی زیادی داره
    موارد مربوط به عایق بندی و.... هم که اضافه بشه همون -90 درصد بازده هم زیاد گفتم فکر کنم!!!

5. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

صاعقه مصنوعي كه نميشه عزيزم...

در بهترين حالت ير به ير ميشه...

7. 2 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

من گفتم این کار رو در 2مرحله انجام بدیم.مرحله ی اول ایجاد روشی برای ذخیره ی انرژی یک قوس الکتریکی.(اول بهتره واسه این همفکری کنیم)
    مرحله ی دوم هم همفکری برای شبیه سازی صاعقه.تو طبیعت چطوری اتفاق میوفته همونو با حجم کوچیک شبیه سازی کنیم.

9. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

من گفتم این کار رو در 2مرحله انجام بدیم.مرحله ی اول ایجاد روشی برای ذخیره ی انرژی یک قوس الکتریکی.(اول بهتره واسه این همفکری کنیم)
    مرحله ی دوم هم همفکری برای شبیه سازی صاعقه.تو طبیعت چطوری اتفاق میوفته همونو با حجم کوچیک شبیه سازی کنیم.
    چه 1 مرحله و چه 10 مرحله
    ساختن اذرخش در ابعاد کوچیک که کاری نداره
    مولد واندوگراف میخواد در ساده ترین راه و کمی پیچیده ترش شبیه مدار شوکر میشه!!!
    در هر صورت بازده نداره

11. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

منظورتون اينه كه در سايز كوچيك براي آزمايش و پيدا كردن بهترين راه تبديل انرژي صاعقه مصنوعي ايجاد كنيم...

بعد سيستم ساخته شده رو در سايز بزرگ واسه طبيعت به كار ببريم؟

13. 2 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

بله دقیقا.اصلا فرض کنیم صاعقه ی مصنوعی نسازیم.قرار نیست منتظر صاعقه بشینیم.جاهایی هستن که میزان صاعقه ی اونجا زیاده.
    یکی از راهها استفاده از سیستم برقگیر ساختمانهاست.که انژی صاعقه را به درون چاه ارت منتقل میکنند و از ایجاد حادثه برای ساختمانها جلوگیری میکنند.حالا باید دنبال روشی برای ذخیره این انرژی باشیم به نظر من یکی از این راهها میتونه استفاده از سیستم نیروگاههای خورشیدی باشه.چون توسط پنلهای خورشیدی هم جریان زیادی تولید و ذخیره میشود .

15. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

کسی نظری نداره؟
    ببینید در نیروگاهای خورشیدی فتوولتاییک برق رو در باطری های حجیم ذخیره میکنند.البته منظورم نیروگاهایی هست که متصل به شبکه برق نیستن.
    حالا ما این برق رو بجای تعداد زیادی پنل خورشیدی از ساعقه بگیریم.چجوری؟
    همونطور که میدونید سیستم های برگیر الکترونیکی که میله ی انها در بالاترین نقطه ساختمانها قرار میگیرند هوای اطراف خودرا یونیزه میکنند تا در صورت اروز صاعقه ,ان را جذب خود کند قبل از اینکه به زمین یا ساختمان اسیب بزند.حالا ایم میله ی بلند این برق را به درون زمین هدایت میکند مانند چاه های ارت.
    حالا نظر من اینه که چون قدرت صاعقه زیاده ما مساحت چاه ارت رو زیاد کنیم و میله های شبکه بندی شدهی بساری را قرار دهیم تا این جریان زیاد به خوبی پخش شود تا بتوان بخشهای مختلف را به سمت باطری ها هدایت کرد.

17. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

بله دقیقا.اصلا فرض کنیم صاعقه ی مصنوعی نسازیم.قرار نیست منتظر صاعقه بشینیم.جاهایی هستن که میزان صاعقه ی اونجا زیاده.
    یکی از راهها استفاده از سیستم برقگیر ساختمانهاست.که انژی صاعقه را به درون چاه ارت منتقل میکنند و از ایجاد حادثه برای ساختمانها جلوگیری میکنند.حالا باید دنبال روشی برای ذخیره این انرژی باشیم به نظر من یکی از این راهها میتونه استفاده از سیستم نیروگاههای خورشیدی باشه.چون توسط پنلهای خورشیدی هم جریان زیادی تولید و ذخیره میشود .
    اقای شوماخر
    برقگیر بیشتر ساختمانها در طول کل عمر ساختمان 1بار هم استفاده نمیشه در بیشتر موارد
    خیلی کم بشه به 2یا 3 بار برسه که خییییلییی خییلییی کمن این ساختمانها!!
    برقگیر هم چیز خاصی نی
    کاتالوگ 1-2 تا شرکتو داشتم لوله های توپر مسی بزرگه که مثل پیچ و مهره به هم وصل و به 1 انتن مسی با برنجی بزرگ وصل میشه روی سقف که بلند ترین جا باید باشه
    بعد هم با لوله ها یا صفحاتی در 1 یا چند مجرای عایق بندی به زیر زمین میره که چاه ارت چاه خاصی نیست-میله ها و صفحات فلزیو فرو کردن توی زمین!!
    میتونه 1 تیراهن باشه توی زمین !!
    در هر صورت برقی هم تولید نمیشه بعد از وصل شدن به زمین !!
    ویرایش توسط حسین متقی : 13th May 2012 در ساعت 04:13 AM

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع