PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال اگه شما دکتر بودین به این چی میگفتین؟؟

امین_بد
15th August 2010, 06:05 PM
سلام دوستان. فرض کنین شما دکترین و زنی آمده که 7 تا بچه رو بدنیا آورده و هر 7 تا هم معلولن(یعنی یکی کور یکی لاله یکی فلجه و ...) و به شما میگه که بچه 8 در رااهه. شما با آزمایشات مختلف میگین که احتمالش زیاده که این بچه هم معلول باشه شما اونو به دنیا می آوردین؟؟؟؟؟ یا نه؟؟؟؟؟توی نظر سنجی جواب بدین.خواهش میکنم

بانوثریا
15th August 2010, 06:20 PM
هرگزنه رو انتخاب کردم

hamed civil1
15th August 2010, 06:59 PM
سلام
خیلی خوب
زیاد غافلگیرم نکردی چون تو یک فایل power point خوندم این رو
اگر بگیم نه شخصی به نام بتهوون را از دست دادیم و اگر بگیم بله مادر بتهوون رو
ولی عقل می گه نه
حالا هر کی می خواد باشه

AvAstiN
16th August 2010, 07:18 AM
ممنون از استارتر عزیز
به نظر من باید ابتدا دلیل معلولیت های قبلی معلوم بشه شاید شرایطی باعثش شده اگه علت معلوم شد ، در صورتی که می شه بر طرفش کرد ، خب که هیچ اگه نه به نظر جز موارد سقط مجاز محسوب میشه

Haredes
16th August 2010, 01:30 PM
در عجبم که بعضی ها از نظر علمی هرگز نه را انتخاب کرده اند. بیشتر فکر کنید. [entezar2]

AvAstiN
16th August 2010, 02:00 PM
در عجبم که بعضی ها از نظر علمی هرگز نه را انتخاب کرده اند. بیشتر فکر کنید. [entezar2]
چرا تعجب کردین؟

ساناز فرهیدوش
17th August 2010, 01:30 AM
اگر یه ذره بیشتر مطالعه با بهتر بگم به بازدید مراکز نگهداری بچه های معلول برید و ببینید بچه ها و خانواده هاشون چه حالی دارند و چه هزینه ایی رو اعم از مالی و بدتر از ان اجتماعی و روانی به خانواده و جامعه تحمیل میکنند نظرتون عوض می شود . بعد از چندین فرزند معلول ممکنه فقط ممکنه بعدیش سالم باشه اما اگر نبود چی ؟ تا حالا خودتون رو جای یه ادم معلول گذاشتید یا حتی خانوادش ؟

moji5
17th August 2010, 11:51 AM
شرایط خیلی خاصی هست
مخصوصا" که هشتمی باشه
به نظرم صورت سوال کمی عجیبه
و مشکل داره
وگرنه عقل باید قبل از حامله شدن به کار بیافته نه بعدش
اونم بعد از 8 تا
ولی استثنا زیاده
شاید همچین خونواده ای باشن
اگه باشن باید دید با 7 تای قبلی چیکار کردن
اگه ناقص باشه چه شرایطی پیدا میکنه اگه سالم باشه چی میشه
نمیشه برای حس مادرانه یا پدرانه 7 تای دیگه رو فدا کرد
به هر حال اگه انسانیت هم باشه اون 7 تا هم انسانن
و نمیشه بگی یه بچه سالم روی اونا تاثیر نداره
اونم تو این جامعه
جای بحث زیاده و باید شرایط بررسی بشه
فکر کنین 7 تا بچه قبلی همه الان مهندس و خودکفا شده باشن
یا همشون رو به موسسه تحویل داده باشن
به هر حال باید شرایط رو سنجید
منکه میگم نه و بهشون توصیه میکنم یه بچه از یه موسسه بگیرن
البته اگه به این کار راضی میشدن 7 بار حامله نمیشدن

Haredes
17th August 2010, 01:04 PM
سؤال را دوباره بخوانید. از انتخاب گذشته. بابا نبوغتان کجاست؟
یه سر به وبلاگ نوابغ بزنید:
http://Haredes.iranblog.com
[esteghbal]

moji5
17th August 2010, 03:01 PM
نکنه طنزه و نکته کلیدی داره

امین_بد
17th August 2010, 03:06 PM
نکته کلیدی داره. یه نفر جوابو گفته

امین_بد
2nd September 2010, 07:44 PM
اما جواب: البته کسی نمی تونه آینده رو پیش بینی کنه ولی از کجا معلوم که اگه شما(بعضیا) اون بچه رو می کشتین، الان ما چجوری میشنستیم و از سمفونی های بتهوون لذت می بردیم؟؟؟؟؟؟(بتهوون کر بود.)

داداشی
2nd September 2010, 08:23 PM
ببين اگه سقط مجاز بود كه هيچ ولي اگه بگه الا و بلا من ميخوام بچه ام رو به دنيا بيارم
هيچ جوره هم نتونيم راضيش كنيم چي ؟
بيچاره خودش تك و تنها زايمان كنه؟
با اين شرايط و اگه واقعا طوري بود كه اين بچه قرار بود اين بچه به دنيا بياد ( وقتي ديگه مياد كاريش نميشه كرد)
بله به دنيا مي آوردم ولي خودم رو ميكشتم كه منصرفش كنم (در زماني كه روح در جنين دميده نشده و سقط مجاز هست)
البته از يكي حقوق زوجين و حقوق خونده پرسيدم ظاهرا قانوني هست كه قبل از دميده شدن روح اگه بدونيم بچه معلول يا بيماريهاي خاص مبتلا ميشه نظر كارشناس يا همان پزشك مطرح هست كه با اين تفاسير سقط رو تاييد ميكنم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد