PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 5 راهکار برای ضربه فنی کردن خواب آلودگی

Almas Parsi
8th October 2013, 03:51 PM
5 راهکار برای ضربه فنی کردن خواب آلودگی

خواب یکی از رفتارهای مفید و سالم بدن است که برای تقویت اعضای مختلف و البته منظم شدن سیستم های داخل در بدن انسان قرار گرفته است.

خوابیدن شب های یکی از مهمترین کارهای است که برای سلامت بدن نیاز به انجام آن داریم.
در کنار خواب شبانه گاهی اوقات بدن انسان دچار حالت هایی می شود که سرانجام آن خواب آلودگی در طول روز خواهد بود.
اگر شما هم دچار مشکل خواب آلودگی هستید و از دست خود کلافه شده اید بهتر است تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و طبیعی ترین راه های درمان آلودگی را فرا بگیرید

http://1doost.com/Files/Pictures/1392/07/16/1381193577.jpg

برنامه ریزی برای خوابیدن یکی از مهمترین کارهایی است که بسیاری آن را نادیده می گیرند.

داشتن یک برنامه درست برای خواب می توان خواب آلودگی شما را تا حد بسیاری کاهش دهد. برای مدت یک هفته دقیقا در یک نقطه و در یک ساعت خاص بخوابید.
همچنین سعی کنید در یک ساعت خاص نیز از خواب بیدار شوید.
این حرکت به شما کمک می کند بدنتان را به زمانی مشخص عادت داده و دیگر دچار خواب آلودگی نخواهید شد.

[*=center]یک خواب میان روز راهی دیگر برای کنترل خواب آلودگی است. استراحت و خواب میان روز نباید بیش از 20 دقیقه طول بکشد زیرا خواب بیشتر از این مدت می تواند باعث کسلی و بهم خوردن تایم خواب شبانه شود.
[*=center]برای خواب عصر می توانید از موسیقی های آرام نیز استفاده کنید زیرا در این شرایط احساس آرامش بیشتری در بدن شما وجود خواهد داشت.
[*=center]یکی از دلایل مهمی که باعث خواب آلودگی میشود کم آبی بدن است. سعی کنید در طول روز به میزان کافی آب بنوشید.
[*=center]همچنین نوشیدن یک لیوان آب پس از بیدار شدن از خواب یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید زیرا پس از خواب طولانی بدن آب خود را از دست می دهد و نوشیدن یک لیوان آب میزان زیادی از آن را به بدن باز می گرداند.
[*=center]عادت های تغذیه خود را تنظیم کنید تا روز بهتر و سرحال تری داشته باشید. اول از هرکاری از خوردن صبحانه آغاز میکنیم و توصیه تمام پزشکان این است که حتما یک خوراکی پس از بیدار شدن از خواب بخورید.
[*=center]بدن انسان اولین خوراکی را گرفته و کربوهیدرات آن را به گلوکز تبدیل می کند.
[*=center]این باعث می شود تا بدن انرژی لازم برای یک روز کاری را داشته باشد. از خوردن غذاهای چرب و شیرین خودداری کنید زیرا در این صورت انرژی سریع به بدن شما تزریق می شود و خیلی زود تخلیه خواهد شد.
[*=center]از خانه خارج شوید تا خواب آلودگی نیز از بین برود. استفاده از هوای تازه و ارتباط با نور آفتاب به شما کمک می کند تا خواب آلودگی را راحت از بین ببرید.
[*=center] اگر در دفتر کارتان پنجره وجود دارد هر 3 ساعت یک بار کمی آن را باز کنید و در کنار پنجره استراحت کنید تا خواب آلودگی از بین برود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان (http://1doost.com/go/?u=http%3A%2F%2Fwww.yjc.ir%2Ffa%2Fnews%2F4583463%2 F5-%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2587%25DA%25A9%25D8%25A7 %25D8%25B1-%25D8%25A8%25D8%25B1%25D8%25A7%25DB%258C-%25D8%25B6%25D8%25B1%25D8%25A8%25D9%2587-%25D9%2581%25D9%2586%25DB%258C-%25DA%25A9%25D8%25B1%25D8%25AF%25D9%2586-%25D8%25AE%25D9%2588%25D8%25A7%25D8%25A8-%25D8%25A2%25D9%2584%25D9%2588%25D8%25AF%25DA%25AF %25DB%258C)

sr hesabi
8th October 2013, 10:16 PM
سلام
ممنون بابت پست خوبتون
ولی من یه مشکلی که دارم اینه که صبح ها صبحانه ام قهوه یا چای هست
و اینکه در طول روز احساس خستگی مفرتی دارم
البته شاید مال خواب کم باشه ولی من در روز نزدیک 6 ساعت خواب دارما ولی بازم خسته ام
اینقدر چای و قهوه میخورم که دیگه تاثیری نداره
مثلا همین دیشب قبل از خواب شاید 10 دقیقه قبلش چای سنگین خوردم ولی راحتم خوابیدم تا صبح
حالا یه راه حل برای بیشتر شدن انرژی ندارید؟؟[golrooz]

"VICTOR"
8th October 2013, 10:30 PM
سلام
ممنون بابت پست خوبتون
البته شاید مال خواب کم باشه ولی من در روز نزدیک 6 ساعت خواب دارما ولی بازم خسته ام
مثلا همین دیشب قبل از خواب شاید 10 دقیقه قبلش چای سنگین خوردم ولی راحتم خوابیدم تا صبح

شما سعی کنید یه هفته چای نخورید بسیار کمک می کنه ، متأسفانه ایرانیان با این نوشیدنی بسیار انس ګرفتن و اصلاً خوب نیست ، باور کنید اعتیادآوره ، امتحانش ضرر که نداره کلی هم فایده داره ، حدأکثر در روز سعی کنید تنها یک فنجان چای بنوشید .

به جای اون هم می تونید از دم کرده ی ګل محمدی و ګل ګاو زبان و سنبل الطیب ، چای کوهی ، آویشن ، چای سبز و غیره استفاده کنید ، در چای هم تا می تونید از ګلاب یا خود ګل محمدی اللخصوص غنچه ی اون ، دارچین ، هل ، زعفران ، زنجبیل و استخوان میګن اصطلاحاً ، استخوان لای مغزهای ګردو استفاده کنید ، مورد آخر برای افراد دیابتی هم بسیار مفیده [cheshmak]

و برای بیشتر شدن انرژی صبح که از خواب بلند میشید امتحان کنید حتماً از میوه استفاده کنید ، هر میوه ای باشه فرق نداره ، فقط میوه باشه[nishkhand]

و ورزش صبحګاهی که خیلی انرژی میده تا انتهای روز !

sr hesabi
8th October 2013, 10:34 PM
شما سعی کنید یه هفته چای نخورید بسیار کمک می کنه ، متأسفانه ایرانیان با این نوشیدنی بسیار انس ګرفتن و اصلاً خوب نیست ، باور کنید اعتیادآوره ، امتحانش ضرر که نداره کلی هم فایده داره ، حدأکثر در روز سعی کنید تنها یک فنجان چای بنوشید .

به جای اون هم می تونید از دم کرده ی ګل محمدی و ګل ګاو زبان و سنبل الطیب ، چای کوهی ، آویشن ، چای سبز و غیره استفاده کنید ، در چای هم تا می تونید از ګلاب یا خود ګل محمدی اللخصوص غنچه ی اون ، دارچین ، هل ، زعفران ، زنجبیل و استخوان میګن اصطلاحاً ، استخوان لای مغزهای ګردو استفاده کنید ، مورد آخر برای افراد دیابتی هم بسیار مفیده [cheshmak]

و برای بیشتر شدن انرژی صبح که از خواب بلند میشید امتحان کنید حتماً از میوه استفاده کنید ، هر میوه ای باشه فرق نداره ، فقط میوه باشه[nishkhand]

و ورزش صبحګاهی که خیلی انرژی میده تا انتهای روز !

ممنون بابت راهنمایی هاتون
ولی دوتا نکته
یک من کلا 3 سالی میشه ،ورزش نکردم[nishkhand]یعنی فقط یادمه اول دبیرستان 5 جلسه ورزش رفتم[nishkhand]
دوم اینکه زیاد با میوه حال نمیکنم ،ولی بازم بهتر از اینکه چای نخورم ،چون بدم هنگ میکنه
البته قهوه و نسکافه رو به جاش اضافه کردم ،البته من الان روزی 4 تا چای ،2 تا قهوه و 1 نسکافه میخودم
ولی بازم خسته ام
من 2 میخوابم 6 بیدار میشم
و سعی میکنم از نهایت سرعت تو کارها استفاده کنم
ولی الان خیلی خستم
نخ سوزن بعد از کنکور که دیگه بدنم خیلی خسته است[golrooz]

"VICTOR"
8th October 2013, 10:38 PM
ولی دوتا نکته
یک من کلا 3 سالی میشه ،ورزش نکردم[nishkhand]یعنی فقط یادمه اول دبیرستان 5 جلسه ورزش رفتم[nishkhand]
دوم اینکه زیاد با میوه حال نمیکنم ،ولی بازم بهتر از اینکه چای نخورم ،چون بدم هنگ میکنه
البته قهوه و نسکافه رو به جاش اضافه کردم ،البته من الان روزی 4 تا چای ،2 تا قهوه و 1 نسکافه میخودم
ولی بازم خسته ام
ولی الان خیلی خستم

[taajob]
چه خبره من یه ماهه یه فنجان چای هم نخوردم ، کلاً از قهوه و نسکافه و هرچی مشابهشه مثل کاکائو و کاپوچینو و اینا بدم میاد ، بد عادت شدید خیلی .

ورزش خاص منظورم نبود ، یکم نرمش مد نظرمه .

همش سر همون نوشیدنی هاییه که می خورید ، از نظر من همش مردوده !!!

میوه خیلی خوبه ، عادت بدید کم کم خودتون رو ، ضرر نداره ، کلی فایده داره !

"VICTOR"
8th October 2013, 10:40 PM
جایګزین هایی که انتخاب کردید که البته جایګزین نیستن چون اضافه شدن ، اصلاً صحیح نیستن ![hoshdar]

sr hesabi
8th October 2013, 10:42 PM
[taajob]
چه خبره من یه ماهه یه فنجان چای هم نخوردم ، کلاً از قهوه و نسکافه و هرچی مشابهشه مثل کاکائو و کاپوچینو و اینا بدم میاد ، بد عادت شدید خیلی .

خیلی بده میدونم
ولی عادت کردم بد فرم
یه شب فرداش امتحان داشتم،دوتا فلاسک چای خوردم،ولی تا صبح نشستما

یک ماه چای نخوردین دیگه شما ،خیلی از اونور بوم افتادید[nishkhand]

masoume.a.92
8th October 2013, 10:43 PM
ولی دوتا نکته
ولی بازم خسته ام
ولی الان خیلی خستم

دکتر این حده زیاد از کافئین بسیاااااااااااار مضر است.... [hoshdar]

sr hesabi
8th October 2013, 10:45 PM
دکتر این حده زیاد از کافئین بسیاااااااااااار مضر است.... [hoshdar]

نظرت در مورد نوشابه های انرژی زا چیه؟؟
یه زمانی میخوردما ولی دیگه بعدش گفتند یکی سنگکوب کرده
من نخوردم دیگه ،گفتم همون چای خودمون بهتره

masoume.a.92
8th October 2013, 10:48 PM

OOOOOOMMMMMMMMMMGGGGGG
[taajob]
نه! [hoshdar]
اونم بسیار مضره...
اگه بخوای میتونم بگردم یه سری روش خوب پیدا کنم....
ولی کم کم باید کافئین رو بذاری کنار. [golrooz] [cheshmak]

"VICTOR"
8th October 2013, 10:48 PM
خیلی بده میدونم
ولی عادت کردم بد فرم
یه شب فرداش امتحان داشتم،دوتا فلاسک چای خوردم،ولی تا صبح نشستما

یک ماه چای نخوردین دیگه شما ،خیلی از اونور بوم افتادید[nishkhand]

نخیر خوردنش زیاد خوب نیست ، در این مورد از هیچ طرفی نیفتادم ، شما بدجور افتادید ، اَ ، چه خبره آخه ، یه فلاسک یه شبه ؟[taajob][taajob2] جل الخالق !!!

رحم کنید به خودتون ، صد سال آدم نمرش خوب نشه ، این چه کاریه دیګه !!!

برید ترک بدید خودتون رو ، ترک ندید نخبه ها رو بسیج می کنم ترکتون بدن [nishkhand]

"VICTOR"
8th October 2013, 10:51 PM

نه نه مثل اینکه بد جور جدیه داستان !!![taajob]

نوشابه ی انرژی زا ؟ خیلی خیلی تغذیه تون مشکل داره ، بګید غذا چی می خورید ؟

میګم اصلاً امتحان میکردید ببینید شما هم سنکوپ می کنید یا نه ؟ اګه بګن یکی اینجوری شده یا اونجوری ترک می کنید مثل اینکه ، پس بګم با این کارا کیا چی جوری شدن ؟[tafakor]

sr hesabi
8th October 2013, 10:57 PM
نه نه مثل اینکه بد جور جدیه داستان !!![taajob]

نوشابه ی انرژی زا ؟ خیلی خیلی تغذیه تون مشکل داره ، بګید غذا چی می خورید ؟

میګم اصلاً امتحان میکردید ببینید شما هم سنکوپ می کنید یا نه ؟ اګه بګن یکی اینجوری شده یا اونجوری ترک می کنید مثل اینکه ، پس بګم با این کارا کیا چی جوری شدن ؟[tafakor]

نخیر خوردنش زیاد خوب نیست ، در این مورد از هیچ طرفی نیفتادم ، شما بدجور افتادید ، اَ ، چه خبره آخه ، یه فلاسک یه شبه ؟[taajob][taajob2] جل الخالق !!!

رحم کنید به خودتون ، صد سال آدم نمرش خوب نشه ، این چه کاریه دیګه !!!

برید ترک بدید خودتون رو ، ترک ندید نخبه ها رو بسیج می کنم ترکتون بدن [nishkhand]

نه خب خداییش شما هم جای من بودید
نیاز داشتید به واحد بالای کافئین
نه از انرژی زا ها از طعمشون هم خوشم نمیومد
ولی چای ترک نمیخواد چون مضراتی جز کم بود آهن خون نداره که ما از منابع دیگر جبران میکنیم[nishkhand]

در مورد غذا هم بدجوری بد غذا هستم
ولی عموما با بیشترین چیزی که حال میکنم،شکلات هست
تقریبا روزانه روزی 20 تا 30 تا شکلات میخورم

الان میگید دارم دروغ میگم ولی یه سری خونه مابزنید ،می فهمید[shaad]

masoume.a.92
8th October 2013, 11:01 PM
ولی چای ترک نمیخواد چون مضراتی جز کم بود آهن خون نداره که ما از منابع دیگر جبران میکنیم[nishkhand]

یک کلاس تغذیه باید واستون ترتیب بدیم! [nishkhand]
این چه وضعشه؟
[taajob]

mamadshumakher
8th October 2013, 11:02 PM
[khande] ادم یا گیاه خواره یا گوشتخوار اما امیر علی انگار لیکوئید خواره [nishkhand]

داداش این چه وضعشه؟راه میری مواظب باش به دری دیواری نخوری.5ساله ورزش نکردی؟؟؟؟

اقا به گفته خواهر 17 صبحا یکم نرمش کن اگه اونم سخته همون تو رختخواب که پا شدی 2تا تو گوش خودت بزن این دیگه راحته که :))

پیشنهاد میکنم صبحانه رو کامل بخور.فردا صبح امتحان کن.خوراک لوبیا کم آب در کنارش یه نیمرو [nishkhand]

تو اینترنت سرچ کن breakfast عکسشو میبینی

از خرما و گردو در طول روز مخصوصا میان وعده ها استفاده کن.البته ببخشید دوستان پزشک جسارت نشه من سواد مواد این چیزارو ندارم.

Almas Parsi
8th October 2013, 11:04 PM
سلام
ممنون بابت پست خوبتون

با سلام خدمت شما دوست بزرگوار[golrooz]
ممنونم از حضورتون در تاپیک...
در زمینه میزان مصرف قهوه و یا چای من توصیه میکنم به لینک زیر مراجعه کنید و توضیحات تکمیل تری رو دریافت خواهید کرد ولی مطلب مهمی که توجه من رو در توضیحات مصرف قهوه جلب کرد و بد نیست دوستان هم بدونند عملکرد قهوه بر مغزه که در دو خط زیر توضیح داده شده ...
ـ مصرف قهوه در روند طبیعی امواج مغزی در مدت خواب، سبب ایجاد تغییراتی می شود که باعث یک خواب ناراحت و غیر عمیق می گردد. خوردن کافئین موجب می شود که انسان خیلی دیر به خواب رود و کل مدت خواب طولانی گردد، اما مدت خواب عمیق کاهش یابد.
http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3992/4127/25208 (http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3992/4127/25208)

عموما به نظر میرسه میزان 7 تا 8 ساعت خواب بهترین باشه...
ولی این مقدار در افراد متفاوته گاهی به 5 تا 10 ساعت هم متغیره
کلا هر چه میزان خواب استاندارد باشه سلامتی رو بهتر تضمین میکنه چون ما با خواب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشیم..
معمولا به همین دلیله که زمانهایی که دچار کم خوابی هستیم یک حس بی حالی و منگی در وجودمون احساس میکنیم و در این حالت قدرت تمرکز کافی هم نداریم در چنین شرایطی حافظه و قدرت فیزیکی ما به اشکال میخوره
همونطور که کیفیت خواب مهمه کمیت اون هم مهم هست ....
معمولا اگر در طول شب وقفه هایی در خوابمون ایجاد بشه و مکرر بیدار بشیم و دوباره بخوابیم بعلت کیفیت پایین خواب روز کسل کننده ای رو در انتظار خواهم داشت

واینکه گفتید با وجودیکه چای سنگین هم میل کردید ولی خواب خوبی داشتید احتمالا بستگی به عملکرد روزتون داشته و ممکنه روز پر کاری یا از لحاظ فکری و یا فیزیکی داشتید
تجربیاتی که من دارم در خصوص رعایت مواردی قبل از خواب برای کیفیت و افرایش کمیت خواب چند مورد زیره که فکر میکنم موثر باشه...
یکی اینکه از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد از مصرف داروهای ویتامین پر هیز کنید چون انرژی رو بسیار مضاعف میکنند و باعث بی خوابی میشن
تایم خوابتون و صرف شامتون رو بین 3 تا 4 ساعت فاصله بدید و بلافاصله بعد از شام نخوابید
مصرف انواع چای و قهوه هم در شب باعث بی خوابی بیشتر میشه و همچنین خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی ...
قبل از خوابتون از دیدن فیلمهای اکشن یا موضوعاتی که مستقیما ساعتها در ذهن در حال بررسی هستند پرهیز کنید
من در یک مجله ای خونده بودم دوش گرفتن پیش از خواب و شستشوی سر با شامپوی اسطخودوس که به نوعی خواب رو در بدن بر اثر تاثیرات گیاه اسطخودوس زیاد میکنه میتونه کمک زیادی به کیفیت خواب بکنه
و حتما خواب در تایم تاریکی شب کیفیتش با تایمی که در روشنایی روز داره فرق میکنه و بهترین زمان خواب تا قبل از روشنی هوا میتونه باشه..
و در آخر با مشورت از یک پزشک تغذیه برخی خوراکیهایی که بر روی اعصاب خواب تاثیر مثبت دارند شناسایی و مصرف کنید

با تشکر از توجه شما [golrooz]

"VICTOR"
8th October 2013, 11:08 PM

الآن چشم نخبه ها رو ګرفتم نبینن این حرفا رو بد آموزی داره [nishkhand] http://oshelam.persiangig.com/image/zarde%20kochik/kidseyessmiley2.gif

این شمایید الآن : http://www.millan.net/minimations/smileys/choclboxsmiley.gifhttp://oshelam.persiangig.com/image/zarde%20kochik/chocolate.gif

داغونه وضع غذا خوردنتون باید هر چه سریعتر اقدام بشه وګرنه موندګار میشه درتون !

همش دارید انرژی کاذب میګیرید و بیشتر بابت این هست که خوابتون کم باشه ولی این راهش نیست !

خوابتون مطمئن باشید کم شده حتی اګه این خوردنی ها رو استفاده نکنید .

به جای این ها باید از خوراکی هایی استفاده کرد که انرژی حقیقی رو بهتون بده ، میګن یه سیب انرژی 5 دقیقه شنا و یک شکلات کاکائویی به اندازه 30 دقیقه انرژی میده اما اثر اولی بعداً معلوم میشه ، خوبه درسش رو خوندید که بعضی خوراکی ها سریع انرژی میدن ( ګلوکز رسانی میکنن ) ولی بعضی دیر !

"VICTOR"
8th October 2013, 11:13 PM
جمله ی آخری که تو این تاپیک نوشتم خیلی مهمه برید لطفاً بخونید .

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?183863-خواص-و-مضرات-چای-سیاه (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?183863-خواص-و-مضرات-چای-سیاه)

yas-90
8th October 2013, 11:26 PM

سلام دوست عزیز

نمیدونم منظورتون از اینکه جای شما بودیم یعنی در چه شرایطی بودیم ولی من خودم به شخصه در سال ممکنه به تعداد انگشت شماری چای بخورم....قهوه و نسکافه هم همینطور ...هر چند مصرف کاکائو بالاست اما با همه اینها سعی میکنم همیشه کنترلش کنم...هر دچند به مرور که مصرف زیاد شد باعث تحریک معده م شد و مجبور شدم کمتر مصرف کنم .... اینا بیشتر شبیه بهونه ست که میخواید باهاش خودتون رو قانع کنید....این مصرف اصلا مناسب نیست به خودتون آسیب بیشتر میزنید هر چند که در هر صورت مختارید و این حرفا فقط توصیه دوستانه ست

یکسری توضیحات درمورد کافئین:
اولا که قهوه و شکلاتی که شما مصرف میکنید هر دو کافئین دارن

مصرف 200 تا 300 گرم کافئین در روز حدود دو تا 4 فنجان برای بدن خطرناک نیست ولی نمیشه گفت کاملا هم مضر نیست

اما علائمی مثل بیخوابی، عصبانیت، خارشک، کج خلقی، ناراحتی معده، ضربان قلب سریع، لرزش های عضلانی میتونه با دوز 500 تا 600 میلی گرم در روز ایجاد بشه

در کل مصرف کافئین بسته به دوز مصرفی میتونه علائم متفاوتی داشته باشه:

- تسریع ضربان قلب

- اضطراب و دیگر مسائل مربوط به سیستم عصبی

- گیجی

- اسهال

- اختلال در خواب، بی خوابی، بی قراری، و یا عدم تمرکز

- سرگیجه

- مشکلات گوارشی

- توهم و سایر علائم سیستم عصبی

- سردرد

- افزایش دفع ادرار

- افزایش تشنگی

- ضربان قلب نامنظم

- کج خلقی

- عصبانیت

- کشش عضلات / اسپاسم یا تشنج

- تهوع

- استفراغ

و حتی با دوز 10000 میلی گرم(حدود 100 فنجان قهوه) برای فردی با وزن 150 پوند میتونه باعث مرگ هم بشه[nadidan]

**کلا کافئین باعث افزایش فشار خون میشه

**بعد از مصرف باعث افزایش ضربان قلب میشه و تا وقتی کافئین در بدن باشه این افزایش ضربان وجود داره میتونه باعث تپش قلب و یا حتی آریتمی بشه

**در سیستم هورمون ها باعث افزایش رنین و کاتکول آمین و اپی نفرین و نوراپی نفرین میشه

**ترشح اسید معده و آنزیم معده به نام پپسین رو زیاد میکنه...جذب آهن در روده رو کم میکنه

**باعث اضطراب و ناآرامی و هیجان و حتی افسردگی میشه(کسی که افسردگی داره بهتره بیش از یک گرم در روز کافئین مصرف نکنه چون باعث تشدید افسردگی میشه)

**باعث افزایش قند خون میشه

**میزان سوخت و ساز رو بالا میبره و باعث لاغری هم میشه ( هر 100 گرم حدود 4 درصد متابولیسم رو افزایش میده)

دیگه اینا همه مواردی بود بهتر بود گفته بشه انتخاب با شماست جناب

sr hesabi
9th October 2013, 07:51 PM
سلام دوست عزیز

نمیدونم منظورتون از اینکه جای شما بودیم یعنی در چه شرایطی بودیم ولی من خودم به شخصه در سال ممکنه به تعداد انگشت شماری چای بخورم....قهوه و نسکافه هم همینطور ...هر چند مصرف کاکائو بالاست اما با همه اینها سعی میکنم همیشه کنترلش کنم...هر دچند به مرور که مصرف زیاد شد باعث تحریک معده م شد و مجبور شدم کمتر مصرف کنم .... اینا بیشتر شبیه بهونه ست که میخواید باهاش خودتون رو قانع کنید....این مصرف اصلا مناسب نیست به خودتون آسیب بیشتر میزنید هر چند که در هر صورت مختارید و این حرفا فقط توصیه دوستانه ست

یکسری توضیحات درمورد کافئین:
اولا که قهوه و شکلاتی که شما مصرف میکنید هر دو کافئین دارن

مصرف 200 تا 300 گرم کافئین در روز حدود دو تا 4 فنجان برای بدن خطرناک نیست ولی نمیشه گفت کاملا هم مضر نیست

اما علائمی مثل بیخوابی، عصبانیت، خارشک، کج خلقی، ناراحتی معده، ضربان قلب سریع، لرزش های عضلانی میتونه با دوز 500 تا 600 میلی گرم در روز ایجاد بشه

در کل مصرف کافئین بسته به دوز مصرفی میتونه علائم متفاوتی داشته باشه:

- تسریع ضربان قلب

- اضطراب و دیگر مسائل مربوط به سیستم عصبی

- گیجی

- اسهال

- اختلال در خواب، بی خوابی، بی قراری، و یا عدم تمرکز

- سرگیجه

- مشکلات گوارشی

- توهم و سایر علائم سیستم عصبی

- سردرد

- افزایش دفع ادرار

- افزایش تشنگی

- ضربان قلب نامنظم

- کج خلقی

- عصبانیت

- کشش عضلات / اسپاسم یا تشنج

- تهوع

- استفراغ

و حتی با دوز 10000 میلی گرم(حدود 100 فنجان قهوه) برای فردی با وزن 150 پوند میتونه باعث مرگ هم بشه[nadidan]

**کلا کافئین باعث افزایش فشار خون میشه

**بعد از مصرف باعث افزایش ضربان قلب میشه و تا وقتی کافئین در بدن باشه این افزایش ضربان وجود داره میتونه باعث تپش قلب و یا حتی آریتمی بشه

**در سیستم هورمون ها باعث افزایش رنین و کاتکول آمین و اپی نفرین و نوراپی نفرین میشه

**ترشح اسید معده و آنزیم معده به نام پپسین رو زیاد میکنه...جذب آهن در روده رو کم میکنه

**باعث اضطراب و ناآرامی و هیجان و حتی افسردگی میشه(کسی که افسردگی داره بهتره بیش از یک گرم در روز کافئین مصرف نکنه چون باعث تشدید افسردگی میشه)

**باعث افزایش قند خون میشه

**میزان سوخت و ساز رو بالا میبره و باعث لاغری هم میشه ( هر 100 گرم حدود 4 درصد متابولیسم رو افزایش میده)

دیگه اینا همه مواردی بود بهتر بود گفته بشه انتخاب با شماست جناب

سلام
ممنون بابت اطلاعات
درمورد بهم ریختن ضربان قلب که کاملا اثارش مشهود هست و الان دارمشون
نیگاه کنید من عموما چای سنگین با 4 قاشق یا 3 قاشق شکر میخورم،
اوایل که بچه بودم کتابخونه میرفتم ،فلاسک نمیبردم ولی به جاش باید مصرف مواد شکلاتیم رو زیاد میکردم
مثلا از این دنت ها و های بای و شکلات عادی به شدت مصرف میکردم
ولی بعدش که دیگه جزو خان ها شدیم فلاسک میبردم[nishkhand]

البته بگم من خیلی از عادت های بد دیگه رو هم ترک کردم
مثل مصرف بالای نوشابه که قدیما راحت روزی 2 تا نوشابه رو میخوردم
الان خیلی کم شده
نهایتش شبی یه لیوان

حالا پیشنهادی برای جایگزینی این مواد ندارید
چون من امتحان کردم ،روزایی که چای نخورم ،کلا خسته ام

Sa.n
9th October 2013, 08:03 PM
سلام
ممنون بابت اطلاعات
اوایل که بچه بودم کتابخونه میرفتم ،فلاسک نمیبردم ولی به جاش باید مصرف مواد شکلاتیم رو زیاد میکردم

الان خیلی کم شده
نهایتش شبی یه لیوان

سلام
در خانواده ما هم اکثرا همه به چای اعتیاد دارن به قول معروف
زمانی نیست که ما چایی ساز رو روشن نبینیم ، غیر از شب ها [nishkhand]
خب من بهتون پیشنهاد می کنم چای سبز رو جایگزین چای کنید
به دلیل این که تئین کمتری داره ، اعتیادی که به وجود میاره هم کمتر میشه
شاید اول کمی سخت باشه و طعم دلخواهی که چای میده رو نداشته باشه
اما جایگزین خوبی هست
شکر هم میتونید باهاش میل کنید ، البته توصیه میشه که از عسل استفاده کنید
میدونید ، اگر بخواید یک دفعه چای رو کنار بزارید سخته ، به همین خاطر از کمرنگ کردن و رقیق کردن چای شروع کنید
تا وقتی که خیلی خیلی چایتون رو رقیق بنوشید بتونید برید سراغ چای سبز
از خواص چای سبز هم بخوام بگم که تومار میشه

"VICTOR"
9th October 2013, 08:55 PM
سلام
ممنون بابت اطلاعات

الان خیلی کم شده
نهایتش شبی یه لیوان

می تونید از انواع شربت های خونګی استفاده کنید مثلاً میګم شربت زعفرونی تخمی ، شربت آبلیمو ، به لیمو و ... و یا از آبمیوه ها که الان مثلاً آب پرتقال ، انار ، کیوی و ...

masoume.a.92
9th October 2013, 09:09 PM
چای ترش هم خیلی خوبه...
هم خوش مزه ست آدم و سرحال میاره
هم واسه تنظیم فشار خون و کلسترول خون مفیده...
تعریق رو افزایش میده و دمای بدن رو کاهش میده و بخصوص برای تابستون عالیه... زمستون هم خوبه چون به هرحال گرم نوشیده میشه دیگه...
برای کبد و تصفیه خون هم مفیده...

البته با این علاقه ای که شما به شوکول دارید همراه این احتمالا شکلات میخورید! [nadanestan]
خب از اون طرف در مقابل بالا رفتن قند خونتون می ایسته و خوبه...

"VICTOR"
9th October 2013, 09:54 PM
من از اونجایی که حدس می زنم ژله هم باید دوست داشته باشید ، هر روز جای اینا ژله بخورید هم شیرینه ( ولی کمتر از شکلات و شکر ) هم از استخوان درست شده ، خاصیت داره ، ژله هم خوبه به نظرم ![nishkhand]

yas-90
9th October 2013, 10:22 PM
سلام
ممنون بابت اطلاعات

الان خیلی کم شده
نهایتش شبی یه لیوان

سلام

همونطور که دوستان گفتن میتونید از چای های جایگزین استفاده کنید که اینجور که شما مصرف کنید ماده بی ضرر هم برای بدنتون مضر میشه[nishkhand]

تقریبا این یه جور اعتیاده که متاسفانه من خیلیا رو دیدم که مثل شما هستن اما اونا اکثرا کسانی هستن که کارای سنگین میکنن و شیفت های کاری سنگین دارن و حتی شب کاری های سنگین.....حالا نمیدونم کار شما هم به همون اندازه سنگینه یا اگه نه به اون اندازه سنگین بشه چی میشه؟؟[tafakor]

بهترین کار اینه که مقدارش رو کمتر کنیدو اگه یه فلاسک چای میخورید اونو کمتر کنید به مرور هر روز حساب کنید که چند لیوان چای میخورید....اگر در لیوان چای میخورید بهتره اندازه و سایز لیوان رو کم کنید....هر روز سعی کنید چای رو رقیق تر کنید.... اگر دیدید مزه ش به دلتون نمیشینه یه چند روز همون رو مصرف کنید تا عادت کنید....بعد به مرور رقت چای رو بیشتر کنید....اینا حس خوبی ممکنه بهتون نده و حتی میتونه باعث اضطراب هم بشه اما بهتره تحمل کنید یه مدت که گذشت خودتون متوجه میشید که اصلا مثل قبل مصرف نمیکنید.....مثلا اگر در روز هم صبح چای میخورید هم ظهر و هم شب یک وعده رو حذف کنید

برای شکلات و های بای که من خودم عاشقشم و مصرفم گاهی بالاست ....میتونم این توصیه رو کنم که جایگزین کنید......وقتی یه مدت مصرف شکلاتم بالا میره تا چند روز فقط باید میوه بخورم یه جور قانونه که برای خودم گذاشتم و بایستی بهش عمل کنم یا حتی میبینم در روز دارم زیاد های بای میخورم با اینکه های بای جلو چشممه اما میوه بر میدارم....شما هم میتونیدن اینجوری امتحان کنید

یا مثلا با میان وعده خودتون رو سیر کنید تا حس گرسنگی باعث نشه به خوردن رو بیارید......مثلا یه ساندویچ نون و پنیر و گردو و یا خرما و شیر و ...

میدونم ممکنه بعضیشونو دوست نداشته باشید اما اینا فقط یه مثاله شما اون چیزی که دوست دارید جایگزین کنید

همیشه برای ترک عادات غلط یا متعادل کردن یکسری عادت ها باید خودتونو مجبور کنید .....اوایل همش ذهن آدم درگیر میشه اما زمان حلش میکنه[cheshmak]

راستی شما اگر در وعده ها خوب غذا بخورید مسلما سیر میشید و از شدت تمایلتون برای خوردن موادی که بهتره کم مصرف بشن، کم میشه

M@hdi42
9th October 2013, 10:31 PM
سلام .

خب من راهکاری ارائه میدم تضمینی. خب میتونید از یک ماده مخصوص استفاده کنید دوستان.ماده ای معجزه اور که میتونید تا هر وقت بخواید به شرطی که به دستتون برسه این ماده بیدار بمونید.

ظاهرش رو براتون بگم. سیاهه. تلخ مزه هست. اما خب تضمینی هست. حالا به دلایلی امروزه نام های متعددی براش گذاشتن که خب چند تاش اینه وقتی رفتین بازار میتونید تهیه کنید:

پنیر-قره قروت-شکلات و....

اینم عکس که خود خبرگذاری ها هم دارن تبلیغش میکنن بس که خوب بوده و خب رو ملت جواب داده:

http://www.uc-njavan.ir/images/pylb1izrpt9gd8rt06q.jpg (http://www.uc-njavan.ir/)

موفق باشید[golrooz]

"VICTOR"
9th October 2013, 10:34 PM
من تنقلاتی چون بادوم هندی ، چلغوز sh_omomi97، بادوم درختی ، میوه ی تمر هندی[nishkhand] ، آلو خشک ( بخارا ) ، پاستیل رو پیشنهاد میدم [cheshmak][nadidan]

"VICTOR"
9th October 2013, 10:36 PM
سلام .

خب من راهکاری ارائه میدم تضمینی. خب میتونید از یک ماده مخصوص استفاده کنید دوستان.ماده ای معجزه اور که میتونید تا هر وقت بخواید به شرطی که به دستتون برسه این ماده بیدار بمونید.

ظاهرش رو براتون بگم. سیاهه. تلخ مزه هست. اما خب تضمینی هست. حالا به دلایلی امروزه نام های متعددی براش گذاشتن که خب چند تاش اینه وقتی رفتین بازار میتونید تهیه کنید:

اینم عکس که خود خبرگذاری ها هم دارن تبلیغش میکنن بس که خوب بوده و خب رو ملت جواب داده:

http://www.uc-njavan.ir/images/pylb1izrpt9gd8rt06q.jpg (http://www.uc-njavan.ir/)

موفق باشید[golrooz]

ګشت ارشاد کجاست بیاد این برار ما رو جمع کنه ؟ چشم بصیرت ندارن که هیچ ، توصیه ی بد بد هم می کنن ، ایشون تب دارن ، هزیون میګن ، نخبه ها چشماتون رو ببندید ، ګشت ارشاد ګوش پس ؟

sr hesabi
9th October 2013, 10:39 PM
سلام .

موفق باشید[golrooz]

امان از تجربه[khande]

masoume.a.92
9th October 2013, 10:43 PM
سلام

همونطور که دوستان گفتن میتونید از چای های جایگزین استفاده کنید که اینجور که شما مصرف کنید ماده بی ضرر هم برای بدنتون مضر میشه[nishkhand]

تقریبا این یه جور اعتیاده که متاسفانه من خیلیا رو دیدم که مثل شما هستن اما اونا اکثرا کسانی هستن که کارای سنگین میکنن و شیفت های کاری سنگین دارن و حتی شب کاری های سنگین.....حالا نمیدونم کار شما هم به همون اندازه سنگینه یا اگه نه به اون اندازه سنگین بشه چی میشه؟؟[tafakor]

بهترین کار اینه که مقدارش رو کمتر کنیدو اگه یه فلاسک چای میخورید اونو کمتر کنید به مرور هر روز حساب کنید که چند لیوان چای میخورید....اگر در لیوان چای میخورید بهتره اندازه و سایز لیوان رو کم کنید....هر روز سعی کنید چای رو رقیق تر کنید.... اگر دیدید مزه ش به دلتون نمیشینه یه چند روز همون رو مصرف کنید تا عادت کنید....بعد به مرور رقت چای رو بیشتر کنید....اینا حس خوبی ممکنه بهتون نده و حتی میتونه باعث اضطراب هم بشه اما بهتره تحمل کنید یه مدت که گذشت خودتون متوجه میشید که اصلا مثل قبل مصرف نمیکنید.....مثلا اگر در روز هم صبح چای میخورید هم ظهر و هم شب یک وعده رو حذف کنید

برای شکلات و های بای که من خودم عاشقشم و مصرفم گاهی بالاست ....میتونم این توصیه رو کنم که جایگزین کنید......وقتی یه مدت مصرف شکلاتم بالا میره تا چند روز فقط باید میوه بخورم یه جور قانونه که برای خودم گذاشتم و بایستی بهش عمل کنم یا حتی میبینم در روز دارم زیاد های بای میخورم با اینکه های بای جلو چشممه اما میوه بر میدارم....شما هم میتونیدن اینجوری امتحان کنید

یا مثلا با میان وعده خودتون رو سیر کنید تا حس گرسنگی باعث نشه به خوردن رو بیارید......مثلا یه ساندویچ نون و پنیر و گردو و یا خرما و شیر و ...

میدونم ممکنه بعضیشونو دوست نداشته باشید اما اینا فقط یه مثاله شما اون چیزی که دوست دارید جایگزین کنید

همیشه برای ترک عادات غلط یا متعادل کردن یکسری عادت ها باید خودتونو مجبور کنید .....اوایل همش ذهن آدم درگیر میشه اما زمان حلش میکنه[cheshmak]

راستی شما اگر در وعده ها خوب غذا بخورید مسلما سیر میشید و از شدت تمایلتون برای خوردن موادی که بهتره کم مصرف بشن، کم میشه

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند / چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند! [khande]
[cheshmak][golrooz]

yas-90
9th October 2013, 10:50 PM
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند / چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند! [khande]
[cheshmak][golrooz]

غلط املایی میگری دختر خوب[khanderiz]......خوب گفتم عاشقشم خانمی اما نگفتم تعادل مصرف ندارم[cheshmak]...یه وقتایی مصرف میره بالا بعد جبران میکنم

البته قرار نیست همیشه به همه چیزایی که میگیم عمل کنیم که نه؟؟ ما چیزی که میدونیم رو میگیم قرار نیست بقیه هم حتما عمل کنن نه؟؟[cheshmak]

masoume.a.92
9th October 2013, 10:54 PM
غلط املایی میگری دختر خوب[khanderiz]......خوب گفتم عاشقشم خانمی اما نگفتم تعادل مصرف ندارم[cheshmak]...یه وقتایی مصرف میره بالا بعد جبران میکنم

البته قرار نیست همیشه به همه چیزایی که میگیم عمل کنیم که نه؟؟ ما چیزی که میدونیم رو میگیم قرار نیست بقیه هم حتما عمل کنن نه؟؟[cheshmak]

درسته درسته منم خودم از همین توصیه ها و آن کار دیگر و اینا کلی رنج میبرم! [sootzadan]
چون خودم واعظ خوب و عامل کاهلی هستم!!! [nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد