PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اختصاصی نخبگان تشکیل تیمهای علمی و تحقیقاتی در سایت نخبگان جوان

مدیر کل انجمن ها
29th May 2015, 10:39 PM
بسمه تعالی
انجمن علمی نخبگان جوان
مدیریت کل انجمن ها

درود

با تقدیم احترام ،

در ادامه ی فعالیت های تخصصی و پیگیری امورات مربوط به محققین محترم عضو سایت که سابقا درخواست تشکیل تیم های تحقیقاتی داشته اند

تا در مورد موضوعات مورد نظر ادامه فعالیت داشته باشند ، به آگاهی این عزیزان میرساند :

معاون محترم اجرایی کل انجمن ها (http://www.njavan.com/forum/member.php?44-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86%20%D8%A7%D8%AC%D8%B 1%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%DA%A9%D9%84%20%D8%A7%D9%86% D8%AC%D9%85%D9%86%20%D9%87%D8%A7) ( سرکار خانم سونای ) از این پس ، به عنوان مسئول تشکیل تیمهای علمی و تحقیقاتی و هماهنگ کننده برنامه های مرتبط با این موضوع

در انجمن علمی نخبگان جوان معرفی میگردند.

انتظار میرود کلیه مدیران و همکاران و اعضای محترم سایت ، با مسئول این موضوع هماهنگی های لازم را داشته باشند.

به اطلاع عموم مدیران ، همکاران و کاربران ارجمند سایت علمی نخبگان جوان میرساند

در راستای ایجاد و افزایش توان تخصصی علمی و هدفمند نمودن فعالیت اعضای محترم ،

در نظر داریم از تمامی اعضا و مدیرانی که قصد آغاز و انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی و مباحثات تخصصی دارند در این تاپیک دعوت به عمل آورده

و معرفی و درخواست همکاری برای تمامی بخشها و تالارها را در همین موضوع متمرکز نماییم.

لذا مقتضیست کلیه مدیران بخشها و تالارها درخواستهای گزینش همکار برای مجموعه های خودرا در همین تاپیک از اکانت مدیریتی خود اعلام نمایند.

کسانی هم که تمایل به همکاری در هر موضوع و تخصصی را در تالارهای مد نظر دارند ، در همین تاپیک اعلام آمادگی کنند.

پیروز باشید.

مدیر کل انجمن ها
محسن مهابادی زاده
94/03/08
23:09

مدیر کل انجمن ها
30th May 2015, 06:15 PM
درود

با تقدیم احترام

به اطلاع کلیه کاربران عزیز میرساند ، برای ورود به طیف همکاران ( اسامی به رنگ صورتی ) ،

میبایست مدتی در موضوعات مد نظرشون فعالیت داشته باشند تا زمینه ی انتصاب برای همکاری فراهم شود.

انتصاب مدیران تالارها و بخشها ، از بین همکاران برتر صورت خواهد پذیرفت.

پیروز باشید.

مدیر کل انجمن ها
محسن مهابادی زاده
94/03/09
18:44

مدیر تالار بیماریها
31st May 2015, 09:16 AM
.

سلام

دوستان عزیزی که تمایل دارن در هر یک از موارد زیر در تالار بیماریها همکاری داشته باشن لطفا در این تاپیک اعلام امادگی کنن

مواردی از زمینه های همکاری :
ایجاد تاپیک های مرتبط با تالار
همکاری در سرچ موضوعات تالار برای تکمیل لیست بیماری ها
همکاری در تاپیک های پرسش و پاسخ
و.....

مواردی از همکاری تخصصی شامل :

مقاله نویسی
تحقیق
ترجمه
طرح و ایده
همکاری در تاپیک های پرسش و پاسخ
و .....

سپاس

[golrooz][golrooz][golrooz]

مدیر کل انجمن ها
2nd June 2015, 10:29 AM
فعال سازی مجدد

مدیر کل انجمن ها
5th June 2015, 12:21 AM
فعال سازی مجدد
94/03/15

نارون1
5th June 2015, 10:14 AM
سلام

باتشكر از شما …… اين طرح خيلي مفيدي ميتونه باشه

من در زمينه تحقيقات روانشناسي و علوم رفتاري و همچنين تحقيقات ميان رشته اي مرتبط اعلام همكاري ميكنم .

موفق باشيد[golrooz]

محسن مهابادی زاده
5th June 2015, 10:58 AM
درود
بنده هم در راستای موضوعات مربوط به رشته پدافند غیرعامل اعلام آمادگی میکنم.

تهدید شناسی و تحقیقات

تهدیدات اقتصادی

تهدیدات بیولوژیک وبیوتکنولوژی

تهدیدات سایبری

تهدیدات نرم

تهدیدات اطلاعاتی

تهدیدات الکترونیک

تهدیدات فنی و مهندسی

مدیریت بحران

محسن مهابادی زاده
9th June 2015, 07:59 PM
فعال سازی مجدد
94/03/19

Capitan Totti
9th June 2015, 10:25 PM
و درود !

من میخوام در زمینه ی تاریخ تحقیقات بسیاری رو انجام بدم !

چه باید کرد؟!

Dr.vet
10th June 2015, 12:51 PM
سلام...

بنده هم در زمینه های دارویی دارای طرح و ایده ام....خودمم که تیم تحقیقاتی دارم ...خوشحال میشم در اینجا نیز تیمی تشکیل بشه و کار بشه...[tafakor]

آماده ی همکاری ام[golrooz]

محسن مهابادی زاده
10th June 2015, 05:52 PM

چه باید کرد؟!

درود

انشا ا.. برای پیگیری موضوعات از این به بعد به مدیر کل انجمن های جدید مراجعه فرمایید.

محسن مهابادی زاده
23rd July 2015, 06:05 PM
فعال سازی مجدد
95/05/01

rodric
29th July 2015, 11:19 AM
سلام در زمینه مکانیک الکترونی و موتور های الکترومکانیکی و رباتیک نوین من آماده همکاری هستم [tafakor]

محسن مهابادی زاده
13th August 2015, 06:48 PM
فعال سازی مجدد
94/05/22

مدیر منابع انسانی
15th September 2015, 01:01 PM
سلام

باتشكر از شما …… اين طرح خيلي مفيدي ميتونه باشه

من در زمينه تحقيقات روانشناسي و علوم رفتاري و همچنين تحقيقات ميان رشته اي مرتبط اعلام همكاري ميكنم .

موفق باشيد[golrooz]

سلام ممنون از مشارکت..

شما موضوعی مد نظر دارید؟ یا ما موضوعی رو درخواست بدیم؟

[golrooz]

1394/06/24
سونای

مدیر منابع انسانی
15th September 2015, 01:07 PM
درود
بنده هم در راستای موضوعات مربوط به رشته پدافند غیرعامل اعلام آمادگی میکنم.

تهدید شناسی و تحقیقات

تهدیدات اقتصادی

تهدیدات بیولوژیک وبیوتکنولوژی

تهدیدات سایبری

تهدیدات نرم

تهدیدات اطلاعاتی

تهدیدات الکترونیک

تهدیدات فنی و مهندسی

مدیریت بحران

سلام

ممنون از مشارکت

و همچنین ممنون از پیگیری و نوشتن مقاله ....

[golrooz]

1394/06/24
سونای

مدیر منابع انسانی
15th September 2015, 01:13 PM
سلام...

بنده هم در زمینه های دارویی دارای طرح و ایده ام....خودمم که تیم تحقیقاتی دارم ...خوشحال میشم در اینجا نیز تیمی تشکیل بشه و کار بشه...[tafakor]

آماده ی همکاری ام[golrooz]

سلام
سپاسگزارم از حضورتون

نیازمندی هاتون رو از لحاظ نیروی انسانی و ... برام پیام خصوصی کنین .... تا کار شروع شه

لازم به ذکره که تالار بیماری و تالار پدافند غیر عامل قرار شده کار مشترکی رو ارائه بدن ....که جناب مهابادی زحمت کشیدن و با توجه به تخصصشون کار رو جلو بردن ...

تالار بیماری یکی دو موردِ مشارکتی با تالار دامپزشکی رو هم در دستور کار داره ...

بنابراین مشخص کنین این طرح و ایده هاتون اول شروع شه؟...یا مواردی رو که ما درخواست میکنیم...؟

[golrooz]

1394/06/24
سونای

مدیر منابع انسانی
15th September 2015, 01:29 PM
و درود !

چه باید کرد؟!

سلام
با شما صحبت کرده بودم.. اگر هنوز میخواین کارای تحقیقاتی رو شروع کنین بهم پیام بدین

سلام در زمینه مکانیک الکترونی و موتور های الکترومکانیکی و رباتیک نوین من آماده همکاری هستم [tafakor]

سلام

ممنون

شما میخواین تو کارگروه ها باشین؟ یا خودتون کار برا اجرا دارین/؟

اگر تو کارگروه ها میخواین باشین ...بگین تا اسمتون رو به بخش اختراعات بدم ... که بعد باهاتون صحبتی داشته باشن و با ارائه مدرک و ثبت نام از جانب شما و تایید مدیر بخش اختراعات میتونین حضور داشته باشید ...

[golrooz]

1394/06/24
سونای

فرهاد علیپور
15th September 2015, 01:32 PM
سلام[golrooz]
من نیز ضمن استقبال از این طرح ، آمادگی خود را در زمینه های: الکترونیک محض ، سخت افزار کامپیوتر ، رباتیک و شعر اعلام میکنم.
و درضمن در مورد آموزشهای نوین الکترونیک که خودم با آن متد آموزش تضمینی میدهم ، آعلام آمادگی میکنم .
و همچنین در مورد طراحی مدار با نرم افزار پروتیوس و مخصوصا قسمتهای سخت افزاری مدارات آنالوک و دیجیتال اعلام آمادگی میکنم.
در این زمینه آنچه نیاز دارم یک نفر برنامه نویس مسلط به نرم افزار AVR با کد ویژن مربوطه در محیط پروتیوس است.

مدیر منابع انسانی
15th September 2015, 01:42 PM
سلام[golrooz]
من نیز ضمن استقبال از این طرح ، آمادگی خود را در زمینه های: الکترونیک محض ، سخت افزار کامپیوتر ، رباتیک و شعر اعلام میکنم.
و درضمن در مورد آموزشهای نوین الکترونیک که خودم با آن متد آموزش تضمینی میدهم ، آعلام آمادگی میکنم .
و همچنین در مورد طراحی مدار با نرم افزار پروتیوس و مخصوصا قسمتهای سخت افزاری مدارات آنالوک و دیجیتال اعلام آمادگی میکنم.
در این زمینه آنچه نیاز دارم یک نفر برنامه نویس مسلط به نرم افزار AVR با کد ویژن مربوطه در محیط پروتیوس است.

سلام جناب علیپور
ممنونم

بسیار عالی ..

بخش اختراعاتمون کاری رو شروع کردن ... که هنوز تو مرحله تحقیقاتش هستن ...
حتما اسم شما رو هم میدم خدمت مدیر این بخش تا اگر در مرحله اجرا نیاز بود بشما بگن....

و هم اینکه جویا میشم اگر ظرفیت کار جدید توو این بخش هست اعلام کنن تا طرح های بعدی هم استارت بخوره
خودتون هم اگر طرحی یا موردی دارین بفرمایید

در زمینه تالار ادبیات هم بهتون پیام میدم و مواردی رو ذکر میکنم ان شاءالله
در زمینه اموزش هم بله حتما ...فکر میکنم اول به این مورد بپردازیم عالی میشه... در خصوص جزئیاتش با اقای مهابادی مشورت کنم ...و نظر کارشناسیشون رو بگیرم بعد باهاتون هماهنگ میشم به امید خدا....

[golrooz]

1394/06/24
سونای

هلنا گرافیک
15th September 2015, 04:15 PM
سلام وقت بخیر من هم در رشته ارتباط تصویری و زیر مجموعه ی اون اعلان همکاری میکنم
[golrooz][golrooz]

مدیر منابع انسانی
16th September 2015, 08:34 AM
سلام وقت بخیر من هم در رشته ارتباط تصویری و زیر مجموعه ی اون اعلان همکاری میکنم
[golrooz][golrooz]

سلام دوست عزیز
خوش اومدین

شما میتونین تو بخش هنر فعالیت کنین؟؟؟

اگر مدتی فعالیت کنین و فعالیتتون خوب باشه ...بعدش میتونین از همکاران ما بشید...

و اما لازمه عضویت در کارگروه ها ...

یک اینکه خودتون طرحی داشته باشید ...یا بتونین تالیف یا ترجمه ای داشته باشید ....
یا اگر گروه دیگه ای برای پیشبرد اهدافشون به رشته ی شما نیاز داشته باشن ، شما علم و توانایی حضور در این کارگروه رو داشته باشید...
که در این صورت سایت هم در قبال این تلاش ،برای شما تسهیلاتی در نظر میگیره...

و اما پیشنهاد من به شما ..اینکه در بخش هنر فعالیتتون رو شروع کنین...
برای کارگروه هم علاوه بر بخش هنر فکر میکنم بتونین همکاری مناسبی با تالار معماری-بخش کشاورزی و تالار ادبیات داشته باشید
(علاوه بر اینها ...به امید خدا برا موارد طراحی جلد هم در زمانش باهاتون صحبت میکنم ....)

پس بهم اطلاع بدید کدوم قسمت مد نظرتون هست

[golrooz]

سونای
1394/06/25

سید لفته فردزاده
16th September 2015, 09:42 AM
منم ان شاءالله در بخش زیست شناسی اعلام آمادگی می کنم

مدیر منابع انسانی
17th September 2015, 09:55 AM
منم ان شاءالله در بخش زیست شناسی اعلام آمادگی می کنم

سلام
ممنونم از حضورتون

در چه زمینه ای؟ مطالب اموزشی؟ ترجمه؟ مقاله نویسی؟ و .......؟

معمار حانیه
17th September 2015, 12:03 PM
سلام بر گروه بزرگ نخبگان

با توجه به صحبت هایی که از قبل با مدیر منابع انسانی زده شد انشا الله من هم در زمینه محتوای الکترونیکی رشته معماری

وبه مرور زمان و داشتن وقت کافی در کلیه دروس معماری محتوای الکترونیکی تهیه میکنم.

اما اگر در این راستا کسی با نرم افزار مورد نیاز story line آشنایی داشت به من بگه تا با همکاری هم کار شروع کنیم.

وبگیم چه درس هایی درست کنیم.

به امید موفقیت همگی

bahman afaghi
19th September 2015, 12:18 PM
سلام بر بزرگواران
منم در زمینه فناوری اطلاعات اعلام آمادگی می کنم
دوره icdl
شبکه دوره های نتورک پلاس و ccna , mcitp
برنامه نویسی c#
در این زمینه ها مطالب آموزشی و مقالات میتونم فعال باشم

ll
19th September 2015, 12:23 PM
سلام
مقاله نویسی
تحقیق
طرح و ایده

[/QUOTE]

مدیر منابع انسانی
19th September 2015, 12:41 PM
سلام بر بزرگواران
منم در زمینه فناوری اطلاعات اعلام آمادگی می کنم
دوره icdl
شبکه دوره های نتورک پلاس و ccna , mcitp
برنامه نویسی c#
در این زمینه ها مطالب آموزشی و مقالات میتونم فعال باشم

سلام
مقاله نویسی
تحقیق
طرح و ایده

[/QUOTE]

سلام دوستان
بسیار عالی ...
ممنون از حضورتون

گروه های به ترتیب موضوعات از هفته اول و نیمه مهر ماه کارشون شروع میشه ...
بهتون اطلاع میدم

[golrooz]

سونای
1394/06/28

"VICTOR"
23rd September 2015, 01:06 PM
سلام و وقت به خیر

نتیجه ی فعالیت کارگروه ها ارائه ش چطوریاست؟ یعنی توضیحات رو لطفا شفاف تر بیان کنید [golrooz]

ahmad19
24th September 2015, 06:26 PM
سلام من تو زمینه مدیریت و نرم افزار می تونم فعالیت کنم
اما خب نحوه کار به چه صورته ؟

oghyanus
24th September 2015, 11:33 PM
سلام من هم در زمینه ریاضی کاربردی گرایش آنالیز عددی و شعر آماده همکاری هستم [shaad]

اوای بارون
27th September 2015, 08:47 AM
لطف کنید یه توضیح جامع در اینجا در مورد نحوه کار بدید

اوای بارون
27th September 2015, 08:48 AM
و اینکه بخش ترجمه که فرمودید به چه صورته

مدیر منابع انسانی
27th September 2015, 10:52 AM
سلام و وقت به خیر

نتیجه ی فعالیت کارگروه ها ارائه ش چطوریاست؟ یعنی توضیحات رو لطفا شفاف تر بیان کنید [golrooz]

سلام سیده خانوم

روند کار اقای مهابادی زاده و من با توجه به صحبت هایی که شده تقریبا به صورت زیر هست و البته در مورد هر تیم و کارگروه تغییراتی داره که به هر گروه اعلام میشه

پس نتیجه فعالیت ها بستگی به نوع فعالیت داره...
:
دوستانی که مطالب اموزشی مینویسن تو پرتال نمایش داده میشه
دوستانی که مقاله ریویو و ترجمه انجام میدن به اسم خودشون ثبت میشه و البته داریم پیگیری میکنیم که این امکان ثبت فراهم شه ( چرا که الان امکان ثبت مقالات پژوهشی وجود داره که نخبه ها بابت اون مزایایی میگیرن ..
و ادمین موافقت کردن این مزایا رو در اختیار افرادی که در این کارگروه ها و تیم ها هستن هم قرار بدن ...)
و با توجه با کار هر عزیزی در تیم ، اسامیشون در لیست قرار میگیره که اگر کسی طرحی پروژه ای داشت و در مرحله تحقیقاتش نیاز به همکاری داشت ...این اعضای تیم با توجه به اولویت کاری معرفی میشن برا همکاری در اون طرح ... یا برا حضور در کارهای سالانه ای که خودمون در نظر داریم و این بسیار عالی هست

و اما کارگروه های عملی... آقای حسین اقایی و آقای مهابادی زاده با توجه به زمانبدی و تعریف پروژه تشخیص میدن که چه زمانی چه اطلاعاتی علنی بشه .... چون در خصوص طرح هایی که قصد ثبتشون هست نمیتونیم اطلاعاتی رو ابتدای کار قرار بدیم ...

با دکتر سعید ناصری هم قراره هماهنگی هایی صورت بگیره برا تحقیقات کاملا حرفه ای ...
جدای از همه ی اینها یک تجربه و اموزش دیدن هست که دوستان از صفر تا صد یه کار تحقیقاتی رو تجربه خواهند کرد
چند گروه کارشون رو شروع کردن ان شاءالله در اینده ای نزدیک کاراشون ارائه میشه و بیشتر در جریان قرار میگیرید [golrooz]

Client
27th September 2015, 12:03 PM
سونای

سلام بر شما

ایده و طرح خوبی هست ، چنانچه اصولی و همراه با مدیریت و برنامه مدون و رعایت اصول اخلاقی در حفظ ارزش فعالیت ها، پیش برود تا انتها .

از ابتدای ارائه شدن این طرح مشتاق و منتظر ارائه شدن اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با آن هستم.

تقریبا از طریق تمام دوستانی که نام برده شدن ، هر کدام تا اندازه ای در مورد این طرح و کارهایی که صورت گرفته اطلاعات پایه ای دارم.

با توجه به این که مسئولیت اطلاع رسانی و پاسخگویی در این رابطه با شماست و با پیشنهاد یکی از دوستان بر این شدم که ریز مطلب رو از

شخص شما(مدیریت محترم منابع انسانی)جویا شوم.

ممکنه توضیح دقیقی در رابطه با موراد زیر ارائه بفرمایید ؟

- چشم اندازی ک براش در نظر گرفته شده

- انواع کارگروه هایی که با تدارک زیرساخت های لازم ، امکان فعالیت در حال حاضر براشون در نظر گرفته شده

- حوزه و دامنه فعالیت ها

- نحوه سرپرستی این کارگروه ها

- سنجش توانایی

- نحوه اعطای مسئولیت

- نحوه هماهنگی و ارائه

- زمانبندی

- مزایا

و اینکه با توجه به اینکه برخی افراد به جهت "دارا بودن توانایی در سطح مطلوبی" هستن ، منتهی "تجربه اولشان" هست،انتظار میرود "

آموزش های پایه " به این دسته از دوستان ارائه بشه ، سوال این هست که آیا چنین اتفاقی رخ خواهد داد؟ اگر بله ، توسط چ کسانی صورت

میگیره و اینکه نحوه اضافه شدن افراد با درصد متفاوتی از تجربه و توانایی به گروه ها در زمان های مختلف به چ صورت

هست ؟

با آرزوی موفقیت روزافزون برای تمامی دوستان

پیروز و پاینده باشین...

مدیر منابع انسانی
27th September 2015, 12:12 PM

لطف کنید یه توضیح جامع در اینجا در مورد نحوه کار بدید

و اینکه بخش ترجمه که فرمودید به چه صورته

سلام دوستان

ببینین هر کسی در هر حدی بتونه کار علمی انجام بده
تو پاسخ قبلی هم گفتم

اگر در خصوص رشتتون و دیگر تخصصتون میتونین مطالب اموزشی بویسین که کپی از جایی نباشه
در خصوص پرسش و پاسخ اموزشی
مقاله از ریویو تا ...
ترجمه
تحقیق
و کارهای عملی مثل به ثمر رسوندن طرحی

دوستانی که خودشون کار برا ارائه دارن که موضوع رو میدن و زمان تقریبی مشخص میکنن برا تحویل دادن

دوستانی که کار برا اجرا ندارن ... و زمینشون مثلا مقاله و ترجمه و مطالب اموزشی باشه ما موضوع میدیم

و دوستانی که تخصص خاصی دارن و باید توو کارهای عملی و اختراعی باشن ...اینها اسمشون در لیست قرار میگیره اگر کسی طرحی مرتبط داشت که نیاز به این تخصص بود این عزیزان معرفی میشن برا بررسی و بعد از یسری مراحل مث دریافت مدارک و ... عضو این کارگروه میشن و کارشون شروع میشه

ترجمه:
دوستانی که میتونن کار ترجمه انجام بدن مطالبی رو که به توافق میرسیم ترجمش رو انجام میدن و به اسم خودشون قرار داده میشه
یا باز هم در تیم ها اگر تیمی نیاز به مترجم داشت برا قسمت تحقیقاتش این عزیزان معرفی میشن

و اما کسایی که میخوان تازه شروع کنن هم باید ببینیم تعداد به چه صورت هست و مترجم تخصصی اگر داشته باشیم سرپرست این دوستان میشن ...
اگر نبود هم با شرایط دیگه بررسی میشه و اطلاع داده میشه

الان قصد جمع بندی این نیرو هست ...

البته مواردی که تکمیل شدن شروع بکار کردن

ممنون ،زمینه تخصصی شما ثبت میشه

[golrooz]

مدیر منابع انسانی
28th September 2015, 11:56 AM
سلام بر شما

سلام خانومی وقت شما بخیر [golrooz]

ایده و طرح خوبی هست ، چنانچه اصولی و همراه با مدیریت و برنامه مدون و رعایت اصول اخلاقی در حفظ ارزش فعالیت ها، پیش برود تا انتها .

از ابتدای ارائه شدن این طرح مشتاق و منتظر ارائه شدن اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با آن هستم.

تقریبا از طریق تمام دوستانی که نام برده شدن ، هر کدام تا اندازه ای در مورد این طرح و کارهایی که صورت گرفته اطلاعات پایه ای دارم.

با توجه به این که مسئولیت اطلاع رسانی و پاسخگویی در این رابطه با شماست و با پیشنهاد یکی از دوستان بر این شدم که ریز مطلب رو از

شخص شما(مدیریت محترم منابع انسانی)جویا شوم.

ممکنه توضیح دقیقی در رابطه با موراد زیر ارائه بفرمایید ؟

- چشم اندازی ک براش در نظر گرفته شده

ببینین مواردی رو باید براتون مشخص کنم اول اینکه زمانی صحبت از تدوین و ارائه دقیق چشم انداز میشه! که اولا منابع و نیرو و استعداد ها مشخص باشه ....! این در تعریف اولیه هم همیشه اومده... به همین دلیل هست ما در حال امارگیری اولیه هستیم چرا که برای شروع کار احتمال های زیادی رو مد نظر قرار دادیم ... و با توجه به نتیجه ی این امارگیری ..روش های بعدی لحاظ میشه
شیوه خاص خودمون رو داریم برا این امارگیری اینهم چرا که! یسری استارت هایی بودن در گذشته که نتیجه ندادن.... و ما شیوه جدیدی رو لحاظ کردیم..و گزینش خاص خودمون رو داریم

از طرفی چشم انداز، خاص هر سازمان و مرکز هست که حتی متفاوت از مراکز و سازمان های مشابه...!! بنابراین طبیعی هست که الان همه موارد و جزئیات نباید و گفته نخواهد شد...

و اما مختصر موارد ...
این تیم و کارگروه کارش مستقل هست یجورایی...
خیلی از دوستان هستن که تاکید به روابط صمیمی و صرف بازدید بیشتر! و گفتگوهای پیام بازدید کننده داشتن و دارن ...و اگر این موارد کم شده باشه ارزیابیشون از فعالیت سایت منفی خواهد بود...
ما به این عزیزان هرچند که در گذشته نتیجه نگرفتن ، ایرادی وارد نمیکنیم ...و با اقای مهابادی زاده اومدیم کارگروه هایی رو پیشنهاد دادیم تا کسایی که واقعا میخوان کار علمی انجام بدن( با توجه به اسم سایت.. ) و فقط در حد حرف نیستن بلکه اهل عمل هستن دور هم جمع شیم.... ( که اینمورد هم تاثیر داشت در شیوه امارگیریمون )
بنابراین چشم اندازمون باید کمی مستقل تر باشه تا تداخلی نداشته باشه با تغییرات سایت یا تداخلی نداشته باشه با این دوستانی که بیشتر به کمیت توجه دارن تا کیفت... و همچنین تداخلی نداشته باشه با تغییرات سریع در کمیت نیرو ... چون اینجا یک سایت هست و یک سازمانی نیست که تقریبا افرادش فیکس باشن ...و ممکنه هر کسی مدتی بیاد و بعد بره ... در اینجور مواقع باید یک انعطافی برای کار در نظر گرفت که این کم و زیاد شدن نیرو و ازین قبیل موارد کمترین تاثیر رو بتونن بزارن... از طرفی باید برنامه هایی در نظر گرفت که حضور مستمر در بازه های مشخص زمانی لحاظ شده رو به حداکثر رسوند ... و بسیاری موارد دیگه که لحاظ شده ...

با توجه به توضیحات بالا خلاصه خدمتتون بگم..چشم انداز کلی همون اصول اولیه چشم انداز هست
آینده علمی، موفقیت امیز، مطلوب تر و داشتن خروجی های مختلف علمی و محقق و نخبه پروری در سایت نسبت به حال که این افراد هرکدومشون بتونن بازویی بشن در اجتماع و نشر دهنده کار علمی بشن و به پیشرفت و جهش علمی کشور و حتی جهان کمک کنن و این تفکر و رفتار علمی فراگیرتر شه... ان شاءالله
و برا رسیدن به این امر ما ابتدا باید به اینده مطلوب برسیم که هدف بعدی اینده محتمل و اینده ممکن باشه ...

اینده مطلوب(ی که در نظر گرفتیم) :

اینه که از حالت کپی پیست خارج شیم و بتونیم کار برا ارائه داشته باشیم ... و پیشنهاد ما به افراد نوشتن مطالب علمی و پرسش و پاسخ هست این میتونه بیس مناسب برا قدم های بعدی تالیف مطالب علمی باشه
افرادی که این مرحله رو گذروندن رو برا کار مقاله نویسی ریویو و تحقیقات تخصصی تر و تحلیل و بررسی و... در نظر داریم ... که برا نتیجه ی کارشون با توجه به موردشون برنامه ریزی مربوطه رو داریم ...که خودش مفصل هست و قرار نیست اینجا مطرح شه
و یه مورد برا کاربرهایی که سالهاست عضو هستن و شناختی از هم دارن و با هم در ارتباطن : انجام کارهای عملی و ثبت اختراع هایی ساده تر که با حداقل افراد مورد نیاز انجام بشه ... ( که در این مرحله نگران دزدی طرح و غیره نباشیم )
تا بعد گزارشی به کاربران دیگه ارایه بشه و مسیر راه رو مشخص کنه ...تا بتونن ازش استفاده کنن برا قدم های بعدی خودشون
و در مرحله اول سعی بر این هست بطور محدود این گروه ها رو پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم و با داشتن نیروی بیشتر و ازمون و خطایی که ممکنه باشه گسترشش بدیم

از لحاظ مکانی :
اینده محلی به نوعی میشه ... و تمرکز اصلی رقابت در سایت هست با نگاهی به فعالیت سایتهای دیگه که طبعا در انتهای این مسیر باید گامهایی برا ورود به اینده محتمل برداشته شه
از لحاظ ابعاد زمانی هم= آینده نزدیک رو در نظر داریم ( یکساله)

آینده محتمل :

اول اینکه اینده مکانی رو برا نتایج آینده مطلوب به کشوری گسترش بدیم ...
و همچنین گسترش نوع و موارد فعالیت در سایت .. البته با توجه به نیرو و امکانات و موافقت مدیر و هیئت رئیسه سایت ..
که مواردی از اون در شورای هماهنگی مدیران مطرح شده ( به تلاش بسیار زیاد اقای مهابادی زاده ) و نیاز به نیروی کاری هست ...
و طرح های پیچیده تر با اعضای بیشتر ... و..
همچنین فعالیت در حد مراکز تحقیقاتی کشور
بنابراین اینده مکانی= کشوری
ابعاد زمانی= آینده کوتاه مدت ( 1-5 ساله )

آینده ممکن :

آینده مکانی به جهانی گسترش پیدا کنه و ادامه روند و گسترش های کاری گروه ها ...با توجه به حضور افرادی که چنین تجربه ای دارن تقریبا مسیر کار مشخص هست برامون و بسته به نیرو داره
ابعاد زمانی= با توجه به موارد کاری میان مدت باشه (5-20) و بلند مدت
اما امیدواریم دوستانی عضو این تیم ها و کارگروه ها شن ...که دغدغشون کار علمی باشه و بدور از هر حاشیه و وسواس فکری که فقط تلف کننده زمان هست کارای مفیدی انجام بدیم و این قدمهامون رو حتی بتونیم در آینده محتمل برداریم... فعلا باید نیروهامون مشخص شه
همچنین بستگی به مدت حضور ما و پیگیری مدیران بعدی داره...[cheshmak]

خلاصه الان تمرکزمون رو اینده مطلوب هست .... و هم اینکه چون محقق و نخبه پروری در دستور کار هست طبیعتا این روند تکرار میشه برای افراد جدید

و اما از لحاظ نوع چشم انداز ...
همونطور که میبینید روش کنونی ما نسبت به شیوه قبلی (قبلا هم در سایت بودین و اخیرا از دوستانتون شنیدین ...) متفاوت هست و تلفیقی از هر 4 نوع چشم انداز اساسی هست چرا که هم (1) نواوری در عملیات و فن اوری رو در نظر گرفتیم و تدوین برنامه جدید ...هم (2) نواوری در خدمت رو در نظر گرفتیم و خدمات ارائه شده متفاوت شده و در مواردی با موافقت ادمین و رئیس هیت مدیره متفاوت تر هم خواهد شد به امید خدا ...هم (3)نوآوری در مخاطبان رو در نظر گرفتیم ..چیزی که مدتها خیلی از کسایی که دغدغه کار علمی در سایت رو داشتن متذکر میشدن که رفتار ها باید سمت و سویی جدی تر بگیره( با توجه به مواردی که پیش اومده بود شاید در جریان نباشید ) تا بشه بستر مناسب برا فعالیت علمی افراد و استفاده علمی افراد دیگر رو ترتیب داد... که اقای مهابادی همه تلاششون رو کردن تا بستری فراهم شه برای کار علمی و استفاده ی علمی بدور از حاشیه... و همچنین(4) تغییر مرز جغرافیایی و جمعیتی رو لحاظ کردیم ...که ابتدای کار قصد داریم در مواردی پوشش جمعیتی رو محدود داشته باشیم

انواع کارگروه هایی که با تدارک زیرساخت های لازم ، امکان فعالیت در حال حاضر براشون در نظر گرفته شده

- حوزه و دامنه فعالیت ها

- نحوه سرپرستی این کارگروه ها

- سنجش توانایی

- نحوه اعطای مسئولیت

- نحوه هماهنگی و ارائه

- زمانبندی

- مزایا

وقتی صحبت از چشم انداز میشه این موارد رو هم پوشش میده و توضیحاتش رو هم بالا دادم .... اما مختصر باز هم میگم

- انواع کارگروه هایی که با تدارک زیرساخت های لازم ، امکان فعالیت در حال حاضر براشون در نظر گرفته شده

با توجه به برنامه های آینده مطلوب ... این طبیعیه که در تمام بخش ها و تالار های سایت همچین امکانی وجود داره ... همچنین همونطور که در پاسخ های قبلی ذکر کردم حتی در کارگروه های بین رشته ای هم امکان فعالیت هست که یکی کارش رو شروع کرده و در مرحله تحقیقات هست خداروشکر ...

- حوزه و دامنه فعالیت ها

در پاسخ های قبلی و در چشم انداز توضیح داده شد

- سنجش توانایی

همونطور که قبلا در پاسخ های قبلی و در تاپیکی دیگه به دوستان گفتم... افرادی هم میتونن باشن که بخوان صفر تا صد یه کار تحقیقاتی رو بگذرونن ..که البته نیازمند تلاش زیاد از طرف این عزیزان هست...چرا که تلاش بسیاااار زیاد لازمه ی محقق بودن هست ... یه دوستمون همینطور هستن ... و سنجشی صورت نگرفت چرا که تو چشم انداز هم مجددا ذکر کردم محقق پروری و نخبه پروری هم در دستور کار ماست ...

و دوستان دیگه ای که تخصصشون رو اعلام میکنن...و خودشون کاری برا ارائه ندارن و میخوان در کار دیگه ای سهیم باشن..: باز هم اگر خونده باشین پاسخ های قبلی رو ذکر کردم که مثلا اگر تو کارای مربوط به بخش اختراعات میخوان باشن اسمشون در لیست قرار میگیره و در صورت بودن طرح و پروژه ای مرتبط اسمشون به مدیر اختراعات داده میشه صحبت اولیه صورت میگیره و بعد مدارکشون ارسال میشه و بعد از بررسی نتیجه بهشون اعلام میشه..تازه قرار داد و ... هم مطرح هست ...همه این موارد قبلا گفته شده ...

با توجه به هر کارگروه روش و افراد خاصی اینکار رو انجام میدن... این تاپیک فقط اعلام امادگی هست...صحبت های اصلی براشون پیام خصوصی میشه... چون نمیتونیم همه روش ها رو بیان کنیم... به هرکس مورد خودش رو میگیم

-نحوه سرپرستی این کارگروه ها
- نحوه اعطای مسئولیت

- نحوه هماهنگی و ارائه

اینها هم برا هر گروه موردی هست ...عزیزانی که قرار شد کارشون رو مشخص کنن و شروع به کار بشه بهشون مرحله به مرحله توضیح داده میشه و تصمیم گیرنده خواهند بود... تا الان هم به چند نفر اعلام شد...
دوستانی هم که خودشون دستی بر کار دارن که مشخصه...

-زمانبندی

زمانبندی هم تو چشم انداز باید پرداخته شه بهش... که ذکر شد...

-مزایا

دوستانی که کارشون رو شروع کردن مزایای اولیه بهشون گفته شد..تو پیام های قبلی هم گفتم خدمت دوستان.. از ادمین این موافقت رو گرفتیم مزایایی که قرار هست در اختیار افرادی که در دفتر مرکزی ثبت نام کردن و به عبارتی مزایایی که در اختیار اعضای کانون نخبگان قرار میگیره رو در اختیار این عزیزان هم قرار بدن ...که تبلیغاتش در سایت هست ...

البته من به شخصه اعتقادم اینه مهم تر از همه ی اینها تجربه و به ثمر رسوندن دانسته هاشون هست که به امید خدا رشد خواهند کرد و در مجامع علمی حضور خواهند داشت و میوه ی علمشون که خدمت به خلق و حفظ محیط پیرامون و دستیافتن به علم جهان هست رو خواهند چید..

جدای از اینها اقای مهابادی و من یسری پیشنهادهای دیگه هم داریم که البته بستگی به نوع فعالیت هر تیم و کارگروه داره و متغییر هست که اول باید برنامه ریزی هاش با خود اعضا صورت بگیره بعد به ادمین و رئیس هیت مدیره منتقل کنیم تا انشاءالله موافقت کنن ( قبلا با اقای عسگری صحبت مختصری در این خصوص صورت گرفته ایشون استقبال کردن... اما چون متغییر هست برای هر گروه و بستگی به اعضای گروه داره باید مورد به مورد جمع بندی شه و بعد با براوردی دقیق، مشخص مکتوب شه و خدمت جناب کاوه و جناب عسگری بدیم تا نظر نهاییشون رو بگن )

و اینکه با توجه به اینکه برخی افراد به جهت "دارا بودن توانایی در سطح مطلوبی" هستن ، منتهی "تجربه اولشان" هست،انتظار میرود "

آموزش های پایه " به این دسته از دوستان ارائه بشه ، سوال این هست که آیا چنین اتفاقی رخ خواهد داد؟ اگر بله ، توسط چ کسانی صورت

میگیره

عزیزم این هم در تاپیکی دیگه مطرح شده و ذکر شد که دوستانی که صفر تا صد کار تحقیقی رو میخوان طی کنن..اموزش اولیه و عمومی داده میشه و مسیر براشون مشخص میشه تا فعالیت کنن... از طرفی برای سوالای تخصصیشون از هسته علمی سایت میتونن استفاده کنن...
همونطور که به باران عزیز هم قدم اول گفته شد ... و از تلاش و پیگیریشون استقبال شد

و البته در این موارد فعلا سر اموزش اولیه در صورت استقبال زیاد ممکنه محدودیت هایی باشه به لحاظ حضور نیرویی راهنما که تجربه قبلی رو داشته...بنابراین همونطور که ابتدا ذکر کردم منابع باید مشخص شه و منتظر اعلام دوستان هستیم ... تا اگر ببینیم این زمینه ها هم استقبال زیادی هست ، نیروی راهنمای مرتبط رو از کانون نخبگان بتونیم جذب کنیم

و اینکه نحوه اضافه شدن افراد با درصد متفاوتی از تجربه و توانایی به گروه ها در زمان های مختلف به چ صورت

هست ؟

طبق روند چشم انداز.....توضیح دادم بالا...
هرکسی این مسیر ها رو باید طی کنه...

با آرزوی موفقیت روزافزون برای تمامی دوستان

پیروز و پاینده باشین...

ممنونم عزیزم از دعای خیرت...
همچنین [golrooz]

سونای
1394/07/06

Client
28th September 2015, 03:50 PM
سونای

سلام بر شما خانم و دوست عزیزم
ممنون از زمانی ک به جهت ارایه توضیحات مفید ، صرف کردید....[golrooz]

با توجه به توضیحات مفید شما مناسب دانستم که مطالبی را در پاسخ عرض کنم.

این موضوع برای من روشن بوده و هست که هدف از ایجاد این تاپیک اعلام تخصص و آمادگی دوستان به جهت همکاری در بخش هایی که توانمندی و یا علاقه دارند، بوده است.

منتهی با توجه به این که تاپیک دیگری از قبل، برای پرسش و پاسخ به سوالات پایه در نظر گرفته نشده بود ، سوالات را که البته سوالات دوستان را هم پوشش می داد ولازمه اجرای هر طرحی، پرداختن به سوالات پایه به جهت روشن شدن موضع و اهداف و رفع ابهام و .... است، به صورت یکجا در این مکان مطرح کردم.

مناسب هست این مورد مهم را در نظر داشت که وجود ابهام و سوال در هر امری ، مانع از پیش روی مناسب آن امر نسبت به آنچه مورد انتظار پدیدآورندگان امر بوده ، خواهد شد.

در نتیجه وجود این ابهام و علامت سوال درذهن بسیاری از دوستان یکی از عواملی بود که سبب شد این طرح خوب، که چندین ماه از ارائه اش گذشته، با وجود چندین مرتبه فعال سازی مجدد تا به الان در این مرحله قرار داشته باشه و پیشروی آن تا این اندازه بوده باشه ،( با توجه به حضور بسیاری از کاربران که دارای توانمندی های مناسبی در زمینه های متفاوت هستن در محیط سایت)، این میزان از سرعت در پیشروی خود گویای بسیاری موارد می باشد که جا دارد به آن ها بصورت اصولی پرداخته شود.

همون طور که اشاره کردم از ابتدا پیگیر بودم وتمام پست ها و پاسخ های ارائه شده را با دقت مطالعه کردم و با در اختیار داشتن اطلاعاتی در حد مطلوب که پاسخی به سوالات مطرح شده ام را شامل می شد اقدام به مطرح کردن این سری از سوالات پایه به صورت یکجا نمودم چرا که جای خالی این سوالات و پاسخ به آن ها به جهت رفع ابهام در ذهن سایر دوستان احساس می شد و انتظار می رفت با وجود مطرح شدن مواردی از این سوالات توسط دوستان به صورت پراکنده در پست های قبلی ، حتی قبل از مطرح شدنشان از جانب دوستان، در تاپیکی مجزا بصورت پیوست به این تاپیک ، به صورت یکجا به طرح و پاسخ به این سوالات پرداخته می شد!

که این امر (طرح و پاسخ به سوالات پایه بصورت یکجا) چند حسن را به همراه دارد که من به دو مورد آن اشاره می کنم:

1. شفاف شدن موارد سوال برانگیز و ایجاد انگیزه و رغبت برای سایر دوستان که نتیجه آن تمایل بیشتر به اعلام همکاری از سوی کاربران می باشد 2. انسجام و سرعت بخشیدن به روند کاری مورد نظر بر اساس آنچه انتظار می رود و پیش بینی می شود.

در این مورد که اشاره داشتین که موارد و جزئیات در چشم انداز نمی بایست که مطرح شود!

عرض کنم آن مورد و مورادی که نمی بایست بصورت عمومی مطرح شود مربوط به سیاست های درونی سازمان و البته بخشی از مکانیزم های مورد استفاده در جهت پیشبرد اهداف تعیین شده در چشم انداز، بر اساس سیاست و خط مشی تعیین شده توسط مدیران عالی به جهت رسیدن به وضعیت مطلوب در آینده هست.

پس با نظر به این تعریف ، بیان موارد گنجانده شده در چشم انداز و اهداف پیش رو نه تنها مسئله ای نداره ، بلکه کمک می کند مسیر برای سایرین تا اندازه ای روشن شود و محاسن بسیار ی را به دنبال خواهد داشت. و افراد با وسعت دید بهتری می توانند اعلام آمادگی داشته باشن!

به هر جهت، به نظرم اتفاق خوبی رخ داد که به این سوالات پایه بصورت یکجا پرداخته شد و زین پس ابهاماتی در ذهن سایر دوستان حداقل در این موارد ایجاد نخواهد شد.

و موضوعی که مناسب هست به آن اشاره ای داشته باشم این مطلب هست که شفاف سازی تا حدود تعریف شده ، در هر امری ، میزان اطمینان و انگیزه و تعهد و میزان دلگرمی به اجرای تعهد توسط طرفین وسایر ذی نفعان آن امر را که شامل طیف وسیعی از افراد و سازمان ها و ارگان ها و .....می شود را به جهت طی کردن مسیر ، تا اندازه بسیار زیادی تحت تاثیر مثبت خود قرار خواهد داد.که با توجه به شرایطی که در گذشته در سایت در اجرا و مدیریت طرح های قبلی شاهد آن بودیم(همانطور که شما به آن اشاره داشتین) مناسب هست با دقت نظر بیشتری ، این کار شروع شود و به تمام جنبه ها به نحوی اصولی پرداخته شود که ان شاالله شاهد آن باشیم که به نتایج مطلوبی که خواست همه دوستان می باشد، برسد...

جا داره مجدد تشکر کنم از پیگیری و محبت شما [golrooz]
ان شاالله همه دوستان پیروز و پاینده باشند...[golrooz]

مدیر منابع انسانی
28th September 2015, 08:36 PM
سلام دوست عزيز

ممنون از شما
اول عذر خواهي كنم بابت اينكه نتونستم نقل قول كنم چون با گوشي ان شدم و سرعت بسيار پايينه ...

خدمتتون عرض كنم اولا همونطور كه ذكر كردم روش خاص امارگيري و جذب نيروي خودمون رو داشتيم .... و دوما فعال سازي هاي مجدد صورت ميگرفت بعدش دوستان پيام خصوصي ميدادند و اساميشون هم هست جداي ازينكه فعال سازي ها گاهي به فاصله زماني كوتاه بوده
بنابراين از ظاهر تاپيك نميشه گفت چه كساني نيستن ...!!!! همونطور كه نميشه گفت چه كساني هستن!!!!!! چرا كه دوستي در تاپيك أعلام همكاري كردن اما نميخواستن باشن... و شوخي كردن !!
بنابراين تاپيك كمك كنندست...تعيين كننده نيست...كمك كنندست تا كساني كه ما نتونستيم خدمتشون برسيم ، تاپيكي وجود داشته باشه كه اين عزيزان هم، أعلام امادگي كنن ... و يا مديري اگر نياز به جذب نيرو داره أعلام كنه ....با توجه به اين موارد بسياري از دعوت ها و گفتگوهاي ما بصورت پيام خصوصي بوده و نتيجه گيري شده
يسري از دوستان هم لطف داشتن مجدد در اين تاپيك أعلام امادگي كردن

بنابراين اينكه ميگين "با توجه به اينكه چند ماه از ارايه اين طرح گذشته ، در جايگاه فعلي هست !" ، برا اين هست كه در جريان أمور اين كار نبوديد و حق داريد اينطور فكر كنين بايد روشن كنم براتون كه
در اون زمان من معاون اجرايي بودم و در زمان استارت اين كار يسري مديريت ها تغيير پيدا كرد و خودمون كار رو خوابونديم تا تكليف مشخص شه اما رصد منابع انساني صورت ميگرفت و أفراد براي دعوت شدن در اينده در ليست قرار ميگرفتن
تا اينكه اون تغييرات انجام شد و چارت سايت تقريبا به قوامي رسيد
در مرحله دوم با اكانت مديريت منابع انساني يسري جمع بندي ها و مستقل سازي ها صورت پذيرفت و به محض استارت در روز اول !!!!، بصورت جهشي كار اول شروع شد ! و همينطور بعدش كارهاي بعدي .... كه بسيار هم قابل قبول حتي فراتر از انتظار بود

اما اين موارد همونطور كه يجا اشاره كردم طرح دوستان هست كه نميشه علني كرد در اين محيط و در هيچ مركز تحقيقاتي هم همچين كاري صورت نميگيره...
بنابراين اينطور فكر نكنين كه اين تاپيك ميتونه گوياي موارد باشه و پيشرفتي نبوده ! نه! بايد منتظر نتايج مرحله اي هر كار بود
در حال حاضر
بازتاب اين كار رو مجريان طرح ميبينن

ابهامي هم نبوده، طبق كار هايي كه اجراشون بيشتر نياز بود با أفراد صحبت شد در پيام خصوصي و سؤالها پاسخ داده شد و اين گفتگوهاي ها متقابلا همچنان ادامه داره

گلم سياست سازماني بحثش مفصل هست اگر هم اين تاكتيك سياسي مد نظر شماست...بايد بگم برا اجراي تاكتيك سياسي هم نياز به ابزاري هست !و خود بخود شكل نميگيره و اين أبزار ميتونه هرچيزي باشه با توجه به صلاحديد مدير سازمان ( با توجه به شناخت و بررسي هاي مختلفش از جنبه هاي مختلف و در موارد و بازه هاي زماني مختلف)بنابراين مدير ميتونه از نكات كليدي چشم اندازش هم استفاده كنه نكاتي كه كلي گويي شده و جزءياتش دست خود مدير هست كه در هر مرحله برا إيجاد و تزريق انگيزه در أعضا براي پشت سرگذاشتن سختي ها و ميل به قدم گذاشتن در مرحله بعد و همچنين برگ برنده در رقابت ها و يا تغييرات سازمان خواهد بود، اينها بكنار ... موارد ديگه اي كه قابل بيان هست هم كاملا گفته نشد ! اما نه برا اينكه ميتونست در تاكتيك سياسي مورد استفاده قرار بگيره! بلكه اگر دقت كرده باشيد من ابتداي پيام خدمتتون عرض كردم "تدوينِ" چشم انداز لازمش وجود منابع و استعداد و .... هست كه بايد مشخص شه و تا قبل از تدوين نبايد گفته شه چرا كه متفاوت هست و همچنين گفتم. طبيعي هست كه "الان" همه ي موارد و جزيئات نبايد و گفته نخواهد شد ....
بنابراين دو كلمه "تدوين" و " الان" رو معني جمله ها تاثير چشمگيري داره

در خصوص توانمندي بسياري از كاربران شكي نيست اما همونطور كه تو نوع چشم انداز هم ذكر كردم از لحاظ پوشش جمعيتي در اين مرحله مواردي رو محدود كرديم
و يكي از محدوديت ها همين بوده ما در اين مرحله به أفراد فقط توانمند نياز نداريم!!! ، ما به أفراد توانمندي نياز داريم كه أهل عمل و البته سرعت عمل و تلاش بسيار و سازگار با شرايط خاص اين گروه باشه و داراي روحيه تحقيق و كار علمي باشن
و ابتداي پيام هم گفتم كه خيلي از دعوت ها خصوصي بوده و با خيليها صحبت كرديم
كه يسري فرصت نداشتن يسري مايل نبودن يسري تسهيلات بيشتري و يا پول ميخواستن... كه حداقل در اين مرحله نياز به جذب اين عزيزان حس نميشد و امكاناتش رو هم نداشتيم
يسري هم أعلام همكاري كردن اما بازه زماني بعدي رو مشخص كردن يسري مورد مشخص كردن و در ليست قرار گرفتن ...
بنابراين اين موارد أفراد توانمند سايت با توجه به نيازمنده هاي فعلي در نظر گرفته و پيگيري شدن... مثل حضور خانوم دكتر نارون كه همچنان من پيگير هستم تا مواردي برطرف شه و بتونيم ايشون رو كه به جرات وزنه علمي سايت هستن رو كنار مون داشته باشيم و عزيزان ديگه

در خصوص دقت نظر داشتنمون در امر شفاف سازي هم بايد خدمتتون عرض كنم اين هم جز مواردي هست كه شما چون در روند كار نيستين و به اين تاپيك فقط دسترسي داشتين اينطور فكر ميكنين و البته ممنونم از نگراني تون اما بايد خدمت شما بگم كه ما در پيام خصوصي هامون كه به ترتيب اولويت با دوستان صحبت كرديم و اين صحبت ها ادامه هم خواهد داشت بسيار رك و شفاف صحبت كرديم ....
و حتي جايي كه خودشون به منافعشون توجه يا دقت نميكردن ما متذكر شديم!
بعضي موارد رو من خودم به شخصه( به تأكيد اقاي مهابادي زاده ) به اين عزيزان گفتم بطور مثال در خصوص مقاله ها كه اگر پژوهشي نباشه و در كتاب مورد نظر سايت چاپ نشه ،سعي ميكنيم بستر ثبت مروري ها رو هم در سايت يا دفتر مركزي فرآهم كنيم اگر كه نه مجله تخصصي مربوطه رو معرفي ميكنيم و خواستيم كه بدون اين هماهنگي ها در سايت قرار ندن تا از طرف كسي سوء استفاده نشه خداي نكرده و سرقت علمي صورت نگيره كه شرمنده زحمات اين عزيزان شيم
يا دوستاني حرفه شون رو قرار هست در اختيار بزارن ما حتي بابت فروش باهاشون صحبت كرديم كه خداي نكرده مديون زحماتشون نباشيم چرا كه شغل شون اين بوده
يا تأكيد داريم قبل از بستن قرار داد صحبتي از طرح نشه و موارد سطح أمنيتي رو صادقانه باهاشون در ميون گذاشتيم و تسهيلات رو براشون باز كرديم كه به چه صورت هست .... موارد مربوط به چشم انداز هم به اندازه مورد نياز و حتي بيشتر گفته شده در صحبتهاي شخصي با توجه به استارت كار!

صحبت برا بيان اين حجم كار زياد هست و فرصت نميشه مفصل بگم
برا همين خيلي جاها كامل توضيح ندادم جريان رو و اگر مواردي هم از قلم افتاد شرمنده ....
چون طبق قرار قبلي سري بعدي دوستان بايد هفته دوم مهرماه موضوع كارهاشون مشخص شه و صحبتهاي بعدي شكل بگيره و كلي پيام خصوصي در دست كار دارم ....
اينه كه فرصت نميشه ....

ممنون از محبت و كمك و حسن نظر شما به طرح
مرسي خانومي همچنين[golrooz]

hadi.as
28th September 2015, 11:32 PM
بنده هم در قسمت مکانیک و انگلیسی میتونم در خدمت دوستان باشم (البته اختراعاتم هم در زمینه الکترونیک هست![negaran])

Client
29th September 2015, 12:17 AM
سلام دوست عزيز
سلام مجدد بر شما دوست گرامی

ممنون از شما
اول عذر خواهي كنم بابت اينكه نتونستم نقل قول كنم چون با گوشي ان شدم و سرعت بسيار پايينه ...
خواهش میکنم.

دوست عزیزم با توجه به توضیحاتتون به نظر میرسه منظور پیام من به درستی به شما منتقل نشده!

خدمتتون عرض كنم اولا همونطور كه ذكر كردم روش خاص امارگيري و جذب نيروي خودمون رو داشتيم ....در رابطه با روش آمارگیریتون و کلیه روش هایی که به هر جهتی استفاده کردید صحبتی نکردم! و دوما فعال سازي هاي مجدد صورت ميگرفت بعدش دوستان پيام خصوصي ميدادند و اساميشون هم هست جداي ازينكه فعال سازي ها گاهي به فاصله زماني كوتاه بوده
بنابراين از ظاهر تاپيك نميشه گفت چه كساني نيستن ...!!!! همونطور كه نميشه گفت چه كساني هستن!!!!!! من هم چنین عرضی نداشتم !!!!!چرا كه دوستي در تاپيك أعلام همكاري كردن اما نميخواستن باشن... و شوخي كردن !! بله این موراد پیش میاد!

بنابراين تاپيك كمك كنندست...تعيين كننده نيست...من هم در هیچ کدام از نوشته ها چنین عرضی نداشتم!!!!!كمك كنندست تا كساني كه ما نتونستيم خدمتشون برسيم ، تاپيكي وجود داشته باشه كه اين عزيزان هم، أعلام امادگي كنن ... و يا مديري اگر نياز به جذب نيرو داره أعلام كنه ....با توجه به اين موارد بسياري از دعوت ها و گفتگوهاي ما بصورت پيام خصوصي بوده و نتيجه گيري شده
يسري از دوستان هم لطف داشتن مجدد در اين تاپيك أعلام امادگي كردن

دوست گرامی در صحت صحبت های شما شکی نیست. منتهی ظاهرا به درستی منظور من به شما منتقل نشده!!!!

من عرضم این بوده و هست چنانچه قرار هست فعالتی به این شکل صورت بپذیره ، مناسب هست به یک سری سوالات پایه ای بصورت یکجا پاسخ داده بشه

وسوالات برای دوستان رفع بشه . که هم برای دوستانی که وارد سایت نمیشن و حتی عضو هم نشدند ایجاد انگیزه کنه!!!!

وهمین عاملی هست به جهت جذب افراد که توانمند هستن!!!!

عده ای از دوستان هم که طی مسائل پیش آمده سایت رو ترک کردند و رغبتی و انگیزه ای ندارند به جهت اینکه فضای سایت از حالت علمی بودن خارج شده بود و وارد حواشی شده بود، با مشاهده روند قابل توجه در این مورد فعالیت های علمی ، مجدد به سایت بازمیگردند! چرا که علت ترک بسیاری از دوستان همین بوده!

از طرفی نمیشه انتظار داشت تک تک دوستان به صورت خصوصی ارسال و دریافت پیام داشته باشن !

چون واقعا فرصت افراد محدود هست و این امر نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی هست و برخی از دوستان با مشاهده چنین روندی به کلی منصرف می شوند!!!! واصلا پیگیر نمی شوند!!!!!!

بنابراين اينكه ميگين "با توجه به اينكه چند ماه از ارايه اين طرح گذشته ، در جايگاه فعلي هست !" عرض کردم در چنین جایگاهی هست!!!! در رابطه با سطح این جایگاه صحبتی نکردم!!!!! ، برا اين هست كه در جريان أمور اين كار نبوديد و حق داريد اينطور فكر كنين بايد روشن كنم براتون (برای من نه!!!! برای سایر علاقه مندان و افرادی که ممکنه پیگیر باشند و شما بی اطلاع باشین!!!!!!) كه
در اون زمان من معاون اجرايي بودم و در زمان استارت اين كار يسري مديريت ها تغيير پيدا كرد و خودمون كار رو خوابونديم تا تكليف مشخص شه اما رصد منابع انساني صورت ميگرفت و أفراد براي دعوت شدن در اينده در ليست قرار ميگرفتن ملاک دعوت شدن افراد چه هست؟ مناسب هست بیان میشد شاید بسیاری از دوستان این ملاک ها رو داشته باشن و مدیران سایت بی اطلاع باشن!!!!! و بهشون به این صورت مراجعه نداشته باشین شما.
تا اينكه اون تغييرات انجام شد و چارت سايت تقريبا به قوامي رسيد
در مرحله دوم با اكانت مديريت منابع انساني يسري جمع بندي ها و مستقل سازي ها صورت پذيرفت و به محض استارت در روز اول !!!!، بصورت جهشي كار اول شروع شد ! و همينطور بعدش كارهاي بعدي .... كه بسيار هم قابل قبول حتي فراتر از انتظار بود بسیار عالی . در این شکی نیست. صحبتی در این خصوص نداشتم!

اما اين موارد همونطور كه يجا اشاره كردم طرح دوستان هست كه نميشه علني كرد در صحبت های من اصلا درخواستی به جهت علنی کردن و یا حتی بیان طرح دوستان و ..... از جانب من صورت نگرفته !!!!!! در اين محيط و در هيچ مركز تحقيقاتي هم همچين كاري صورت نميگيره... صددر صد ...در این مورد شکی نیست!!!! درخواستی به این جهت صورت نگرفته از سوی من !!!!!

بنابراين اينطور فكر نكنين كه اين تاپيك ميتونه گوياي موارد باشه و پيشرفتي نبوده ! من به هیییییچ عنوان نه چنین فکری کردم و نه چنین مطلبی رو عرض کردم!!!!! به نظرم منظور اصلا به درستی منتقل نشده!!!!!! نه! بايد منتظر نتايج مرحله اي هر كار بود صد در صد
در حال حاضر
بازتاب اين كار رو مجريان طرح ميبينن

ابهامي هم نبوده، با توجه به صحبت هایی که صورت گرفته و البته با توجه به پست دوستانی که در این تاپیک سوالاتی رو مطرح کردند ، نشون دهنده این هست که ابهاماتی وجود داشته و داره!!!!!! که به راحتی با طرح چند سوال و پاسخ دهی به اون برطرف میشد که بالاخره این اتفاق رخ داد !

طبق كار هايي كه اجراشون بيشتر نياز بود با أفراد صحبت شد در پيام خصوصي و سؤالها پاسخ داده شد و اين گفتگوهاي ها متقابلا همچنان ادامه داره

بسیار عالی......ولی دوست گرامی بفرمایید اون دسته از افرادی که دعوت نشده اند و یا خود اقدام به ارسال پیام خصوصی نداشته اند ویا حتی دورادور سایت رو

رصد می کنند و هنوز عضویت در سایت ندارند و ....ولی پیگیر موضوع هستن چطور باید از ابهام در بیان؟؟؟

همه باید اقدام به ارسال پیام خصوصی کنند؟؟؟ و یا هر سری هر فردی یک سوال رو مطرح کنه؟؟؟؟ این منطقی هست به نظر شما ؟؟؟؟

این در حالی هست که وقتی مشاهده کردید دوستان سوالاتی رو در تاپیک مطرح میکنند و یا حتی در همان پیام های خصوصی که می فرمایید ، مطرح میشه ،و شما

دونه به دونه پاسخ می دهید ،میشد تمام سوالات مهم و پایه که تعداد پرسشش بالا هست را گزینش کرده و در همین تاپیک و یا تاپیکی دیگر ارائه داده میشد! این

کار مزیت بیشماری داره که فقط به چند مورد اشاره میکنم....!

صرفه جویی در زمان خود و سایرین!

صرفه جویی در هزینه خود و سایرین!

ایجاد انگیزه و رغبت به مشارکت چه برای اعضا چه برای افرادی که هنوز به عضویت در نیامده اند!!!

نشان دادن این موضوع که امور به صورت اصولی و هدفمند پیش میره!!! شکی برای من در این امر نیست که اصولی داره پیش میره !

ولی هم، اطلاع از این موارد منطق قبول مشارکت واعلام آمادگی هست وهم با توجه به شرایط و اتفاقات پیش آمده در گذشته باعث تغییر در ذهنیت کاربران قدیم

میشه !!!! با توجه به این که طرح های قبلی که خیلی خیلی ساده بودن به نتیجه مورد انتظار نرسیدند (به هر دلیل)!

گلم سياست سازماني بحثش مفصل هست دوست خوبم، من در مورد سیاست سازمانی به این شکل با این توضیحی که شما ارائه دادید صحبتی نکردم!!!شما اشاره داشتین جزئیات مربوط به چشم انداز گفته نمیشه و نخواهد شد در هیچ سازمانی و ....

من هم عرضم این بود آنچه که در سازمان ها در اجرای طرح هاشون به صورت عمومی و علنی برای سایرین مطرح نمیشه سیاست های سازمانی و ... هست

که نوشته ها و توضیحاتم موجود هست و مجدد نمینویسم!

منظور من بیان چشم انداز و .... بود که همین بیان شدن این موارد محاسنی داشت که در پست قبلی اشاره کردم و مجدد نمینویسم!!!

ولی در هر صورت با توضیحات بخش ذیل شما موافقم (هرچند منظور من این موارد نبود) اگر هم اين تاكتيك سياسي مد نظر شماست...بايد بگم برا اجراي تاكتيك سياسي هم نياز به ابزاري هست !و خود بخود شكل نميگيره و اين أبزار ميتونه هرچيزي باشه با توجه به صلاحديد مدير سازمان ( با توجه به شناخت و بررسي هاي مختلفش از جنبه هاي مختلف و در موارد و بازه هاي زماني مختلف)بنابراين مدير ميتونه از نكات كليدي چشم اندازش هم استفاده كنه نكاتي كه كلي گويي شده و جزءياتش دست خود مدير هست كه در هر مرحله برا إيجاد و تزريق انگيزه در أعضا براي پشت سرگذاشتن سختي ها و ميل به قدم گذاشتن در مرحله بعد و همچنين برگ برنده در رقابت ها و يا تغييرات سازمان خواهد بود، اينها بكنار ... موارد ديگه اي كه قابل بيان هست هم كاملا گفته نشد ! اما نه برا اينكه ميتونست در تاكتيك سياسي مورد استفاده قرار بگيره! بلكه اگر دقت كرده باشيد من ابتداي پيام خدمتتون عرض كردم

"تدوينِ" چشم انداز لازمش وجود منابع و استعداد و .... هست كه بايد مشخص شه و تا قبل از تدوين نبايد گفته شه چرا كه متفاوت هست و همچنين گفتم. طبيعي هست كه "الان" همه ي موارد و جزيئات نبايد و گفته نخواهد شد ....

دوست عزیزم شما از یک طرف اشاره به این موضوع دارین که تا به الان تمامی کارها طبق برنامه و اصول پیش رفته و حتی گروه هایی کار خودشون رو شروع کردند

و استارت کار زده شده و .....

از یک طرف می فرمایید هنوز چشم اندازتون تدوین نشده!!!!!

این دو جمله د رتناقض هم هستن!!!!

اگر چشم اندازی در هر سطحی وجود داره، مناسب هست ارائه بشه .تدوین چشم انداز و تعیین اهداف و .... از موارد ابتدایی هست که در انجام هر پروژه ای و

شروع به فعالیت های اینچنین به اون پرداخته میشه!

اگر هم هوز تدوین نشده ، چطور می فرمایید که اصولی کار شروع شده (گروه ها)

بذارین این طو رعرض کنم! الان من و سایر دوستان منبع انرژی و خلاقیت و فکر و ایده نو هستیم! و زمان برای تک تک افراد اهمیت داره!!!! باید بدونیم با توجه به

مواردی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده ، امکان مشارکت و همکاری با توجه به شرایمون وجود داره و یا خیر!!!(البته عضم این نبوده که همه چیز از ابتدا دقیقه دقیقه!!! بالاخره د رانجام فعالیت های اینچنین و پروژه ها و ....همیشه مورادی دچار تغییرات میشن و با توجه به زمان و مکان و سایر شرایط ثبات کاملی ندارند!!!!)
ولی چشم انداز جز این موارد نیست!

این در تمام پروژه ها صدق میکنه!!!!

خیلی از افراد به جهت نبود اطلاع رسانی دقیق در این امر و وجود داشتن ابهام و سوال در مورد این طرح(از مراحل اولیه که همان اعلام آمادگی هست تااااا......)

اصلا پیگیر نمیشن!

خیلی از دوستان نمیدونن باید اول عضو بشن و بعد پیام خصوصی به مدیریت مربوطه داشته باشن و .... و به این طریق و بعد از گذراندن این مراحل !!!!میتونن به

پاسخ سوالاتشون برسن!!!!

خیلی از دوستان مثل الان من و حتی شما فرصت و شرایط ارسال و دریافت پیام خصوصی رو ندارن!!!!!!

خیلی از دوستان به جهت نداشتن اطلاعات دقیق (مثل همون دوستی که اشاره کردید شوخی کرده اند !!!!) میان و اعلام آمادگی میکنند ، و بعد از متوجه شدن از

اصل موضوع و چگونگی آن ، و یا عدم تطابق با معیارهاشون و شرایطتشون به جهت همکاری و ..... بعد از اعلام آمادگی ، صرف نظر میکنند از شروع همکاری و یا

ادامه آن در میانه راه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در خصوص توانمندي بسياري از كاربران شكي نيست اما همونطور كه تو نوع چشم انداز هم ذكر كردم از لحاظ پوشش جمعيتي در اين مرحله مواردي رو محدود كرديم بله این مورد خوبه
و يكي از محدوديت ها همين بوده ما در اين مرحله به أفراد فقط توانمند نياز نداريم!!! ، ما به أفراد توانمندي نياز داريم كه أهل عمل و البته سرعت عمل و تلاش بسيار و سازگار با شرايط خاص اين گروه باشه و داراي روحيه تحقيق و كار علمي باشن خب عرض من هم هم راستا هست با فرمایش شما!!!!!!

در صورتی که این ابهامات وجود داشته باشه مطمئن باشین همین اتفاق هم خواهد افتاد!!!! یعنی دوستان بعد از اعلام آمادگی ، به جهت جور نبودن شرایط و یا

مغایرت با تصورات ذهنی شان با نوع فعالیت در این طرح ، مشارکت رو ادامه نمیدن و این امر در هر زمان اتفاق بیوفته ، باعث به هم ریختگی میشه!!!!!

و ابتداي پيام هم گفتم كه خيلي از دعوت ها خصوصي بوده و با خيليها صحبت كرديم چنانچه ملاک دعوت خصوصی ، موراد ارائه شده توسط دوستان به سازمان بوده باشه،

شاید خیلی از دوستان همین ملاک ها رو داشته باشن ولی حالا به هر دلیل این اتفاق رخ نداده!!!!!!!!

بالاخره شما د راین دعوت های خصوصی ملاک هایی رو در نظر داشته و دارین، چه اشکالی داشت این ملاک ها رو مطرح کنین ،!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید دوستان

بسیاری این ملاک ها رو داشته باشن!!!!!!که شما از آن به جهت دعوت خصوصی بی اطلاع هستین!

این به پیشبرد طرح به صورتی مناسب تر کمک میکرد تا به الان!!!!!!!

كه يسري فرصت نداشتن يسري مايل نبودن يسري تسهيلات بيشتري و يا پول ميخواستن... كه حداقل در اين مرحله نياز به جذب اين عزيزان حس نميشد و امكاناتش رو هم نداشتيم
يسري هم أعلام همكاري كردن اما بازه زماني بعدي رو مشخص كردن يسري مورد مشخص كردن و در ليست قرار گرفتن ...

من هم عرضم از ابتدا همین بود که همون طوری که شما در" دعوت خصوصی "از تعدادی از کاربران به این نتیجه رسیدید ، همین موارد هم در تاپیک مطرح میشد که مثلا : به دوستان پولی در قبال فعالیت داده نمیشه!!! یا اینکه برخی فعالیت ها واقعا نیاز به مراجعه های حضوری داره!!!! با توجه به اینکه اشاره داشتین در تمام زمینه ها امکان فعالیت وجود داره!!!!!!!! خب این موراد مورادی هست که انتظار میره به آن خیلی قبل از این ها پرداخته بشه!!!! منظور من از ابهام همین موارد بود !! که اشاره داشتین ابهامی نبوده!

بنابراين اين موارد أفراد توانمند سايت با توجه به نيازمنده هاي فعلي در نظر گرفته و پيگيري شدن عرض من همین هست که نیازهای فعلی و البته شرایط فعلی رو مشخص کنین .اگر مشخص میشد ایرادی داشت؟ این به شفافیت موضوع کمک میکنه و نشون دهنده سیری هست که داره طی میشه!!! مشخص شدن این موارد خیلی تاثیرات مثبت هم برای سایت و هم برای کاربران و مشارکت داره!!!!! ... مثل حضور خانوم دكتر نارون كه همچنان من پيگير هستم تا مواردي برطرف شه و بتونيم ايشون رو كه به جرات وزنه علمي سايت هستن رو كنار مون داشته باشيم و عزيزان ديگه

در خصوص دقت نظر داشتنمون در امر شفاف سازي هم بايد خدمتتون عرض كنم اين هم جز مواردي هست كه شما چون در روند كار نيستين و به اين تاپيك فقط دسترسي داشتين اينطور فكر ميكنين من چطور فکر میکنم؟؟؟؟؟!!!!!! تا به اینجای مطلب نشان دهنده این موضوع هست که منظور من را از ابتدا به درستی درک نشده!

در رابطه با شفاف سازی ! دررابطه با رفع ابهام! دررابطه با بیان اهداف و چشم انداز وسیاست و بسیاری از موراد .....!!!!!!

از طرفی نه توضیحات به اندازه مطلوب و مورد انتظار در تاپیک وجود داشت و نه با پیام خصوصی از من دعوت شد که در جریان قرار بگیرم!

من کاربری هستم که بسیار علاقه مند بوده و هستم منتهی با توجه به جو سایت و روند نزولی که سایت در یکسال گذشته با آن روبرو شد حالا به هر دلیلی!!! ، از

حضور مداوم در سایت صرف نظر کردم و زمانم رو به امور مهم زندگیم که من رو به اهدافم میرسونه اختصاص دادم و البته با دوستانم در خارج از سایت پروژه هایی ر

و در دست انجام داریم .....!

ولی این را در نظر داشته باشین بسیاری از همین دوستان از ابتدای عضویت شان (هر کدام در زمان های مختلف) در سایت با توجه به نام سایت که مشتاق چنین

فعالیت هایی بودند و تا به الان که عضو

هستند چون در زمان عضویت شان هیچ فعالیتی بصورت نظام مند مشاهده نکردند که به سرانجام برسه ، در خارج از سایت به فعالیت هاشون می پردازند!!!!!

حالا سوال این هست اگر مشتاق نبودند چرا عضو شدند !
اگر مشتاق نبودند چرا پیگیر هستن به طرق مختلف !
اگر توانمند نبودند چرا خارج از سایت به فعالیت هاشون می پردازند؟؟؟؟!!!!!!

آیا شما به این دسته از اعضای مشتاق توانمند با پشتکار که به دلایل مختلف در سایت حضور ندارن ، پیام خصوصی ارسال و این چنین دعوت به عمل می آورید ؟؟؟

پس اینجا جای خالی خیلی موارد در رابطه با این طرح برای اعضایی که در انزوا به سر می برند و یا حتی هنوز عضو نشدند احساس میشه که من سعی کردم با

مطرح کردن چند سوال د رتاپیکی که همه افراد می تونند مشاهده کنند ! حداقل کمکی به جهت شفاف شدن موضوع برای افرادی که دعوت خصوصی نشدن و به

هر صورتی در خارج سایت به سر می برند ، در

پیشبرد این طرح داشته باشم!

امری که انتطار می رفت پیش از این به اون پرداخته میشد!!!!

و البته ممنونم از نگراني تون اما بايد خدمت شما بگم كه ما در پيام خصوصي هامون ملاک شما پیام خصوصی هست !!!!!!!! اگر واقعا اینطوره من هیچ صحبتی ندارم!!!! كه به ترتيب اولويت با دوستان صحبت كرديم و اين صحبت ها ادامه هم خواهد داشت بسيار رك و شفاف صحبت كرديم ....
و حتي جايي كه خودشون به منافعشون توجه يا دقت نميكردن ما متذكر شديم!بله خیلی خوبه

در رابطه با موارد زیر تا اندازه ای از طریق برخی دوستان مطلع هستم ! ولی سایرین اطلاعی نداشته اند!!!! این همان مواردی هست که به روشن شدن موضوع کمک میکنه و البته که منعی هم به جهت بیانش به صورت عمومی وجود نداشت! منظور من مورادی این چنین بود!
بعضي موارد رو من خودم به شخصه( به تأكيد اقاي مهابادي زاده ) به اين عزيزان گفتم بطور مثال در خصوص مقاله ها كه اگر پژوهشي نباشه و در كتاب مورد نظر سايت چاپ نشه ،سعي ميكنيم بستر ثبت مروري ها رو هم در سايت يا دفتر مركزي فرآهم كنيم اگر كه نه مجله تخصصي مربوطه رو معرفي ميكنيم و خواستيم كه بدون اين هماهنگي ها در سايت قرار ندن تا از طرف كسي سوء استفاده نشه خداي نكرده و سرقت علمي صورت نگيره كه شرمنده زحمات اين عزيزان شيم
يا دوستاني حرفه شون رو قرار هست در اختيار بزارن ما حتي بابت فروش باهاشون صحبت كرديم كه خداي نكرده مديون زحماتشون نباشيم چرا كه شغل شون اين بوده
يا تأكيد داريم قبل از بستن قرار داد صحبتي از طرح نشه و موارد سطح أمنيتي رو صادقانه باهاشون در ميون گذاشتيم و تسهيلات رو براشون باز كرديم كه به چه صورت هست .... موارد مربوط به چشم انداز هم به اندازه مورد نياز و حتي بيشتر گفته شده در صحبتهاي شخصي با توجه به استارت كار!

صحبت برا بيان اين حجم كار زياد هست و فرصت نميشه مفصل بگم بله همین طوره. موافق هستم با فرمایش شما. و بیش از این هم نیازی به ادامه صحبت در این خصوص احساس نمیشه.چون زمانی هم به این جهت وجود نداره.

مواردی برای من روشن شده بود ، خواستم برای سایرین روشن بشه در تاپیکی که قابل رویت برا یسایرین باشه، که تا الان به نظرم روشن شد.
برا همين خيلي جاها كامل توضيح ندادم جريان رو و اگر مواردي هم از قلم افتاد شرمنده ....
خواهش میکنم دوست گرامی. چنین نفرمایید.
چون طبق قرار قبلي سري بعدي دوستان بايد هفته دوم مهرماه موضوع كارهاشون مشخص شه و صحبتهاي بعدي شكل بگيره و كلي پيام خصوصي در دست كار دارم ....
اينه كه فرصت نميشه ....

ممنون از محبت و كمك و حسن نظر شما به طرح
ممنون از زحمات و پیگیری شما دوست عزیزم
مرسي خانومي همچنين[golrooz]

[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]پیروز و پاینده باشین...[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

- - - به روز رسانی شده - - -

مدیر منابع انسانی
4th October 2015, 03:05 PM
سلام

ببخشید من چند روز به دلایلی مرخصی بودم

درسته در بعضی موارد مستقیم همچین صحبتی نکردید... اما پاسخ ببعضی سوالها و جملاتتون همین ها بوده

وسوالات برای دوستان رفع بشه . که هم برای دوستانی که وارد سایت نمیشن و حتی عضو هم نشدند ایجاد انگیزه کنه!!!!

وهمین عاملی هست به جهت جذب افراد که توانمند هستن!!!!

من گویا یکبار دیگه باید تاکید کنم یک مورد در چشم انداز رو ....اگر اشتباه نکنم خدمتتون دوبار عرض کردم که از لحاظ پوشش جمعیتی در مرحله اول محدود کردیم .... و به همین دلیل هم هست اولویت اولمون در دعوت عمومی اینه که طرف مقابلمون بدور از هر حاشیه ای اهل عمل باشه و البته انگیزه کاری بالا باشه .... ( وخودشون استقبال کنن.. بعد موارد دیگه... که خدمتتون گفتم روش خودمون رو داریم )

بنابراین محدودیت پوشش جمعیتی در مرحله اول رو دوباره تاکید میکنم( همونطور که از چشم انداز سوال پرسیدین و خدمتتون عرض کردم)... که در ابتدای راه اینده مطلوب مد نظر ماست ...

با مشاهده روند قابل توجه در این مورد فعالیت های علمی ، مجدد به سایت بازمیگردند!

دوستان چند مورد استارت دیده بودن ... و در اینمورد هم احتمالش هست که فکر کنن مثل سری های قبل هست... بنابراین من این دعوت واین اارائه رو برای مشتاق شدن دوستان در نظر ندارم!!!!... و هدفم هم این نبوده....من نتیجه ی این کار گروه ها رو در پناه خدا براشون در نظر دارم...!!!! گفتم که ما جنبه های مختلفی رو در نظر گرفتیم و "چند احتمال" رو مد نظر قرار دادیم برای شروع کار....

افرادی که ممکنه پیگیر باشند و شما بی اطلاع باشین!!!!!!

بله قبلا هم گفتم ما تاپیک رو برا همین گذاشتیم .... و کسی که عاشقانه دنبال کار تحقیقاتی باشه اعلام امادگی میکنن و بعد باهاشون بیشتر صحبت میشه.... از طرفی راه های زادی هست تو سایت برا اینکه این عزیزان معرف تخصص و استعداد خودشون باشن

برخی از دوستان با مشاهده چنین روندی به کلی منصرف می شوند!!!! واصلا پیگیر نمی شوند!!!!!!

بله دقیقا ... و چون ما در چشم اندازمون محدودیت پوشش جمعیتی رو در مرحله اول در نظر گرفتیم .... همین مورد هم برامون ملاک هست ..همونطور که بالاتر گفتم.... کسانی که انگیزه بالایی داشته باشن و مشتاق باشن ... و اهل اینطور منصرف شدن ها نباشن...ملاک انتخاب ما در مرحله اول هستن و البته به همراه موارد دیگه
ما الان هم مدیرانی داریم که با توجه به همه فراز و نشیب سایت همچنان حضور دارن و البته همکاری های بزرگی رو دارن .... ما دنبال همچین افرادی هستیم....file:///C:\DOCUME~1\Ss\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_ image001.gif چون مرحله اول هر کاری که بخواد به مرحله اجرا در بیاد سختی خاص خودش رو داره و ما دنبال افرادی هستیم که ازین لحاظ مشکلی نداشته باشن و دیگر دوستانمون رو بعد که نتیجه داد برا تخصصی تر شدن دعوت خواهیم کرد تا وقتشون گرفته نشه بیش از پیش

ملاک دعوت شدن افراد چه هست؟ مناسب هست بیان میشد شاید بسیاری از دوستان این ملاک ها رو داشته باشن و مدیران سایت بی اطلاع باشن!!!!! و بهشون به این صورت مراجعه نداشته باشین شما.

اول دوباره باید تاکید کنم...همونطور که همون ابتدا در چشم انداز گفتم... ما پوشش جمعیتی رو در مرحله اول محدود در نظر گرفتیم ....با شرایطی ک بالا گفتم
و با توجه به این محدودیت و چند ایده کاریِ اول که پیشنهاد شد .... میایم گزینش رو انجام میدیم.... این گزینش هم بستگی به نیاز سنجیمون داره و اینکه در کدوم قسمت کار و برا پیشبرد کار بقیه دوستان چه مواردی نیاز هست ...... تا بتونیم به خروجی مد نظرمون برسیم ... که یکی از موارد حضور در سایت هست و یسری فعالیت ها هست ازین افراد دعوت به عمل میاد با توحه به اون ایده های کاری که گفتم... بقیه دوستان هم که میخوان باشن اینجا اعلام امادگی میکنن وو باهاشون هماهنگ میشه و بررسی صورت میگیره... و موارد همکاری اعلام شد بسیار ساده و مختصر...هر کسی در این موارد بتونه همکاری کنه اعلام امادگی میکنه... و خیلی ها خودشون میدونن که در این موارد حرف برا گفتن دارن... و البته انگیزه و عمل...که درصد قابل قبولی از شناخت مارو تکمیل میکنه و بقیه سنجشش در صحبتهایی که باهاشون صورت میگیره تکمیل میشه که میتونیم همکاری داشته باشیم یا نه
اما در مراحل بعدی زمانی که محدودیت پوشش جمعیتی کمتر شد و زمانی که کلا برداشته شد فراخوان های تخصصی تر داده میشه و یسری خروجی ها اعلام میشه برا اینکه افراد بدونن که واقعا قرار هست کار صورت بگیره ...مورد دیگه معرفی از طرف مدیران تالار یا بخش هست...که افراد توانای تالار رو معرفی میکنن ، یا افرادی که به مدیران مراجعه کردن رو معرفی میکنن...نو صحبت باهاشون صورت میگیره...

درضمن در خصوص عدم اگاهی مدیران باید بگم مدیرانی هم در این تاپیک درخواست جذب نیرو و در تاپیک های دیگه درخواست جذب نیرو داشتن رو دیدید!!! و موارد مورد نیاز همکاری رو هم ذکر کردن... بنابراین از این لحاظ هم چند مدیر که نیازمند بودن درخواست همکاری شون رو اعلام کردن...
و هرکسی هم میدونه که علمش رو باید نشون بده تا مدیران اگاهی پیدا کنن !!!!!! و همچنین بسیاری از مدیران در تالار یا بخش هم تاپیک دعوت به همکاری رو قرار دادن

در صحبت های من اصلا درخواستی به جهت علنی کردن و یا حتی بیان طرح دوستان و ..... از جانب من صورت نگرفته !!!!!!

توضیحات کلی بوده در خصوص صحبت های شما جهت اینکه بعضی موارد گفتنی نیست و باید منتظر نتیجه بود که البته در خصوص اظلاع رسانی چنین موضوعاتی برنامه هایی در دست کار هست و روش اطلاع رسانی خاص این موارد....که در نهایت جناب حسین اقایی و جناب مهابادی باید موافقت کنن در خصوص درست بودنش..

با توجه به صحبت هایی که صورت گرفته و البته با توجه به پست دوستانی که در این تاپیک سوالاتی رو مطرح کردند ، نشون دهنده این هست که ابهاماتی وجود داشته و داره!!!!!! که به راحتی با طرح چند سوال و پاسخ دهی به اون برطرف میشد که بالاخره این اتفاق رخ داد !

ابتدای تاپیک موارد گفته شد مختصر و مفید.... دقیق تر رو با توجه به مواردی منحصر به خود فرد ترجیحا بنا شد با خود افراد صحبت شه.. چون تنها در این صورت هست که ابهام برطرف میشه!!! وگرنه کلیت که کار تحقیقاتی هست و میدونن...هرکسی هم ابهامی داشته سوال پرسیده

پس باید تاکید کنم که هر کسی با توجه به تخصص و شرایطش و موارد همکاریش ، برای ابهام زدایی باید باهاش خصوصی صحبت شه ... تا کاملا شفاف شه و موردی باقی نمونه.... در خصوص کلیت اینکه بخواد اعلام همکاری شه هم باید بگم در پستای اول تاپیک موارد همکاری گویا هست!!!
همینطور دقیقا در پاسخ من بعد از این جملتون که البته مربوط به جمله قبلی من بوده .... گفتم که برا دوستایی که اعلام امادگی کردن ...توضیحات داده شد و به نتایجی رسیدیم... با توجه به نیازمون و اون محدودیت پوششی در مرحله اول...
و دوستانی هم که چه در ادامه دعوت ما در پیام خصوصی چه در تاپیک چه در جاهای دیگه که با من مزتبط هستن... به ترتیب صحبتها صورت گرفت... و برای این دوستان شفاف سازی با توجه به موارد خاص خودشون صورت گرفت....بنابراین برا کسایی که شروع بکار کردن شفاف سازی صورت گرفته و بعد از این هم در ادامه همکاری اگر براشون سوالی بوجود اومد صورت خواهد گرفت

دوست گرامی بفرمایید اون دسته از افرادی که دعوت نشده اند و یا خود اقدام به ارسال پیام خصوصی نداشته اند ویا حتی دورادور سایت رو

رصد می کنند و هنوز عضویت در سایت ندارند و ....ولی پیگیر موضوع هستن چطور باید از ابهام در بیان؟؟؟

شما اگر به اون مورد محدودیت پوشش جمعیتی در مرحله اول که براتون در چشم اندازکلی اوردم توجه میکردین انقدر وسعت نمیدادین پوشش جمعیتی افرادی رو که باید درمرحله اول در جریان امور قرار بگیرن ... ما برا کسایی در این مرحله اول!!! تشکیل تیم ها ، ابهام زدایی میکنیم که میخوان کار کنن...و اعلام امادگی میکنن... که البته میشه به نتجه هم نرسیم!
در مراحل بعدی و با توجه به خروجی هایی که این تیم ها میدن فراخوان ها تخصصی تر خواهر شد...و به خروجی ها استناد خواهد شد که خودش کمک کنندست به مواردی که مدد نظر شماست
از طرفی جا داره دوباره درخواست مدیران رو یاداور بشم...

همه باید اقدام به ارسال پیام خصوصی کنند؟؟؟ و یا هر سری هر فردی یک سوال رو مطرح کنه؟؟؟؟ این منطقی هست به نظر شما ؟؟؟؟

نه ! همه نباید همچن اقدامی داشته باشن... و قبلا هم چندبار گفتم به کسایی که ما پیام میدیم ! گفتگو در پیام خصوصی ادامه دار خواهد بود ...
و کسایی که اینجا علاقه و انگیزشون رو نشون میدن به ترتیب و اولویت کاری پیام میدیم و صحبت ها شکل میگیره...
چون ما در متن اینکار قرار داریم و طیف شرایط خاص هر فرد رو میبینیم ....دقیقا در پیام های خاص و مربوط به هر فرد هست که شفاف سازی میشه و کارشون شروع میشه وگرنه اینکه بخوایم در این مرحله اینطور کلی گویی کنیم ... به نتیجه مطلوب نمیرسیم ... ما سرعت عملمون در اونصورت بیشتر بوده و سریعتر به نتیجه رسیدیم... چرا که شرایط هر فرد متفاوت هست ....و این مرحله برای ما حساسیت خودش رو داره
مثلا در مورد اخر ما پایان نامه ی یه عزیز رو در نظر گرفتیم تا کاری که اینجا انجام میدن کمک کننده باشه به پایان نامه ای که در پیش دارن .... یا شغل افراد و .....
لازمه دوباره یاداور شم ما موارد درخواست همکاری برا تشکیل این تیم ها رو گفتیم و این پیچیدگی نداره... هر کسی اعلام همکاری کنه صحبتهای بعدی باهاش شکل میگیره...
و از اونجایی که منابع انسانی موجود در حال حاضر هر نوع مورد کاری و هر نوع نیرویی رو در بر نمیگیره.... دقیقا این منطقی هست که با هرکسی جداگانه صحبت بشه و مواردش بررسی بشه
چرا که اگر بخوایم در مورد سوال هایی که ممکنه در هر کاری و هر نوع شرایط شخصی افراد مطرح بشه و گفته بشه امکان پذیر نیست مگر اینکه ناقص و باز هم کلی بخوایم مطرح کنیم و بعدش باز هم سوالهای موردی پیش بیاد... که مفید نیست..
اما اینطور موردی ما در زمانی کوتاه به نتیجه ای مطلوب رسیدیم امیدوارم روشن توضیح داده باشم و توجه کرده باشید

صرفه جویی در زمان خود و سایرین!

صرفه جویی در هزینه خود و سایرین!

ایجاد انگیزه و رغبت به مشارکت چه برای اعضا چه برای افرادی که هنوز به عضویت در نیامده اند!!!

گفتم قبلا در مرحله ی اول ما به این نوع جذب نیرو نیازی نداریم... چرا که همون محدودیت پوشش جمعیتی مد نظر هست و من در پاسخ اولتون در چشم انداز ذکر کرده بودم .. و بعد از اون هم مجدد...از طرفی اتفاقا اینطور صرفه جویی در وقت دوستان میشه چرا که پاسخ هایی رو دریافت میکنن که خاص خودشون هست...

وهم با توجه به شرایط و اتفاقات پیش آمده در گذشته باعث تغییر در ذهنیت کاربران قدیم

میشه !!!!
بالا تر گفتم استارت هایی بوده و حتی با روندی که شما میگین اما خروجی مطلوب رو نداشت... و این رو هم گفتم نخیر من همچین هدفی ندارم... که با ارائه توضیحات در خصوص کار بخوام در دوستان قدیمی انگیزه ایجاد کنم... چرا که لمس کردم مشکلات قبلی رو و با توجه به اونها میخوایم نتیجه بده کارگروه ها و این خروجی و عمل باشه که در دوستانم ایجاد انگیزه کنه... و همونطور که در پیام قبلی گفتم**** دوستانی بودن که گفتن در شروع کار عملی حاضر میشن ****
بعد ازشون بخوایم که برا کار تخصصی حضور داشته باشن اینجوری در وقتشون هم صرفه جویی میشه!!

شما اشاره داشتین جزئیات مربوط به چشم انداز گفته نمیشه و نخواهد شد در هیچ سازمانی و ....

من هم عرضم این بود آنچه که در سازمان ها در اجرای طرح هاشون به صورت عمومی و علنی برای سایرین مطرح نمیشه سیاست های سازمانی و ... هست

!!!! یدوور دیگه توضیح دوم رو براتن میزارم که ببیین توضیحاتی دادم در خصوص ایراد اولی که وارد کردین..که البته به برداشت اشتباه شما بر میگشت
این پاسخ قبلیم

گلم سياست سازماني بحثش مفصل هست اگر هم اين تاكتيك سياسي مد نظر شماست...بايد بگم برا اجراي تاكتيك سياسي هم نياز به ابزاري هست !و خود بخود شكل نميگيره و اين أبزار ميتونه هرچيزي باشه با توجه به صلاحديد مدير سازمان ( با توجه به شناخت و بررسي هاي مختلفش از جنبه هاي مختلف و در موارد و بازه هاي زماني مختلف)بنابراين مدير ميتونه از نكات كليدي چشم اندازش هم استفاده كنه نكاتي كه كلي گويي شده و جزءياتش دست خود مدير هست كه در هر مرحله برا إيجاد و تزريق انگيزه در أعضا براي پشت سرگذاشتن سختي ها و ميل به قدم گذاشتن در مرحله بعد و همچنين برگ برنده در رقابت ها و يا تغييرات سازمان خواهد بود، اينها بكنار ... موارد ديگه اي كه قابل بيان هست هم كاملا گفته نشد ! اما نه برا اينكه ميتونست در تاكتيك سياسي مورد استفاده قرار بگيره! بلكه اگر دقت كرده باشيد من ابتداي پيام خدمتتون عرض كردم "تدوينِ" چشم انداز لازمش وجود منابع و استعداد و .... هست كه بايد مشخص شه و تا قبل از تدوين نبايد گفته شه چرا كه متفاوت هست و همچنين گفتم. طبيعي هست كه "الان" همه ي موارد و جزيئات نبايد و گفته نخواهد شد ....

درضمن من دوبار تاکید کردم شما هیچ توجهی ندارید ... من وجه جملم رو باز کردم و به "تدوین" و در " الان " و به" احتمالاتی که برای اعلام همکاری افراد در نظر گرفتیم" تاکید کردم تا توجه کنین که در معنیش تاثیر میزاره... و شما برداشتی داشتین که این کلمات رو در نظر نگرفتین و باز همون جملتون رو تکرار میکنید! نمیدونم شاید باید مفصل تر بگم

دوست عزیزم شما از یک طرف اشاره به این موضوع دارین که تا به الان تمامی کارها طبق برنامه و اصول پیش رفته و حتی گروه هایی کار خودشون رو شروع کردند

و استارت کار زده شده و .....

از یک طرف می فرمایید هنوز چشم اندازتون تدوین نشده!!!!!

این دو جمله د رتناقض هم هستن!!!!

:) گویا پاسخ اول من هیچ فایده ای نداشت... چزا که اکثر موارد باید دوباره و چند باره گویی بشه!!
تناقض نیست عزیزم ..با توجه با پاسخ قبلیم باید بگم بسته به اون احتمالاتی که مد نظر قرار گرفت و در نهایت این امارگیری مشخص کننده ی نهاییش خواهد بود ارائه تدوین نهایی صورت خواهد گرفت ....نه اون تدوین کلی که من در پاسخ ااول هم براتون خوب توضیح دادم و اشاره به " کلی " هم داشتم اما شما دقت نکردین و این سوالات براتون باز پیش اومد....( دوباره میزارم بخونین )
و باید بگم این هیچ منافاتی با اصولی کار کردن نداره!!!! خیلی از مراکز بزرگ دیگه هم هستن که اینطور قدم برداشتن!! غیر اصولی کار کردن زمانی هست که تدوین کنین به عنوان نهایی بعد تناقض داشته باشه! این غیر اصولی کار کردن هست!!... اما اگر احتمالات رو تا جای ممکن مد نظر قرار بدیم ... و برای شروع کلیات رو در نظر بگیریم اوضاع خیلی بهتر پیش خواهد رفت در پناه خدا ...

اگر دقت کنین به نوشته ها ... من همون بند اول در پاسخ اولم گفتم و دوباره براتون کپی میکنم اینجا میزارم و توجهتون رو به کلماتی جلب میکنم

این پاسخ اول من

ببینین مواردی رو باید براتون مشخص کنم اول اینکه زمانی صحبت از تدوین و ارائه دقیق چشم انداز میشه! که اولا منابع و نیرو و استعداد ها مشخص باشه ....! این در تعریف اولیه هم همیشه اومده... به همین دلیل هست ما در حال امارگیری اولیه هستیم چرا که برای شروع کار احتمال های زیادی رو مد نظر قرار دادیم ... و با توجه به نتیجه ی این امارگیری ..روش های بعدی لحاظ میشه
شیوه خاص خودمون رو داریم برا این امارگیری اینهم چرا که! یسری استارت هایی بودن در گذشته که نتیجه ندادن.... و ما شیوه جدیدی رو لحاظ کردیم..و گزینش خاص خودمون رو داریم

از طرفی چشم انداز، خاص هر سازمان و مرکز هست که حتی متفاوت از مراکز و سازمان های مشابه...!! بنابراین طبیعی هست که الان همه موارد و جزئیات نباید و گفته نخواهد شد...

بعد یسری توضیحات از باید های چشم انداز ذکر کردم و بعدش ...

با توجه به توضیحات بالا خلاصه خدمتتون بگم..چشم انداز کلی همون اصول اولیه چشم انداز هست
آینده علمی، موفقیت امیز، مطلوب تر و داشتن خروجی های مختلف علمی و محقق و نخبه پروری در سایت نسبت به حال که این افراد هرکدومشون بتونن بازویی بشن در اجتماع و نشر دهنده کار علمی بشن و به پیشرفت و جهش علمی کشور و حتی جهان کمک کنن و این تفکر و رفتار علمی فراگیرتر شه... ان شاءالله

بنابراین من مشخص کردم فرق بین دقیق و کلی رو ... و برای اصولی بودن کار( البته تا حد ممکن و در توان ) باید احتمالات مد نظر قرار میگرفت که چند جا ذکر شد...

الان من و سایر دوستان منبع انرژی و خلاقیت و فکر و ایده نو هستیم! و زمان برای تک تک افراد اهمیت داره!!!! باید بدونیم با توجه به

مواردی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده ، امکان مشارکت و همکاری با توجه به شرایمون وجود داره و یا خیر!!!

خداوند شما رو حفظ کنه که سرمایه اید...
ببینین این خیلی پیچیده نیست... اقای مهابادی در ابتدای تاپیک ذکر کردن که کار تخصصی و .... هر کسی با توجه به رشتش میتونه ببینه که ایا توان همکاری داره یا نه....
اگر توان و انگیزه داشت میاد اعلام همکاری میکنه.. اگر هدف فعالیت باشه اینها خیلی ساده است!!! .... چرا که مواردی از فعالیت در این کارگروه ها همیشه خواسته مدیران بوده و باهاش اشنا هستین.... و اقای مهابادی هم ابتدا خیلی خوب ذکر کردن و من فکر میکنم روشن باشه و کافی ...
شما بجای اینکه چندین ماه بقول خودتون رصد کنین میومدین اعلام همکاری میکردین و صحبت در خصوص انجامش صورت میگرفت ..همونطور که قبل از این بازه زمانی عدم حضورتون ، با شما در خصوص تالار کامپیوتر صحبت شد
و یا همین موردی که گفتین اگر کسی بعد از ثبت نام نتونه حضور داشته باشه و غیره ... به چه صورت خواهد شد و پاسختون رو دریافت کردین

الان هم دوباره میگم ... مورد یا مورد هایی از توانایی و علاقتون برای شرکت در این کارگروه ها رو مشخص کنین و بمن ارسال کنین .... کلیاتی رو گویا با اقای مهابادی در میون گذاشتین ..هرکدوم رو که میتونین کاری برا ارایه داشته باشید بمن بگین تا بتونیم مقدماتی رو فراهم کنیم و به نتیجه ای مطلوب برسیم

بقیه دوستان هم به همین ترتیب

شرایط هر کس متفاوت هست ... اینجوری وقت بقیه گرفته میشه برا خوندش بعد در انتها متووجه میشه که نه! من مثلا فلان شرط رو هم ندارم و بعد مورد خودش رو بیان میکنه... اینجوری وقت بقیه دوستان گرفته میشه ... بنابراین پیام خصوصی کار رو برا بقیه اسونتر میکنه
اما اگر کلی میخواین… که هم در پست اول تاپیک اومده هم من گفتم فعالیت علمی و تخصصی مربوط به هر تالار ...هرکسی میتونه بگه چه فعالیت هایی میتونه داشته باشه!!!!!!!!!!! این خیلی سادست!!!!

خیلی از دوستان نمیدونن باید اول عضو بشن و بعد پیام خصوصی به مدیریت مربوطه داشته باشن و .... و به این طریق و بعد از گذراندن این مراحل !!!!میتونن به

پاسخ سوالاتشون برسن!!!!

منظور از عضویت همین اعلام امادگی در تاپیک هست؟ چطور این رو نمیدونن!!!!! مگه ابتدای این تاپیک گفته نشد اعلام امادگی کنن هر کسی که میخواد فعالیت تخصصی تر داشته باشه؟ مگر بروز رسانی نشد؟
از طرفی نخیر نباید !! پیام خصوصی بدن...اما میتونن !!
چراکه ما خودمون به ترتیب و اولویت کاری همونطور که گفتم قبلا بهشون پیام خصوصی میدیم و صحبت میکنیم...
همچین مراحلی اجبارا نیست !!! دوستانی هم همینجا پرسیدن و پاسخشون رو دریافت کردن... البته نظر ما بر این هست که در پیام خصوصی مطرح شه و وقت دیگر دوستان گرفته نشه
ما برا دقیق بودن گفتگو با توجه به شرایط هرکس و صرفه جویی در وقت دیگران مناسب دونستیم موارد بررسی، خصوصی مطرح شه

در صورتی که این ابهامات وجود داشته باشه مطمئن باشین همین اتفاق هم خواهد افتاد!!!! یعنی دوستان بعد از اعلام آمادگی ، به جهت جور نبودن شرایط و یا

مغایرت با تصورات ذهنی شان با نوع فعالیت در این طرح ، مشارکت رو ادامه نمیدن و این امر در هر زمان اتفاق بیوفته ، باعث به هم ریختگی میشه!!!!!

عزیزم من گفتم اعلام امادگی میکنن و ما باهاشون صحبت میکنیم در خصوص روند و ادمه و جزئیات بیشتر کار و حتی شرایط شخصی حضور این عزیزان...
دقیقا اینکه میگین جور نبودن شرایط.... ما هم بخاطر همین!!!! تاکید داریم و با هرکسی شخصی صحبت میکنیم تا با توجه به شزایط شخص خودش امکانی فراهم شه برای همکاری چرا که علاقه مند هستن و دارای انگیزه.....و منابع انسانی سایت! در پاسخ های قبلیمم گفتم...

شاید خیلی از دوستان همین ملاک ها رو داشته باشن ولی حالا به هر دلیل این اتفاق رخ نداده!!!!!!!!

بالاخره شما د راین دعوت های خصوصی ملاک هایی رو در نظر داشته و دارین، چه اشکالی داشت این ملاک ها رو مطرح کنین ،!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید دوستان

بسیاری این ملاک ها رو داشته باشن!!!!!!که شما از آن به جهت دعوت خصوصی بی اطلاع هستین!

نه عزیزم
ببینین همین موارد کار تخصصی و ..... که اقای مهابادی در تاپیک اعلام کردن برا کسایی که علاقمند به حضور هستن و بروز رسانی های مداومشون یعنی اینکه همه ی عزیزانی که اینجا میخوان کار علمی کنن مهم هستن.. و صحبت خواهد شد باهاشون
اما یسری از دوستان هم هستن که مدیر بخش یا مدیر تالار معرفیشون میکنن...با توجه به فعالیتی که دارن یا با توجه به اینکه زمینه علمی و کاری دارن و ما نیازمند این زمینه هستیم ... یا گروهی نیازمند هستن به این عزیزان
یا عزیزانی که قبلا سابقه کاری داشتن و به عنوان دعوت برا حضور در راس تیم ها بهشون پیام داده شد
از طرفی سابقه عدم همکاری بعد از پیشنهاد بهشون نداشته باشن ...چرا که عزیزانی بودن باهاشون صحبت شده در گذشته اما فعالیت انچنانی نداشتن... خب پس صحبت با افراد جدید در اولویت هست بعد در گام بعدی این عزیزان
مگر اینکه عدم فعالیتشون دلیلی خاص داشته باشه...کهاین موارد رو هم در نظر گرفتیم و در جهت رفع دلایلشون هستیم تا باز بتونیم از حضورشون استفاده کنیم....
طیف ها بسیار زیاده من همش رو نگفتم...

اونهایی رو که فعالیتی نداشتن و مدیران شناساییشون نکردن و بی اطلاع هستیم خب این تاپیک برا همینه که اینجامیتونن اعلام همکاری کنن موارد ر بیان کنن تا باهاشون صحبت شه …. و همچنین در تالار ها البته...

من هم عرضم از ابتدا همین بود که همون طوری که شما در" دعوت خصوصی "از تعدادی از کاربران به این نتیجه رسیدید ، همین موارد هم در تاپیک مطرح میشد که مثلا : به دوستان پولی در قبال فعالیت داده نمیشه!!! یا اینکه برخی فعالیت ها واقعا نیاز به مراجعه های حضوری داره!!!! با توجه به اینکه اشاره داشتین در تمام زمینه ها امکان فعالیت وجود داره!!!!!!!! خب این موراد مورادی هست که انتظار میره به آن خیلی قبل از این ها پرداخته بشه!!!! منظور من از ابهام همین موارد بود !! که اشاره داشتین ابهامی نبوده!

با توجه به توضیحات ابتدایی تاپیک که اقای مهابادی زحمت کشیدن هدف کلی و اینکه هر کسی که میخواد فعالیت تخصصی انجام بده اعلام امادگی کنه برا تشکیل تیم...
این موردی که شما بهش استناد کردین پاسخ من برا موضوع مطرح شده توسط شما و اون استعداد های قدیمی سایت بودن که بحثش جداست....و این مورد از طرف شما مطرح شده بود که ازشون استفاده نشده و پاسخ داده شد که به این عزیزان و البته یسری دوستان جدید پیام داده شد و دلایلشون برا عدم حضور کلی...یا عدم حضور در بازه ای خاص یا به دلیلی خاص این موارد بوده... و این مواردی که بازگو کردن رو ما پیگیر شدیم تا تونستیم تسهیلاتی برا این کارگروه ها بگیریم ,و یسری دوستان رو هم در مرحله بعد در نظر گرفتیم که دستمون پرتر باشه!

در خصوص ابهامی نبوده هم باید خدمت شما مجدد عرض کنم... کسایی که اعلام همکاری میکنن و باهاشون صحبت میشه ...نهایت تلاش شد که ابهامی وجود نداشته باشه و خداروشکر موفقیت امیز بود !

و اما در خصوص کار عملی....
ببینی دوستان زیادی تا به الان و حتی در گذشته بودن که کارای مهمی انجام دادن... اینکه من تاکید دارم رو علاقه به عملی کردن علمی که دارن و انگیزه بالا همین هست ...
کسی که تخصصی در خودش میبینه ... یعنی نمیدونه چه مواردی رو میشه حضوری و چه مواردی رو نمیشه حضوری انجام داد؟؟؟؟ ,و ایا برای جنبه های مختلفش شدن ها و نشدن هایی رو نمیتونه در نظر بگیره؟

چرا من همون اول به شما گفتم یکسری از دوستانی که مدت بیشتری با هم اشناییت دارن و در ارتباطن برای اینها طرح های ثبت اختراعی مد نظر قرار گرفت؟ اصلا پاسخ اول من خونده شد!
چرا دوستانی که اعلام امادگی برا کار علمی رو داشتن گفتم مدارکتون بررسی میشه
و اینها قطعی نیست.... با توجه به پروژه ای که طرف مقابل داره متغییر هست ....
دوستانی هستن که تاکید دارن تمامی مراحل این نوع طرح ها حضوری باشه و دلایل خودشون رو دارن
و دوستانی هستن که نه! قسمت اعظمی از کار رو غیر حضوری انجام میدن....
تا اعضای تیم مشخص نشه و کارشون مشخص نشه من چطور میتونم وعده ای بدم که بعد خلافش باعث عدم ححضور یسری از افراد اون تیم بشه؟ که این باعث اختلال پیشرفت اعضای تیم میشه!!!!
باز هم تاکید میکنم...کسی که کار تخصصی میخواد انجام بده این موارد رو کم و بیش میدونه ...پس برا کامل شدنش و هماهنگی نیاز هست تیمش تشکیل بشه
و دوستانی که به این مرحله نرسیدن که کارشون مشخصه …..

مواردی مثل مقاله و ترجمه و .... هم که روالش مشخص هست ...

در مراحل بعدی برای کارگروه های تحقیقاتی مواردی رو در نظر داریم که قبلا گفتم اعضاشون باید مشخص شه کارشون مشخص شه و باهاشون صحبت شه!! و اینها مکتوب شه به ادمین و مهندس عسگری فرستاده شه و موافقت و یا عدم موافقتشون گرفته شه ....
بنابراین هرچیزی زمان و شرایط داره ... که مجازی بودن سایت یکم سخت تر میکنه اوضاع رو و از جنبه هایی هم بهبود میبخشه .... .... و به هر کدوم در زمان خودش!!!! پرداخته خواهد شد به امید خدا....

به همین دلیل هست که از یسری کلی گویی ها اجتناب میکنم چرا که اتفاقا اینطوری ابهام زیاد میشه ...
من یه راه میزارم... هرکسی با توجه به روش و تحلیلش میاد میگه نه نمیشه حضور نداشته باشیم! یا میگه نه اتفاقا میشه هماهنگ کنیم برای حضور! نظر ها و شرایط افراد مختلف هست ( چیزی که در این سالها ما دیدیم )
به همین دلیل تاکید دارم که به هر کس با توجه به شرایطش پاسخ داده بشه چون همیشه شرایط مختلف هست و در نهایت بتونیم اینها رو دسته بندی کنیم
ما در مرحله اول تشکبل کارگروه ها مواردی رو لحاظ کردیم که تجربه هایی در خصوصش داشتیم...

در خصوص دقت نظر داشتنمون در امر شفاف سازي هم بايد خدمتتون عرض كنم اين هم جز مواردي هست كه شما چون در روند كار نيستين و به اين تاپيك فقط دسترسي داشتين اينطور فكر ميكنين من چطور فکر میکنم؟؟؟؟؟!!!!!! تا به اینجای مطلب نشان دهنده این موضوع هست که منظور من را از ابتدا به درستی درک نشده!
همون که در مورد شفاف سازی گفتین...
و من هم گفتم و میگم ابتدای تاپیک ذکر شد کار تخصصی که دوستان منتظرش بودن و دعوت عمومی شد... ما هم با توجه به محدودیت پوشش جمعیتی قرار رو بر این گذاشتیم که هر کسی در تاپیک اعلام امادگی کرد و بقیه منابعی که در سایت بوده و از طرف مدیران معرفی شدن یا دوستانی بودن که در گذشته سابقه ای داشتن یا تخصص و زمینه ای دارن که ما نیاز داریم و..... و بابت این بهشون پیام میدیم تا موارد دیگه از قبیل علاقه و انگیزشون مشخص شه که ایا میخوان باشن یا نه
و بعد به ترتیب و اولویت کاری و زمان، برا هرکس با توجه به شرایطش نهایت تلاش شد تا شفاف سازی صورت بگیره ... و امیدواریم نتایج این گروه ها بتونه اعتماد دوستان دیگر رو جلب و اینجاد انگیزه کنه

هستند چون در زمان عضویت شان هیچ فعالیتی بصورت نظام مند مشاهده نکردند که به سرانجام برسه ، در خارج از سایت به فعالیت هاشون می پردازند!!!!!

حالا سوال این هست اگر مشتاق نبودند چرا عضو شدند !
اگر مشتاق نبودند چرا پیگیر هستن به طرق مختلف !
اگر توانمند نبودند چرا خارج از سایت به فعالیت هاشون می پردازند؟؟؟؟!!!!!!

هدف کار علمی هست برای همه...حالا هرکجا که باشیم.... سایت هم یک مورد از مکان هایی هست که میتونیم کار علمی توش انجام بدیم...
بله اعضایی پیگیر بودن و دلیل تشکیل همینه!
اینکه یه عده در خارج از سایت به فعالیتشون پرداختن دلایل مختلفی داره.... یسری بخاطر ووجود یسری ممشکلاتی که در گذشته بوده...یسری به دلیل سرعت عمل و اینکه درگیر این مسائل و بحثها نشن..یسری معتقدن که حتما باید حضوری باشه و اینگونه فعالیت ها رو مفید نمیدونن... و یسری هم بابت یسری منافع. و .....
بنابراین دلایل مختلف داره...
اگر کسی بقول شما پیگیر باشه هم این تاپیک بوده که بیاد بگه من میخوام باشم یا من این زمینه ها توانایی دارم و یا نیاز به کمک دارم... جدای از این میتونست به مدیرا پیام بده برا فعالیت تخصصی تر...یا حتی خودش میتونست ایجاد کننده موضوع باشه و ایده ای بده برای اجرا یا برا نحقیق ...

دوستان زیادی اینطور بودن... اقای فایق مگه خودشون شروع کننده موضوع و دعوت به همکاری در پروژه ای نبودن؟ الان هم طرح اقای فایق در دانشگاه تهران درحال اجراست که از ته دل براشن ارزوی موفقیت میکنم ....و بزودی از مدیران ما میشن به امید خدا...
یا باران عزیز مگه نبودن که پیگیری کردن بابت اینکه میخوان کار علمی کنن اما تا بحال براشون شرایطش فراهم نبوده و نیاز دارن ابتدای راه اموزشی ببین... و ما بهشون پیام دادیم و خدارو شکر برا شروع کار به توافق رسیدیم و راضی هم هستن
بنابراین اگر کسی پیگیری کرد!!!!!! نتیجش رو گرفت! ...
یا اقای دکتر ناصری ماشاءالله انقد پیگیر هستن که روز بروز زمینه های همکاریشون با سایت درحال گسترش و تخصصی تر !!!!شدن هست ...
بنابراین اگر کسی واقعا بخواد کار کنه و پیگیر باشه بی نتیجه نمیمونه... خیلی راحت حالا این تاپیک با اینکه بقول شما مدام بروز رسانی شد! هیچ!... در تالار مورد نظر میتونن پیگیری کنن ... و مدیران پاسخگو میشن
اگر نشدن مراتبش رو اطلاع میدن و ارشدین پیگیری میکنن
باز هم تاکید کنم حداقل پیگیریشون این هست که در این تاپیک اعلام امادگی کنن یا به مدیری پیام بدن و ......

در مورد دوستان قدیمی باز هم بگم برا یسری دوستان یسری موارد باید حل شه ...و ما در تلاشیم این موارد حل شه ... یسریشون هم که هماهنگ شده برا کار عملی و همینطور موارد دیگه

آیا شما به این دسته از اعضای مشتاق توانمند با پشتکار که به دلایل مختلف در سایت حضور ندارن ، پیام خصوصی ارسال و این چنین دعوت به عمل می آورید ؟؟؟

من قبلا هم گفتم حداکثر تلاش برا این بود از منابع انسانی موجود استفاده شه در گام اول!!!!!!! نتایج این کار و کارگروه ها رو به دوستانمون اطلاع بدیم و برا تخصصی تر شدنش ازشون دعوت کنیم...چرا؟؟؟ چون موارد قبلی این دوستانمون رو دلسرد کرده بود.... میخوایم با دست پر ازشون دعوت کنیم و وقتشون رو هدر ندیم!!!!
مثلا یه مورد اقای متقی هستن که قرار شد برا کار عملی حضور داشته باشن...
در ضمن!! باز هم بگم به یکسری از دوستان که پیام خصوصی داده نشد اطلاع داریم که مواردی باید حل شه در سایت . و منتظر حل این موارد هستیم ..
یسری اطلاع داده شد و نتایجش رو چند بار گفتم ...

پس اینجا جای خالی خیلی موارد در رابطه با این طرح برای اعضایی که در انزوا به سر می برند و یا حتی هنوز عضو نشدند احساس میشه

اینکه در ابتدا پرسیدین چشم انداز؟ من در پاسخش نوشتم محدودیت پوشش جمعیتی! در مرحله اول! و اینجور نتیجه گیری های شما کاملا نشون دهنده این هست که دقتی به این قسمت از چشم انداز کلی که خدمتتون پاسخ دادم نداشتین
و این محدودیت پوشش جمعیتی یکی از چهار موارد بود ... نمیدونم چی شد که به این مورد توجه نمیکنین! و بسیاری از سوالات و صحبتهاتون دلیلش عدم درنظر گرفتن همین مورد هست !!!شاید باید بولدش میکردم
باز هم ذکر کنم در مرحله اول ما این عزیزان رو مد نظر ندادیم...چرا؟ چون یسری از عزیزان دلسرد شدن و ما میخوایم در پناه خدا نتایج و خروجی هایی رو داشته باشیم و بعد برا تخصصی تر شدن از این دوستان دعوت به عمل بیاریم تا بدونن دوباره قرار نیست وقتشون گرفته شه
هنوز عضو نشدن منظور هنوز اعلام امادگی نکردن؟؟ این عزیزان هم همینطور وقتی نتایج رو ببینن انگیزشون تقویت میشه
ما ابتدای کار به همین عزیزانی که اعلام امادگی میکنن نیاز داریم و البته یسری نیرو های دیگه که قبلا ذکر کردم که اونها هم قطعا در صورت اعلام امادگیشون هست که میتونیم همراه هم باشیم
کسایی که عضو سایت نشدن ، در این مرحله محدودیت پوشش حمعیتی ، جز منابع انسانی مد نظر ما نیستن!
باز هم تاکید میکنم پست اول اقای مهابادی و همکاری ها رو به دقت بخونین ... مواردی که نیازه برا اعلام همکاری رو پوشش میده برا توافق و صحبت در خصوص جزئیات و شفاف سازی با هر کسی جداگانه صجبت میشه تا به توافق برسیم ...

و البته ممنونم از نگراني تون اما بايد خدمت شما بگم كه ما در پيام خصوصي هامون ملاک شما پیام خصوصی هست !!!!!!!! اگر واقعا اینطوره من هیچ صحبتی ندارم!!!! كه به ترتيب اولويت با دوستان صحبت كرديم و اين صحبت ها ادامه هم خواهد داشت بسيار رك و شفاف صحبت كرديم ....
و حتي جايي كه خودشون به منافعشون توجه يا دقت نميكردن ما متذكر شديم!بله خیلی خوبه
برداشت شما فکر کنم درست نیست... چون من چند جا گفتم بعد از اعلام همکاری در مورد خاص خودشون با توجه به شرایظشون باهاشون صحبت میشه تا به نتیجه برسیم ...به همین دلیل اینجا دوباره تکرار نکردم گفتم شاید مد نظر قرار بدین روال کار رو...
نه! ملاک این هست که در مرحله اول با دوستانی که انگیزه و ... کافی رو دارن و اعلام امادگی میکنن به ترتیب و اولویت کاری باهاشون صحبت میشه و شرایط و ... برا حضورشون بررسی میشه تا به نتیجه برسیم...و اینجا کاملا شفاف سازیمیشه و اینطور هم نمیشه که برا متفاوت بودن شرایط هرکسی براش مجدد ابهام و سوال پیش بیاد...

در رابطه با موارد زیر تا اندازه ای از طریق برخی دوستان مطلع هستم ! ولی سایرین اطلاعی نداشته اند!!!! این همان مواردی هست که به روشن شدن موضوع کمک میکنه و البته که منعی هم به جهت بیانش به صورت عمومی وجود نداشت! منظور من مورادی این چنین بود!

برا اطلاع دوستان زمینه ها مشخص شد ..فعالیت علمی و تخصصی و حتی موارد مقاله ترجمه مطلب نویسی و .....( که هرکس با توجه به رشتش لحاظ میکنه این بقیه موارد رو)

ممنون شما هم موفق باشید
امیدوارم برای کارهای تخصصی در جمع ما حضور داشته باشید ، تا بتونیم به امید خدا گام های بزرگی به همراه هم برداریم.

mansor131
22nd October 2015, 11:12 AM
- - - به روز رسانی شده - - -

سلام میشه منم تو مباحثتون شرکت کنم؟
من در حوزه های مختلف طرح دارم .
در صنعت برق
در صنعت خوروسازی
در صنعت ساختمان
در صنایع دیگر
چه کمکی می تونین بهم بکنین؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد