PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر سنجی : منشور کوروش، در ایران یا در خارج ؟!

AHB
22nd September 2010, 01:06 PM
در مورد بودن منشور کوروش در ایران مردم 4 نوع فکر میکنند :

1- منشور کوروش تو ایران باشه چون ماله ایرانه

2- باید تو ایران باشه چون ما خودمون عرضه نگهداریش رو داریم.

3- منشور کوروش نباید تو ایران باشه چون ایرانی ها خرابش میکنن.

4- منشور کوروش تو خارج باشه بهتره چون حداقل چند خارجی اون رو میبینن و به ایران و

عظمت اون پی میبرن.

میخواستم بدونم شما کدوم یک از این گزینه ها رو انتخاب میکنین. با دلیل.

RezaOnlinE
22nd September 2010, 01:14 PM
4- منشور کوروش تو خارج باشه بهتره چون حداقل چند خارجی اون رو میبینن و به ایران و

عظمت اون پی میبرن.

اگه ايرانيا عرضه داشتن نميذاشتن تخت جمشيد اينجوري بشه . به جون خودم اگه همچين چيزي تو كشور هاي اروپايي بود كل اون منطقه رو شيشه ميكردن كه بيشتر از اين تخريب و فرسوده نشه

AHB
22nd September 2010, 01:26 PM
من هم گزینه 4 و هم 3 رو انتخاب میکنم. چون اگه دست اونا باشه هم خراب نمیشه و هم
بقیه اون رو میبینن و به عظمت ایران پی میبرن

نازخاتون
22nd September 2010, 01:33 PM
اجازه بديد اصلا در اين مورد حرف نزنم ...
جز اين قطعه شعر:
دريغ است كه ايران ويران شود
كنام پلنگان و شيران شود....[golrooz]

AHB
22nd September 2010, 01:45 PM
لطفا یک کدوم از گزینه ها رو هم انتخاب کنید

نازخاتون
22nd September 2010, 02:08 PM
هر چهار گزينه...[shaad]

jojepanbeyi
22nd September 2010, 03:12 PM
3- منشور کوروش نباید تو ایران باشه چون ایرانی ها خرابش میکنن.

AHB
22nd September 2010, 08:50 PM
حالا امیدوارم تو این چند وقتی که منشور اومده تو ایران، سالم برگرده

برای اینکه کسی نخواد به من یا حتی ما انگ غرب زدگی بزنه این رو اعلام میکنم :

_ هر موقع عرضه نگهداریش رو پیدا کردیم من خودم شخصا میرم منشور رو از خارج

میدزدم میارم ایران.

kamanabroo
23rd September 2010, 12:14 AM
من هم با گزینه 3 و 4 موافقم
اما یه گزینه دیگه هم دارم [nishkhand]

ایرانیا باید بهشون بر بخوره، یاد بگیرن چجوری باید از حیثیت تاریخی شون دفاع کنند،
بعد بیفتن دنبال اینکه چرا امثال این منشور و ... تو ایران نیست

bacteria
23rd September 2010, 05:02 AM
من گزینه 3 رو انتخاب میکنم
اگه منشور تو ایران باشه مثل بقیه آثار تاریخیمون خراب میشه

7raha7
23rd September 2010, 05:51 AM
بله... باید بمونه خارج!
نمیخوام بحثو سیاسیش کنم اما در حال حاضر بعضی ها دارن نقشه میکشن سنتایی مثل 4شنبه سوری یا 13 روز عیدو حذف کنن... برید مقبره کوروشو ببینین و با مسجد محلتون مقایسه اش کنین... خدایی به نظرتون به کدومشون بیشتر میرسن؟؟؟ اونم کوروشی که اصلا در مباحث مربوط به حقوق بشر غوغا کرد!
به نظر من بعد از کوروش دیگه هیچکس نتونست ایرانو بخوبی اون اداره کنه...
حالا منشور بیاد اینجا که چی بشه؟؟؟ همون بعضیا بزنن خرابش کنن و بعد بگن بخاطر نبود امکانات بوده؟؟؟
نبود امکانات چیه؟؟؟ یعنی ایران اینقد از فروش نفت سرمایه در نمیاره که بخواد خرج چیزی کنه که همه دنیا دارن بخاطرش تو سروکله خودشون میزنن؟؟؟ شما قضاوت کنین...

پژواک
23rd September 2010, 08:57 AM
مهمترین چیز مثل کوروش بودنه.کوروشی که کارهایی به این بزرگی کرده ایرانیه و ما ایرانی نیستیم.فکر نمیکنم ایران ما وطن این منشور باشه.

AHB
23rd September 2010, 01:34 PM
یه جمله جالب میگه :

- لشگری از گوسفندان که توسط شیر رهبری میشود بر لشگری از شیران که توسط گوسفندی رهبری میشود،
پیروز میشود.

باستان شناس
23rd September 2010, 05:01 PM
درود بر همه دوستان خوبم.....كه همگي عاشق وطن هستند و خواهند بود....

ايران اي مرز پر گهر بمان كه بي تو چشمانم سويي براي ديدن ندارد........

ميدونيد دوستان منشور كورش بايد در محل اصلي خودش در انگليس نگهداري بشه.....چون نخست اينكه ما هنوز متاسفانه قدرت نگهداري از اين اثر جهناني رو نداريم.....و من واقعا با همه قلبم متاسفم....

من توي موزه كار ميكنم از همه چيز خبر دارم ...اگه توي ايران بود به علت تعصبات بي جايي كه وجود داره الان توي انبار موزه داشت خاك ميخورد...ولي الان توي انگليس هم به نام نامي ايران نگهداري ميشود و هم مطمن هستيم كه مثل جون و به روي چشم ازش نگهداري ميشود.......

تا زماني كه موزه هاي ايران ....واقعا موزه نشوند جاي اين آثار ارزنده همون موزه هاي اروپايي و امريكايي هست....

مگر من خيلي مشتاقم اين اشياي عالي قدر كه متعلق به مردم ايراني هست درون ايران باشه..

ميدونيد دوستان چند وقتي مرخصي از سايت گرفتم رفتم منشور رو ببينم وقتي با دوستانم با گل و شيريني وارد صحن موزه شدم و چشمم افتاد به منشور يك لحظه قلبم ريخت......به خدا قسم كه ارزوي ديدنش رو داشتم.....

لحظاتي فقط و فقط به افكار صلح آميز كورش فكر كردم.......
ياد و روانش پاك

zohre66
23rd September 2010, 05:17 PM
من گزینه 4 رو انتخاب میکنم........

AHB
23rd September 2010, 08:52 PM
پس تا اینجا هیچکس از گزینه 1 یا 2 استفاده نکرده.

7raha7
24th September 2010, 05:20 AM
نه... شاید اگه اروپایی اینو متوجه شن حسابی به ریشمون بخندن... اما حقیقت تلخه دیگه... کاریش نمیشه کرد...

AHB
24th September 2010, 07:48 AM
واقعا حیفه.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد