PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دارو هر روز گرانتر از ديروز

AvAstiN
18th October 2008, 10:27 PM
در مدت یک سال گذشته قیمت دارو چند برابر شده است.

شاهد این مدعا تغییر مداوم قیمت داروها می باشد که در زیر نمونه هایی از آن بیان می شود.

کپسول: آموکسی سیلین ..... از ۴۴۰ به ۷۵۰ تومان

قطره : سدیم کلراید ........... از ۱۷۸ به ۳۲۰ تومان

قرص : هیوسین .............. از ۲۰۰ به ۳۶۰ تومان

آمپول : پیروکسیکام ............ از ۱۲۵ به ۲۰۰ تومان

شربت : استامینوفن ............ از ۲۸۵ به ۴۵۰ تومان

سرنگ : ۲سی سی............ از ۴۰ به ۶۵ تومان

سرم : شستشو ۱ لیتری..... از ۵۸۰ به ۸۷۰ تومان

همان طور که ملاحضه کردید این تغییر قیمت مختص یک قلم دارو یا طیف خاصی از داروها نبوده

بلکه شامل تمام اقلام دارویی از داخلی تا خارجی می باشد.

حال این سوال مطرح می شود علت این افزایش مداوم قیمت داروها چیست؟

این سوالی است که باید مسئولین مربوطه پاسخی روشن به آن بدهند. زیرا در سال های گذشته

قیمت داروها کمی افرایش می یافت و آن هم سالی یک مرتبه در حالی که امروزه ما شاهد افزایش

شدید قیمت داروها و آن هم به صورت مداوم هستیم.

واقعا چرا؟!!!!!!!!!!!:-??

امير آشنا
8th May 2010, 09:47 PM
از اونجا که دائما با خرید دارو سروکار دارم کاملا این مساله رو تائید می کنم . چند روز قبل برای خرید نوعی آمپول ویتامین به داروخانه ای مراجعه کردم . قیمت 6 ماه قبل اون حدود 700 ، 1 ماه قبل 1100 و آخرین قیمت 1770 تومن بود . واقعا برق ازم پرید !
علت این موضوع رو باید متولیان اون توضیح بدن هرچند بعضا گفته میشه سوبسیدهای دارویی در حال برداشته شدنه و ... ولی بنظر نمی رسه این موضوع اونچنان صحیح باشه چرا که مثلا دارویی که ذکر کردم از اول هم بدون سوبسید عرضه می شده ...!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد