PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : *مقایسه شمال و جنوب شهر*

*donya*
6th March 2014, 03:38 PM
"به نام خدا"
چرا همه ی نقشه های جغرافیای جهان دو قسمت دارند؟
چرا همه چیز به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم میشود؟
چرا رنگ آسمان در شمال شهر های جهان آبی و در جنوب شهر خاکستری است؟
چرا پرندگان جنوب شهری با بال های وصله دار پرواز میکنند؟
چرا بهار در چنوب شهر های جهان سیاه است؟
چرا مگس های شمال شهر زباله های بهداشتی و بسته بندی شده میخورند؟
چرا پشه های شمال شهر اگر به زباله های جنوب شهر دست بزنند،مسموم میشوند؟
چرا گربه های شمال شهر شیر پاستوریزه میخورند؟
چرا بچه های شمال شهر وقتی که فوتبال بازی میکنند،گل های تازه و قشنگ و رنگارنگ به یکدیگر میزنند؟
چرا دنیای بچه های جنوب شهر جهان سیاه و سفید است؟
چرا دنیای بچه های شمال شهر جهان رنگی است؟سفره های رنگین؟خوابهای رنگین؟لباس های رنگی؟فیلم های رنگی؟مگر خون آنها رنگین تر است؟
چرا بعضی ها در شمال جهان به دنیا می آیند؟در شمال گهواره میخوابند؟در شمال میز مینشینند؟شمال غذا را میخورند؟قطب شمالی میوه را گاز میزنند؟و قطب جنوبی آن را دور میریزند؟در شمال جهان زندگی میکنند؟و وصیت میکنند که آنها را در شمال قبرستان به خاک بسپارند؟
اگر شمال بهتر است چرا جهت قبله به سمت جنوب است؟
چرا خدا خانه خود را در جهت جنوب جهان ساخته است؟
من به سمت جنوب نماز میخوانم،خدا در همسایگی ماست!!!
خدا در همه جا هست،خدا باید در همه جا باشد!!!خوبی هم در همه جا هست.هم در جنوب و هم در شمال و خوب است که خوبی در همه جا هم خوب باشد،خوبِ خوب.چه در شمال،چه در جنوب.
من این نقشه ها را قبول ندارم.من این خط ها و خط کشی ها را قبول ندارم.اصلا کدام شهر؟کدام شمال؟کدام جنوب؟
آیا اگر ما از جای دیگری نگاه کنیم،جایی بالاتر از مرزها و جهت های جغرافیا،همه چیز جابه جا نمیشود؟
وقتی که باران بهاری ببارد همه ی نقشه های کاغذی را خراب میکند و همه ی این نقشه ها را نقش بر آب میکند.میگویید نه؟!ببینید!این خط و این هم نشان!!!
"زنده یاد قیصر امین پور"

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد