PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی ترفند cpu

MAHDIAR
19th October 2009, 12:41 PM
یک ترفند بسیار جالب و کاربردی را می خواهم به شما معرفی کنم که خودم همیشه از این راه برای روشن کردن کامپیوتر استفاده می کنم . استفاده از این روش علاوه بر خلاصی از دکمه خسته کننده پاور مزایای دیگری از جمله در تعجب فرو رفتن اطرافیانتان از چگونگی روشن شدن کامپیوتر و همچنین جلوگیری از دسترسی دیگران به اطلاعات کامپیوتر شما می باشد ! چه طوری ؟ خوب در ادامه ترفند با من همراه باشید ! ضمنا این ترفند برای اولین بار از ترفند سی تی ارایه می شود!

ابتدا کامپیوتر را روشن کرده و وارد صفحه Setup مادربورد شوید. (بعد از تست مموری (MemoryTesting) و شناختن Drive ها و قبل از رسیدن صفحه بوت Cd Rom دکمه Del را چند بار پشت سر هم فشار دهید)
سپس وارد قسمت Power Management Setup شوید:

برای روشن شدن با دابل کلیک موس !
عبارت Power On By Mouse را یافته و پس از رفتن بروی آن Enter را فشار دهید تا صفحه ای ظاهر شود که شامل 2 گزینه است : گزینه اول Disable می باشد که نشانه غیر فعال بودن این امکان می باشد و دومین گزینه Double Click می باشد که باید گزینه دوم را انتخاب کنید تا از این به بعد کامپیوتر شما با دابل کلیک موس روشن شود !

برای روشن شدن با کیبورد !
عبارت Power On By Keyboard را یافته و پس از رفتن بروی آن Enter را فشار دهید تا صفحه ای ظاهر شود که این بار شامل 3 گزینه است : گزینه اول Disable می باشد که نشانه غیر فعال بودن این امکان می باشد و دومین گزینه Password می باشد در این جا نیز باید گزینه دوم را انتخاب کنید پس از انتخاب این گزینه عبارت KB Power On Password را یافته و Enter را بزنید در این هنگام رایانه از شما پسوردی می خواهد که کامپیوتر با آن پسورد روشن شود پسورد را وارد کرده و Enter را زده دوباره پسورد را می خواهد که با وارد کردن دوباره پسورد به کار خود پایان دهید ! (شهر ترفند) (http://tarfand30t.blogfa.com/)
پس از انجام مراحل بالا گزینه Save And Exit (معمولا F8) را زده و از تنظیمات مادربورد خارج شده و کامپیوتر ریست می شود از این به بعد کامپیوتر شما علاوه بر دکمه Power با موس و کیبورد هم روشن می شود !

ترفند نهایی
پس از انجام مراحل بالا اگر کمی به سخت افزار کامپیوترتان آشنا باشید می توانید با در آوردن فیش سوییچ پاور از روی مادربورد دکمه پاور خود را مرخص کنید ! در این حالت کامپیوتر فقط توسط شما می تواند روشن شود و دست هیچ فرد دیگری به اطلاعات شما نمی رسد !!

ضد ترفند
اگر احیانا پسوردتان را فراموش کرده اید و نمی توانید دیگر کامپیوتر را با کیبورد روشن کنید تنها راه حل آن در آوردن باتری مادربورد و دوباره جا زدن آن است در این حالت کلیه تنظیمات مادربورد به حالت اولیه کارخانه برمیگردد !

تذکر 1: این ترفند بروی بیشتر مادربوردهای گیگا جوابگوست .
تذکر 2: این ترفند برای اولین بار از ترفند سی تی ارایه می شود !
تذکر 3: اگر بعد از خاموش کردن کامپیوتر آن را از برق هم بکشید پس از وصل مجدد برق کامپیوتر فقط با کیبورد یا دکمه پاور روشن می شود ولی پس از اولین روشن شدن از کلیه روش های ذکر شده می توان استفاده کرد !

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد