دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مشاوره ی خرید لپ تاپ

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض مشاوره ی خرید لپ تاپ

سلام ، من می خواستم نظرتون رو راجع به این مدل ها بگین بهم :

Dell Vostro 3550-B 890.000
    840.000 Samsung RV 509
    850.000 HP Pavilion G6-1157

اگر کسی از دوستان این مدل ها رو داشته خوشحال می شم نظرشو بگه بهم .
    اگر هم مدل خوب دیگه ای سراغ دارید که حدود 15 اینچ باشه و قیمتش هم 800 تا 900 تومن باشه بهم معرفی کنید لطفا !
    خیلی ممنون !

2. کاربرانی که از پست مفید social سپاس کرده اند.

دوست جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 103
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

پیش فرض پاسخ : مشاوره ی خرید لپ تاپ

این مدل سامسونگ رو من شخصا تست کردم و بهتر چیزی که فکر می کردم بود .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت ـ ریاضی
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باسلام تصمیم دارم لپ تاپی تهیه کنم ، که درکلیه امورمربوط به کامپیوتر (ازبالا آمدن سیستم گرفته ، تا اجرای نرم افزارهای مختلف کاربدی ، جستجو دراینترنت ، دانلودها، و. . . .) بالاترین سرعت ممکن را داراباشد ـ وزن آن تا 2کیلو ـ صفه آن بین 13 تا14 اینچ باشد ـ ازنظر قیمت مهم نیست ـ ازنظرسیستم عامل ویندوز ـ اگر دوستانی تخصص واطلاعات کافی وبروز دارند، اینجانب را راهنمائی کنند،ممنون میشوم

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    28
    دریافت تشکر: 51
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array
    mohamoha's: خنده

سلام.
    اگه بخوای یه لیست برات تهیه می کنم. ولی بهتره که رنج قیمتش رو مشخص کنی. چون واقعا تاثیر داره. اگه برات قیمت مهم نیست ایسوس ال ایکس بخری خیلی خوبه. هم مدل جدید، هم فوق سرعته هم خیلی سبکه.
    در ضمن کاری که می خوای باهاش بکنی هم مهمه. برای حمل و نقل زیاد یقینا باید فرق کنه و ال ایکس به درد نمی خوره. بازی و مولتی مدیا باید فرق کنه و ال ایکس به درد نمی خوره.
    اگه در حد یه سیستم خونگی بخوای، رنج قیمت پائین خوب است.
    اگه در حد کپی برابر اصل بخوای بازم مدل های مختلفی است.
    زیاد به مارکها نگاه نکن. اسم مارک و برند مهم نیست. مهم کاری که خودت می خوای باهاش بکنی. و قیمتی که دنبالشی.
    اگه کاری که برات مهم بگی، بهت می گم چی بخری.
    می شه لپ تابها رو به دسته های زیر تقسیم کرد:
    1. لپ تابهای صنعتی. که در مقابل ضربه و گرما و سرما یه خورده مقاوم تر هستن. ولی خوب کیفیت و سرعت و کارایی بقیه رو ندارن و در ضمن سنگین هستن.
    اینها توی حمل و نقل سنگین هستن و سخته. ولی خوبی اش اینه توی حمل و نقل ضربه زیاد نمی خورن.
    2. لپ تابهای سبک که سریع یا فوق سریع هستن.
    اینها توی حمل و نقل سبک و راحت هستن. مقاومت بدی هم ندارن. ولی مثل لپ تابهای صنعتی مقاومت ندارن. در ضمن سسیتم برق رسانی و خنک کنندگی خوبی دارن. و از فناوریهای جدید استفاده می کنن. ولی یه خورده گرون هستن و توانایی هاشون هم در حد متوسط است. نه خیلی بالا و نه خیلی پائین.
    3. لپ تابهای معمولی و خونگی.
    اینها از نظر قیمت بهترین ها هستن. از نظر کیفیت و کارآیی در حد صنعتی ها یا یه خورده بهتر هستن. اما مقاومت در برابر ضربه و ... چندان ندارن. سیستم برق رسانی و خنک کنندگی مثل صنعتی ها. ولی وزنشون کمتر از صنعتی ها است.
    4. لپ تابهای گیمینگ یا مولتی مدیا.
    که از نظر کارایی بالاترین کارآیی رو دارن. ولی خیلی سنگین هستن. از نظر برق رسانی و خنک کنندگی در حد سبک ها یعنی خیلی عالی هستن. از نظر مقاومت یه درجه کمتر از صنعتی ها و در حد سبک ها هستن.

و یه سری ریزه کاری دیگه هم دارن.
    نگی که مثلا فقط وزن مهمه. خنک کنندگی، برق رسانی و نگهداری برق و ... مهم نیست. یا مثلا مات بودن مانیتور و ... مهم نیست. نوع سخت افزارهای داخلی لپ تابها مهم نیست. همه اینها تأثیر می زاره. اینها رو باید خیلی بچرخی تا دقیق همونی که می خوای رو پیدا کنی. روی حرف این و اون که می گن ما گرفتیم برای خودمون عالی بود و ... گوش نده. حرف مغازه دارها هم بیشتر برای این است که مدل لپ تابها رو خودشون دارن یا ندارن می گن. ولی چندان بی راه هم نیست. اونهایی که نمی آرن دو حالت دارن. یا توی بورس نیستن. یا توی بورس هستن اما این مغازه داره نتونسته بیارتش.
    در ضمن دیجی کالا و جاهای دیگه همه جا رو ببین. به یه سایت اکتفا نکن.
    یه نکته دیگه: یه مارک، یه مدل، مثلا ایسوس x555 این خودش مدلهای زیادی داره. یه مدلش سی پی یو اصلا زیر کور آی تری است. یه مدل کور آی تری یا کور آی فایو یا کور آی سون است. یه مدل کارت گرافیک ای ام دی داره یه مدل جی فورس و ان ویدیا و ... یه مدل هاردش مثلا پانصد است یه مدل هاردش مثلا یه ترا.
    اصلا این 555 و 554 x ایسون خودش مدلهای مختلفی داره. LJ - LD و ... که هر کدومشون نوع یک و دو و سه و چهار و ... داره.
    و اینها عوض اینکه ساخت تایوان باشه (ایسوز مال تایوان است) مال چین هستن.
    همین جور توی اچ پی هست. توی مارکهای دیگه هست. (مثلا دل) و ... اینها رو فقط به اسم مدل نشناس. باید با اسم تمام ریزه کاریها بشناسی. یعنی اگه رفتی مغازه، یا سرچ می زنی، اسم رو که گفتی مثلا ایسوس ایکس 555 بقیه اش هم بچرخ یا بگو. مثلا ال جی، یا ال دی یا ال ای و ... و بعدش مشخصات هم بگو. مثلا رم 6 یا هارد یه ترا یا سی پی یو کور آی فایو و کارت گرافیک 960 جی فورس ... و
    البته سی پی یو ها که می گن دو هسته ای و چهار هسته ای و ... اینها نسل بندی دارن. یعنی حتی همین کور آی تری و فایو و سون نسل بندی داره.
    به خود من باشه یه کور آی تری نسل شش رو به کور آی فایو نسل چهار ترجیح می دم. یا کور آی فایو نسل شش رو به کور آی سون نسل چهار ترجیح می دم.
    اینها با مشخصه فرکانس های خروجی که با ام و یو و .... نشون می دن دسته بندی می شن. یعنی یو بهتره تا ام. اگه یو نبود ام. بعد از ام اونی است که اصلا پسوند نداره. و توی ام ها بالاترین شش هزار هستش. و همین طور میاد پائین. مثلا یو چهار هزار در حد پنج هزار ام است. و ...
    حالا اگه اس اس دی داشت بهتر. اما اگه نداشت، نگی اون سیستم داره این نداره. سیستم رو فقط فدای اس اس دی نکن. ببین چی می خوای. نیازت به اس اس دی چی است. اس اس دی سرعت خوبی داره. ولی حجمش هم توی لپ تابها بالا نیست و هم خیلی گرون در می آد. اگه عوض پول برای اس اس دی، بری پول برای یه مدل خوب با سخت افزار خوب بدی، بهتره تا اینکه یه لپ تاب با اس اس دی اما سی پی یو نسل چهار و کارت گرافیک ای ام دی بخری.
    من خودم توی لپ تابها اصلا ای ام دی رو پیشنهاد نمی دم. مگه اینکه پول برات مهم باشه. و در ضن قیمت پائین بخوای. یه لپ تاب خونگی یا حداکثر در حد صنعتی بخوای.
    بازم اگه سوالی بود در خدمت هستم.
    ویرایش توسط mohamoha : 16th February 2016 در ساعت 02:50 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع