PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رمز و راز های مثلث برمودا ( قسمت سوم )

Sa.n
10th August 2013, 10:29 PM
رمز و راز های مثلث برمودا ( قسمت سوم )
ناهنجاری های مغناطیسی
گزارشی که کمتر منتشر شده از راب مک گرگور و بروس گرونور است که این دو مرد در حالی که تجربه پرواز در مثلث برمودا را در تاریخ 4 دسامبر 1970- داشته اند و در حالی که پدرشان به همراشان بوده و آنان شاهد بودند که آسمان روشن و صاف است اما به ناگه ابر عجیب و غریبی را در نواحی مرز مثلث برمودا به حالت مه می بینند اما آنان با دیدن آن ابر ترسیده و از موقعیت فرار می کنند ، آنان تنها توانستند کشف کنند که از این ابر ها راهی مانند تونل باز شده بود. آنان مدعی بودند که ابر ها بر خلاف عقربه های ساعت می چرخیدند .
به گزارش گرنون که او نخست متوجه شده بود که چیزی بسیار عجیب و غریب در حال رخ داد است . و او گفت که من شاهد آسمان آبی در انتها این تونل بودم و رنگش سفید مایل به خاکستری بود .اما افق آسمان دیده نمی شد و تنها همین مه های خاکستری بودند .
زمانی که گرنون با مرکز کنترل ترافیک های هوایی تماس می گیرد و گزارش لحظه به لحظه می دهد تا زمانی که تونل ابری شکل از هم گسسته می شود و دوباره آسمان آبی نمایان می شود . بسیاری از خلبانان معتقد بودند که آنان نیز با چنین شرایطی در همان محل روبه رو بوده اند و برخی معتقدند که این ها اثرات طوفان های مغناطیسی بوده .
اختلال در عملکرد قطب نما
تقریبا همه ما با شنیدن داستان های مثلث برمودا این را نیز شنیده ایم که این منطقه دارای بار مغناطیسی نیست ( مانند دریای شیطان در سواحل ژاپن ) .
قطب نما زمانی کار می کند که بتواند از خاصیت مغناطیسی زمین بهره مند شود . در نقاط شمالی میل انحرافی قطب نما به قطب شمال زیاد می شود و در قطب جنوب هم به این صورت است که همین موجب به وجود آوردن قطب ها می شود .
اما جالب اینجاست اگر بدانید که در مثلث برمودا هیچ خط انحرافی وجود ندارد به قولی حتی 0.1 مایل هم شاهد خط انحرافی نیستیم به همین دلیل قطب نما در آن منطقه کار نمی کند
http://static.ddmcdn.com/gif/bermuda-triangle-17.jpg

نظریه های قابل قبول
توضیحات منطقی تری نیز وجود دارد از جمله این توضیحات شامل خطاهای انسانی و اثرات زیست محیطی این منطقه یکی از بارز ترین مکان ها برای خلبانان و ملوانان آماتور است . بنابر این بیشتر ترافیک منجر به بروز حادثه ناپدید شدن توسط آماتور ها بوده است
الگوهای اب و هوایی توپوگرافی
این منطقه به منطقه طوفان خشن و غیر منتظره نام گرفته چرا که در این منطقه ما شاهد بسیاری از تغییرات آب و هوایی هستیم . طوفان های شدید موجب پراکندگی های مختلف و حتی پرت کردن کشتی ها و هواپیما ها شوند . به همین دلیل غیب شدن برخی از وسایل هنگام طوفان چیز عادی و طبیعی است واما در اقیانوس که می توان ایجاد زلزله های زیر آب را تخمین زد چون موجب پراکندگی موج ها و در آخر غرق شدن کشتی ها شوند

http://static.ddmcdn.com/gif/bermuda-triangle-16.jpg

ذخایر هیدرات متان بلورین
این نظریه به نظر می رسد برای توجیه برخی از ناپدید شدن ها ی مثلث برمودا خوب باشد . دانشمندان در دانشگاه کاردیف در حضور غلظت های متان به دام افتاده در کف اقیانوسرا کشف کردند این گاز با توجه به مرگ بار بودن و تجزیه کردن موجودات می تواند در صورت تجمع و متمرکز شدن هیدرات های گاز را تشکیل دهند و با انرژی پتانسیل خود دارای انرژی فوق العاده می شوند و هنگامی که بدون هشدار بر روی کشتی ها می ریزند می توانند آنها را تجزیه کنند .
http://static.ddmcdn.com/gif/bermuda-triangle-11.jpg

دزدان دریایی
برخی از قاچاق چیان و دزدان برای قاچاق مواد مخدر دست به دزدیدن کشتی ها و هواپیما ها می زنند و در آخر هم تمامی این دزدی ها و قتل ها را به گردن مثلث برمودا می اندازند
اما به تازگی این اتفاقات در مثلث برمودا کمتر شده است و محققان فکر می کنند که به خاطر جلوگیری از دزدان و قاچاق چیان بوده است
اما در آخر مثلث برمودا یک مکان کاملا حقیقی است که هنوز هم راز آن به درستی پرده بر داری نشده است اما با اطلاعاتی که روزانه کسب می شود امیدواریم که در چندین سال آتی خبر بی خطر بودن منطقه برمودا را بشنویم
http://static.ddmcdn.com/gif/pirate-7.jpg

منبع :http://adventure.howstuffworks.com (http://adventure.howstuffworks.com/)
مترجم :sa.n
پایان

hossien
13th August 2013, 07:48 PM
سلام
ممنون از مطالبتون
من تا اینجا که دنبال کردم چیزی از رمز و راز این مبحث ندیدم فقط توضیح وقایع دادین که چه اتفاقاتی افتاده.

Sa.n
14th August 2013, 12:31 AM
سلام
ممنون از مطالبتون
من تا اینجا که دنبال کردم چیزی از رمز و راز این مبحث ندیدم فقط توضیح وقایع دادین که چه اتفاقاتی افتاده.
قسمت نظریه های قابل قبول رو مطالعه بفرمایید
البته طبق مطالعاتی که غیر از این من انجام دادم بیشترین دلیل هیدرات گاز متان بود
این دزدان دریایی هم که گفته شده در مقاله احتمال صحتش 30% بوده
این هم قسمت آخر مقاله که نتیجه گیری هم محسوب میشه (ترجمه قسمت نظریه های قابل قبول ):
http://adventure.howstuffworks.com/bermuda-triangle7.htm

yasaman hedayati
14th August 2013, 12:59 AM
قسمت نظریه های قابل قبول رو مطالعه بفرمایید
البته طبق مطالعاتی که غیر از این من انجام دادم بیشترین دلیل هیدرات گاز متان بود
این دزدان دریایی هم که گفته شده در مقاله احتمال صحتش 30% بوده
این هم قسمت آخر مقاله که نتیجه گیری هم محسوب میشه (ترجمه قسمت نظریه های قابل قبول ):
http://adventure.howstuffworks.com/bermuda-triangle7.htm

درود
ممنونم از زحمتی که کشیدی
یه نظر شخصی میخوام بدم با توجه به تمام شواهد و قراین و دلایل نا موجه و نه چندان علمی و تایید نشده ی موجود....
من هم مثل شما قبل تر کنجکاو این مسایل ماورا طبیعت بودم پس شرو کردم به مطالعه....
چیزی که رسما موجود بود یکسری داستان و تجربه های افراد مختلف از پرواز ها بود و در موارد اغراق شده ناپدید شدن یک گوردان از ارتش سری آمریکا بود...
خب این قضیه رو خیلی هیجان انگیز میکرد.... چیزی که حتی ابر قدرت ها هم از مقابله باهاش عاجز بودن[taajob]
خیلی درگیر این مسایل بودم تا اینکه یکی از دبیرهای فیزیک متبحرمون رو پیدا کردم تا با کمک اون مسئله هامو حل کنم....
تا شروع کردم به حرف زدن و جریان رو فهمید حرف قشنگی زد که همیشه همیشه همیشه یادم میمونه....
گفت اول از اینکه هر چیزی رو باور کنی اونو با عقلت و واقعیات موجود بسنج....واقعا به نظرت آمریکا با اوون همه قدرت و توانایی های نظامی و انواع و اقسام بمب های هسته ایی وقتی یک گردانش یک قسمت از زمین محو میشه نمیریزه کل اونجارو با خااااااااااااااااااااک یکسان کنه؟!؟!؟!؟!؟!
ولقعا حرفش قابل تامل بود برام....
آما شاید (شایداااا بعدا کسی خرده نگیره) این شواهد و تجربه ها وجود داره اما برای مصارف ابر قدرت ها ست .جایی که کسی حق ورود به اون رو نداره....این شایعات تا جای ممکن میتونه اونجارو دور از دسترس کنه[labkhand]

ستاره ی قطبی
14th August 2013, 09:38 PM
درود
ممنونم از زحمتی که کشیدی
یه نظر شخصی میخوام بدم با توجه به تمام شواهد و قراین و دلایل نا موجه و نه چندان علمی و تایید نشده ی موجود....
من هم مثل شما قبل تر کنجکاو این مسایل ماورا طبیعت بودم پس شرو کردم به مطالعه....
چیزی که رسما موجود بود یکسری داستان و تجربه های افراد مختلف از پرواز ها بود و در موارد اغراق شده ناپدید شدن یک گوردان از ارتش سری آمریکا بود...
خب این قضیه رو خیلی هیجان انگیز میکرد.... چیزی که حتی ابر قدرت ها هم از مقابله باهاش عاجز بودن[taajob]
خیلی درگیر این مسایل بودم تا اینکه یکی از دبیرهای فیزیک متبحرمون رو پیدا کردم تا با کمک اون مسئله هامو حل کنم....
تا شروع کردم به حرف زدن و جریان رو فهمید حرف قشنگی زد که همیشه همیشه همیشه یادم میمونه....
گفت اول از اینکه هر چیزی رو باور کنی اونو با عقلت و واقعیات موجود بسنج....واقعا به نظرت آمریکا با اوون همه قدرت و توانایی های نظامی و انواع و اقسام بمب های هسته ایی وقتی یک گردانش یک قسمت از زمین محو میشه نمیریزه کل اونجارو با خااااااااااااااااااااک یکسان کنه؟!؟!؟!؟!؟!
ولقعا حرفش قابل تامل بود برام....
آما شاید (شایداااا بعدا کسی خرده نگیره) این شواهد و تجربه ها وجود داره اما برای مصارف ابر قدرت ها ست .جایی که کسی حق ورود به اون رو نداره....این شایعات تا جای ممکن میتونه اونجارو دور از دسترس کنه[labkhand]

چه جوری میشه اون وقت یه اقیانوس رو با خاک یکسان کرد؟ من قبلا کتابی در این زمینه داشتم در این مورد حرفی نزده بود اما مثلث برمودا مثل کشتی فیلادلفیا راز باقی خواهد موند تا روزی که علم بشر تو زمینه مغناطیس پیشرفت کنه

Hamedofski
24th August 2013, 11:13 AM
از نظر من که ماجرا خیلی سادست ! آمریکا به منطقه هایی نیاز داره که بتونه در اون ها بدون هیچ مزاحمتی به آزمایش های خودش بپردازه ، جاهایی مثل Area 51 که می گفتند در این ناحیه یوفوها دیده شدند و ... اما الان بعد از این همه سال خودشون مشخص کردند که محلی بوده برای تست بمب افکن های استراتژیکشون ، خوب برمودا هم همین وضعیت رو داره ... فقط برای اینکه این ماجرا واقعی بشه خودشون با دست خودشون کلی کشتی و هواگرد رو غرق کرده اند... که البته در این زمینه تبحر خاصی دارند ( خود زنی ) [khabalood]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد