PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : الکل و مسائل پیرامون

Big-brother
8th July 2010, 10:19 PM
تحقیقات بسیاری پیرامون فواید نوشیدن شراب انجام شده است در ذیل مروری بر این فواید به همراه منابع آن آمده است:

1- اثرات ضد پیری Harvard Medical School in Boston, 2004

2 -بهبود کار ریه (American Thoracic Society, 2002)

۳- کاهش انسداد شریان قلب (University of California, Davis, 1995)

۴- کاهش حمله قلبی در مردان دارای مشکل فشار بالای خون Worcester Medical Center in Massachusetts, 2004)

۵-کاهش سرطان تخمدان (The Queensland Institute of Medical Research in Australia, 2004)

[tafakor]
متن کامل(انگلیسی) (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.2basnob.com%2F health-benefits-of-wine.html)

Non-Existent
8th July 2010, 10:37 PM
منابع علمی زیادی وجود داره که مضرات بسیار زیادی برای الکل ذکر می کنه . اگر توی رفرنس های توکسیکولوژی نگاه کنید ذکر شده که خیلی سریع تر از مواد مخدر فرد رو می کشه !
به هر حال بسیاری از مواد شیمیایی یه سری مزایایی داره ولی باید دید در مجموع می ارزه یا خیر . بهبود عملکرد ریه در ازای مرگ زودهنگام می ارزه؟؟ یا تخریب کبد؟
اصلا یه واژه ای داریم در پزشکی به اسم کبد چرب الکلی . اثرات بسیار تخریبی روی کبد داره . کبدی که مسئول سم زدایی از بدنه . وقتی عملکردش تخریب بشه نتیجه اش این میشه که سموم توی بدن می مونه و فرد دچار توکسیسیته و در نهایت مرگ میشه ...

Big-brother
8th July 2010, 10:44 PM
http://www.njavan.com/forum/images/icons/icon6.gif
بیشتر به خاطر خاصیت اعتیاد آور توصیه میشه مخصوصا زیاد شدنش که خسارات زیادی رو به کبد و ریه میزنه مردم نخورن
اما مصرف کم مضرات زیادی نداره و حتی مفید هم هست

البته من پزشک نیستما[nishkhand]

Amir
8th July 2010, 10:44 PM
منابع علمی زیادی وجود داره که مضرات بسیار زیادی برای الکل ذکر می کنه . اگر توی رفرنس های توکسیکولوژی نگاه کنید ذکر شده که خیلی سریع تر از مواد مخدر فرد رو می کشه !
به هر حال بسیاری از مواد شیمیایی یه سری مزایایی داره ولی باید دید در مجموع می ارزه یا خیر . بهبود عملکرد ریه در ازای مرگ زودهنگام می ارزه؟؟ یا تخریب کبد؟
اصلا یه واژه ای داریم در پزشکی به اسم کبد چرب الکلی . اثرات بسیار تخریبی روی کبد داره . کبدی که مسئول سم زدایی از بدنه . وقتی عملکردش تخریب بشه نتیجه اش این میشه که سموم توی بدن می مونه و فرد دچار توکسیسیته و در نهایت مرگ میشه ...

البته به يقين مضراتي داره و همچنين فوايدي .. ولي يه سوال براي خودم مطرح هستش و اونم اينكه چرا اونوريا با وجود مصرفي دوز كمي هم نيست ايا اينقد مرگ و مير ناشي از الكل رو دارند

Non-Existent
8th July 2010, 11:03 PM
بیشتر به خاطر خاصیت اعتیاد آور توصیه میشه مخصوصا زیاد شدنش که خسارات زیادی رو به کبد و ریه میزنه مردم نخورن
اما مصرف کم مضرات زیادی نداره و حتی مفید هم هست

البته من پزشک نیستما[nishkhand]

من اصلا به مملکت به اصطلاح اسلامی کاری ندارم . چیزایی که گفتم از رفرنس های بین المللی توکسیکولوژی بود . حرف منم نیست صرفا . اگر باور ندارید با چندتا از متخصصین سم شناسی یا فوق تخصص های گوارشی که اطمینان دارید بهشون صحبت کنید ...
اگر صرف اعتیادآوری بود که سیگار هم اعتیادآوره ولی چرا به این راحتی خرید و فروش و مصرف میشه؟

البته به يقين مضراتي داره و همچنين فوايدي .. ولي يه سوال براي خودم مطرح هستش و اونم اينكه چرا اونوريا با وجود مصرفي دوز كمي هم نيست ايا اينقد مرگ و مير ناشي از الكل رو دارند

البته مزایاش انقدر کمه که هیچ پزشکی هیچ کجای دنیا توصیه به مصرفش نمی کنه . حتی این موضوع توی فیلم هایی مثل Crazy Heart هم کاملا بارزه . این فیلم که دیگه ربطی به اعتقادات اسلامی نداره ...
یه مشکل بزرگی که الکل مخصوصا در غرب ایجاد می کنه سوء تغذیه است . چون تولید انرژی الکل بالاست کسانی که خیلی مصرف می کنن نیازی به انرژی ندارن به همین دلیل غذا نمی خورن و چون الکل مواد غذایی بسیار کمی داره نمی تونه ریزمغذی های مورد نیاز بدن رو تامین بکنه و شخص دچار سوء تغذیه میشه .

Big-brother
8th July 2010, 11:11 PM
معمولا مرگ و میر ناشی از مشروب در ایران خیلی زیاده!
فکر کنم سال پیش فقط 40 نفر در یک استان به خاطر شراب دست ساز مردن![taajob]

دلیلش هم اینه که در ساخت برای بالاتر بردن درصد شراب از شکر سفید استفاده میکنن تا در تخمیر الکل بیشتری بدست بیاد!!

و در فرایند تخمیر به علت مواد شیمایی به جای اتانول تبدیل به متانول میشه که کشنده هست[taajob]

Big-brother
8th July 2010, 11:19 PM
اگر صرف اعتیادآوری بود که سیگار هم اعتیادآوره ولی چرا به این راحتی خرید و فروش و مصرف میشه؟

سیگار بسیار خطرناک تر از الکل میتونه باشه
چون اولا بعد از چند سال میتونه خیلی زیاد بشه
دوما میتونه شروع تریاکو شیشه و... باشه

در کل به الکل در اکثر کشورهای اسلامی ممنوعه

Non-Existent
8th July 2010, 11:29 PM
سیگار بسیار خطرناک تر از الکل میتونه باشه
چون اولا بعد از چند سال میتونه خیلی زیاد بشه
دوما میتونه شروع تریاکو شیشه و... باشه

در کل به الکل در اکثر کشورهای اسلامی ممنوعه

شما که گفتید پزشک نیستید چرا نظر پزشکی میدید؟
بر اساس چه رفرنسی اینارو میگید؟
کلا مواد اعتیاد آور خاصیتشون اینه که بعد از یه مدتی تحمل ایجاد میشه نسبت بهشون ، فرقی نمی کنه مواد مخدر باشه یا الکل . در همشون بعد از مدتی باید دوز بالا بره .
ضرر سیگار و الکل خیلی بیشتر از موادمخدره . موادی مثل تریاک اگر خالص باشه مضراتش مثل قرص مسکن می مونه و هیچ گونه اثر سرطانی نداره ولی سیگار و الکل باعث ایجاد سرطان میشن !

Big-brother
8th July 2010, 11:51 PM
شما که گفتید پزشک نیستید چرا نظر پزشکی میدید؟
بر اساس چه رفرنسی اینارو میگید؟
به هر حال چیزهایی که میدونم رو میگم

کلا مواد اعتیاد آور خاصیتشون اینه که بعد از یه مدتی تحمل ایجاد میشه نسبت بهشون ، فرقی نمی کنه مواد مخدر باشه یا الکل . در همشون بعد از مدتی باید دوز بالا بره .
درسته[cheshmak]

ضرر سیگار و الکل خیلی بیشتر از موادمخدره . موادی مثل تریاک اگر خالص باشه مضراتش مثل قرص مسکن می مونه
مواد مخدر بستگی به نوعش داره تریاک با شیشه و حشیش خیلی فرق داره
و هیچ گونه اثر سرطانی نداره ولی سیگار و الکل باعث ایجاد سرطان میشن !
البته بعید هست تریاک خالص موجود باشه چون خیلی گرون هست
وصد البته مواد مخدر هست دیگه اسمش روشه[shaad]

moji5
9th July 2010, 12:06 AM
با اجازه اساتید علمی یه مطلبی هم اضافه کنم البته جنبه علمی نداره
متاسفانه مصرف شراب باعث میشه دید انسان نسبت به موضوعات دوروبرش عوض بشه
حتی تا یه پرده دل رو سیاه تر میکنه و انسان رو در برخورد با برخی مسائل بی بند و بار میکنه
این رو به شخصه از بعضی از مصرف کننده ها که بعضی هاشون ماهی یه بار مصرف میکردن جویا شدم
متاسفانه روح انسان خیلی حساس تر از این حرف هاست که بخواد نیروی این نوشیدنی ها رو تحمل کنه
و نکته دیگش حرام بودنشه که نمیشه به راحتی از این کلمه چشم پوشی کرد
شرمندم که مطالبم علمی نبود [shaad]

moji5
9th July 2010, 12:07 AM
البته بعضی دکتر ها به بعضی از مریض های کلیوی ابجو رو پیشنهاد میدن که با شراب خیلی فرق داره

Big-brother
9th July 2010, 12:18 AM
البته بعضی دکتر ها به بعضی از مریض های کلیوی ابجو رو پیشنهاد میدن که با شراب خیلی فرق داره
زیاد فرقی نداره بهر حال الکله
البته در بعضی شربت های دارویی هم الکل هست [entezar2]

Non-Existent
9th July 2010, 09:00 AM
به هر حال چیزهایی که میدونم رو میگم

شرمنده ولی بعضی دانسته هاتون اشتباهه ...

مواد مخدر بستگی به نوعش داره تریاک با شیشه و حشیش خیلی فرق داره

این ها تو دو دسته متفاوت قرار می گیرن . شیشه و حشیش و قرص اکس و اینا جزو دسته آمفتامین ها قرار دارن و مکانیسم و اثراتشون متفاوت با تریاکه . ولی مثالی که منظور من رو می رسوند همون تریاک بود واسه همینم اسمی از شیشه و این ها نیاوردم ...

البته بعید هست تریاک خالص موجود باشه چون خیلی گرون هست
وصد البته مواد مخدر هست دیگه اسمش روشه

چی تو کشور ما خالصه که این یکی باشه؟ شاید حتی خلوصشون به 40-50% هم نرسه ...
ضمنا من نگفتم هیچ اثرات بدی نداره . ولی مسئله اینه که خیلی اثراتش بهتر از سیگار و الکله . مثلا می تونید بگید استامینوفن کدئین اثرات بدی نداره؟ مسلما داره . باعث تخریب کبد و کلیه میشه ولی اثراتش کمتره نسبت به اون 2 موردی که گفتم . خیلی از داروها هم اثرات اعتیاد آور داره مثل همین ریتالینی که خیلی ها خیلی راحت مصرف می کنن . یا حتی قرص های مسکن . بعد یه مدت اون دوز همیشگی جواب نمیده و باید افزایشش بدید !

با اجازه اساتید علمی یه مطلبی هم اضافه کنم البته جنبه علمی نداره
متاسفانه مصرف شراب باعث میشه دید انسان نسبت به موضوعات دوروبرش عوض بشه
حتی تا یه پرده دل رو سیاه تر میکنه و انسان رو در برخورد با برخی مسائل بی بند و بار میکنه
این رو به شخصه از بعضی از مصرف کننده ها که بعضی هاشون ماهی یه بار مصرف میکردن جویا شدم
متاسفانه روح انسان خیلی حساس تر از این حرف هاست که بخواد نیروی این نوشیدنی ها رو تحمل کنه
و نکته دیگش حرام بودنشه که نمیشه به راحتی از این کلمه چشم پوشی کرد
شرمندم که مطالبم علمی نبود [shaad]

این موضوع یه مطلب رایج بین خود الکلی ها و معتادینه

moji5
9th July 2010, 09:38 AM
یعنی برای شخصی که الکلی و معتاد نیست صحت نداره

AvAstiN
9th July 2010, 10:50 AM
یه مطلبی خوندم در مورد اینکه دانشمندان نیوزلندی طی تحقیقاتشون به این نتیجه رسیدن که مصرف کم الکل برای رگهای کرونر قلب مفیده :

دانشمندان نيوزيلندي مي‌گويند؛ شواهد بيشتري نشان مي‌دهد افراد الكلي سرخرگهاي نسبتا سالمتري دارند و بيشترين فوايد الكل براي قلب در اين افراد ديده مي‌شود.

نظر و نتایج این تحقیق رو یه تعداد از دانشمندان انگلیسی اومدن مورد بررسی قرار دادند :

دكتر راد جكسون از دانشگاه آكلند مي‌گويد :فوايد مصرف مقادير اندك الكل بر عروق كرونر قلب بسيار اندک است و احتمال نمي‌رود از ضررهاي آن بيشتر باشد.

اين محققان مي‌گويند نحوه انجام اين مطالعات به گونه‌اي بوده است كه پژوهشگران نمي‌توانند با قاطعيت بگويند در اين نتايج عوامل ديگري دخالت ندارد و فقط به مقدار مصرف الكل مربوط است.

بليندا ليندن رييس اطلاعات پزشكي بنياد قلب انگليس مي‌گويد نبايد مردم را به مصرف مشروبات الكلي براي محافظت از قلب ترغيب كرد چرا كه راههاي بسيار سالمتري هم براي اين كار وجود دارد.

------------------------------------------

حتی سیگار هم که دیگه کسی نیست که بگه چیز خوبیه ، واسه چند تا بیماری خوبه ولی چرا همه می گن خوب نیست ؟
چون مضراتش اینقدر هست که کسی حاضر نیست قبول کنه که سیگار فایده داره

moji5
9th July 2010, 11:02 AM
درسته الکله اما مقدارش کمه
برای همین هم مفیده
و یا نکته ای که فریبا خانوم در مورد سیگار گفتن هم همین مشکل رو داره
یعنی مقدار نیکوتین موثر برای تمدد اعصابش مهمه نه مصرف اعتیاد گونش
این داستان مقدار مصرف جایی اهمیتش رو نشون میده که از تریاک برای ساخت داروهای مسکن استفاده میشه
یا استفاده از مواد سمی و مضر به مقدار کم برای گرفتن نتیجه مثبت

LaDy Ds DeMoNa
9th July 2010, 11:31 AM
البته در بعضی شربت های دارویی هم الکل هست
ببخشید این شربت هایی که توشون یکمی الکل هست می شه نام ببرید [nishkhand]

جدا از شوخی من شنیدم که مصرف مشروب برای پوست صورت خیلی خوبه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته فقط شنیدم
اینکه چه مشروبی با چه میزانی رو نمی دونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AvAstiN
9th July 2010, 12:16 PM
جدا از شوخی من شنیدم که مصرف مشروب برای پوست صورت خیلی خوبه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته فقط شنیدم
اینکه چه مشروبی با چه میزانی رو نمی دونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مصرف الکل باعث دفع زیاد ادرار از بدن می شه و آب بدن رو کم می کنه واسه همین پوست رو خشک تر می کنه و کسایی که پوست چرب دارن وقتی الکل می خورن ، پوستشون خشک تر می شه و جوشهای صورتشون یه مقداری بهتر می شه ولی اینو در نظر بگیرین که درسته که جوش صورت بهتر می شه ولی یه عالمه مشکلات میاره
آب کلی بدن از دست می ره و حجمش کم می شه و این باعث از بین رفتن وضعیت همئوستاز بدن ( حفظ شرایط داخلی بدن ) می شه
البته در پزشکی از این خاصیت الکل استفاده کردند و اکثر متخصصین پوست ، الکل رو به طور موضعی تجویز می کنن که رو جوشها زده بشه ، که هم بتونه پوست رو ضدغفونی کنه و هم بتونه موضع رو خشک کنه و به سلولهای دیگه آسیب نزنه ولی مصرف خوراکی الکل باعث می شه که به همه سلولها اسیب وارد بشه

یه بحثی که الان تو داروسازی خیلی مورد توجه هست اینه که چطوری بتونیم ، در سیستم دارورسانی تغییر ایجاد کنیم که دارو فقط به اون قسمت و اون سلولی که ما میخوایم اثر کنه (بحثی به نام سیستمهای دارورسانی هوشمند)

Big-brother
9th July 2010, 12:28 PM
چی تو کشور ما خالصه که این یکی باشه؟ شاید حتی خلوصشون به 40-50% هم نرسه ...
ضمنا من نگفتم هیچ اثرات بدی نداره . ولی مسئله اینه که خیلی اثراتش بهتر از سیگار و الکله . مثلا می تونید بگید استامینوفن کدئین اثرات بدی نداره؟ مسلما داره . باعث تخریب کبد و کلیه میشه ولی اثراتش کمتره نسبت به اون 2 موردی که گفتم . خیلی از داروها هم اثرات اعتیاد آور داره مثل همین ریتالینی که خیلی ها خیلی راحت مصرف می کنن . یا حتی قرص های مسکن . بعد یه مدت اون دوز همیشگی جواب نمیده و باید افزایشش بدید !

نمیدونم چرا انقدر تاکیید دارید که تریاک زیاد مشکل نداره[eynaki]
مخصوصا این ماده مخدر که ممکنه فرد بیست سال یا بیشتر مصرف کنه
بعد... معمولا در این مدت زیاد فرد نمیتونه تریاک تقریبا خالص پیدا کنه و حتی امکان داره تریاک رو چند بار مصرف کنه که مضراتش کم نیست....

بعد از طرف دیگه قرص مسکن رو فرد چه مدت مصرف میکنه؟به سال میرسه؟

AvAstiN
9th July 2010, 12:30 PM

از الکل در بعضی از اشکال دارویی ( الگزیر ها ) استفاده می شه . دلیل استفاده اشم هم حل کردن ماده موثره دارو هست
مقدار استفاده الکل اونقدر کمه که تاثیر خاصی نمی ذاره
با این حال کسی قرص و دارو رو ملاک قرار نداده
همیشه گفته شده که باید benefit , cost در نظر گرفته بشه
همین قرص رو وقتی تو یه شرایطی خوردنش مفید تر از نخوردنشه ، مصرف می کنن
وگرنه در حالت عادی هیچ پزشکی توصیه نمی کنه که قرص خوبه واسه آدم سالم

Non-Existent
9th July 2010, 03:36 PM
یعنی برای شخصی که الکلی و معتاد نیست صحت نداره

منظورم این بود که اینو خود معتادا و الکلی ها هم میگن ...

ببخشید این شربت هایی که توشون یکمی الکل هست می شه نام ببرید

به این مدل شربت ها الگزیر میگن . چون مواد داخلش قابل حل در آب نیست در الکل حلش می کنن .مثل شربت دیفن هیدرامین . واسه همینم هست که میگن بهتره به بچه های زیر 1 سال الگزیر داده نشه ...

نمیدونم چرا انقدر تاکیید دارید که تریاک زیاد مشکل نداره
مخصوصا این ماده مخدر که ممکنه فرد بیست سال یا بیشتر مصرف کنه
بعد... معمولا در این مدت زیاد فرد نمیتونه تریاک تقریبا خالص پیدا کنه و حتی امکان داره تریاک رو چند بار مصرف کنه که مضراتش کم نیست....

بعد از طرف دیگه قرص مسکن رو فرد چه مدت مصرف میکنه؟به سال میرسه؟

من کجا گفتم تریاک بی ضرره و مشکلی نداره؟؟ عرض کردم خطراتش کمتر از الکل و سیگاره و مثل مسکن هاست . این حرف شما نشون میده اطلاعات پزشکیتون پایینهو از مضرات مسکن ها خبری ندارید .
ببینید استفامینوفن کدئین بخش کدئینیش جزو مواد مخدر دسته بندی میشه . شاید شنیده باشید که حتی توی فرودگاه ها حملش غیرمجاز محسوب میشه . وقتی جزو مواد مخدر طبقه بندی میشه اثراتش مثل اوناست . ماده اعتیادآور یعنی چی؟ یعنی شما بهش وابستگی دارید و راحت نمی تونید قطعش کنید ...
شما ندیدید معتادین به قرص هایی مثل استامینوفن و ترمادول رو . من دیدم کسی رو که برای ترک اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کرده ، ماده مصرفیش هم روزی 30 عدد استامینوفن بوده !
قدیم ها برای کاهش دردهایی مثل گوش درد و دندون درد از تریاک استفاده می کردن ولی چرا بچه هایی که اون زمان مصرف می کردن معتاد نمی شدن؟ دقیقا به همون دلیل هر کسی هم که قرص های مخدر رو مصرف می کنه معتاد نمیشه .
تو فارماکولوژی یه واژه داریم به اسم ضددردهای مخدر که شامل همین داروها مثل ترامادول میشه . این یعنی این که این داروها هم مثل موادمخدر هستن که در یه گروه قرار می گیرن !
در مورد مواد مخدر هم فقط وابستگی جسمی مطرح نیست ، وابستگی روانی بسیار مهمه . مثلا در مورد آمفتامین ها مثل شیشه و حشیش وابستگی جسمی مطرح نیست بلکه این وابستگی روانیه که نمیذاره فرد اون ماده رو رها کنه . در مورد وابستگی جسمی ترکش به مراتب راحت تره ...

Big-brother
10th July 2010, 09:08 PM
من کجا گفتم تریاک بی ضرره و مشکلی نداره؟
چه خوب[nishkhand]

عرض کردم خطراتش کمتر از الکل و سیگاره و مثل مسکن هاست . این حرف شما نشون میده اطلاعات پزشکیتون پایینهو از مضرات مسکن ها خبری ندارید .
اطلاعاتم با وجودی که رشتم نیست ولی خوبه[nishkhand]

ببینید استفامینوفن کدئین بخش کدئینیش جزو مواد مخدر دسته بندی میشه . شاید شنیده باشید که حتی توی فرودگاه ها حملش غیرمجاز محسوب میشه . وقتی جزو مواد مخدر طبقه بندی میشه اثراتش مثل اوناست . ماده اعتیادآور یعنی چی؟ یعنی شما بهش وابستگی دارید و راحت نمی تونید قطعش کنید ...
درسته

شما ندیدید معتادین به قرص هایی مثل استامینوفن و ترمادول رو
شاید باشه اما تعدادش نسبت به تریاک خیلی کمه .
من دیدم کسی رو که برای ترک اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کرده ، ماده مصرفیش هم روزی 30 عدد استامینوفن بوده !
من ندیدم

قدیم ها برای کاهش دردهایی مثل گوش درد و دندون درد از تریاک استفاده می کردن
اولین داروی بی حسی موضعی هم کوکائین بوده و البته منسوخ شده[taajob]
البته فکر کنم عجیب ترین جراحی تزریق کوکائین به نخاع باشه[taajob]
جالب اینجاست که یکی از دلایل منسوخ شدن اون معتاد شدن خود پزشک ها بوده!!![taajob]

ولی چرا بچه هایی که اون زمان مصرف می کردن معتاد نمی شدن؟
چرا نمیشدن ،آمار اعتیاد اون زمان بالا بوده و یکی از دلایلش هم همین بوده

امير آشنا
10th July 2010, 10:19 PM
ممنون از نظرات جالب دوستان[shaad][golrooz]
ان شاالله اگه زنده بودیم تو تاپیک اورژانس های روانی (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?t=62610)به صورت مفصل و کاملا علمی به این موضوع هم می پردازیم[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد