دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

مکالمه بین farzadsw و حسین متقی

79 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
  1. راستی یه سوال هم دارم
    چطور وقت میکنین انقدر راجع به بازی اطلاعات داشته باشین؟
    شما که همش یا کلاسین یا پروژه یا.....
    فکر کنم رو پروژه های مربوط به بازی خیلی کار کردین نه؟
    ولی خیلی با اون شبیه ساز رانندگی(نمیدونم بهش چی بگم دسته - جوی استیک فرمون!! یکیشو داشتم سادشو) حال کردم - خدایی رو ایکس باکس بزاری باهاش بری فضا با یه نمایشگر82 اینچ 4k
    یا 98 اینچ سامسونگ که جدید اومده اوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووووووووو
  2. سلام
    فردا یا بهتره بگم امروز - ساعت 3 میرسم خونه - اگر زودتر میاین که خودتون برین من ادرس رو بگم
    اگر همین حدود 3 میاین که بگین با هم بریم!
  3. خب پس منتظرم ! اینم از بد شانسی شما یا شایدم خوش شانسی من!
  4. سلام
    برنامه سفرم کنسل شد، وگرنه تا 2 هفته تهران نبودم.
    مدارک رو من تا دوشنبه آماده می کنم.
  5. سلام اقا فرزاد گل
    میبینم که فعالیت های مثبت در سایت دارین!
    راستی من منتظر مدارک شما هستما - سوء پیشینه و کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده
    هر چه سریعتر لطفا ممنون میشم
  6. به به
    میبینم که!!!
    چه ساعت مبارکی هم آنلاینین!
  7. سلام
    دیدم، باید منتظر بمونیم ببینیم چی میشه.
  8. بله 4 این ماه
    پیام خصوصیو جواب بدین (فقط از طریق خصوصی جواب پیام خصوصیو بدین لطفا)
  9. سلام . امروز امتحان دادم خیالم یه مدتی راحته . بحث اون تاپیک رو هم تموم کردیم بازم خیالم راحت شد.
    قرارمون 4 ام هست ؟
    فلاح خبر داره ؟
  10. راستی امتحان فرداتو هم موفق باشی!!
  11. منم زیر 200تا در سال گفتم - تقریبا تولید انبوه به حساب میاد و 1 بار طراحی در سال لازمه فقط!!
  12. اول اینو بگم که اون ماشینی که 80 هزار دلار قیمتشه ؛ در واقع تو خارج 150 ملیون تومن پولشه (گذشت آن زمانی که دلار 1000 تومن بود!) و اگه بیاد ایران 300 ملیون پولش میشه!
    20کیلو وات حداکثر توان موتوره و بیشتر مواقع با این توان کار نمی کنه . برای همین باتری رو مثلا 20 کیلووات ساعت میزارن تا بتونه حدود 2-3 ساعت حرکت کنه. هر سلول باتری 3.7 ولته ، سلولهای 1 آمپر ساعتی حدود 50 گرم وزن دارند و یکم از باتری قلمی بزرگتر هستند . حالا شما فرض کن مثلا موتورت 200 ولت و 100 آمپر باشه (همون 20 کیلو وات) برای همین باید 55 تا سلول باتری رو با هم سری کنی تا 200 ولت و 1 آمپر ساعت داشته باشی. بعد 100 تا از این باتری ها (55 تای سری شده) رو با هم موازی می کنن تا همون 20 کیلو وات ساعت در بیاد . پس در کل میشه حدود 5500 تا سلول باتری که حدود 200 کیلو هم وزنشونه. البته شرکتهای خفنی در زمینه باتری هستند(اوروپایی و آمریکایی) که یک سلول باتریشون (با همون ابعاد استاندارد و وزن یکم بیشتر) 5 آمپر ساعت ظرفیت داره . این یعنی تعداد کل سلولهای باتری به جای 5500 تا میشه حدود 1000 تا و وزنش هم زیر 100 کیلو میشه !
    از نظر قیمتی باتری های آیون معمولی (سلول 1.5 آمپر ساعتی) تو تهران تکی، دونه ای 10 هزار تومنه . اگه تعداد بخوای شاید 6-7 تومن هم بدن. حالا شما این 6-7 تومن رو در 55000 ضرب کن ، میشه حدود 30-40 ملیون تومن باتری. اون باتری های خفن رو هم من قیمت ندارم ولی فکر نمیکنم قیمت کلش کمتر از 20 ملیون بشه(تعداد کمتری لازمه ولی قیمتشون بیشتره) . اون حداقل 50 ملیون هزینه مداراتش هم فقط خود قطعاتش نیست ، خود قطعاتش شاید 5 ملیون بشه ، بقیش دستمزد طراحی مدارات و سیستمش میشه که البته یکبار بیشتر پرداخت نمیشه.
    در کل برای یک تولید انبوه (مثلا 500 تا پک باتری) هر پک باتری فکر کنم حدود 20-30 ملیون هزینه داشته باشه.
  13. پس این خودروهای الکتریکی چطوری این قیمتارو دارن؟؟
    همه لیتیوم یون و 10تا 25کیلووات!!
    و قیمتای زیر80 هزار دلار برای کل خودرو؟؟؟
  14. سلاماگه حدود 20کیلو وات ساعت بخوای نزدیک 100 ملیون خرجشه ، چون فقط خود باتری ها نیست (خود باتری ها نزدیک 50 ملیون میشه) مدارات کنترل و شارژ و نحوه مدیریت باتری ها هم حدود 50 ملیون هزینه داره . وزن و حجمش هم که دیگه واویلا میشه ! در ضمن کار ، خیلی "خر کاری" داره که همین باعث میشه کسی طرفش نره d: .
  15. مطمئنی؟؟؟
    خورده فروشی حساب کردی؟؟ یا خرید مستقیم از شرکت تولید کننده؟
    اخه دارم 1 ایده رو حساب میکنم هزینه هاشو!!
    درواقع همینجوری برای شروع خواستم بدونم!!
    100 کیلو وات که لازم نداره ولی 10تا 15 کیلووات ساعت لازم داره!!
    قیمتش هرچی ارزونتر بهتر ولی خیلی اهمیت نداره!
    هزینه طراحی حساب کردم بیشتر از 1 میلیاردتومنه!!
    ولی باز هم میصرفه!!
    راستی باید بتونه 4تا موتور 8کیلوواتی رو راه بندازه(مصرف در ساعت نه ها-مصرف)
    میتونه؟؟؟(15 کیلووات ساعت لیتیوم یون)
    ببخشید دیر شد اخه شارج اینترنتم تموم شده بود
  16. اگه منظورت 100 کیلو وات ساعته ، میشه حدود 40*10000 + 1000*100 هزار تومن . یعنی حدود 500 ملیون تومن ، تازه اگه بشه سیستم رو درست سر هم کرد !
  17. لازم دارم خوب!!
    چند میلیون تومن؟
  18. خیییللللییییی میشه ! برای چی میخوای بدونی؟
  19. سلام
    خوب شد یادتون انداختم!!!
    سوالمو جواب نمیدین؟؟
نمایش پیغامهای بازدید کننده 1 از 20 تا 79
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین