PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سورنا ۲: ایران هم ربات انسان نما ساخت

آبجی
8th July 2010, 01:00 AM
http://www.narenji.ir/images/stories/authors2/abbas/load/7-4-10-surenaiirobotiran.jpg

دو سال پیش دانشجویان ایرانی رباتی انسان نما و سفید رنگ به نام سورنا ساختند، که طبق گزارش ها چرخدار بوده و با کنترل از راه دور حرکت می کرد. امسال هم متخصصان روبوتیک دانشگاه تهران تصمیم گرفتند که مخلوق شان را آپدیت کنند. البته این ربات جدید کمی شبیه آسمیوی ژاپنی است.

سورنا II هفته گذشته رونمایی شد. این روبات که نام یکی از سرداران قدیمی ایران را بر خود دارد، ۱۴۳ سانتی متر قد و حدود ۴۵ کیلوگرم وزن دارد. سورنا II به آهستگی حرکت می کند و می تواند تعادل خود را حفظ کند. گزارش ها حاکی از آن است که نسخه های بعدی این ربات قرار است توانایی تشخیص تصاویر و صداها را هم داشته باشند. البته در خصوص کارایی این ربات چیزی گفته نشده، اما اگر روزی قرار شد که مانند آسیمو کنسرت موسیقی برگزار کند، حتما شما را در جریان خواهیم گذاشت

در سایت انگجت می توانید ویدیویی کوتاهی از حرکات این ربات ببینید. یا اینکه به این سایت (http://www.viddler.com/explore/Narenji/videos/38/) مراجعه کنید.

انگجت (http://www.engadget.com/2010/07/05/irans-got-a-walking-humanoid-robot-too)

Big-brother
8th July 2010, 06:22 PM
کپیه ASIMO از شرکت هوندا هست که سال 2000 ساخته شده
http://tisfon.net/images/7cqz1p3enz7mq6n5kf0a.jpg

Have fun hating the Iranian people and everything from iran.
[nadidan]

Arash.All
13th July 2010, 12:18 PM
نمیشه هر مدل کاری رو کپی نام گذاری کرد دوستان ، به هر صورت همینکه تصمیم به بروزرسانی این روبات رو کردن خیلی مهم هست و جای تبریک داره ، به هر صورت باید از یه جائی حرکت رو شروع کرد :)

Big-brother
13th July 2010, 08:33 PM
نمیشه هر مدل کاری رو کپی نام گذاری کرد دوستان ، به هر صورت همینکه تصمیم به بروزرسانی این روبات رو کردن خیلی مهم هست و جای تبریک داره ، به هر صورت باید از یه جائی حرکت رو شروع کرد :)
البته کار کمی نیست - کشورهای کمی میتونن انجام بدن
ولی چیز جدیدی نیست چندین کشور مشابهشو ساختن :)
البته در فروم های خارجی میدیم بیشتر آبروم رفت تا افتخار
سالی یک بار سوژه پیدا میکنن از ایرانhttp://www.njavan.com/forum/images/icons/icon10.gif

Admin
13th July 2010, 09:52 PM
کپیه asimo از شرکت هوندا هست که سال 2000 ساخته شده
http://tisfon.net/images/7cqz1p3enz7mq6n5kf0a.jpg

[nadidan]

1. خارجی جماعت کی چشم دیدن پیشرفت ایران رو داشتن که این دومیش باشه.

2. این حرف شما کاملا غیر تخصصیه و مثل این میمونه که بگی چون ما موبایل ساختیم هر کسی که بسازه نمونه مشابه ساخته.

سوال من از شما

آیا از سیستم های داخلی این ربات خبر دارید ؟

3. فکر نمی کنم ربات انسان نما رو شبیه موجود دیگه ای بشه ساخت ..!

4. همین که این نمونه به دست متخصصان داخلی و کاملا بومیه پیشرفت بزرگیه و اجنبی ها از همین ناراحتن که پیشرفت های علمی داخل کشور بومی داره میشه

5. اگر یک جوان ایرانی واقعا دلش برای ایران بتپه هیچ وقت حرفی از تخریب نمیزنه و فقط حمایت می کنه.

واقعا امیدوارم که جوانان ایران اینقدر توانایی دارن که بتونن علاوه بر تولیدات داخلی نمونه های خارجی رو هم تولید کنن که این پیشرفت بزرگی در جهت بومی سازی تکنولوژی محسوب میشه

موفق باشید

Big-brother
13th July 2010, 10:34 PM

2. این حرف شما کاملا غیر تخصصیه و مثل این میمونه که بگی چون ما موبایل ساختیم هر کسی که بسازه نمونه مشابه ساخته.

سوال من از شما

4. همین که این نمونه به دست متخصصان داخلی و کاملا بومیه پیشرفت بزرگیه و اجنبی ها از همین ناراحتن که پیشرفت های علمی داخل کشور بومی داره میشه

5. اگر یک جوان ایرانی واقعا دلش برای ایران بتپه هیچ وقت حرفی از تخریب نمیزنه و فقط حمایت می کنه.

واقعا امیدوارم که جوانان ایران اینقدر توانایی دارن که بتونن علاوه بر تولیدات داخلی نمونه های خارجی رو هم تولید کنن که این پیشرفت بزرگی در جهت بومی سازی تکنولوژی محسوب میشه

موفق باشید
کی خواست کم جلوه بده؟!!!!
من با تبلیغاتی که میشه مخالفم....
که این شدت تبلیغات باعث پیشرفت نیست واقعا....

مثلا میتونم ناوشکن(یا ناوچه عظیم) جماران رو مثال بزنم
طوری تبلیغ شد انگار ایران سومین کشوره که داره میسازه!!!

این رو فراموش کردن امریکا 100 ساله پیش ناو هواپیمابر ساخته!!!

kab
14th July 2010, 01:30 PM
کپیه asimo از شرکت هوندا هست که سال 2000 ساخته شده

[nadidan]

بله شايد بشه گفت كه فقط از لحاظ شكل كمي به آسيمو شباهت داشته باشه

ولي از درون هيچ شباهتي نداره

kab
14th July 2010, 01:45 PM

سوال من از شما

موفق باشید

آقا مصطفي داداش گلم

شما از ربات چي ميدوني؟

تا حالا رباتي ساختي؟

از طرز كار ربات ها خبر داري؟

مكانيزم هاشون رو ميشناسي؟

شايد اگه يه سر سوزن اطلاعات به شما بدم بد نباشه

حتما ميدوني كه بنده يه مدت تو كار طراحي ربات بودم و چند تايي مسابقه كشوري و جهاني شركت كردم

اينا رو گفتم كه بدوني يه اپسيلون اطلاعات دارم

آسيمو

حاصل زحمات چند دهه متخصصين ژاپني

من به خاطر شغل پدرم مستقيم با شركت هوندا ژاپن در تماس بودم و تعدادي از متخصصين اين شركت رو به خوبي ميشناسم يه دنيا با ما فرق دارن چون علم و عمل رو با هم دارن

ميدوني تا بحال چند بار ربات آسيمو به روز رساني شده

ميدوني چه امكاناتي داره؟

ميدوني چه كاربردهايي داره؟

ربات آسيمو داراي 27 درجه آزادي هست در حالي كه سورنا تنها 2 درجه آزادي اون هم به صورت محدود داره

ربات آسيمو قادر هست مثل يك انسان با حفظ تعادل حركت كنه و راه بره حتي قادر به دويدن با سرعت 32 كيلومتر در ساعت هست در حالي كه سورنا نه تنها راه نميره بلكه توسط سيستم بسيار پيش پا افتاده اي كه در ربات هاي پد فيندر يا لاين فالوور فقط يك خط رو اون هم از طريق دستور كنترل از راه دور مادون قرمز دنبال ميكنه

ربات سيو ميتونه با شما صحبت كنه و حرف هاي شما رو بشنوه در حالي كه سورنا فقط اصوات از قبل ضبط شده رو با دستور همون كنترل از راه دور پخش ميكنه

برادر عزيزم من يه وطن پرستم ولي از اين حركت اساتيد محترم دانشگاه تهران حالم به هم خورد

آبروي مهندسي كشور ما رو زير سوال بردن

با صرف هزينه 1 ميلياردي تنها عروسك آدم آهني كه در تمام اسباب بازي فروشي ها با امكانات خيلي بيشتري موجود هست رو به نمايش در آوردن تا يك بار ديگه آبروي ما رو در مجامع علمي به بازي بگيرن

اين ربات وسيله اي بود براي خورد كردن جامعه مهندسي و نابود كردن نام سورنا

hadi elec
16th July 2010, 02:52 AM
آقا مصطفي داداش گلم

شما از ربات چي ميدوني؟

تا حالا رباتي ساختي؟

از طرز كار ربات ها خبر داري؟

مكانيزم هاشون رو ميشناسي؟

شايد اگه يه سر سوزن اطلاعات به شما بدم بد نباشه

حتما ميدوني كه بنده يه مدت تو كار طراحي ربات بودم و چند تايي مسابقه كشوري و جهاني شركت كردم

اينا رو گفتم كه بدوني يه اپسيلون اطلاعات دارم

آسيمو

حاصل زحمات چند دهه متخصصين ژاپني

من به خاطر شغل پدرم مستقيم با شركت هوندا ژاپن در تماس بودم و تعدادي از متخصصين اين شركت رو به خوبي ميشناسم يه دنيا با ما فرق دارن چون علم و عمل رو با هم دارن

ميدوني تا بحال چند بار ربات آسيمو به روز رساني شده

ميدوني چه امكاناتي داره؟

ميدوني چه كاربردهايي داره؟

ربات آسيمو داراي 27 درجه آزادي هست در حالي كه سورنا تنها 2 درجه آزادي اون هم به صورت محدود داره

ربات آسيمو قادر هست مثل يك انسان با حفظ تعادل حركت كنه و راه بره حتي قادر به دويدن با سرعت 32 كيلومتر در ساعت هست در حالي كه سورنا نه تنها راه نميره بلكه توسط سيستم بسيار پيش پا افتاده اي كه در ربات هاي پد فيندر يا لاين فالوور فقط يك خط رو اون هم از طريق دستور كنترل از راه دور مادون قرمز دنبال ميكنه

ربات سيو ميتونه با شما صحبت كنه و حرف هاي شما رو بشنوه در حالي كه سورنا فقط اصوات از قبل ضبط شده رو با دستور همون كنترل از راه دور پخش ميكنه

برادر عزيزم من يه وطن پرستم ولي از اين حركت اساتيد محترم دانشگاه تهران حالم به هم خورد

آبروي مهندسي كشور ما رو زير سوال بردن

با صرف هزينه 1 ميلياردي تنها عروسك آدم آهني كه در تمام اسباب بازي فروشي ها با امكانات خيلي بيشتري موجود هست رو به نمايش در آوردن تا يك بار ديگه آبروي ما رو در مجامع علمي به بازي بگيرن

اين ربات وسيله اي بود براي خورد كردن جامعه مهندسي و نابود كردن نام سورنا

سلام به همه
منم حرفای دوستمون رو قبول دارم
درسته که برای پیشرفت باید از یه جایی شروع کرد ولی چرا همیشه ما از کپی برداری شروع میکنیم آخرشم به اسم خودمون تموم میکنیم
این باعث پیشرفت نمیشه
برای پیشرفت باید از صفر شروع کرد
طرح داد
فکر کرد
تحلیل کرد
و در نهایت ساخت
اصلا کاری با داخل روبات ندارم همه که از داخلش نمیدونن که اگه بدونن هم شاید سر در نیارن که چیه
بلکه همه در وهله اول ظاهر رو میبینن
من اول که دیدم فکر کردم یه نمونه دیگه ای از آسیمو هست بعد روشو خوندم دیدم بعله ظاهرا وطنیه
منم کار روباتیک میکنم ولی از یه چشمک زن تک لامپی به این جا رسیدم
به نظر شما اگر از همون اول هر طرحی رو از نت کپی میکرد و میساختم پیشرفتی میکردم
ازین آدمای کپی پیست کار زیاد میبینم
نه این راه پیشرفت نیست رفقا

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد