PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانشمند ایرانی(ناسا)

maryam kia
23rd September 2013, 12:42 AM
فرود موفقیت‌آمیز کاوش‌گر ناسا بر مریخ نه تنها این سازمان را به دستاوردی مهم در زمینه فن‌آوری رساند، بلکه چهره‌ای کاملا جدید و غیرمتداول به ناسا بخشید و دانشمندان مسئول این پروژه را نیز تبدیل به ستارگان دنیای مدرن کرد.بابک فردوسی، مهندس پرواز ایرانی-آمریکائی ناسا در جریان فرود آوردن کاوشگر ناسا به نام “کنجکاوی” (Curiosity) به مریخ توجه بسیاری را به خود جلب کرد. شهرت فردوسی نه تنها به دلیل سهیم بودن او در این موفقیت علمی، بلکه مدل موی غیرمتداولش بوده است.
http://www.funpatogh.com/uploads/admin/73ad5ac5ecd0de062cc54c763df6edec1344646822.jpg (http://www.FunPatogh.coM)موهای او که در دو سمت سرش با طرح چند ستاره تراشیده شده با رگه‌های آبی و قرمز در وسط سرش، حدس زدن در مورد شغل او را کمی سخت می کند.بابک فردوسی ۳۲ سال دارد و فارغ‌التحصیل دانشگاه واشنگتن و موسسه‌ فن‌آوری پرآوازه‌ ماساچوست (MIT) است. او متعلق به گروه معدودی از مهندسان نخبه است که در دهه اخیر پروازهای فضایی ناسا را هدایت می‌کنند.
بابک فردوسی در کنار سهیم بودن در موفقیت فرود آوردن “کنجکاوی” توانسته به سازمان فضانوردی آمریکا نیز حال و هوای تازه‌ای ببخشد و کلیشه‌های موجود در مورد کارمندان ناسا را عوض کند.http://www.funpatogh.com/uploads/admin/73ad5ac5ecd0de062cc54c763df6edecbobak-ferdowsi.jpg (http://www.FunPatogh.coM)تا به حال کارمندان ناسا به این شهرت داشتند که تنها در رشته تخصصی خود تبحر دارند و در دیگر زمینه‌ها، از جمله روابط اجتماعی بسیار ناتوان و یک‌بعدی هستند. پس از پخش زنده فرود آوردن کاوشگر ناسا از مرکز کنترل ناسا، این تصویر کلیشه‌‌ای ناگهان تغییر کرد.اینبار تنها متخصصان و دانشمندان نبودند که به مناسبت این موفقیت در تاریخ بشر شادی کردند. حدود ۹۱۰ هزار کاربر اینترنتی خبرهای مربوط به “کنجکاوی” را در توئیتر دنبال می‌کنند. ۲۵۰ هزار نیز در فیس‌بوک به گروه طرفداران این مریخ‌نورد پیوسته‌اند.به شهرت رسیدن بابک فردوسی نیز مانند “کنجکاوی” سریع و غافل‌گیرکننده بود. دنبال‌کنندگان او در توئیتر در مدتی کوتاه از ۲۰۰ نفر به ۴۶ هزار نفر رسیدند.http://www.funpatogh.com/uploads/admin/73ad5ac5ecd0de062cc54c763df6edec24615_842.jpg (http://www.FunPatogh.coM)
او خود نیز از این استقبال وسیع در اینترنت تعجب کرده و در گفتگویی با روزنامه “لوس‌آنجلس تایمز” می‌گوید: «هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم که مدل مو بتواند برای فضانوردی اینقدر مفید باشد.اما اینکه موهای من باعث می‌شود که جوانان تصور جذابتری نسبت به علم داشته باشند، مرا خوشحال می‌کند.»موفقیت یک ایرانی در پروژه مهم سازمان فضایی ناسا علاوه بر جهانیان ایرانیان را به وجد آورد و با یک جستجوی کوتاه در موتور های جستجو مشخص است که ایرانیان چقدر این خبر و این موفقیت علمی را پیگیری کرده و همچنین به ایرانی بودن بابک فردوسی افتخار کرده اند.

منبع (http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=9ZrQEkFOjz3q-M&tbnid=KeMm_jYcl9av1M:&ved=0CAMQjhw&url=http%3A%2F%2Fwww.funpatogh.com%2F%25D8%25AF%25 D8%25A7%25D9%2586%25D8%25B4%25D9%2585%25D9%2586%25 D8%25AF-%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586 %25DB%258C-%25DA%25A9%25D9%2587-%25D8%25A8%25D8%25A7-%25D9%2585%25D8%25AF%25D9%2584-%25D9%2585%25D9%2588%25DB%258C-%25D8%25B9%25D8%25AC%25DB%258C%25D8%25A8-%25D8%25AE%25D9%2588%25D8%25AF-%25D8%25AF%25D8%25B1.html&ei=CmQ_UuWEB-KR0AX0y4DgDg&psig=AFQjCNFWEIvHoahsjMYEJeseDyC4H0ljdg&ust=1379972488019292)

حسنعلی ابراهیمی سعید
18th July 2015, 08:58 AM
چرا خودش را اینطوری بزک کرده
خنده دار هست
برای یک ایرانی پسندیده نیست این رفتارها

میترا پوررحیم
18th July 2015, 06:03 PM
چرا خودش را اینطوری بزک کرده
خنده دار هست
برای یک ایرانی پسندیده نیست این رفتارها اقای ابراهیمی با احترامی که برای شما قایل هستم چون این رو با صراحت نوشتید بگذارید من هم با یکم صراحت بنویسم.چرا ما انسانها به خصوص ما ایرانی ها برای همه تصمیم میگیریم حتی جای خدا .ما حق نداریم در مورد تیپ شخصی نظر بدهیم همین که یک ایرانی است کافی است و جای بسی افتخار که او جز نخبگان جهان است چرا با اینگونه سخن گفتن میخواهید اصل کار او را زیر سوال ببرید؟چند نفر از نخبگان کشور ما مطابق میل شما لباس میپوشند یا عمل میکنند اصلا چند درصد از مردمان جهان مطابق شما و اعتقادات شما رفتار میکنند؟اگر قرار باشد که همه انسانها اینگونه سخن بگویند که هیچ احترامی باقی نمیماند؟اقای ابراهیمی گرامی قرار نیست همه همانند شما لباس بپوشند, اعتقادت یکسانی داشته باشند و لباس مورد علاقه شما رو بپوشند.در تشییع 175 پروانه غواصمان دیدیم که ادمها با لباسهای مختلف امدن چون دلهای پاکی داشتند.بهتر نیست به جای اینگونه سخن گفتن به همه عقاید احترم بگذاریم همانند بزرگان دینمام حضرت محمد(ص) مانند حضرت علی(ع)
.خدا با همه ادمهای روی زمین حرف میزند فرقی نداره ایرانی باشی یا نه/فرقی نداره ساده هستی یا با لباس متفاوت.البته ببخشید من اینطوری و با صراحت نوشتم چون باید این رو میگفتم چون بهترین دوستان من پوششی شبیه من ندارن ولی دلهای پاکی به پاکی اسمان دارن.لطفا کمی فکر کنیم.من هم مانند شما به اسلام و عقایدم پایبندم ولی دیدها رو عوض کنیم تا بتوانیم این فاصله عمیق رو کم کنیم

میترا پوررحیم
18th July 2015, 06:10 PM
ببخشید یه چیز دیگه این خیلی قشنگه که روی موهاش ستاره رو حک کرده ستاره و اسمان یعنی عشق او به دنیا.او با همین ستاره و اسمان عشق را تجربه کرده او انقدر به رشته و شغلش علاقه دارد که با تمام وجود برای رشته اش خلاقیت نشان میدهد.این جای بسی قدردانی داره چون همین انسانهای متفاوت هستند که دنیا را تغییر میدهند نه کسانی که افکاری شبیه افکار دیگران دارند.

حسنعلی ابراهیمی سعید
18th July 2015, 06:14 PM
اقای ابراهیمی با احترامی که برای شما قایل هستم چون این رو با صراحت نوشتید بگذارید من هم با یکم صراحت بنویسم.چرا ما انسانها به خصوص ما ایرانی ها برای همه تصمیم میگیریم حتی جای خدا .ما حق نداریم در مورد تیپ شخصی نظر بدهیم همین که یک ایرانی است کافی است و جای بسی افتخار که او جز نخبگان جهان است چرا با اینگونه سخن گفتن میخواهید اصل کار او را زیر سوال ببرید؟چند نفر از نخبگان کشور ما مطابق میل شما لباس میپوشند یا عمل میکنند اصلا چند درصد از مردمان جهان مطابق شما و اعتقادات شما رفتار میکنند؟اگر قرار باشد که همه انسانها اینگونه سخن بگویند که هیچ احترامی باقی نمیماند؟اقای ابراهیمی گرامی قرار نیست همه همانند شما لباس بپوشند, اعتقادت یکسانی داشته باشند و لباس مورد علاقه شما رو بپوشند.در تشییع 175 پروانه غواصمان دیدیم که ادمها با لباسهای مختلف امدن چون دلهای پاکی داشتند.بهتر نیست به جای اینگونه سخن گفتن به همه عقاید احترم بگذاریم همانند بزرگان دینمام حضرت محمد(ص) مانند حضرت علی(ع)
.خدا با همه ادمهای روی زمین حرف میزند فرقی نداره ایرانی باشی یا نه/فرقی نداره ساده هستی یا با لباس متفاوت.البته ببخشید من اینطوری و با صراحت نوشتم چون باید این رو میگفتم چون بهترین دوستان من پوششی شبیه من ندارن ولی دلهای پاکی به پاکی اسمان دارن.لطفا کمی فکر کنیم.من هم مانند شما به اسلام و عقایدم پایبندم ولی دیدها رو عوض کنیم تا بتوانیم این فاصله عمیق رو کم کنیم

سلام
ممنونم از لطفی که در حق من دارید
یک سؤال دارم وبرایم پیش می اید
آیا تا حال اتفاق افتاده که یک غربی و یا شرقی که در صنایع ایران بعنوان دانشمند مشغول بکارندیکبار لباس کردهای ایران ویا بلوچ ویا... بپوشند
انها همیشه اصالت خودشان را بعنوان یک غربی حفظ میکنند
همیشه ما از انها تقلید کردیم
ما سعی میکنیم این فرم رفتار را آزادی بدانیم
و...
ارادت

میترا پوررحیم
18th July 2015, 08:45 PM
سلام
ممنونم از لطفی که در حق من دارید
یک سؤال دارم وبرایم پیش می اید
آیا تا حال اتفاق افتاده که یک غربی و یا شرقی که در صنایع ایران بعنوان دانشمند مشغول بکارندیکبار لباس کردهای ایران ویا بلوچ ویا... بپوشند
انها همیشه اصالت خودشان را بعنوان یک غربی حفظ میکنند
همیشه ما از انها تقلید کردیم
ما سعی میکنیم این فرم رفتار را آزادی بدانیم
و...
ارادتاگر انها اصالت خودشان را حفظ میکنند برای این است که در مملکت خودشان کار فرهنگی شده و به انها یاد دادن که به فرهنگ خودشان احترام بگذارند.من فرهنگم را با هیچ فرهنگ دیگری عوض نمیکنم فرهنگی که سرشار از تمام انسانیتهاست و در ان هیچ کس به خودش اجازه نمیدهد به کسی توهین کند همین توهین نکردن هم جزیی از فرهنگ من است.این ازادی نیست این احترام است.من فرهنگ شهید کشورم را دوست دارم و شما حداقل باید بدانید که سعی میکنم به ان پایبند باشم حداقل با داستانی که برایتان فرستادم.اگر در جامعه امروز لباسهای فرهنگمان یادمان رفته در خودمان جستجو کنیم و بدانیم همه عقایدی مثل ما ندارند.انهایی که در ایران کار میکنند و از کشور من نیستند اگر واقعیت فرهنگ مرا بدانند حتما به فرهنگ من ایمان می اورند همانند کارگردانی که بعد از ساختن فیلم توهین امیز به اسلام مسلمان شد.پس قبول کنید که اشکال از ماست که نتوانسته ایم دینمان را انگونه که شایسته است ادا کنیم تا انها حقیقتها را دریابند.این روزها همه در لاین و واتس اپ و...همدیگر را مسخره میکنیم,توهین میکنیم,به عکسهای هم میخندیم,اینها نشان از بی فرهنگی است چرا کشوری که 7000 سال قدمت دارد اینها رو باید عین فرهنگ تلقی کند,ببینید من هم همانند شما فکر میکنم کمی دغدغه داشته باشم ولی میدانم انها همانند من قلبشان برای این مرزو بوم میتپد و عشق به سرزمین همیشه در بند بند وجودشان گره خورده.تمام حرف من این است اگر به تمامی افراد به تمامی فرهنگها احترام بگذاریم ایمان دارم که بهترینها نصیب جهان میشود.من دم از ازادی نمیزنم حرف من حرف کسی است که میگوید:اگر دین نداری ازاده باش.میدانم همیشه ادب بدترینها را جذب میکند شاید دیر ,ولی میشود.شنیدم در داستان حضرت موسی ساحرانی که در قصر پادشاه در مقابل حضرت موسی ایستادند تا با او مقابله کنند ادب داشه اند زیرا در ابتدا به حضرت موسی میگویند شما ابتدا شروع کنید که این نشان از ادب و احترام متقابل دارد انها میدانستند حضرت موسی از دینی غیر از دینشان است انها میدانستند باید با او مبارزه کنند ولی احترام متقابل را فراموش نکردند و خدا برایشان بهترینها را خواست به گونه ای که در برابر حضرت موسی سجده کردند و خدای او را قبول کردند .انها از یک فرهنگ و یک دین نبودند ولی احترام متقابل با انها چه کرد؟انها را به حقیقتی نورانی رساند.من خودم شاهدم کسانی رو که میگویند فلانی اینگونست و فلانی انگونه ولی میدانم خدای من این را نمیپسندد خدای من خدای انها هم هست.کمی قدم بگذاریم تا دنیای شیرین انها را با تمام زیباییهایشان درک کنیم.میدانم بسیاری قلبشان درگیر گرفتاریهای جامعه است اینان با چه برطرف میشود؟من خودم چیزی بلد نیستم کارشناس هم نیستم ولی بازتاب رفتارها را میبینم.برایمان از جبهه میگویند و کسانی که هیچ ربطی به بسیج و سپاه نداشته اند چه بسیارند کسانی که فقط غیرت و مردانگی سرلوحه ی کارشان بود و بس.کسانی که فقط اسم ناموس برایشان دنیای بی انتها بود و بس.انها به احترام حرمتهای دنیاشان از دنیای ما جدا شدند و پر کشیدند. کسانی که ماندند تا از اسوه های 8 سال دفاع مقدس بگویند تا جوانان بدانند این مرز و بوم بدون دلیل پا برجا نایستاده است,ان روزها در جبهه ها همه لباس خاکی به تن داشتند چون مد ان روزهای جنگ به جز خاکی بودن در خود نمیدید اگر این روزها رنگ خاکی کشورمان رنگ دیگری گرفته است چه کنیم؟از سادگی ها و غیرتها و خاطره ها بگوییم ,از قران و ایه هایش که محمد ماه عسل را دگرگون کرد بگوییم,از صحیفه سجادیه که خود تازه کشف کرده ام بگوییم ولی نه به رسم قدیم به رسم امروز و به رسم قانون این زمان.من میدانم شما همانند تمام انسانهای پاک این سرزمین دلتان و قلب پاکتان برای این مرزهای مقدس میتپد با یا علی شروع کنید و شیرینی جنگ,نشانه های قران ,صلابت ایمان و شیرینی نهج البلاغه را یادمان دهید.من به لباس ان روزهای شما غبطه میخورم ,به ان روزها که من درکی از انها ندارم شما الگو و اسوه ی من برای بازخوانی روزهای خوب هستید ولی به گونه ای که من درک کنم و خسته نشوم.من دوستدار لحظات خوب شما هستم.با احترام[shaad]

فرهاد علیپور
21st July 2015, 01:19 PM
سلام و تشکر از دوستان و نخبگان سایت.
بنده در مورد موفقیت یک دانشمند ایرانی بسیار خرسند و خوشحال هستم.
و برای موفقیت دانشمند ایرانی بابک فردوسی بسی خوشحال هستم.
وبرای نظرات و پیشنهادات و نقد و بررسی موضوعات مطروحه ارزش قایل هستم.
و همچنین نظرات شخصی خواهر ارجمند سرکار علیه خانم پور رحیم و برادر عزیزم جناب سروان ابراهیمی نیز قابل ستودنی و باارزش است.

و اما آنچه را که برایم مهم و سوال بر انگیز میباشد دوستان بحث را طوری ادامه میدهند که شبیه مناظره میشود تا بحث علمی.
ببینید دوستان : ما اینجا جمع شدیم برای استفاده از یافته ها و معلومات همدیگر و رفع مشکل همدیگر و گشودن گرهی از کار هم نوع خویش ، نه برای نظر دادن و نقد و بررسی ظاهر دیگران.
و نظر شخصی بنده در مورد ظاهر و طرز آرایش موی جناب بابک فردوسی هم با نظر آقای ابراهیمی موافقم و با در نظر گرفتن گستره و عمق فعالیت و موفقیت فردوسی که میتوان ظاهر او را نادیده گرفت ، با نظر خانم پور رحیم موافقم. و برای هر کدام دلیل و نظر شخصی خود را چنین بیان میدارم.

ببیند برادر گرامی جناب آقای ابراهیمی ، با توجه به شغل شریف شما و حس غیرت مردانگی و ایرانی بودنتان کاملا فرمایش شما متین و قابل تحسین است . اما بحث ما در مورد آقای بابک فردوسی بحث موفقیت وی با اون سن کم و بازخورد آن در جهان می باشد نه ظاهر اون. او در یک محیطی بزرگ شده که نوع آرایش مو و لباس را امر عادی و مربوط به شخص او میدانند. و الا ماهم میدانیم برای وارد شدن به مجموعه هوا فضا و فعالیت در آن( در ایران) یکی از شرایط مانند دیگر دانشمندان ایرانی نوع پوشش ظاهری است. و از طرفی کسی که با آن عظمت کاری و موفقیت در کنترل فضانوردی مهم مانند مریخ پیما فکر و اندیشه ای ناب در سر دارد ، شاید برای آرایش موی خود هزار دلیل داشته باشد.....

و شما خواهر ارجمند پور رحیم، من سه چهار بار نوشته شما را خوندم و شک داشتم که نوشته شما باشد. با توجه به روحیه مذهبی و انقلابی و تقید دینی که من از شما سراغ داشتم بعید میدانم که دلیلی برای رد نظر جناب سروان ابراهیمی داشته باشید. با توجه به متن داستانهایی که شما نوشته بودید.... و با توجه به پیامهای قبلی تان .... این نظرتان با اونها جور در نمیاید.
ببنید خواهر ارجمند، اگر شما هم مانند آقای ابراهیمی یک مرد بودید و تعصب مردانگی و ایرانی بودن به لحاظ شغلی که دارند ، داشته اید حتما با اولین برخورد موضوع آرایش ظاهری را به رخ می کشیدید.
این را قبول کن که خصلت مردانگی همین است. و سوالی که من از حضرت عالی دارم این است: اگر آقای بابک فردوسی مانند دانشمندان دیگر ظاهرشان بود چقدر کارش پر اهمیت بود. و سوال دیگرم این است: اگر آقای فردوسی روزی با اون آرایش مو به ایران سفر کند و در جمع دانشمندان و دانشجویان صحبت کند آیا تصورش را میکنید چه خواهد شد؟ میدانید که قشر جوان الگو پذیرند. شما که جمعیت دانشجو را که خوب میشناسید. آیا فکر نمیکنید فردا بسیاری از دانشجویان خود را مانند آقای بابک فردوسی آرایش کنند و دلیلشان هم الگو گرفتن از یک دانشمند ایرانی است؟ و از طرفی یک نفر از دانشمندان کشورهای دیگر را برای ما نشان بده که ظاهرش مانند این دانشمند جوان هموطنمان باشد؟ اصلا دانشمندان آنقدر در عمق کارشان غوطه ورند که فرصت شانه کردن مویشان را ندارند چه برسد به کاشتن ستاره و هفترنگ کردن مو....شما عکس انیشتن و نیوتن و ... را دیده اید؟ بیچاره ها مثل کسانی هستند که برق گرفته باشد.
اما برای خود بنده نفس عمل که موفقیت بینظیر آقای فردوسی است مهم است نه مویشان. و به نظر من همه نظر شخصی خود را میگوید. اما این را هم میدانم که همه مثل بنده و مثل شما و مثل آقای ابراهیمی فکر نمیکنند. بسیاری از مردم عقلشان در چشمشان است ، نه سرشان .شاید هم برای جواب دادن به این همه بحث و بررسی ،اگر از آقای فردوسی بپرسی ، جواب خواهد داد : خوشم میاد ، دلم میخاد.....

خدایا چنان کن سر انجام کار
توخشنود گردی و ما رستگار

میترا پوررحیم
21st July 2015, 11:33 PM
سلام و تشکر از دوستان و نخبگان سایت.
بنده در مورد موفقیت یک دانشمند ایرانی بسیار خرسند و خوشحال هستم.
و برای موفقیت دانشمند ایرانی بابک فردوسی بسی خوشحال هستم.
وبرای نظرات و پیشنهادات و نقد و بررسی موضوعات مطروحه ارزش قایل هستم.
و همچنین نظرات شخصی خواهر ارجمند سرکار علیه خانم پور رحیم و برادر عزیزم جناب سروان ابراهیمی نیز قابل ستودنی و باارزش است.

و اما آنچه را که برایم مهم و سوال بر انگیز میباشد دوستان بحث را طوری ادامه میدهند که شبیه مناظره میشود تا بحث علمی.
ببینید دوستان : ما اینجا جمع شدیم برای استفاده از یافته ها و معلومات همدیگر و رفع مشکل همدیگر و گشودن گرهی از کار هم نوع خویش ، نه برای نظر دادن و نقد و بررسی ظاهر دیگران.
و نظر شخصی بنده در مورد ظاهر و طرز آرایش موی جناب بابک فردوسی هم با نظر آقای ابراهیمی موافقم و با در نظر گرفتن گستره و عمق فعالیت و موفقیت فردوسی که میتوان ظاهر او را نادیده گرفت ، با نظر خانم پور رحیم موافقم. و برای هر کدام دلیل و نظر شخصی خود را چنین بیان میدارم.

ببیند برادر گرامی جناب آقای ابراهیمی ، با توجه به شغل شریف شما و حس غیرت مردانگی و ایرانی بودنتان کاملا فرمایش شما متین و قابل تحسین است . اما بحث ما در مورد آقای بابک فردوسی بحث موفقیت وی با اون سن کم و بازخورد آن در جهان می باشد نه ظاهر اون. او در یک محیطی بزرگ شده که نوع آرایش مو و لباس را امر عادی و مربوط به شخص او میدانند. و الا ماهم میدانیم برای وارد شدن به مجموعه هوا فضا و فعالیت در آن( در ایران) یکی از شرایط مانند دیگر دانشمندان ایرانی نوع پوشش ظاهری است. و از طرفی کسی که با آن عظمت کاری و موفقیت در کنترل فضانوردی مهم مانند مریخ پیما فکر و اندیشه ای ناب در سر دارد ، شاید برای آرایش موی خود هزار دلیل داشته باشد.....

و شما خواهر ارجمند پور رحیم، من سه چهار بار نوشته شما را خوندم و شک داشتم که نوشته شما باشد. با توجه به روحیه مذهبی و انقلابی و تقید دینی که من از شما سراغ داشتم بعید میدانم که دلیلی برای رد نظر جناب سروان ابراهیمی داشته باشید. با توجه به متن داستانهایی که شما نوشته بودید.... و با توجه به پیامهای قبلی تان .... این نظرتان با اونها جور در نمیاید.
ببنید خواهر ارجمند، اگر شما هم مانند آقای ابراهیمی یک مرد بودید و تعصب مردانگی و ایرانی بودن به لحاظ شغلی که دارند ، داشته اید حتما با اولین برخورد موضوع آرایش ظاهری را به رخ می کشیدید.
این را قبول کن که خصلت مردانگی همین است. و سوالی که من از حضرت عالی دارم این است: اگر آقای بابک فردوسی مانند دانشمندان دیگر ظاهرشان بود چقدر کارش پر اهمیت بود. و سوال دیگرم این است: اگر آقای فردوسی روزی با اون آرایش مو به ایران سفر کند و در جمع دانشمندان و دانشجویان صحبت کند آیا تصورش را میکنید چه خواهد شد؟ میدانید که قشر جوان الگو پذیرند. شما که جمعیت دانشجو را که خوب میشناسید. آیا فکر نمیکنید فردا بسیاری از دانشجویان خود را مانند آقای بابک فردوسی آرایش کنند و دلیلشان هم الگو گرفتن از یک دانشمند ایرانی است؟ و از طرفی یک نفر از دانشمندان کشورهای دیگر را برای ما نشان بده که ظاهرش مانند این دانشمند جوان هموطنمان باشد؟ اصلا دانشمندان آنقدر در عمق کارشان غوطه ورند که فرصت شانه کردن مویشان را ندارند چه برسد به کاشتن ستاره و هفترنگ کردن مو....شما عکس انیشتن و نیوتن و ... را دیده اید؟ بیچاره ها مثل کسانی هستند که برق گرفته باشد.
اما برای خود بنده نفس عمل که موفقیت بینظیر آقای فردوسی است مهم است نه مویشان. و به نظر من همه نظر شخصی خود را میگوید. اما این را هم میدانم که همه مثل بنده و مثل شما و مثل آقای ابراهیمی فکر نمیکنند. بسیاری از مردم عقلشان در چشمشان است ، نه سرشان .شاید هم برای جواب دادن به این همه بحث و بررسی ،اگر از آقای فردوسی بپرسی ، جواب خواهد داد : خوشم میاد ، دلم میخاد.....

خدایا چنان کن سر انجام کار
توخشنود گردی و ما رستگارسلام اقای علیپور .با تشکر از شما که متن رو خوندید و نظرتون رو گفتید ولی من هنوز روی حرفم هستم و میدانم اگر بزرگان دینم هم بودند اینگونه و با صراحت به شخصی صحبت نمیکردند.اقای علیپور به نظرم هیچ کجای نوشته من نشان از بی اعتقادی من نبود به نظرم همین که در مورد انسانی نظر ندیم همین عین فرهنگ و دین است.امام علی میفرمایند حتی اگر دیدی شب کسی کار خلافی انجام داده صبح به کسی نگو شاید شب توبه کرده باشد.البه من با این جوها اشنا نیستم و شما و اقای ابراهیمی بهتر از من نسبت به دنیا شناخت دارید حتما نظرات شما کاملتر و درست تر است با تشکر

فرهاد علیپور
22nd July 2015, 01:36 AM
سلام خواهر خانم
من به طرز تفکر و آزاد اندیشی اسانها ارزش قایل هستم و در این مورد به شما تبریک میگم. و به عنوان برادر از من قبول کن که لیوان پر بهتر از لیوان نیمه پر است.

و د رآخر این که در ست است حضرت علی (ع) آنطور فرموده اند، اما اگه بیشتر مطالعه فرمایید در مورد امر به معروف و نهی از منکر احادیث و سخنان بسیار ی هم در قرآن و هم در کتابهای دینی نوشته شده است که از وظایف شرعی و عینی یک مسلمان امر به معروف و نهی از منکر است.

باز از مصدی اوقات از حضرت عالی و از آقای ابراهیمی نهایت تشکر عذرخواهی را دارم.
در پناه حق دوستان...

میترا پوررحیم
22nd July 2015, 10:16 AM
شخصی رو میشناسم که در خارج از کشور بنا به دلایلی دو سال رو در خوابگاهی بودن که همه غیر از دین ایشون بودن یعنی همه جور ادم با همه نوع مذهب در کنار هم زندگی میکردن یکی کافر یکی مسیحی و....اون به من گفت من حتی برای سحر بیدار میشدم و سحری میخوردم بدون اینکه به من چیزی بگن در مورد رفتارهای من سوال میکردن من از دینم میگفتم و اونا هم از دینشون.اونها کارهای خودشون رو میکردن منم کارهای خودم حالا هنوز بعد از گذشت ائون زمانها و برگشت ایشون به ایران هنوز اون ادمها با ایشون تماس دارن و دوستند اونها بنا به فرهنگشون مثلا مشروب میخوردن یا هر کار دیگه ولی اون فرد مثل اونا نشد حتی به من گفت وقتی با من میخواستن بیان بیرون مراعات میکردن و خیلی از تیپها رو نمیزدند لباسهایی که برای اونها عادیه به خاطره احترام به من نمیپوشیدن ببینید اونها احترام گذاشتن و دوستی برقرار شد.من تمام حرفم هم این است.فکر میکنم هیچ کدوم از طرفها نتونستند مفهوم حرف خودشون رو برسونند.بهتره تا بیشتر از این سوتفاهمی پیش نیومده دیگه نظری ندم با تشکر از شما

farhad_jomand
22nd July 2015, 04:00 PM
سرکار خانم پور رحیم درست می فرمایند احترام وادب خودش شخصیت میاره بحث داغی بود اما سخنان سرکارخانم از روی فکر ودرایت بود احسن[tashvigh][golrooz]

sahar14
22nd July 2015, 06:43 PM
سلام خدمت همه دوستان.آدمهارو اون طوری که هستن باید قبولشون کرد.وبا رفتارصحیح خودمون اونا رو امر به معروف و نهی از منکر کنیم نه با حرف زدن.از نظر اجتماع ایران واصالت ایرانی بودن تیپ این آقاشاید جای فکر کردن داشته باشه واگه تیپ یک مرد ایرانی اصیل رو میزد جذابیت بیشتری داشت ولی از نظر اعتقادی بعید میدونم مشکلی داشته باشه وبعید میدونم از لحاظ دینی و اعتقادی احتیاجی به امر به معروف و نهی از منکر داشته باشه.هر چند این آقا هر تیپ دیگه ای هم میزد ینفر پیدا میشد ازش ایراد بگیره و زیر سوال ببردش.

Dr.vet
23rd July 2015, 11:06 PM
[tafakor]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد