PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پندهای شیطانی

طلیعه طلا
30th August 2013, 09:58 AM
روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم شیطان را دید که بسیار ضعیف و رنجور شده، از او پرسید:

چرا چنين ضعيف و رنجوري؟

شيطان گفت:
از دست امت تو به جان آمده و گداخته ام.

حضرت فرمودند:
مگر امتم با تو چه كرده اند؟

شيطان گفت:
اي رسول خدا چند خصلت نيكو در آنان است كه من هر اندازه تلاش مي كنم تا اين خصلت ها را از آنها بگيرم نمي توانم.

حضرت فرمودند:
آن خصلت ها كدامند؟

شيطان گفت:

اول اينكه :
هر وقت به يكديگر مي رسند سلام مي كنند و سلام يكي از نامهاي خداست پس هر كس سلام كند خداوند او را از هر بلا و رنجي دور ميكندو هر كس كه جواب سلام را بدهد خداوند متعال رحمت خود را شامل حالش مي كند.

دوم اين كه :
وقتي همديگر را ملاقات مي كنند به هم دست مي دهند و اين عمل را آن قدر ثواب است كه هنوز دست از يك ديگر بر نداشته خداوند هر دو را مورد رحمت خود قرار مي دهد.

سوم اينكه :
وقت خوردن غذا و شروع كارها است كه بسم الله الرحمن الرحيم مي گويند و مرا از خوردن آن غذا و شركت در آن محروم مي كنند.

چهارم اينكه :
هر وقت سخن مي گويند ان شاءالله بر زبان مي آورند و به قضاي خداوند راضي مي شوند و من نمي توانم كارشان را از هم بپاشم و آنان رنج و زحمتم را ضايع مي كنند.

پنجم اينكه :
از صبح تا شام تلاش مي كنم تا آنان را به گناه بكشانم و در صورت گناه نيز وقتي كه شام مي شود توبه مي كنند و زحماتم را از بين مي برند و خداوند به واسطه توبه گناهانشان را مي بخشد.

ششم اينكه :
از همه مهمتر اينكه وقتيكه نامت را مي شنوند با صداي بلند صلوات مي فرستند و من چون ثواب آن را مي دانم از ناراحتي فرار مي كنم زيرا طاقت ديدن ثواب اين عمل را ندارم.

هفتم اينكه :
امت تو به اهلبيت تو مهر مي ورزند و اين بهترين اعمال است .

سپس حضرت روي به اصحاب نمودندو فرمودند:
هركس كه يكي از اين خصلت ها را داشته باشد اهل بهشت است.

ادامه دارد ...

طلیعه طلا
1st September 2013, 08:37 AM
روزي حضرت رسول اكرم صلی الله علیه و آله و سلم از شيطان پرسيدند:

اي ملعون چرا مانع از صدقه دادن مي شوی؟

شيطان گفت: ای رسول خدا اگر اره اي بر سرم گذارند و مانند درخت اره ام كنند برايم راحت تر است از تحمل صدقه دادن اشخاص.

حضرت فرمودند: چرا از صدقه دادن مردم ناراحتی؟

شيطان جواب داد:

در صدقه پنج خصلت است:

1- مال را زياد مي كند.

2- مريضان را شفا مي دهد.

3- بلاها را دفع مي كند.

4- صدقه دهندگان به سرعت از پل صراط عبور می كنند.

5- بدون حساب وارد حساب می شوندو عذابی برايشان نيست.

رسول اكرم صلی الله علیه و آله و سلم پس از شنيدن اين سخنان از شيطان به او فرمودند: خدا عذابت را زياد كند.

طلیعه طلا
15th September 2013, 11:17 PM
3.دوستان شيطان در امت اسلام

روزي حضرت رسول اكرم (ص)با شيطان ملاقات كردند و فرمودند:

اي لعين دوستان تو از امت من چند نفرند؟

شيطان گفت: دوازده نفر

1- اميرستمگر.

2- ثروتمند خود خواه.

3- كسي كه باك ندارد كه از كجا بدست مي آورد و در كجا به مصرف مي رساند.

4- عالمي كه پادشاه ستمكاري را بر ظلم و جورش تاييد كند.

5- تاجر خائن كه در تجارت خود به مردم خيانت كند.

6- محتكر كه ارزاق مردم را ارزان بخرد و براي گران شدن ذخيره و انبار كند.

7- زنا كاران اعم از زن و مرد.

8- ربا خواران كه مال فقيران رابه اين وسيله از كفشان بيرون مي آورند.

9- افراد بخيل كه از انفاق مال خود بخل مي ورزند و ديگران را از آن محروم مي كنند.

10- كساني كه در نماز سستي مي كنند و توجهي به آن ندارند.

11- كساني كه در ميان مردم سخن جيني مي كنند و آنان را به جان هم مي اندازند

12- كساني كه مست و بيهوش هستند.

طلیعه طلا
7th October 2013, 06:51 AM
سؤال از جانب رسول اكرم (ص)و جواب از ابليس

روزي رسول خدا (ص) از مسجد خارج شدند و شيطان را ديدند كه كنار درب مسجد ايستاده است

حضرت به او فرمودند: چرا در اينجا ايستاده اي؟

شيطان گفت :خدا مرا آورده است

حضرت فرمودند براي چه؟

شيطان جواب داد: براي اينكه هر چه بخواهي از من بپرسي و من نيز از روي صدق و راستي جواب دهم.

حضرت فرمودند: چرا امتم را از نماز جماعت منع مي كني؟

شيطان گفت: هر گاه امت تو به قصد نماز جماعت از خانه بيرون مي روند تب شديدي بر من عارض مي شود و آن تب برطرف نمي شود تا هنگامي كه نماز گزاران از هم جدا شوند.

حضرت پرسيدند: چرا امتم را از دعا و طلب علم منع مي كني؟

شيطان جواب داد: به اين سبب كه وقتي آنان در طلب علم مي روند يا دعا مي كنند حالت كري و كوري به من دست مي دهد تا زماني كه دست از دعا بردارند.

حضرت فرمودند: چرا آنان را از قرآن خواندن منع مي كني؟

شيطان جواب داد: چون وقتي آنان قرآن مي خوانند من همانند سرب آب مي شوم.

پيامبر فرمودند: چرا امتم را از جهاد منع مي كني؟

شيطان گفت: زماني كه آنان براي جهاد از خانه خارج مي شوند بندي بر پاهايم مي بندند تا وقتي كه آنان از جهاد برگردند.

وقتي كه آنان به قصد حج از خانه خارج شوند مرا در غل و زنجير مي كنند تا وقتي كه حج تمام شود

و هرگاه قصد صدقه دارند اره بر سرم مي گذارند و مرا مانند چوب اره مي كنند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد