PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ----- ( داروساز هفت ستاره ) ------

AvAstiN
19th February 2010, 08:33 PM
سازمان بهداشت جهاني WHO طي گزارش گروه مشاوره در مورد آماده‌سازی داروساز آینده (ونکور، کانادا ۱۹۹۷) هفت نقش برای داروساز تعریف کرده که به عنوان حداقل انتظارات معمول سیستم مراقبت سلامت جامعه جهانی از داروساز باید در نظر گرفته شود.

در اين تاپيك مي خوايم اين نقشها رو معرفي كنيم و ببينيم تا چه حد اين انتظاران براورده شده تا الان كه 13 سال از اين گزارش مي گذره

http://www.daneshju.ir/forum/images/smilies/danesh_21.gifhttp://www.daneshju.ir/forum/images/smilies/FTM.gif

AvAstiN
21st February 2010, 09:04 PM
اولين ستاره

communicator : داروساز بايد بتواند ، از ارتباطات نوشتاري شفاهي و غيره جهت جواب دادن به مخاطبانش استفاده كند . در اين راستا داروساز بايد قادر باشد تا اطلاعات را از منابع روز بدست آورده و اطلاعات به روزي داشته باشد .

خب به نظر شما تا چه حد داروسازا اين ستاره رو دارن ؟

امير آشنا
12th March 2010, 09:20 AM
اولين ستاره

communicator : داروساز بايد بتواند ، از ارتباطات نوشتاري شفاهي و غيره جهت جواب دادن به مخاطبانش استفاده كند . در اين راستا داروساز بايد قادر باشد تا اطلاعات را از منابع روز بدست آورده و اطلاعات به روزي داشته باشد .

خب به نظر شما تا چه حد داروسازا اين ستاره رو دارن ؟

ممنون از موضوع جالبی که مطرح کردید ;)@};-

البته نمی خوام حکم کلی بدم چون واقعا همه این طور نیستن . اما چیزی که به شخصه تو کار با داروخانه ها عمدتا شاهدش بودم اینه که متاسفانه عمده داروخانه های ما علی رغم اینکه فرانشیز رو هم از بیماران دریافت می کنن ، تقریبا تبدیل شدن به «داروفروشی» نه «داروخانه» . بارها و بارها تو داروخانه شاهد این موضوع بودم که اون راهنمایی هایی که به واسطه پذیرش نسخه ، دکتر داروساز موظفه در اختیار بیمار قرار بده یا از ارائه شون طفره میره ( با بی توجهی ) و یا با حالتی طلب کارانه در اختیار بیمار قرار میده در صورتی که این حق بیماره
پس به نظر من تو اولین ستاره بسیاری از داروسازان شاغل در داروخانه ها دچار مشکل اساسی هستند

AvAstiN
17th March 2010, 08:01 PM
ممنون از موضوع جالبی که مطرح کردید ;)@};-

البته نمی خوام حکم کلی بدم چون واقعا همه این طور نیستن . اما چیزی که به شخصه تو کار با داروخانه ها عمدتا شاهدش بودم اینه که متاسفانه عمده داروخانه های ما علی رغم اینکه فرانشیز رو هم از بیماران دریافت می کنن ، تقریبا تبدیل شدن به «داروفروشی» نه «داروخانه» . بارها و بارها تو داروخانه شاهد این موضوع بودم که اون راهنمایی هایی که به واسطه پذیرش نسخه ، دکتر داروساز موظفه در اختیار بیمار قرار بده یا از ارائه شون طفره میره ( با بی توجهی ) و یا با حالتی طلب کارانه در اختیار بیمار قرار میده در صورتی که این حق بیماره
پس به نظر من تو اولین ستاره بسیاری از داروسازان شاغل در داروخانه ها دچار مشکل اساسی هستند

با نظرتون موافقم
خيلي با خودم فكر كردم تا الان كه چرا داروسازا ، داروفروش شدن الان؟!
يك علت خيلي مهمش اينه كه ارزيابي ورود به دانشگاهمون خيلي ضعيفه !
تو كلاس ما كه قراره بشن داروساز بعدا ( {i dont want to see} ) به علت بومي گزيني يه افرادي قبول شدن كه جاشون حتي تو دانشگاه دارقوزآبادم نبوده نمي خوام بگم سالهاي قبل وضعيت بهتر بوده ؛ مي خوام بگم وقتي ملاك رتبه است فقط تو دانشگاه و نگاه نمي كنن كه ايني كه رتبه اش خوبه ، يه سري فاكتورهاي ساده و پيش پا افتاده اي كه يه داروساز بايد رو داره يا نه

ستاره آسمون شب
13th February 2014, 01:38 AM
سلام!
بقیه ی ستاره هاش کوشن پس؟[nishkhand]
البته منم موافقم تاحدودی! چون متاسفانه داروسازهایی که وارد عرصه ی داروخونه میشن تقریبا تا حد زیادی اعتبار رشته ی شریف داروسازی رو زیر سوال بردن![nadidan]
به خاطر همین فکرمیکنم بهتر باشه اول داروسازها رو تفکیک کنیم:
- داروسازهای مشغول کار در شرکت های داروسازی و کارخونه ها
- داروسازهای مشغول کار در داروخونه ها
بر اساس این تفکیک فکرمیکنم میتونیم این ستاره رو به دسته ی اول بدیم!چون همونطور که میدونین، داروسازهای شرکت های داروسازی ازافراد برجسته ای هستن که همیشه برای تولید داروهای موردنیاز، خودبه خود باد به روز باشن!پس ستاره رو میدیم بهشون![nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد