PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیدگاه درمورد کشاورزی

سجاد عابدی
8th December 2010, 12:16 PM
سلام به همگی
لطفا اگر امکان دارد دیدگاه خودتون رو درمورد کشاورزی بگویید
با تشکر[shaad]

*FATIMA*
9th December 2010, 12:10 AM
کار خوبیه البته به شرط داشتن علاقه . با طبیعت در ارتباطه ، به نظر من تا کشاورزی نباشه زیبایی هم وجود نداره . با کاشتن گیاهان و درختان به زیبا کردن جامعه کمک میکنه . در کل جذابه ، هرکسی رو به طرف خودش میکشونه . فک کنم باید اولین شغل انسانهای اولیه بوده .....! نه ![nishkhand]
چه چیزایی گفتما ........[bamazegi][khejalat]

سجاد عابدی
12th December 2010, 07:44 PM
از نظرت ممنون

سجاد عابدی
11th February 2011, 07:44 PM
بچه ها ميگفتن ايراني ها صاحب نظر هستند با ورم نميشد تا اينكه ديدم
يعني ما اينجا صاحب نظر نداريم

PiXiE
31st July 2011, 11:51 PM
من از کشاورزی چیز زیادی نمیدونم با این که خواهرم هم کشاورزیِ ...[nadidan]

ولی به نظرم رشته ی شادی هست ... همش تو طبیعت هستی و مزرعه و ... [tafakor]

ولی فکر نمیکنم من بتونم باهاش کنار بیام ...!!! [soal]

S.A.H.A.N.D
1st August 2011, 12:13 AM
با سلام [golrooz][nishkhand]

بنظره من كشاورزي خيلي باحاله كلي باهاش حال ميكنم هم سرگرم كنندس هم سخته [sootzadan][nishkhand]
اينقد حال ميده پرس هاي 20 تا 25 30 كيلويي رو بلند ميكني بعدش بايد بندازي پشت تريلي واي كلي حال ميده .
تراكتورش كه ديگه هيچ ميشني پشتش اينگاري رو ويبره نشستي (خانومايي كه ميخواين لاقر بشن بشينن رو تراكتور[bamazegi] ) ، كلا كشاورزي كاره جالبي هستش [cheshmak][nishkhand]

Rez@ee
1st August 2011, 08:43 AM
من فکر می کنم این رشته خیلی اهمیت داره .
و در نهایت زندگی ادم به کشاورزی وابسته ست.

Joseph Goebbels
1st August 2011, 09:15 AM
ببینید اصولا کشاورزی یعنی پایه اصلی برای اباد شدن یک کشور هست . هر چه کشاورزی پیشرفته تر باشه اون کشور هم پیشرفته تر هست . این که از تمام محصولات کشاورزی چه نوع محصولی باید چگونه پرورش داده شه مهمه . اصل بازدهی اون محصول هست . شما نگاه کنید پروفسور کردوانی موقعی که می خواست مدرکش رو بگیره رفت مقداری از خاک کویر رو برداشت و به دانشگاه کلن برد اون رو اون قدر از ناخالصی پاک کرد تا بتونه در اون خاک ، گیاه پرورش بده تا بتونه حداقل مدرک دکتری اش رو بگیره . به این میگن کار کشاورزی پیشرفته .

ستاره کویر
1st August 2011, 11:06 AM
سلـــام ...[golrooz][golrooz][golrooz]
رشته ی کشـــــاورزی در کشورهای خشک و بی آب مثلایــــــران اهمیتــــــــــ بسیاری داره
تو ایران میتونیتم کشاورزی رو همراه با کمبود آب بیاریم[nadidan] .... بخاطر همین تمرکز کشاورزهای ایرانی روی مصرف بهینه ی آب هست [delkhoori]... با وجود این پیشرفت هایی هم در این زمینه داشتند ....[sootzadan][dooa]
اینجا هنوز عمده کشاورزی ها سنتی هست [delkhoori], با این حال شاهد پیشرفت هایی بودیم ولی هنوز تکنولوزی کشاورزی ایرانی پایین هست [khabalood]

حالا ... کشاورزی رو یک رشته و همینطور شغل جالبی میدونم چون با استفاده از تکنولوژی روز میشه راندمان شغلی رو بالا ببری ... [taajob3]
گل و گیاه خیلی به آدم روحیه میده همینطور آدم با دیدن محصول خودش احساس خیلی خوبی پیدا میکنه[cheshmak][labkhand]

موفق باشـــــــــید[golrooz]

محسن آزماینده
1st August 2011, 12:38 PM
كشاورزي در جامعه از اهميت بالاتري برخوردار است
چرا كه خوراك و پوشاك كه قسمت عمده اي از نيازهاي مادي را شامل ميشوند از كشاورزي تامين ميشوند
در توسعه و عمران كشور ها هم بر اساس كشاورزي و پيشرفت صنعت سنجيده ميشود

Admin
2nd August 2011, 09:06 AM
به نظر من رشته ی کشاورزی یه رشته ی تخصصیه.
هر کسی می خواد واردش بشه یا باید تجربه ی عملی داشته باشه یا عملی به همراه تئوری قوی.

وقتی علم با کشاورزی یکی بشه محصولات بهتر و فرد می تونه در این رشته موفق تر سایر افراد باشه...

چون این رشته الان دیگه یه رشته ی سنتی نیست بلکه به سمت و سوی علمی شدن پیش میره ...

poune
2nd August 2011, 09:09 AM
سلام به دوستان.[golrooz]
به نظر من کشاورزی خیلی مهمه.
1-کشاورزی رابطه بسیار تنگاتنگی با سطح سلامت جامعه داره. اگه ما محطولات کشاورزی با کیفین مرغوب و ارگانیک داشته باشیم سلامت جامعه بالا میره.
2-کشاورزی یکی از رکنهای اساسی اقتصاد یک مملکته. وقتی یه مملکت از نظر تولید کالاهای کشاورزی به خود کفایی برسه باعث میشه بتونه هزینه هایی که الان داره واسه واردات کالاهای کشاورزی میکنه برای یه چیز دیگه استفاده کنه.
3- اگه یه دولتی بتونه کالای کشاورزیشو صادر کنه میتونه از این طریق درامد خوب و فابل توجهی به دست بیاره.
و خیلی اهمیتها و مزایای دیگه.[movafaghiyat]
به امید روزی که با حمایت از تمامی کشاورزان بتونه اقتصاد آنها و افتصاد کشور رو رونق تازه ای بدیم.[dooa]

ارغنون
2nd August 2011, 12:21 PM
من خودم عاشق باغبانی و کشاورزیم.
مخصوصا پرورش گلهای زینتی و گلکاری باغ.

حتی وقتی گاردنیا با اون خارای خوشگلش یه لیتر خون ازم گرفت! .[cheshmak]

نتیجه اش خیلی جالبه وقتی بهشون محبت میکنی و جواب میگیری.
و کلی روحیه بهت میده.

کشاورزی صنعتی هم که عامل پیشرفت هر کشوریه.مخصوصا اقتصاد اون کشور

warrior
4th August 2011, 04:25 PM
باحاله!

GOLE M@RY@M
4th August 2011, 04:51 PM
رشته ای هست که آدم هیچ وقت توش خسته نمیشه ... [cheshmak]
همش تو دل طبیعت و جنگل و گل و بلبلی ... [nishkhand]

بانوثریا
5th August 2011, 05:56 PM
سلام به نظر منم رشته خیلی خوبیه و اگه سرمایه کار داشته باشی که چه بهتر

majid71
19th August 2011, 05:47 AM
سخت ولی جذاب!
[tafakor]

ص-جلالی
25th April 2013, 05:34 PM
ایرانی درهرکاری موفق است بشرطی که استعداد وعلاقه انجام دادن اون کاررا داشته باشد.کسانیکه در گذشته کشاورز بودند اگر آب وخاکشان کافی ومناسب بود با زحمتی که میکشیدند محصول خوبی تولید میکردند بقول بروبچه ها در حد تیم ملی و صادر هم میکردند . درزمان سلسله پهلوی وابستمون کردند.وکشاورزیمون عقب افتاد تا کارگر کارخانه های وابستمون تامین شود.بعد از انقلاب هم توزیع کوپونی ارزاق (حتی سیگار که تعداد زیادی از مردم برای گرفتن سیگار ، سیگاری شدند)تعداد ی از روستاییان به شهرها رفته و شغل کشاورزی را رها کردند.تا اینکه نیاز به مواد غذایی بیشتری احساس شد.آنهایی که به شهر رفته بودند وکاری دست وپا کرده بودند کشاورزی خود راهم داشتند ودر زمان کشت وکار به روستا رفته و زراعت خود را هول هولکی انجام داده برمیگشتند.دیگردرفکر بهبود آن نبوده ونیستند.اما ازیک طرف هم اکثر کشاورزان ازنعمت سوادبرخوردارنبودندتابتوان ندباستفاده ازآموزشهای ترویجی ،محصول مناسبی تولیدکنند.عده ای هم اراضی بعضی از کوچ کرده ها را خریدند.آنهاییکه با سرمایه خود یا با استفاده ازتسهیلات بانکی وتلاش خود مزارع و کشت و صنعت هایی ایجاد کردند وحالاهم ازراهنمایی های کارشناسان کشاورزی وکمک های فکری آنها استفاده میکنند،در تولید موفق هستند.مشکلاتی نیزوجودداردکه همه دست اندرکاران بخش کشاورزی بایدباتلاش مستمروهوشیارانه مشکلات رابرطرف کنند.برای همه هم میهنان عزیزم تندرستی و پیروزی آرزو میکنم.

کشاورزی واقعا شغل پرزحمتی است

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد