PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ردا، تازه مسلمان یونانی: ورود من به اسلام با یک عشق شروع شد/همه سختی‌ها برایم آسان شد

عبدالله91
28th July 2013, 07:31 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ردا بانوی تازه مسلمان یونانی گفت:ورود من به اسلام با یک عشق شروع شد؛ خدا این عشق را در درون ما می‌گذارد و وقتی کسی این عشق را پیدا کرد، می فهمد که قرآن راه درست است.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«جولیا ردا» بانوی تازه مسلمان یونانی یکی از مهمانان بخش رهیافتگان نمایشگاه قرآن بود بود. او در یک خانواده ارتدوکس پرورش یافته است؛ جولیا بعد از مسلمان شدن، نام فاطمه را برای خود برگزید و دو سال بعد از مشرف شدن به اسلام با آقای حسن ردا از شیعیان لبنان ازدواج کرد.

این بانوی تازه مسلمان یونانی درباره سیر زندگی خودش گفت: در استرالیا زندگی می‌کردم اما اصالتا یونانی هستم. در زمان تحصیل به مدارس کاتولیک‌ها می‌رفتم. در آن زمان یکی از دروسی که به ما تدریس می‌شد درباره ادیان توحیدی بود. وقتی سه دین توحیدی را خواندم، به اسلام علاقه‌مند شده و درباره آن به مطالعه پرداختم اما تصمیمی برای مسلمان شدن نداشتم.

او شیوه مسلمان شدنش را این گونه بیان کرد: در استرالیا دوستان مسلمان زیادی داشتم که به طور کامل به اسلام عمل می‌کردند. یکی از این دوستانم با من درباره عقایدم صحبت می‌کرد و آنها را به سوال می‌کشید. بعد از یک سال به مطالعه درباره عقاید و مذهب اسلام پرداختم اما همه اینها ناشی از علاقه‌ام برای فهمیدن بود نه تغییر دین. در نهایت و در نتیجه تحقیقاتی که به عمل آوردم تصمیم گرفتم که دینم را به اسلام تغییر دهم.

جولیا در ادامه سخنان خود تصریح کرد: به دلیل اینکه قبلا به آموزه‌های مسیحیت عمل می‌کردم و درباره‌شان اطلاع داشتم نیازی نبود کسی خدا و معجزه را برایم ثابت کند. اما درباره دین اسلام و پیامبر این نیاز به اثبات وجود داشت. به این ترتیب سفر من در اسلام شروع شد.

وی نوع برخورد خانواده‌ از مسلمان شدنش را توضیح داد و در این رابطه تصریح کرد: بعد از مسلمان شدن، تا ۵ ماه این راز را نزد خودم نگه داشتم و جرات نکردم به کسی حرفی بزنم. چون نمی‌توانستم هر غذایی را بخورم گفتم گیاهخوار شده ام اما مادرم با تغییر در رفتارم متوجه شد. من و مادرم تصمیم گرفتیم از این موضوع با پدرم حرفی نزنیم زیرا پدرم یکی از تجار بزرگ بود و سابقه‌ برایش اهمیت زیادی داشت. بعد از مدتی حجاب را بیرون از خانه و در خانه زمانی که همکاران پدرم می‌آمدند، رعایت می‌کردم اما جای روسری، لباس کلاه دار استفاده می‌کردم. دو سال این مسئله را از پدرم مخفی کردیم تا اینکه نمی‌دانم چطور و از کجا متوجه شد.

او در زمان مسلمان و محجبه شدن در جامعه مشکلی نداشته و حتی در دانشگاه نیز مسأله‌ای برایش وجود نداشت اما به خاطر پدرش مجبور به ترک دانشگاه شد. جولیا ردا توضیح می دهد: از لحاظ حضور در جامعه مشکلی نداشتم اما به خاطر پدرم و شغلش مجبور به ترک دانشگاه شدم و بعد از آن در موسسات اسلامی تحصیلاتم را ادامه دادم. اما پدرم بعد از آنکه متوجه شد من مسلمان شده‌ام مرا از خانه طرد کرد و من مدتی با یک خانواده مسلمان زندگی کردم تا با وساطت یکی از اقوام، دوباره به خانه پدری بازگشتم.

مهم‌ترین و جذاب‌ترین عاملی که باعث شدبه اسلام روی آورد را عشق به خدا دانست و بیان کرد: ورود من به اسلام با یک عشق شروع شد؛ خدا این عشق را در درون ما می‌گذارد و وقتی کسی این عشق را پیدا کرد، می فهمد که قرآن راه درست است.

او تجربه این عشق درون خودش را این گونه توصیف کرد و گفت: بعد از اینکه این عشق در دلم به وجود آمد، هر چیزی که قرآن گفت برایم مقبول و سهل شد. برای مثال، حجاب برایم اذیت و سختی ندارد و رعایت آن ساده است. مسائل توحیدی و عمیق‌تر در سال‌هایی که به نوعی بلوغ فکری و اعتقادی رسیده باشیم، پیش می‌آید. وقتی به اسلام روی آوردم، ۱۹ سالم بود و بیشتر دنبال مسائل روزمره بودم و خیلی به مباحث توحیدی فکر نمی‌کردم. شاید این را بتوان به علت گذر سن و تجربه هم دانست. شاید اگر مسیحی هم می‌ماندم، در این سن این مسائل برایم با اهمیت‌تر می‌شد. به تبع در مسیحیت هم جواب‌هایی به این مسئله هست. اما اسلام را با مطالعه کامل پذیرفتم.

وی معتقد است که تلاش در زندگی باید صرف دو هدف صورت گیرد: نزدیکی به خدا و آماده‌کردن محیط و جامعه برای دولت حضرت مهدی(عج). او بعد از مسلمان شدن، مذهب تشیع را انتخاب کرد اما بعد از مدتی ترجیح داد این پذیرش نیز با تحقیق بیشتری باشد.

این بانوی تازه مسلمان یونانی در ادامه سخنان خود افزود: وقتی مسلمان شدم، تشیع را انتخاب کردم. اما بعد از مدتی با خودم فکر کردم من دین خودم را ترک کرده‌ام و باید درباره دین اسلام و مذاهب آن بیشتر مطالعه کنم. به همین دلیل درباره اهل سنت نیز مطالعه کردم و بعد در نتیجه تحقیقاتم متوجه شدم تشیع مذهب کاملی است. مطالعه کتاب شیعه در برابر سنت که شامل ۲۰ سخنرانی درباره این دو مذهب بود نیز کمک زیادی به من کرد.

وی عامل پیوند و تفاهم خود را ایمان و مذهب مشترک می داند و می گوید: وقتی دو نفر با هم زندگی می کنند، مسئله فرهنگ خیلی مهم نیست و چون دین و عقیده مشترک داشتیم، مشکل فرهنگی برایمان ایجاد نشد.

این زن و شوهر مسلمان که دو ماه است با دو فرزند خود در ایران زندگی می‌کنند، در مرکز اسلامی استرالیا فعالیت داشتند. جولیا ردا در بخش رسانه‌های تصویری و حسن ردا، در بخش سخنرانی برای نوجوانانی که به انحراف کشیده شده‌اند، مشغول به تبلیغ هستند.

منبع (http://hijabnews.net/vdcefw8z.jh8opi9bbj.html)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد