دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

مکالمه بین عرفان سلیم زاده و حسین متقی

265 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
  1. مکتب من نیست
    مکتب پیامبره
    دستور خداست
    اگر میگی اشتباهه - خب تو اختیار داری نظر غلط داشته باشی
    مشکلی نیست - وظیفه ی من تبلیغ و تشویق بود
    من کسی یا چیزی رو زیر گل نکردم
    فقط نظر خودمو گفتم - اینکه نظرم چیه به خودم مربوطه - کسی رو مجبور نکردم کاری کنه
    فقط نظرم رو گفتم
    یعنی ازادی بیان به نظرت زیر گل کردن یه دینه؟
    نگفتم مسیحیت دین اسمانی نیست
    گفتم انجیل کتاب اسمانی نیست
  2. خب در مکتب شما یاد گرفتم یک دین رو که 6 میلیارد نفر بهش ایمان دارن بکنم زیر گل
    بلاخره هدف مقدس اینه که کل جهان مسلمان بشن تا وارد بهشت بشن دیگه.
    شما با کلام و مقایسه اینکارو کردید من با بمب اتم این کارو میکنم.
    تازه من برای این از بمب اتم استفاده میکنم چون تحمل هیچ گونه مقاومتی رو ندارم.
    به نظرم شما یکم زیادی تو مسائل انعطاف پذیری اصن نباید رحم کرد
  3. من که یادم نمیاد برای اینکار جلوی تورو گرفته باشم
  4. در ضمن من کاملا بیدار و هوشیار شدم سعی نکن جلوی منو بگیری برادر
  5. پس اعتقاد داری بهتر از خدا میفهمی مردم زمین رو چطوور باید هدایت کرد آره؟؟؟
    خب موفق باشی - تو میتونی من میدونم!!!
    تلاش خودتو بکن ولی مواظب خودت باش ماری کوریای از دنیا نری خدای نکرده
    یه اسفند هم دود کن چش نخوری داداش
  6. این ایده من کاملا جدیه دارم همین الان پلوتونیم لازمه رو جمع آوری میکنم.
  7. آقا من یه راه حل کاملا جدی دارم برای بیداری کره زمین
    کل جوامع انسانی رو تهدید می کنم اگر به مفاد قرآن ایمان نیارند با چند تا کلاهک هسته ای کل مملکت رو با خاک یکسان می کنم.
    اونا هم ایمان میارن و رستگار میشن. نمیدونم چرا خدا اصن پیامبر نازل کرد اصن نیاز نبود کل قضیه با یه بمب هسته ای حل میشه خب
    نظرت چیه؟ خب این راه حل جدی عرفان سلیم زاده است برای رستگاری اهل زمین.
  8. من ناامید نشدم عزیزم
    این ضربه ی اخر بود و تو گول خوردی
    بیدار شدی جواب حرفایی رو که تو خواب بهت گفته بودم دادی گفتی نه -من خودمو به خواب نزده بودم - تو بلد نیستی بیدارم کنی
    پس بیدار شدی
    خب مبارکه - به سلامتی
    درضمن - زمان خواب 8 ساعت در شبانه روزه پس همیشه یک سوم مردم دنیا در خواب هستند!
    خدا هم تو دستوران دینی بیداری شبانه رو مستحب گذاشته
    پیامبر هم فکر نکنم هر شبانه روز بیشتر از 6ساعت میخوابیده
    نصف دنیا فکر میکنن باید بخوابن اما همیشه حق و حقیقت با واقعیت متفاوته
    واقعیت رو قبول نکن - حق رو قبول کن و تلاش کن واقعیت خودتو به حق برسونی
  9. حسین جان همیشه بدون کی رو چجوری داری از خواب بیدار میکنی!
    تو از کجا میدونی من نوعی خیلی خیلی بدتر از تو تصمیم گیری نکنم؟
    دیدی تو سریع نا امید شدی و بهم گفتی خودمو زدم به خواب.
    پس مطمئن باش کسی رو که بیدار میکنی خیلی زود تر از دیگران نا امید میشه.
    من بیدار شده که حالا خیلی بدتر از تو تصمیم می گیرم و زودتر از تو از دیگران نا امید میشم، حالا تو بطن جامعه دارم راست راست میگردم.
    خدا آخر و عاقبت اون جامعه رو بخیر کنه احتمالا یه بمب هسته ای به خودم می بندم تا همه رو رستگار کنم.

گاهی اوقات نیازه که چند نفر خواب باشن تا بقیه بتونن به بقا ادامه بدن.
    توجه کردی همیشه نصفی از جهان در خواب هستند؟خدا هم نمیخواد همه بیدار باشن.
  10. خب این داستانش فرق داره
    وقتی یه نفر خوابه میشه بیدارش کرد
    ولی وقتی یکی خودشو به خواب زده ......
    اشکال نداره - منم 90 درصد زندگیم خودمو زدم به خواب....
    پس بحث برات مهم نیست - پیروزی در بحث مهمه
    بییییخییااااااللل
  11. من نمیدونم! کریسمس مبارک وگرنه به قتل میرسی
  12. خدارو خیی راحتتر و سریعتر و کم هزینه تر از نظریات کوانتومی میشه اثبات کرد!!
    قرن هاست که با 100 ها روش اثبات شده وی انسان یعنی فراموشکار
    و انسان همیشه راحت طلب و فزونی خواه بوده - الان مسئله برای من پی بردن به فطرت واقعی انسان و هم راستا کردن دلخواه و امیال انسانی با مسیر و راه مشخص شده از طرف خداست
    یعنی من نمیدونم چه چیزی دقیقا یک میل انسانی و چه چیزی دقیقا یک میل انسانیه
    اگه بشه مرزی براش قائل شد
    بشه همراستا و مماسش کرد با اسلام
    حداق برای خودم میتونم خیلی بهتر و لذت بخش تر زندگی کنم
  13. سام
    چند نکته رو یاداور میشم و بعد از خوندنش باز جواب بده
    1 من طرف کسی یا چیزی رو نمیگیرم صرفا با دلیل و عقل بررسی میکنم-عقل برای همه یکسان هست فقط منابع و داده ها برای پردازش من و تو متفاوته
    2-این مطب رو تو تلویزیون فکر کنم برنامه سمت خدا بود اتفاقی دیدم چند روز پیش - خودش از روی انجیل میخوندو کارپژوهشیش در حوزه مطالعه ی انجیل بوده
    3- من نگفتم مسیحیت دین الهی نیست -من مسئول برداشت اشتباه خواننده مطالب نیستم اینو یادت باشه
    4-همیشه ادعا نیاز به اثبات داره نه بدیهیجات - برای اثبات از بدیهیجات استفاده میشه که حد بدیهه هم بستگی به ناظر داره - اگر شما که ناظر باشی برات اینکه مسیح بنده ی خداست نه پسر خدا بدیهی نیست این دیگه برداشت و نظر خودته ولی میتونی از مشاوران دینی بپرسی مثل همین کمان ابروی خودمون
    5- من نگفتم چه دینی پست تره - بنده هم گفتم همه ی دین ها یک جهت و یک حقیقت ولی در طی زمان تکامل یافته اند همانطور که در قران دین توحیدی اوردن بالقیس ملکه ی سرزمین صبا در کاخ حکومتی سلیمان نبی با نام اسلام اوردن ذکر شده(2روز پیش تو رادیو شنیدم)
    6-تو قران داستان از زبان گوینده که خداست آورده شده و بدیها بی نقص و بی کم و کاست و کامله پس نمیتونی با یه داستان تاریخی که حتی بعد از فوت نویسندش ممکنه باز هم تحریف شده باشه مقایسه کنی و همونطور که میدونی قران تحریف نشده اثباتش هم در یکسان بودن تمام نسخ قدیمی و جدیدش هست بر خلاف انجیل که تفاوتهایی هست درش
    7-اینکه امضا نمیکنی زیر ادعایی رو که خود پاپ هم امضا میکنه!!! خیلی برام جالبه!
    خود مسیحیا هم میدونن انجیل نوشته شده توسط یاران عیسی و بعد از مرگ وی هست
  14. عقیده ات خصمانه است خب مسیح پسر خداست یا نیست خودش یه ادعاست این که بگی درست نیست هم مدرک میخواد.
    بله شما میگی تو قرآن نوشته که مسیح بنده خداست نه پسرش منم قبول دارم اما این خودش با وجود بدیهی بودن بازم ادعاست.
    هیچ وقت با این استدلال نگو یه دین الهی نیست داداش.بی طرفی رو همیشه حفظ بکن.
    الان تو فلسفه کوانتوم هم که دانشمندانش بیطرف اند پس از کلی تحقیقات و نظریات دو احتمال رو دادند:
    1-موجودی هوشمند نظاره گر و مراقب ماست.
    2- هزاران جهان کوانتومی وجود داره.
    این جوری خوبه خدا رو اثبات کنیم
  15. سلام عزیزم.
    صدا البته شما حق تصمیم گیری داری منم نمیگم کدوم دین برتره یا پست تره.
    تو قرآن هم داستان اقوام مختلف اومده اینم یه شباهت دیگه قرآن با انجیل است.
    ببین من تنها تفاوت بین انجیل و قرآن رو تنها در تفاوت فرهنگی دو جامعه میدونم.خدا که عوض نشده؟
    به هر حال الهی نبودن انجیل ادعای سنگینی هستش که من شخصا نمیتونم پاشو امضا کنم.
    اگر میتونی برو این ادعا رو پیش یه مرجع دینی بکن و ببین جوابش چیه.
    ایمیل هاشون هست اصلا تو خود گوگل سرچ بزن ببین چی میاد.
  16. من نمیگم اونا کافرند - نمیگم کلا قبولشون ندارند
    اما اعتقادات اشتباه هم کم ندارند - تقصیری هم ندارند - فقط قران در تمام دنیا هرجا بری یه قران هست - انجیل 1000 بار عوض شده کلماتش - مثا اینکه حضرت عیسی جلوه ی خدا در زمین هست!! پسر خدا هست
    یا اینکه حضرت عیسی به صلیب کشیده شده
    ما طبق قران اعتقاد داریم حضرت عیسی اصا به صلیب کشیده نشده
    بلکه شخصی خیلی شبیه حضرت عیسی رو با عیسی اشتباه میگیرند و او رو به صلیب میکشند و خیلی خیلی تعارضات دیگه
    یا اینکه عیسی پیروانش رو به امدن پیامبری جدید در چندین سال بعد مژده میده که همه باید از او پیروی کنند اینا نیست تو انجیل! ولی ما اعتقاد داریم
    بله تشابهاتی هم هست خب همون کتاب تاریخی هم همش اشتباه که نیست ولی کلام بی عیب خدا نیست
    به چی اعتقاد داری به قران یا انجیل؟
    به فرهنگ اسلامی یا فرهنگ مسیحی
    به زندگی اسلامی یا مسیحی؟
    بله من به اعتقاد اونا احترام میزارم و مشکلی باهاشون ندارم
    ولی خب قرار نیست روش و فرهنگ بیگانه رو داخل کشور اسلامی جا بندازیم
  17. نه عزیزم من نگفتم اونا کافرند چرا همش طوری برداشت میکنی که دارم میکوبم کسیو یا اعتقادیو
    نه
    درسته که مشابه هم هستند
    اما انجیل اصلا کتاب آسمانی نیست!
    البته اگر بدونی --- انجیل کلام خدا نیست - قرآن کلام خداست -البته کتاب یهودیان و..... کتاب اسمانی و کلام خدا هست(البته با کمی تحریف) اما انجیل اصلا کتاب الهی نیست
    انجیل -- درواقع 4نوع انجیل هست که 4نفر از مسیحیان زمان بعد از مرگ عیسی مسیح نوشته اند
    و کلا روی اعداد و ارقام و نوشته هاش هیچ حسابی نیست مگر قسمتهای مشابه قرانش
    چون 100 هابار منتشر و تغییر داده شده
    خود حضرت عیسی انجیل رو ندیده بوده
    تو همه ی این 4 انجیل ماجرای مرگ خود حضرت عیسی هم اومده -برای همین میگم تاریخیه - ماجرای مرگ خود حضرت عیسی که بر خود حضرت عیسی نازل نشده!!! مگه پیش بینیه !!
    میتونی بری تحقیق کنی - اصلا اول انجیل یوحنا هم نوشته که این کتاب بر اساس کتب تاریخی دیگه و به نوشته ی یوحنا بعد از مرگ عیسی از سرگذشت زندگی او نوشته شده است
  18. قصد و نیت من ناراحت کردنت نبود ببخشید
نمایش پیغامهای بازدید کننده 1 از 20 تا 265
صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین