PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خانوووووووم....شــماره بدم؟؟؟؟؟؟

آن شرلی
11th April 2013, 08:07 PM
خانوووووووم....شــماره بدم؟؟؟؟؟؟
خانوم خوشــــــگله برسونمت؟؟؟؟؟؟؟
خوشــــگله چن لحظه از وقتتو به مــــا میدی؟؟؟؟؟؟
اینها جملاتی بود که دخترک در طول مســیر خوابگاه تا دانشگاه می شنید!
بیچــاره اصـلا" اهل این حرفـــــها نبود...این قضیه به شدت آزارش می داد
تا جایی که چند بار تصـــمیم گرفت بی خیــال درس و مــدرک شود و
به محـــل زندگیش بازگردد.
روزی به امامزاده ی نزدیک دانشگاه رفت...
شـاید می خواست گله کند از وضعیت آن شهر لعنتی....!
دخترک وارد حیاط امامزاده شد...خسته... انگار فقط آمده بود گریه کند...
دردش گفتنی نبود....!!!!
رفت و از روی آویز چادری برداشت و سر کرد...وارد حرم شدو کنار ضریح
نشست.زیر لب چیزی می گفت انگار!!! خدایا کمکم کن...
چند ساعت بعد،دختر که کنار ضریح خوابیده بود با صدای زنی بیدار شد...
خانوم!خانوم! پاشو سر راه نشستی! مردم می خوان زیارت کنن!!!
دخترک سراسیمه بلند شد و یادش افتاد که باید قبل از ساعت ۸ خود را
به خوابگاه برساند...به سرعت از آنجا خارج شد...وارد شــــهر شد...
امــــا...اما انگار چیزی شده بود...دیگر کسی او را بد نگاه نمی کرد..!
انگار محترم شده بود... نگاه هوس آلودی تعـقــیبش نمی کرد!
احساس امنیت کرد...با خود گفت:مگه میشه انقد زود دعام مستجاب
شده باشه!!!! فکر کرد شاید اشتباه می کند!!! اما اینطور نبود!
یک لحظه به خود آمد...
دید چـــادر امامــزاده را سر جایش نگذاشته...!

heavenly
11th April 2013, 08:13 PM
چادر حجاب برتره
[golrooz][golrooz]
دست شما درد نکنه

* Elahe *
11th April 2013, 08:26 PM
چادر حجاب برتره

دست شما درد نکنه

منم با نظر شما موافقم
چادر برترین حجابه
من خودم چادری هستم و خیلی هم از چادری بودنم راضی ام.

ارگان
11th April 2013, 08:38 PM
چادر یه وقار و زیبایی به خانم میده
ممنون آنشرلی جووووووووووووووون

آن شرلی
11th April 2013, 09:11 PM
ممنون از کسانی که امتیاز میدن و با اینکار من رو شاد و تشویق میکنند[shaad][golrooz]

عرفان سلیم زاده
11th April 2013, 09:33 PM
من با این که با چادری بودن موافق نیستم اما باعث کاهش وسواس خانم ها نسبت به محیط اطراف و افزایش اعتماد به نفس آنها میشه.البته به دلیل کاهش سطح ویتامین د بدن احتمال دچار شدن به بیماری هایی مانند راشیتسم ،استئومالاسی،استئوپروز،ضع ف ماهیچه ای،پارکینسون،سختی عروق ،چاقی و کوتاهی ،فشار خون،عفونت ،سرطان سینه،سرطان پانکراس و بیماری های ریوی افزایش پیدا می کنه.اگر به طور دائم چادر به سر می کنین حتما از مکمل های ویتامینه که دارای ویتامین د هم هست استفاده کنین.درکل میانه روی خوبه.ممنون از تاپیک.

آن شرلی
11th April 2013, 09:43 PM
من با این که با چادری بودن موافق نیستم اما باعث کاهش وسواس خانم ها نسبت به محیط اطراف و افزایش اعتماد به نفس آنها میشه.البته به دلیل کاهش سطح ویتامین د بدن احتمال دچار شدن به بیماری هایی مانند راشیتسم ،استئومالاسی،استئوپروز،ضع ف ماهیچه ای،پارکینسون،سختی عروق ،چاقی و کوتاهی ،فشار خون،عفونت ،سرطان سینه،سرطان پانکراس و بیماری های ریوی افزایش پیدا می کنه.اگر به طور دائم چادر به سر می کنین حتما از مکمل های ویتامینه که دارای ویتامین د هم هست استفاده کنین.درکل میانه روی خوبه.ممنون از تاپیک.

میتونم چرا موافق نیستین؟![soal]
من نمیدونستم و تا حالا نشنیده بودم که چادر باعث همچین بیماریهایی بشه!!!!!!![taajob]
خواهش میکنم دوست عزیز...[shaad]

ارگان
11th April 2013, 09:58 PM

وای داداش ینی چادر عامله این همه بیماریه؟؟
من خودم چندساله چادرو انتخاب کردم اما هیچ کدوم ازین بیماریهارو ندارم!
ینی امکان داره بدا بگیرم؟؟[negaran]

ریپورتر
11th April 2013, 10:18 PM
نه بابا نترسید از این بیماریها خبری نیست

عرفان سلیم زاده
11th April 2013, 10:36 PM
نه من نگفتم چادر مریضی میاره گفتم مراقب باشید دچار کمبود ویتامین د نشید. چون آفتاب یه منبع خوب برای تولید ویتامین د در بدنه کمبود آفتاب میتونه باعث کاهش سطح ویتامین د بشه همین.

- - - به روز رسانی شده - - -

نه من نگفتم چادر مریضی میاره گفتم مراقب باشید دچار کمبود ویتامین د نشید. چون آفتاب یه منبع خوب برای تولید ویتامین د در بدنه کمبود آفتاب میتونه باعث کاهش سطح ویتامین د بشه همین.

5866
11th April 2013, 10:54 PM
دوستان چادر یا غیر چادر فرقی نداره
ولی به خود خدا نجابت برا دختر گران بها ترین چیزه
شاید بی قیدی یا بی بندو باری موقتا جذاب باشه!
شاید ما پسرها خوشمون بیاد و به به و چه چه کنیم
ولی دختر خانم ها همیشه ضرر میکنن!
پس حجاب درونی و واقعی یه سرمایه بزرگه برای تمام سر کار خانم هاست
اینم برای خانم های با حجاب واقعی.[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

* Elahe *
11th April 2013, 11:33 PM

سلام
یعنی الان من که یکی دو ساله چادر میپوشم مبتلا به این بیماری هایی که شما نام بردید هستم یا در آینده خواهم شد؟

samin farbod
11th April 2013, 11:52 PM

ببخشید ولی افتاب به صورت و دست ها تابیده میشه و همچنین کسانی که چادر سر نمیکنن معمولا همین صورت و دست هاشون در معرض افتابه نه بیشتر!

kamanabroo
12th April 2013, 12:39 AM

البته این نکته رو بگم که حجاب و چادر موجب هیچ درد و مرضی نخواهد شد.

و ویتامین د که نیاز بدن انسان هست در خانم ها از طریق صورت و دستها بیشترین میزان جذب رو داره که نیاز نیست جای دیگری از بدن در برابر آفتار قرار بگیره . و برای هر 24 ساعت فقط 20 دقیقه در معرض آفتاب بودن نیاز بدن به ویتامین د رو تامین می کنه.

جالب اینجاست که بدونید جذب ویتامین د در مردها با زنها فرق داره و حسگرهای جذب ویتامین د در خانم ها 90 در صد در دستها تا مچ و صورت هست . در صورتی این حسگرها به طور دیگری در مردها قرار دارند.

این نکات رو بنده توضیح علمی اش رو یادم نمونده اما از دکتر شریفی شخصا پرسیدم و ایشون کاملا توضیح دادند. و علت علمی اش رو هم بیان کردند.

روح ا... شريفي، متولد سال ۱۳۵۰ در بيجار(کردستان) هستم.دوران ابتدايي وراهنمايي را در يکي از روستاهاي ورامين گذراندم. در نوجواني با تغيير در شناسنامه راهي جبهه هاي دفاع مقدس شدم. در سن ۱۴ سالگي با رتبه ۵۷ وارد دانشگاه علوم پزشکي ايران شدم و مدرک کارشناسي ارشد را در رشته علوم آزمايشگاهي دريافت کردم. در ۲۱ سالگي موفق به اخذ مدرک دکتراي علوم آزمايشگاهي شدم. در زمينه هاي مختلف موفق به انجام اختراع شده ام، به گونه اي که تاکنون ۲۷۴ اختراع در زمينه هاي علوم آزمايشگاهي، مکانيک، سيالات، مهندسي پزشکي، جراحي هاي خاص و... داشته ام و يکي از مهم ترين اختراعات من ساخت کوچک ترين و سبک ترين ميکروسکوپ جهان است که براي اولين بار به صورت تک لنزي ساخته شده است. هم چنين موفق شدم عناوين مختلفي کسب کنم از جمله چندين سال رتبه ممتاز جشنواره ملي سلمان فارسي (معلم پژوهنده) را به خود اختصاص دادم و بسيجي نمونه کشور شدم. در مسابقات جهاني نيز در کانادا مدال نقره جهاني در زمينه اختراعات را کسب کرده ام. البته در مجموع اين ها را موفقيت نمي دانم و معتقدم اين کارها در برابر ظرفيت و تواني که خداوند به ما عنايت کرده بسياري جزئي است و ما عملا کاري نکرده ايم.

تایید خبر:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910427000638
(http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910427000638)

بخشی از نو آوری های دکتر شریفی رو اینجا می تونید ببینید:

تصاویر / کوچکترین قرآن جهان (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?165400-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86)
و اینجا

اختراع کوچکترین و سبک ترین میکروسکوپ دنیا (اولین میکروسکوپ تک لنزی جهان) (http://www.taksabt.com/index.php/patent/%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%B9%DB%8C%D9%86/113-113)

aty.a
12th April 2013, 09:03 AM
با سلام
اول از دوست خوبم متشکرم بابت مطلب قشنگش
وبعد از همه دوستان که نظر دادند تا بحث کنیم با هم در باره حجاب برتر چادر
بیایید این اعتقادمون باشه
که چادر حجاب خانم فاطمه س است
وقتی ایشان حتی پشت در هم چادر از سرشون نیفتاد
با وجود این همه سختی هاو بد اخلاقی ها و تحقیر هایی که نسبت به چادرمی شه
ما کم نیاریم
چادر از سر ما نیفته
اجرتون با خانم فاطمه
التماس دعا شهادت از همه

پورفسور گندمکار
12th April 2013, 02:26 PM
ممنون آنشرلی خیلی قشنگ بود. بچه ها به شما هم توصیه می کنم که کتاب چی شد که چادری شدم رو بخونید خیلی جالبه[golrooz]

آن شرلی
12th April 2013, 07:40 PM
ممنون از همه ی دوستان...
خوشحالم که اینقدر انسانهای خوب و بخصوص با حجاب توی سایت هست[tashvigh]

آن شرلی
12th April 2013, 07:42 PM
دوستان چادر یا غیر چادر فرقی نداره
ولی به خود خدا نجابت برا دختر گران بها ترین چیزه
شاید بی قیدی یا بی بندو باری موقتا جذاب باشه!
شاید ما پسرها خوشمون بیاد و به به و چه چه کنیم
ولی دختر خانم ها همیشه ضرر میکنن!
پس حجاب درونی و واقعی یه سرمایه بزرگه برای تمام سر کار خانم هاست
اینم برای خانم های با حجاب واقعی.[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

درسته با نظرتون موافقم اما تجربه ثابت کرده که چادر کمک بیشتری به حفظ نجابت میکنه اما در کل خود شخص و اعتقاداتش هم مهمه...
ممنون[golrooz]

آن شرلی
12th April 2013, 08:24 PM
اين همه گفتيم : خواهــــرم ،

حجـــابـــت....

يه بارم بگيم : بـــرادرم ، نگاهــــت....

آن شرلی
12th April 2013, 08:26 PM
حجاب حقيقتي را مي پوشاند!

زيبايي ظاهري..

وحقيقتي را نمايان مي سازد!

...

حيا..

هر دو زيباييست،

يکي در چشم مردم، وديگري در

در چشمان خدا...

http://kisar.ir/forum/index.php

آن شرلی
12th April 2013, 08:27 PM
http://kisar.ir/forum/up/13910421/1353211275.jpg (http://kisar.ir/forum/index.php)
متن درستش اینه:

مقام معظم رهبری :

حجاب وحفظ عفاف مخصوص خواهران نیست

ای برادر مسلمان!وای برادران جوان!شماهم مراعات وحجاب اسلامی را بکنید

شماهم بالباس شایسته در محیط کارو درمحیط جامعه ظاهر بشوید.

آن شرلی
12th April 2013, 08:29 PM
مي گويند سياهے ِ چادر چشمــــ را ميزند!

چشم آدم هاے حريص وهرزه را ،

چشم را که هيچ ! خبرندارند تازگے

ها دل را هم مي زند!دل آدم هاے مريض و بيمار دل را!

از شما چه پنهان چادر دست و پا گير هم هست!دست و پاے بے بند و

بارے را مي بندد!

چادر براے کسانے استــــ که نمے خواهند عزتــــ ِ آخرتشان را به بهاے

نا چيز ِ لبخند هاے هرزه بفروشند!

چادر سند بندگے و عبوديت را امضا مے کند!

http://kisar.ir/forum/up/13910421/1354051074.jpg

آن شرلی
12th April 2013, 08:31 PM
http://upcity.ir/images/38095573640459513767.jpg
چادر علامتی است مانند تصویر بالا!

http://kisar.ir/forum/up/13911006/1363070668.jpg

آن شرلی
12th April 2013, 08:34 PM
وقتي مي‌پرسند: نمي‌پزيد در اين گرما؟! يک لبخند بزن و بگو:

سرگرم عشقبازي که باشي و در اشتياق خاکستر شدن، اين گرما که شوخي کوچکي بيش نيست!

و بعد دقيق شو در چهرشان، تا خوب ببيني که چطور مي‌شود با يک چادر،

تمام معادلات عقلاني‌شان را در لحظه‌اي بر هم زد...

چقدر سخت است پوشيدن چادر براي همان زناني

که برايشان آسان است پوشيدن اين کفش ها!

http://kisar.ir/forum/up/13910421/1355935501.jpg

مي گويند: بي حجابي بي ديني نيست. دلت پاک باشه!

باشه قبول...بي حجاب بي دين نيست...اما قبول داري که حجاب از ضرورت هاي بارز دينه؟!

حالا چجوري ميشه که قلب پاک از اجراي حکم دين سرپيچي مي کنه؟

اين قلب از چه چيز پاکه؟ از گناه يااز اطاعت؟!

نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْض‏ رو واسه همين دل پاکا گفتن ديگه

قلب پاک که داري؛ پس چراآلودگي جامعه و از هم پاشيدگي بنيان خانواده هارو هيزم جهنم ميکني ؟؟

آن شرلی
12th April 2013, 08:34 PM
در کلاس حفظ تقوا و شرف
دختران درند و چادر چون صدف

بهترین سرمایه زن چادر است
تو بدان که زینت زن چادر است

حفظ چادر حفظ دین و مذهب است
شیوه زهرا و درس زینب است

حفظ چادر نص قرآن مجید
قفل جنت را بود تنها کلید

حفظ چادر سد فحشا می شود
روسفیدی نزد زهرا می شود

banoye sorkh
12th April 2013, 10:39 PM
آدم چه با چادر چه بی چادر چه فرقی میکنه ؟‏!‏ همون افراد همیشگی هستند...

kamanabroo
13th April 2013, 12:13 AM

لباس تاثیر بسزایی در نوع رفتار آدم داره. و تاثیر لباس بر شخصیت و شخصیت بر لباس دو طرفه است.
اگر نداشت و اگر تاثیری در کار نبود این همه تنوع لباس نداشتیم...

غیر از اینکه لباس خبر از حالت درون انسان هم میده. یعنی بخشی از شخصیتش رو نمایان می کنه.
این رو دیگه روانشناسان هم تایید می کنند ..

مسئله دیگر : اینکه اون شخص همون شخص همیشگی هست دلیل نمیشه که ما ظاهر آراسته رو با ظاهر غیر دینی یکی بدونیم. یکی بودن فرد در اخلاقیات و پیشرفت نکردن بر می گرده به اعتقادات و عملکرد و بینشی که شخص داره. و لباس داره بخشی از اونها رو نشون میده.

حیاء هم همین ویژگی رو داره. یعنی موجب میشه که انسان یک منش فکری و عملی رو در زندگی خودش انتخاب بکنه که همین روش و منش فکری و عملی در پوشش او نمایان میشه.

البته از صحبتهای بنده اینطور برداشت نشه که لباس و پوشش دینی همه چیز است ... نه اما ظاهر دینی برای یک مسلمان از ضروریات است. همانطور که باطن دینی از ضروریات است برای مسلمان.

عبدالله91
13th April 2013, 04:23 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

منم با اجازه از چیزی بگم که بهش تو جامعه گیر میدن. ریش

تو بازار با خواهر زاده ام میرفتم که یکی که با خانم و بچه اش حرف میزد حرف خانمش رو ول کرد و بهم متلک گف و حرف خانومش رو اصلا گوش نداد به قیافه بنده زوم کرده بود و توجهش به متلک گفتن بود

تو کتابخونه{مطالعه خونه} با اکثر بچه ها صمیمی بودیم و شوخی میکردیم و... داشتم مطالعه میکردم یکی اومد کنارم و به لفظ جلالۀ الله قسمم داد که برم با تیغ ریشم رو بزنم و گف که خیلی خوشگل میشی اگه بزنی{سر بچه رو شیره مالیدن}[nishkhand]

از عامل خیر بودنمون[khande] بگم، چند سال پیش از دانشگاه برمیگشتم که تو پیاده رو دو نفر جوون نشسته بودن و به دیوار تکیه داده بودن به محض اینکه بنده رو دیدن فورا صلوات فرستادن و بلند شدن و ... {سه نقطه همون متلک هاست که عادت کردیم}

یا با پیرمردان که روبرو میشیم میگن مگه جوون نیستی؟ ریش چیه برو جوونیت رو بکن وقتی پیر شدی ریش میذاری. میگن الان باید عشق و عاشقی و با دخترا بودن و ... هر چیزی سنی داره.ما هم این شکلی میشیم[sootzadan]

یا تو خیابون که میریم بهمون خیلی گیر میدن طوری که دیگه کاملا عادت کردیم یعنی اگه متلک نشنویم تعجب میکنیم.

از این اتفاقات خیلی خاطره دارم یعنی خیلی خیلی خاطره دارم[bamazegi]

فکر نکنین فقط شما چادری ها به عقب ماندگی محکوم میشین ما هم می شنویم. انگار از ناکجا آباد اومدیم، یه نگاه عاقل اندر سفیهی بهمون میندازن.[khande]

ما هم در برابرشون سرمون رو میندازیم پایین و آروم رد میشیم انگار که کسی با ما نیست.جواب میده[nishkhand]

البته بگم که همیشه شونه در جیبم هست و هرجا آئینه ببینم موهامو شونه میکنم[nishkhand] با وجود متلک ها به ظاهرم اهمیت میدم. سه چیزرو موقع بیرون رفتن فراموش نمیکنم و به شما هم توصیه میکنم: یکی ساعت، دومی خودکار، سومی شونه

5866
13th April 2013, 10:50 AM
افرین چقدر مطلب داری راجب حجاب
ممنون کاش حجاب واقعی تو جامعه زیاد و زیاد و زیادتر بشه[golrooz]

zahra .at
13th April 2013, 02:42 PM
عالیییییییییییییییییییی بود

Hesam gh
13th April 2013, 03:00 PM

دوست عزیز خیابون جای ویتامین د جذب کردن نیست !!!!!.......

عرفان سلیم زاده
13th April 2013, 04:41 PM
دوست عزیز خیابون جای ویتامین د جذب کردن نیست !!!!!....... داداش اینجا جای بحث های عقیدتی نیست.لطفا اگه متنی داری که به درد بقیه میخوره بدون موضع گیری بزار تا همه استفاده کنن.

312
13th April 2013, 06:03 PM
داداش اینجا جای بحث های عقیدتی نیست.لطفا اگه متنی داری که به درد بقیه میخوره بدون موضع گیری بزار تا همه استفاده کنن.
احتراما اين بخش كاملا مرتبط با بحث عقيدتي (مذهبي) هست.از بحث عقيدتي استقبال رسمي ميشه تا اين بحثها به جاهاي ديگه تالار كشيده نشده و هدر نروند.
بحث كمبود احتمالي دريافت ويتامين دي در افرادي كه از نعمت آفتاب محروم هستند يك بحث پزشكي و مرتبط به متخصصان پزشكي و قسمت پزشكي تالار هست.داشتن حجاب دربرابر نامحرمان ارتباطي به استفاده نكردن از نعمت خداداد نور خورشيدبراي باحجابان نداره.دليل علمي مستند متقن اگه وجودداره كه داشتن حجاب مانع از دريافت ويتامين دي ميشه براي استفاده ارائه كنيد[golrooz]

آن شرلی
13th April 2013, 06:08 PM

درسته اما اینکه چه نوع پوششی داشته باشی هم بسیار مهمه و روی دید دیگران بر روی شخص تاثیر داره...
اما دیگه حفظ این دید خوبی که پیدا کردند دست خود شخصه...نمیگم تظاهر کنه اما باید سعی کنه باطنش هم همون خصوصیاتی رو داشته باشه که یک خانم چادی باید داشته باشه![shaad]

آن شرلی
13th April 2013, 06:09 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

تو بازار با خواهر زاده ام میرفتم که یکی که با خانم و بچه اش حرف میزد حرف خانمش رو ول کرد و بهم متلک گف و حرف خانومش رو اصلا گوش نداد به قیافه بنده زوم کرده بود و توجهش به متلک گفتن بود

تو کتابخونه{مطالعه خونه} با اکثر بچه ها صمیمی بودیم و شوخی میکردیم و... داشتم مطالعه میکردم یکی اومد کنارم و به لفظ جلالۀ الله قسمم داد که برم با تیغ ریشم رو بزنم و گف که خیلی خوشگل میشی اگه بزنی{سر بچه رو شیره مالیدن}[nishkhand]

از عامل خیر بودنمون[khande] بگم، چند سال پیش از دانشگاه برمیگشتم که تو پیاده رو دو نفر جوون نشسته بودن و به دیوار تکیه داده بودن به محض اینکه بنده رو دیدن فورا صلوات فرستادن و بلند شدن و ... {سه نقطه همون متلک هاست که عادت کردیم}

یا با پیرمردان که روبرو میشیم میگن مگه جوون نیستی؟ ریش چیه برو جوونیت رو بکن وقتی پیر شدی ریش میذاری. میگن الان باید عشق و عاشقی و با دخترا بودن و ... هر چیزی سنی داره.ما هم این شکلی میشیم[sootzadan]

یا تو خیابون که میریم بهمون خیلی گیر میدن طوری که دیگه کاملا عادت کردیم یعنی اگه متلک نشنویم تعجب میکنیم.

فکر نکنین فقط شما چادری ها به عقب ماندگی محکوم میشین ما هم می شنویم. انگار از ناکجا آباد اومدیم، یه نگاه عاقل اندر سفیهی بهمون میندازن.[khande]

ما هم در برابرشون سرمون رو میندازیم پایین و آروم رد میشیم انگار که کسی با ما نیست.جواب میده[nishkhand]

البته بگم که همیشه شونه در جیبم هست و هرجا آئینه ببینم موهامو شونه میکنم[nishkhand] با وجود متلک ها به ظاهرم اهمیت میدم. سه چیزرو موقع بیرون رفتن فراموش نمیکنم و به شما هم توصیه میکنم: یکی ساعت، دومی خودکار، سومی شونه

واقعا جالبه... پس این مشکل فقط برای خانوما نیست...[khanderiz]

مهندس نوجوان
13th April 2013, 06:28 PM
دوست عزیز خیابون جای ویتامین د جذب کردن نیست !!!!!.......

منظور ایشون این بوده که یک خانم چادری و یک خانم مانتویی با حجاب هردو مقدار یکسانی از پوستشان در معرض آفتاب است . پس در نتیجه بودن یا نبودن چادر در جذب ویتامین C و مبتلا شدن به بیماری های راشیتیسم و کواشیورکور و ... تاثیری ندارد...[golrooz]

مهندس نوجوان
13th April 2013, 06:37 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

سلام
ولی فکر کنم ریش های شما خیلی بلنده و الا دلیلی نداره که مسخره تون بکنن
بهتر است جامعه مان را عوض کنیم
شمایی که باحجابی(خانم ها) یا حزب اللهی هستی(آقایون) بهتر است که با دوست و رفیق شدن با جوون ها و جا کردن خودتون توی دل اون ها برداشت بدشون رو نسبت خودتون تغییر بدید.

kamanabroo
13th April 2013, 06:57 PM
سلام

شمایی که باحجابی(خانم ها) یا حزب اللهی هستی(آقایون) بهتر است که با دوست و رفیق شدن با جوون ها و جا کردن خودتون توی دل اون ها برداشت بدشون رو نسبت خودتون تغییر بدید.

سلام
خیلی حرف خوب و درستی زدین.

چون این حرف نسبت به من مذهبی و همه خانم ها و آقایون مذهبی درسته. که اگر در جامعه برخورد مناسبی نمیشه ما با نشون دادن شخصتمون (درست و طبق مبانی اسلامی) هم نظر دیگران رو تغییر بدیم هم یک نمونه خوب رو معرفی کرده باشیم.

و این رو هم بگم هر آزار و اذیتی هم که شخص در راه دین داری می بینه اجر دینداری اش چند برابر میشه. به شرط نیت خدایی.

این سیره اهل بیت علیهم السلام هم هست که در برابر ناملایمات اجتماعی بهترین رفتار رو از خودشون نشان می دادند..

آن شرلی
13th April 2013, 07:19 PM

بله حرف شما درسته...اما...
این مربوط به جمع های نزدیک تر میشه...!
و اینکه نباید در نظر اول دراباره ی کسی قضاوت کرد...
من خودم حتی اگه یک خانم بد حجاب رو ببینم باز هم به خودم این حق رو نمیدم که بخوام دربارش حتی فکر بد بکنم...
من بشخصه یکی از خصوصیاتم اینه که هرکس بهم احترام بگذاره من هم در جوابش احترام میگذارم اما اگه اون شخص احترام نذاره...
پس بهتره سعی کنیم زود قضاوت نکنیم و اگه در یک نفر از یک قشر چیزبدی دیدیم به تمام اون قشر ربط ندیم.

آن شرلی
13th April 2013, 07:24 PM
سلام از دوستان عزیزخواهشمندم تا به گروه بحث های عقیدتی بپیوندند تا انشاالله اونجا به نتایج خوبی برسیم!

سلام از دوستان عزیزخواهشمندم تا به گروه بحث های عقیدتی بپیوندند تا انشاالله اونجا به نتایج خوبی برسیم!

Hesam gh
13th April 2013, 07:40 PM
داداش اینجا جای بحث های عقیدتی نیست.لطفا اگه متنی داری که به درد بقیه میخوره بدون موضع گیری بزار تا همه استفاده کنن.

اولا بحث کاملا عقیدتیه ...
دوما مطلب شما صرفا یک مبحثه علمیه نه دلیل این بیماری هایی که ذکر کردید!...
سوما اگه این طور باشه جمعیت زیادی از زنان در کشورهای اسلامی باید این همه بیماریو داشته باشن...
چهارما ویتامین د از قسمت هایی از بدن که پوست نازک تری دارند بهتر جذب میشه مثل بازوها وغیره پس باید...!
پنجما جذب ویتامین د باید در روز بسیار کم باشه مثلا در حدود 10تا15 دقیقه در غیر این صورت در دراز مدت میتونه باعث سرطان پوست بشه پس میبینیم که چادر از این مورد جلوگیری میکنه!!!!!
ممنون دوست عزیز

عبدالله91
13th April 2013, 07:49 PM
سلام

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

نه ریشم خیلی بلند نیس اندازۀ یه بند انگشت هم شاید نشه. وجدانی الان اندازه گرفتم بلندترینش یه بند انگشته.

گفتم که با بچه ها خیلی رفیقیم، شوخی هم میکنیم... مشکل دید جامعه است نه دوستان، ببینین شما خودتون اولین فکری که کردین این بوده که ریشم بلنده و احتمالا گوشه گیر هستم و با کسی شوخی و دوستی نمیکنم و... تا وقتی چنین دیدی نسبت به ریش دارها هست دیگه برخوردها مشخصه. وجدانی خیلی هم شوخی میکنیم و به هر جمعی که وارد میشیم فورا مچ میشیم... وجدانی دید خودتون رو نگاه کنین[khande] ؛ مشکل اینجاست که ریش رو برا آخوند میدونن یعنی فکر میکنن باید آخوند بود و ریش گذاشت. بعضی از افراد که مثبت نگر هستن اعتقاد دارن آدم باید ته ریش بزاره{با صفر یا شماره 2 ماشین بزنه} واقعا نمیدونم قضیۀ ته ریش چیه؟ از کجا اومده؟یه ریش دار داریم یه بی ریش. ته ریش هم برا خودش معمایی شده. البته فکر کنم بعضی مراجع گفتن نباید کمتر از 4 زده بشه.طوری که بگن طرف ریش داره.{بقالی سرکوچه کیشمیش نداره ها}

مگه میشه با همۀ افراد یه شهر دوست شد؟میشه؟

دید اجتماع بده، از آدم ریش دار یه چیزی تو ذهنشون ساختن که انگار آدمخوار هس.نیستیما، نترسین[nishkhand]

تازه این که چیزی نیس وقتی تو خیابون راه میریم برا اینکه به خواهرهای آرایش کرده و نیمه لخت چشمون نخوره سرمون رو میندازیم پایین راه میریم میگن....

خودتون جای خالی رو پر بکنین

حالا خانمها میگن چرا ما باید تاوان دل ناپاک رو بدیم آقایون نگاه نکنن. چقد تضاد آخه[tafakor]

دو تا دختر خانم که وضعشون خوب نبود{البته نگین نگاه نمیکردین چطور دیدین تعریف میکنم گفتم تا زودقضاوت نکنین[nishkhand]} تو زمستون که که هوا سرد بود با چتر می اومدن همین جور که منو دیدن طوری چتر رو به طرفم نشونه رف که خدا میدونه داشت چشمم رو درمیاورد خدا رحم کرد برگشتم ببینم کی هس دیدم 2 تا از خواهرهای گلمون که هوس کردن چشه یه نفر رو دربیارن.

خانما میگن منو چادرم ما هم میگیم من و ریشم[khande]

ریشم بلند نیس و یکی به طرف شمال و یکی به طرف جنوب و یکی به سمت مغرب و یکی به سمت مشر ق و یکی به سمت شمال غربی و... نرفته ها. چنین تصویری نداشته باشین[khande]

خودمونیما چنین تصویری ساخته بودین که اخمو و گوشه گیر و بی دوست و...[nishkhand]

Hesam gh
13th April 2013, 07:51 PM

اولا بحث کاملا عقیدتیه ...
دوما مطلب شما صرفا یک مبحثه علمیه نه دلیل این بیماری هایی که ذکر کردید!...
سوما اگه این طور باشه جمعیت زیادی از زنان در کشورهای اسلامی باید این همه بیماریو داشته باشن...
چهارما ویتامین د از قسمت هایی از بدن که پوست نازک تری دارند بهتر جذب میشه مثل بازوها وغیره پس باید...!
پنجما جذب ویتامین د باید در روز بسیار کم باشه مثلا در حدود 10تا15 دقیقه در غیر این صورت در دراز مدت میتونه باعث سرطان پوست بشه پس میبینیم که چادر از این مورد جلوگیری میکنه!!!!!
ممنون دوست عزیز

هستی..
13th April 2013, 10:42 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

متاسفانه بقیه فکر میکنن که تمدن یعنی برهنگی.یه جایی خوندم نوشته بود اگه برهنگی تمدن هست پس حیوانات متمدنترین جانداران هستن.بعضی وقتها پسرا که از کنار ما چادریها رد میشن هم یه صلوات میفرستن چه عیبی داره خوشحال کننده است که ما باعث میشیم بقیه ذکر صلوات بیوفته روی زبونشون[khanderiz]

عرفان سلیم زاده
13th April 2013, 11:05 PM
احتراما اين بخش كاملا مرتبط با بحث عقيدتي (مذهبي) هست.از بحث عقيدتي استقبال رسمي ميشه تا اين بحثها به جاهاي ديگه تالار كشيده نشده و هدر نروند. بحث كمبود احتمالي دريافت ويتامين دي در افرادي كه از نعمت آفتاب محروم هستند يك بحث پزشكي و مرتبط به متخصصان پزشكي و قسمت پزشكي تالار هست.داشتن حجاب دربرابر نامحرمان ارتباطي به استفاده نكردن از نعمت خداداد نور خورشيدبراي باحجابان نيست.دليل علمي مستند متقن اگه وجودداره كه داشتن حجاب مانع از دريافت ويتامين دي ميشه براي استفاده ارائه كنيد[golrooz] سلام راستش بحث عقیدتی معمولا با کدورت تموم میشه ولی در کل باشه.البته این طور که من دارم می بینم خیلی ها نمی خوان با این مسئله درست کنار بیان و همه چیز رو محدود به بودن یا نبودن حجاب می کنند که نشان از ضعف علمی این افراد داره. با رعایت ایام فاطمیه یک مبحث مهم رو در پست های بعدی مطرح می کنم که به چرایی وجود حجاب و ایراد هایی که در مقابل مزیت های اون قرار داره می پردازه.ممنون.

عرفان سلیم زاده
13th April 2013, 11:45 PM
اولا بحث کاملا عقیدتیه ... دوما مطلب شما صرفا یک مبحثه علمیه نه دلیل این بیماری هایی که ذکر کردید!... سوما اگه این طور باشه جمعیت زیادی از زنان در کشورهای اسلامی باید این همه بیماریو داشته باشن... چهارما ویتامین د از قسمت هایی از بدن که پوست نازک تری دارند بهتر جذب میشه مثل بازوها وغیره پس باید...! پنجما جذب ویتامین د باید در روز بسیار کم باشه مثلا در حدود 10تا15 دقیقه در غیر این صورت در دراز مدت میتونه باعث سرطان پوست بشه پس میبینیم که چادر از این مورد جلوگیری میکنه!!!!! ممنون دوست عزیز سلام خب حداقل میدونم که من شروع کننده این بحث عقیدتی نبودم و حرفام در حد توصیه بود. ولی الان میخوام که عقیدتی بشه پس من این موضوع رو مطرح می کنم که حجاب به هر شکل که باشه مستقیما باعث محروم کردن پوست از نعمت نور خورشید و کمبود ویتامین د و همچنین افزایش مرض های پوستی میشه. 90 درصد ویتامین د مورد نیاز بدن در پوست تولید میشه و خیلی از باکتری ها و قارچ هایی که روی پوست بدن زندگی می کنند تنها با نور فرابنفش خورشید از بین میرند.اسلام حجاب رو برای مخفی ماندن تن زنان از چشم نامحرمان و کاهش ضریب خطر اسیب دیدن زنان از این موضوع معرفی کرده و روی موضوع آفتاب حرفی نزده. حجاب به هر شکل که باشه یک عامل محدود کننده در سلامتی زنان به حساب میاد. به نظر من چون حجاب محروم کردن افراطی خود از استفاده از نور خورشید هست یک نوع کفران نعمت به حساب میاد و به هر نیتی که باشه مورد قبول حق نخواهد بود. در بهترین حالت ممکنه برای ارضا احساس درونی یک زن و با انتخاب خود او و یا به زور پوشیده می شود. مطمئنا منم مثل شما اهمیت حجاب رو در جامعه خودم میدونم بنابراین انتظار دارم روی این موضوع فکر کنین و قبل از نظر دادن کمی فکر کنین.از خودم هم بخوام بگم بیشتر آدمی ام که بی طرفی رو می پسندم چون اعتقاد دارم امروز پذیرش هر عقیده یا سیاستی به معنای حمایت از پایمال شدن کرامت گروهی از مردم می باشد. از استاد گرامی آقای کمان ابرو هم دعوت می کنم که در این بحث شرکت کنند.

عرفان سلیم زاده
13th April 2013, 11:52 PM
.

هستی..
14th April 2013, 12:20 AM
ویتامین د را که کلسیفرول می‌نامند، یکی از ویتامین‌های لازم برای بدن و از ویتامین‌های محلول در چربی است، که به رشد و استحکام استخوان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86)‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%84%D8%B3%DB%8C%D9%85) و فسفر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B3%D9%81%D8%B1) کمک می‌کند.این ویتامین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86) با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند.
منبع اصلی دریافت این ویتامین بجز منابع گیاهی مثل غلات (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%BA%D9%84%D8%A7%D8%AA) و حیوانی مثل ماهی ساردین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86) و شیر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%DB%8C%D8%B1)، نور آفتاب است.بطوری که ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می‌کند.کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D9%88%DA%A9%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE% D9%88%D8%A7%D9%86) در کهنسالی می‌گردد
منابع حاوی ویتامین دی:

آفتاب:تابش اشعه ماوراء بنفش (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%A7%D8%B4%D8%B9%D9%87_%D9%85%D8 %A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%A1_%D8%A8%D9%86%D9%81%D8% B4&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF) به پوست انسان باعث می‌شود که ماده‌ای به نام دهیدروکلسترول (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9% 88%DA%A9%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%84&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF) با طی مراحلی در بدن در کلیه (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%87) به ویتامین دی تبدیل شود.افراد با پوست روشن‌تر نسبت به تیره‌ترها می‌توانند در مدت کمتری که زیر آفتاب مانده‌اند نیاز خود به این ویتامین را تامین کنند.
منابع گیاهی:غلات (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%BA%D9%84%D8%A7%D8%AA) و برخی سبزیجات و میوه‌جات.
منابع حیوانی:کره، روغن کبد ماهی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86_%DA%A9%D8%A8%D8%AF_%D9%85 %D8%A7%D9%87%DB%8C)، زرده تخم مرغ، خامه، جگر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DA%AF%D8%B1)، ماهی ساردین حاوی مقادیر زیادی از این نوع ویتامین هستند.
دریافت این ویتامین به صورت مصنوعی مثل کپسول (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%84) و آمپول (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%84).

جناب مخفی10 تا20 دقیقه نور افتاب میتونه از طریق پوست دست یا صورت هم جذب بشه یا اینکه از طریق مواد غذایی به بدن برسه و مشکلی از نظر تامین ویتامین دی بدن نیست برای خانومای چادری.والله من که میشه گفت 90 درصد ادمای دور و برم چادری هستن مریضی نگرفتن که بخواد به خاطر چادر باشه.در ضمن ادمایی که مانتویی هستن هم همون قسمتی از بدنشون که با چادر پوشیده میشه با مانتو هم پوشیده میشه(منظورم برای تابش نور افتاب به بدنه)

هستی..
14th April 2013, 12:28 AM
آيا جایی در قرآن به پوشیدن چادر الزامی آورده شده است؟ می شود بر مانتو پوشیدن من خرده گرفت؟
پاسخ:
آنچه در قرآن بر زنان واجب شده، اول حيا و عفت و حفظ نگاه از چشم چراني است كه بر مردان هم اين تكليف واجب شده است:
قُلْ لِلْمُؤْمِنينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ يَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِكَ أَزْكى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبيرٌ بِما يَصْنَعُونَ وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ يَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ؛ (1)
به مؤمنان بگو چشم هاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگيرند، و عفاف خود را حفظ كنند. اين براى آنان پاكيزه‏تر است. خداوند از آنچه انجام مى‏دهيد، آگاه است! به زنان با ايمان بگو چشم هاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگيرند، و دامان خويش را حفظ كنند.
زنان علاوه بر تكليف فوق به پوشاندن زينت هاي خود هم امر شده اند:
وَ لا يُبْدينَ زينَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُيُوبِهِنَّ وَ لا يُبْدينَ زينَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ ... وَ لا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ ما يُخْفينَ مِنْ زينَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَميعاً أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛ (2)
زينت خود را آشكار نسازند مگر براى شوهران شان يا... هنگام راه رفتن پاهاى خود را به زمين نزنند تا زينت پنهاني شان دانسته شود (و صداى خلخال كه برپا دارند ،به گوش رسد) و همگى به سوى خدا بازگرديد، اى مؤمنان، تا رستگار شويد.
وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِيَّةِ الْأُولى؛(3)
همچون دوران جاهليّت نخستين (در ميان مردم) برج وار ظاهر نشويد( كه همه نگاه ها را به خود متوجه گردانيد).
يا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنينَ يُدْنينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلاَبِيبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلا يُؤْذَيْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيما؛(4)
اى پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلباب ها [روسرى‏هاى بلند] خود را بر خويش فروافكنند. اين كار براى اينكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند، بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آن ها سر زده، توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحيم است.
در اين آيه از زنان خواسته شده كه با جلباب خود را بپوشند تا به حيا ، عفت و پاكدامني شناخته شده و مورد آزار منافقان و افراد بي مبالات قرار نگيرند.
جلباب را لباس بلند و گشادي دانسته اند ملحفه مانند كه بر بالاي همه لباس ها مي پوشند و همه بدن را مي پوشاند.(5) مصداق اين لباس به نظرجمعی چادر است، ولي غالب عالمان براي چادر موضوعيت خاصي قائل نشده و هدف را پوشاندن زينت هاي طبيعي و عاريتي و دوري از جلوه گري و خود نمايي شمرده اند. پس اگر كسي بدن خود را با لباس هاي مناسب بپوشاند و جلوه گري و خود نمايي نداشته باشد ، حجاب او كامل است حتي اگر با پيراهني بلند و مانتو باشد.
فقيهان و مجتهدان هم چادر را "حجاب برتر" شمرده اند ، ولي حجاب را منحصر در چادر ندانسته اند.
اما متاسفانه امروزه مانتوهايي كه بتواند كار چادر را انجام دهد و بدن و برجستگي هاي آن را بپوشاند، به ندرت ديده مي شود.
همان طور كه هر شخصي اشيای گرانمايه خود را به خاطر حفظ آن در پوشش هاي مختلفي نگه مي دارد ، شايسته است در امر حفظ دين و ايمان و عفاف خود حريص تر باشد . از چادر كه حجاب برتر است، استفاده نمايد.
استفاده از چادر علاوه بر پوشش امن تر باعث تبليغ و ترغيب ديگران به اين امر خواهد شد .
پي نوشت ها:
1. نور (24) آيه 30-31.
2. همان.
3. احزاب (33) آيه 33.
4. همان ، آيه 59.
5. مصطفوي ، التحقيق في كلمات القرآن الكريم ، تهران ، بنگاه ترجمه و نشر كتاب ، 1360 ش ، ج2 ، ص96.
http://www.pasokhgoo.ir/node/23099

عبدالله91
14th April 2013, 01:21 AM
سلام راستش بحث عقیدتی معمولا با کدورت تموم میشه

سلام

جان؟ چرا عزیز؟ نه کدورتی نمیشه اگه کارشناسانه باشه . ماشاالله جناب کمان ابرو و دیگر دوستان علم دارن و جواب دادن و میدن و ما هم یاد میگیریم و شاید یه کوچولو گاهی سوالی چیزی داشتیم وارد میشیم.

kamanabroo
14th April 2013, 01:40 AM
سلام خب حداقل میدونم که من شروع کننده این بحث عقیدتی نبودم و حرفام در حد توصیه بود. ولی الان میخوام که عقیدتی بشه پس من این موضوع رو مطرح می کنم که حجاب به هر شکل که باشه مستقیما باعث محروم کردن پوست از نعمت نور خورشید و کمبود ویتامین د و همچنین افزایش مرض های پوستی میشه.

90 درصد ویتامین د مورد نیاز بدن در پوست تولید میشه و خیلی از باکتری ها و قارچ هایی که روی پوست بدن زندگی می کنند تنها با نور فرابنفش خورشید از بین میرند.

اسلام حجاب رو برای مخفی ماندن تن زنان از چشم نامحرمان و کاهش ضریب خطر اسیب دیدن زنان از این موضوع معرفی کرده و روی موضوع آفتاب حرفی نزده.

حجاب به هر شکل که باشه یک عامل محدود کننده در سلامتی زنان به حساب میاد.

به نظر من چون حجاب محروم کردن افراطی خود از استفاده از نور خورشید هست یک نوع کفران نعمت به حساب میاد و به هر نیتی که باشه مورد قبول حق نخواهد بود.

در بهترین حالت ممکنه برای ارضا احساس درونی یک زن و با انتخاب خود او و یا به زور پوشیده می شود.

مطمئنا منم مثل شما اهمیت حجاب رو در جامعه خودم میدونم بنابراین انتظار دارم روی این موضوع فکر کنین و قبل از نظر دادن کمی فکر کنین.

از خودم هم بخوام بگم بیشتر آدمی ام که بی طرفی رو می پسندم چون اعتقاد دارم امروز پذیرش هر عقیده یا سیاستی به معنای حمایت از پایمال شدن کرامت گروهی از مردم می باشد.

از استاد گرامی آقای کمان ابرو هم دعوت می کنم که در این بحث شرکت کنند.

سلام ممنونم از دعوتتون.

در مورد جذب ویتامین د برای از طریق نور آفتاب ،

خانم هستی هم مطلب خوبی گذاشتند همچنین یه مطلبی رو هم بنده در پست شماره #14 (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?165362-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D 9%88%D9%88%D9%85-%D8%B4%D9%80%D9%80%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%85%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D 8%9F&p=451121&viewfull=1#post451121) (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?165362-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D 9%88%D9%88%D9%85-%D8%B4%D9%80%D9%80%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%85%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D 8%9F&p=451121&viewfull=1#post451121) از همین تاپیک گذاشتم که خوبه بخونید.

خلاصه اش اینکه:

برخلاف تصور اینکه برای بهره مندی از ویتامین د نباید حجاب داشت ؛ باید بگم که نیاز بدن به آفتاب در هر روز نهایتا 20 دقیقه است.

آیا منطقی به نظر می رسه که بخاطر 20 دقیقه کلا بحث پوشش رو زیر سوال برد؟

علاوه بر اینکه طبق تحقیقات به عمل آمده بهترین محل جذب ویتامین د از نور خورشید برای خانمها صورت و دستهاشون تا مچ می باشد . پس هیچ نیازی به بی حجابی نیست!

و اگر حجاب در این مواردی که گفتید خانم ها رو دچار مشکلاتی که گفتید می کنه ؛ پس الان ما باید جامعه ای بس بیمار داشتیم... درصورتی که تجربه خلافش رو ثابت کرده . بگذریم که سلامتی و شادابی ظاهری محجبه ها (چادری ها) علاوه بر اینکه کمتر از دیگران نیست چه بسا بیشتر هم هست چرا که پوست و بدن خودشون رو در برابر هر جور شرایط جوی قرار نمی دهند.

این هم مسلم هست که وقتی نیاز به ویتامین د بدن تامین شد ، بعنوان مثال از (صورت و دستها تا مچ) ؛ خاصیت و اثرش به همه بدن می رسه ... پس نیازی به ترویج برهنگی یا بی حجابی برای جذب ویتامین د نیست.

مستند حرفهام هم دکتر شریفی هستند که در موردشون در پست 14 گفتم.

---------------------------------------------------

اما در مورد دین اسلام:

اگر قرار باشه عقیدتی بحث کنیم باید یکسری مبانی رو قبول داشته باشیم

از اونجایی که همه ما مسلمان هستیم ، پس می دونیم که صفات خداوند بی نهایت هست و علم خداوند هم بی نهایت است.

خداوندی که خودش انسان رو آفریده مسلما به نیازها و خواسته های او آگاهتر خواهد بود و بهتر می تواند آنچه که برای او سود دارد و ضرر دارد را مشخص کند.

اگر خداوند مسئله ای را و عملی را از انسان بخواهد که بر ضرر انسان باشد ، علم خداوند و حکمت خداوند زیر سوال می رود. و این با صفات بی نهایت و مطلق خداوند سازگار نیست.

خداوندی که هر نوع موجودی که در خشکی آفریده (به جز انسان) در دریا هم آفریده، و می تواند اینقدر تنوع به وجود و شرایط آنها بدهد مسلما می تواند در انسان هم شرایط متفاوتی را و ویژگیهای متفاوتی را قرار بدهد مثل زن و مرد. و برای بهره مندی آن دو هم از نعمتها شرایط و راههای خودش را قرار بدهد.

وقتی خداوند پوشش را برای مرد ها و زن ها متفاوت قرار می دهد ، اگر با این دستور خداوند ، در حق انسان ظلمی و ضرری صورت بگیرد باز علم و حکمت خداوند زیر سوال می رود در صورتی که خداوند عالم مطلق است و حکیم مطلق.

یعنی اگر انسان که مخلوق خداوند است فهمید که یک ویتامین برای او خیلی مفید است و از راه خورشید تامین می شود ، مسلما خداوند که خالق بوده می دانسته که خورشید را برای انسان فراهم آورده است. و اگر با پوشش خاصی زنها محروم از این ویتامین شوند که عدالت خداوند زیر سوال می رود در صورتی که خداوند عادل مطلق هم هست.

پس دستور خداوند برای زنان که فقط صورت و دستها تا مچ در اجتماع دیده بشود علاوه بر اینکه موجب ضرر و بی عدالتی در حق زنان نیست بلکه با توجه به شرایط خاصی که برای زنان قرار داده ، برای آنها مفید هم خواهد بود.

علاوه بر اینکه حکم حجاب برای اجتماع و در برابر نامحرمان می باشد. و خیلی فرصتهای مجاز شرعی هم هست که زنان بتوانند از نور خورشید استفاده کامل ببرند و مرتکب حرامی هم نشوند!!

لذا بحث حجاب از دیدگاه اسلام هیچ موجب مرض و دردی نخواهد شد.
--------------------------------------------------

کارهای خداوند از روی حکمت و علم و عدالت اوست.

و در هر امری شاید حکتها و علتهای فراوانی وجود داشته باشد . مثلا در مورد پوشش زنان حکمتهایی از قبیل: حفظ بنیان خانواده ، رسیدن هر شخص به همتای و هم کفو خود ، جلوگیری از نشر فحشا و منکرات در جامعه و ...

الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيبَاتُ لِلطَّيبِينَ وَالطَّيبُونَ لِلطَّيبَاتِ أُولَئِكَ مُبَرَّءُونَ مِمَّا يقُولُونَ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ(النور/26)
زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نيز به زنان ناپاک تعلق دارند؛ و زنان پاک از آن مردان پاک، و مردان پاک از آن زنان پاکند! اينان از نسبتهاي ناروايي که (ناپاکان) به آنان مي‌دهند مبرا هستند؛ و براي آنان آمرزش (الهي) و روزي پرارزشي است!

و جالب اینجاست که نه تنها خداوند برای زنان ، که برای مردان هم بحث پوشش رو مطرح کرده اند و زنان و مردان هر دو را به چشم پاکی دعوت نموده است.

يا بَنِي آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنَا عَلَيكُمْ لِبَاسًا يوَارِي سَوْآتِكُمْ وَرِيشًا وَلِبَاسُ التَّقْوَى ذَلِكَ خَيرٌ ذَلِكَ مِنْ آياتِ اللَّهِ لَعَلَّهُمْ يذَّكَّرُونَ(الأعراف/26)
اي فرزندان آدم! لباسي براي شما فرستاديم که اندام شما را مي‌پوشاند و مايه زينت شماست؛ اما لباس پرهيزگاري بهتر است! اينها (همه) از آيات خداست، تا متذکر (نعمتهاي او) شوند!

قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يصْنَعُونَ(النور/30)به مؤمنان بگو چشمهاي خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگيرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ اين براي آنان پاکيزه‌تر است؛ خداوند از آنچه انجام مي‌دهيد آگاه است!

وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيوبِهِنَّ وَلَا يبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاءِ وَلَا يضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيعْلَمَ مَا يخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ(النور/31)
و به آنان با ايمان بگو چشمهاي خود را (از نگاه هوس‌آلود) فروگيرند، و دامان خويش را حفظ کنند و زينت خود را -جز آن مقدار که نمايان است- آشکار ننمايند و (اطراف) روسري‌هاي خود را بر سينه خود افکنند (تا گردن و سينه با آن پوشانده شود)، و زينت خود را آشکار نسازند مگر براي شوهرانشان، يا پدرانشان، يا پدر شوهرانشان، يا پسرانشان، يا پسران همسرانشان، يا برادرانشان، يا پسران برادرانشان، يا پسران خواهرانشان، يا زنان هم‌کيششان، يا بردگانشان [=کنيزانشان‌]، يا افراد سفيه که تمايلي به زن ندارند، يا کودکاني که از امور جنسي مربوط به زنان آگاه نيستند؛ و هنگام راه رفتن پاهاي خود را به زمين نزنند تا زينت پنهانيشان دانسته شود (و صداي خلخال که برپا دارند به گوش رسد). و همگي بسوي خدا بازگرديد اي مؤمنان، تا رستگار شويد!

این امر هم مسلم است که اگر زنان در جامعه بی حجاب باشند و زیبایی های خدادادی خود رو در پوشش حیا نگه ندارند جامعه به فساد و فحشا دچار خواهد شد ( کاری به علتش ندارم که الان بگید که خوب چرا مردان نگاه می کنند و چرا مردان اینقدر بد هستند. خداوند نیروی جنسی هم در مردان و هم در زنان قرار داده اما راه و شیوه استفاده اش رو هم بیان کرده. )

و کسانی هم که موجب این فساد و فحشا بشوند از نظر اسلام عاقبت سختی در انتظارشان خواهد بود (چه مرد چه زن):

إِنَّ الَّذِينَ يحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(النور/19)
کساني که دوست دارند زشتيها در ميان مردم با ايمان شيوع يابد، عذاب دردناکي براي آنان در دنيا و آخرت است؛ و خداوند مي‌داند و شما نمي‌دانيد!

-------------------------------
امیدوارم این مقدار پاسخ سوالها رو روشن کرده باشه.

عبدالله91
14th April 2013, 01:43 AM
به نظر من چون حجاب محروم کردن افراطی خود از استفاده از نور خورشید هست یک نوع کفران نعمت به حساب میاد و به هر نیتی که باشه مورد قبول حق نخواهد بود

کارشناس عزیز جناب کمان ابرو حتما جوابی خواهند داد اما بنده فقط یه سوال از شما جناب مخفی عزیز دارم،البته سوال بنده به علت مفید بودن حجاب ربطی نداره

فرض کنین شما مخترع یه دستگاهی هستین وقتی اختراعتون به پایان رسید بنده میام از شما اجازه میگیرم تا از دستگاهتون دیدن کنم و به همۀ قسمتهاش سری بزنم و ببینم توش چی هست و شما اجازه میدین اما میگین همه جاشو بررسی کن اما حق نداری فلان قسمت رو بررسی کنی حتی نمیذاری توش رو ببینم. میگی این قسمت مخصوص خودمه. حالا منی که حداقل یه قسمت مهم رو ندیدم بیشتر از اختراع شما سردرمیارم یا خوده شما که سازندش هستین؟

من بهتر میدونم چی به نفعش هست یا شما که طراحش هستین؟

حالا فرد دیگری رو در نظر بگیرین که اصلا بررسی نکرده؛ این فرد چی؟ این فرد چقد میتونه بگه چی به نفعش هست؟

حالا اون قسمتی که بنده رو از دیدنش منع کردین مربوط به قسمت نرم افزار و اجرای نرم افزارها باشه چی یعنی محلی باشه که با دستکاریش بشه برنامۀ اشتباه بهش داد چی؟کی میتونه نرم افزار درست طراحی کنه؟کسی که از ماهیت اختراعتون خبر نداره میتونه؟ چنین فردی اگه بخواد چیزی طراحی کنه حتما ویروس میندازه یا چیزی طرراحی میکنه که مخرب باشه چون از ماهیت و حقیقتش خبر نداره.درسته؟

پس خدا خودش خلق کرده و خودش میدونه چی به نفعمون و چی به ضررمون است یا به عبارتی چه نرم افزار مفید و چی ویروس است.برا همین عقل میگه مطیع آفریننده باشیم

من هم منتظر جواب جناب کمان ابرو هستم تا استفاده بکنم.انشاالله

kamanabroo
14th April 2013, 02:08 AM
ممنونم از دوست عزیزم جناب عبدالله91 که همیشه با مطالب خوبشون به ما یاری رسوندن. [golrooz]

بله بنده هم در حد توان سعی می کنم ادای وظیفه کنم. و مطلبی رو هم گذاشتم انشاالله که مفید باشه .

عبدالله91
14th April 2013, 02:33 AM
مطلبی رو هم گذاشتم انشاالله که مفید باشه

بله خوندم جناب کمان ابرو. جالب بود برام. خیلی به دردم میخورن.آخه تو زندگیم خیلیا سوال میکنن برا همین دلم میخواد ازتون یاد بگیرم تا بتونم پاسخگو باشم

عرفان سلیم زاده
14th April 2013, 09:37 AM
ویتامین د را که کلسیفرول می‌نامند، یکی از ویتامین‌های لازم برای بدن و از ویتامین‌های محلول در چربی است، که به رشد و استحکام استخوان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86)‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%84%D8%B3%DB%8C%D9%85) و فسفر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B3%D9%81%D8%B1) کمک می‌کند.این ویتامین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86) با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند. منبع اصلی دریافت این ویتامین بجز منابع گیاهی مثل غلات (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%BA%D9%84%D8%A7%D8%AA) و حیوانی مثل ماهی ساردین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86) و شیر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%DB%8C%D8%B1)، نور آفتاب است.بطوری که ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می‌کند.کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D9%88%DA%A9%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE% D9%88%D8%A7%D9%86) در کهنسالی می‌گردد منابع حاوی ویتامین دی:

آفتاب:تابش اشعه ماوراء بنفش (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%A7%D8%B4%D8%B9%D9%87_%D9%85%D8 %A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%A1_%D8%A8%D9%86%D9%81%D8% B4&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF) به پوست انسان باعث می‌شود که ماده‌ای به نام دهیدروکلسترول (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9% 88%DA%A9%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%84&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF) با طی مراحلی در بدن در کلیه (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%87) به ویتامین دی تبدیل شود.افراد با پوست روشن‌تر نسبت به تیره‌ترها می‌توانند در مدت کمتری که زیر آفتاب مانده‌اند نیاز خود به این ویتامین را تامین کنند.
منابع گیاهی:غلات (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%BA%D9%84%D8%A7%D8%AA) و برخی سبزیجات و میوه‌جات.
منابع حیوانی:کره، روغن کبد ماهی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86_%DA%A9%D8%A8%D8%AF_%D9%85 %D8%A7%D9%87%DB%8C)، زرده تخم مرغ، خامه، جگر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DA%AF%D8%B1)، ماهی ساردین حاوی مقادیر زیادی از این نوع ویتامین هستند.
دریافت این ویتامین به صورت مصنوعی مثل کپسول (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%84) و آمپول (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%84).

جناب مخفی10 تا20 دقیقه نور افتاب میتونه از طریق پوست دست یا صورت هم جذب بشه یا اینکه از طریق مواد غذایی به بدن برسه و مشکلی از نظر تامین ویتامین دی بدن نیست برای خانومای چادری.والله من که میشه گفت 90 درصد ادمای دور و برم چادری هستن مریضی نگرفتن که بخواد به خاطر چادر باشه.در ضمن ادمایی که مانتویی هستن هم همون قسمتی از بدنشون که با چادر پوشیده میشه با مانتو هم پوشیده میشه(منظورم برای تابش نور افتاب به بدنه) سلام. خانوم شما حاضری 20 دقیقه پوست دست و پوست صورت خودتو بگیری زیر آفتاب؟ این که چطور تو این 20 دقیقه زیر آفتاب بمونیم گفته نشده این توی متن واضحه در این مورد اگر ممکنه یه تحقیقی بفرمایید و صراحتا ذکر کنین. بحث چادر نیست فقط. بحث مانتو، روسری و غیره هم اضافه کنید بحث کل حجاب هست. من نمیخوام تبعیض قائل بشم تمام انواع حجاب تقریبا به یک صورت بدن رو از نور افتاب محروم می کنند. در مورد اطرافیان هم آمار های خیلی زیر تحویل میده بهتره که یه آمار کلی تر بدید. با تشکر از کمکی که می کنین.

آن شرلی
14th April 2013, 09:43 AM
دوستان اگر دوست دارید در این مورد صحبت کنید بهتره به:

مجموعه گروه های مذهبی (http://www.njavan.com/forum/group.php?cat=14)
محل بحث های عقیدتی (http://www.njavan.com/forum/group.php?groupid=579)

با موضوع چادرو در کل نوع پوشش برای خانومها و اقایان مراجعه کنید.
فکر میکنم اونجا صحبت ها انسجام بیشتر و بهتری پیدا میکنند.

باتشکر

عرفان سلیم زاده
14th April 2013, 10:14 AM
سلام ممنونم از دعوتتون. در مورد جذب ویتامین د برای از طریق نور آفتاب ، خانم هستی هم مطلب خوبی گذاشتند همچنین یه مطلبی رو هم بنده در پست شماره #14 (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?165362-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D 9%88%D9%88%D9%85-%D8%B4%D9%80%D9%80%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%85%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D 8%9F&p=451121&viewfull=1#post451121) (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?165362-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D9%88%D 9%88%D9%88%D9%85-%D8%B4%D9%80%D9%80%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%85%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D 8%9F&p=451121&viewfull=1#post451121) از همین تاپیک گذاشتم که خوبه بخونید. خلاصه اش اینکه: برخلاف تصور اینکه برای بهره مندی از ویتامین د نباید حجاب داشت ؛ باید بگم که نیاز بدن به آفتاب در هر روز نهایتا 20 دقیقه است. آیا منطقی به نظر می رسه که بخاطر 20 دقیقه کلا بحث پوشش رو زیر سوال برد؟ علاوه بر اینکه طبق تحقیقات به عمل آمده بهترین محل جذب ویتامین د از نور خورشید برای خانمها صورت و دستهاشون تا مچ می باشد . پس هیچ نیازی به بی حجابی نیست! و اگر حجاب در این مواردی که گفتید خانم ها رو دچار مشکلاتی که گفتید می کنه ؛ پس الان ما باید جامعه ای بس بیمار داشتیم... درصورتی که تجربه خلافش رو ثابت کرده . بگذریم که سلامتی و شادابی ظاهری محجبه ها (چادری ها) علاوه بر اینکه کمتر از دیگران نیست چه بسا بیشتر هم هست چرا که پوست و بدن خودشون رو در برابر هر جور شرایط جوی قرار نمی دهند. این هم مسلم هست که وقتی نیاز به ویتامین د بدن تامین شد ، بعنوان مثال از (صورت و دستها تا مچ) ؛ خاصیت و اثرش به همه بدن می رسه ... پس نیازی به ترویج برهنگی یا بی حجابی برای جذب ویتامین د نیست. مستند حرفهام هم دکتر شریفی هستند که در موردشون در پست 14 گفتم. --------------------------------------------------- اما در مورد دین اسلام: اگر قرار باشه عقیدتی بحث کنیم باید یکسری مبانی رو قبول داشته باشیم از اونجایی که همه ما مسلمان هستیم ، پس می دونیم که صفات خداوند بی نهایت هست و علم خداوند هم بی نهایت است. خداوندی که خودش انسان رو آفریده مسلما به نیازها و خواسته های او آگاهتر خواهد بود و بهتر می تواند آنچه که برای او سود دارد و ضرر دارد را مشخص کند. اگر خداوند مسئله ای را و عملی را از انسان بخواهد که بر ضرر انسان باشد ، علم خداوند و حکمت خداوند زیر سوال می رود. و این با صفات بی نهایت و مطلق خداوند سازگار نیست. خداوندی که هر نوع موجودی که در خشکی آفریده (به جز انسان) در دریا هم آفریده، و می تواند اینقدر تنوع به وجود و شرایط آنها بدهد مسلما می تواند در انسان هم شرایط متفاوتی را و ویژگیهای متفاوتی را قرار بدهد مثل زن و مرد. و برای بهره مندی آن دو هم از نعمتها شرایط و راههای خودش را قرار بدهد. وقتی خداوند پوشش را برای مرد ها و زن ها متفاوت قرار می دهد ، اگر با این دستور خداوند ، در حق انسان ظلمی و ضرری صورت بگیرد باز علم و حکمت خداوند زیر سوال می رود در صورتی که خداوند عالم مطلق است و حکیم مطلق. یعنی اگر انسان که مخلوق خداوند است فهمید که یک ویتامین برای او خیلی مفید است و از راه خورشید تامین می شود ، مسلما خداوند که خالق بوده می دانسته که خورشید را برای انسان فراهم آورده است. و اگر با پوشش خاصی زنها محروم از این ویتامین شوند که عدالت خداوند زیر سوال می رود در صورتی که خداوند عادل مطلق هم هست. پس دستور خداوند برای زنان که فقط صورت و دستها تا مچ در اجتماع دیده بشود علاوه بر اینکه موجب ضرر و بی عدالتی در حق زنان نیست بلکه با توجه به شرایط خاصی که برای زنان قرار داده ، برای آنها مفید هم خواهد بود. علاوه بر اینکه حکم حجاب برای اجتماع و در برابر نامحرمان می باشد. و خیلی فرصتهای مجاز شرعی هم هست که زنان بتوانند از نور خورشید استفاده کامل ببرند و مرتکب حرامی هم نشوند!! لذا بحث حجاب از دیدگاه اسلام هیچ موجب مرض و دردی نخواهد شد. -------------------------------------------------- کارهای خداوند از روی حکمت و علم و عدالت اوست. و در هر امری شاید حکتها و علتهای فراوانی وجود داشته باشد . مثلا در مورد پوشش زنان حکمتهایی از قبیل: حفظ بنیان خانواده ، رسیدن هر شخص به همتای و هم کفو خود ، جلوگیری از نشر فحشا و منکرات در جامعه و ... الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيبَاتُ لِلطَّيبِينَ وَالطَّيبُونَ لِلطَّيبَاتِ أُولَئِكَ مُبَرَّءُونَ مِمَّا يقُولُونَ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ(النور/26) زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نيز به زنان ناپاک تعلق دارند؛ و زنان پاک از آن مردان پاک، و مردان پاک از آن زنان پاکند! اينان از نسبتهاي ناروايي که (ناپاکان) به آنان مي‌دهند مبرا هستند؛ و براي آنان آمرزش (الهي) و روزي پرارزشي است! و جالب اینجاست که نه تنها خداوند برای زنان ، که برای مردان هم بحث پوشش رو مطرح کرده اند و زنان و مردان هر دو را به چشم پاکی دعوت نموده است. يا بَنِي آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنَا عَلَيكُمْ لِبَاسًا يوَارِي سَوْآتِكُمْ وَرِيشًا وَلِبَاسُ التَّقْوَى ذَلِكَ خَيرٌ ذَلِكَ مِنْ آياتِ اللَّهِ لَعَلَّهُمْ يذَّكَّرُونَ(الأعراف/26) اي فرزندان آدم! لباسي براي شما فرستاديم که اندام شما را مي‌پوشاند و مايه زينت شماست؛ اما لباس پرهيزگاري بهتر است! اينها (همه) از آيات خداست، تا متذکر (نعمتهاي او) شوند! قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يصْنَعُونَ(النور/30)به مؤمنان بگو چشمهاي خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگيرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ اين براي آنان پاکيزه‌تر است؛ خداوند از آنچه انجام مي‌دهيد آگاه است! وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيوبِهِنَّ وَلَا يبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاءِ وَلَا يضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيعْلَمَ مَا يخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ(النور/31) و به آنان با ايمان بگو چشمهاي خود را (از نگاه هوس‌آلود) فروگيرند، و دامان خويش را حفظ کنند و زينت خود را -جز آن مقدار که نمايان است- آشکار ننمايند و (اطراف) روسري‌هاي خود را بر سينه خود افکنند (تا گردن و سينه با آن پوشانده شود)، و زينت خود را آشکار نسازند مگر براي شوهرانشان، يا پدرانشان، يا پدر شوهرانشان، يا پسرانشان، يا پسران همسرانشان، يا برادرانشان، يا پسران برادرانشان، يا پسران خواهرانشان، يا زنان هم‌کيششان، يا بردگانشان [=کنيزانشان‌]، يا افراد سفيه که تمايلي به زن ندارند، يا کودکاني که از امور جنسي مربوط به زنان آگاه نيستند؛ و هنگام راه رفتن پاهاي خود را به زمين نزنند تا زينت پنهانيشان دانسته شود (و صداي خلخال که برپا دارند به گوش رسد). و همگي بسوي خدا بازگرديد اي مؤمنان، تا رستگار شويد! این امر هم مسلم است که اگر زنان در جامعه بی حجاب باشند و زیبایی های خدادادی خود رو در پوشش حیا نگه ندارند جامعه به فساد و فحشا دچار خواهد شد ( کاری به علتش ندارم که الان بگید که خوب چرا مردان نگاه می کنند و چرا مردان اینقدر بد هستند. خداوند نیروی جنسی هم در مردان و هم در زنان قرار داده اما راه و شیوه استفاده اش رو هم بیان کرده. ) و کسانی هم که موجب این فساد و فحشا بشوند از نظر اسلام عاقبت سختی در انتظارشان خواهد بود (چه مرد چه زن): إِنَّ الَّذِينَ يحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(النور/19) کساني که دوست دارند زشتيها در ميان مردم با ايمان شيوع يابد، عذاب دردناکي براي آنان در دنيا و آخرت است؛ و خداوند مي‌داند و شما نمي‌دانيد! ------------------------------- امیدوارم این مقدار پاسخ سوالها رو روشن کرده باشه. خواهش می کنم استاد خیلی خوش آمدید. شهادت حضرت فاطمه (س) رو به شما و عزیزان دیگر تسلیت می گم. بله مطلب شما رو هم خواندم و مشکل من همینه که ندیدم هیچ زنی صورت و مچ دست خودش رو بتونه 20 دقیقه زیر آفتاب بزاره. بازم میگم برداشتن موضوع برداشتن حجاب نیست موضوع ایرادی هست که این نوع پوشش های اسلامی وجود داره و باید برطرف بشه. نمیگم باید کاری کنیم که حتما نور آفتاب به بدن خانم ها بخوره می گم حداقل برای حل کمبود این ویتامین ناچیز باید راه حلی پیدا کرد. موضوع جدیه پیشنهاد می کنم این مقالات رو دانلود کنینhttp://www.sid.ir/fa/SearchPaper.asp?Page=1&T1=%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86+D&T2=&T4=&T5=&T6=&fldSubject=0&B1=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88. -------------------- در مورد بحث عقیدتی من ازش زیاد تجربه خوبی ندارم. من نمیدونم چند وقته که تو این سایت اید اما خیلی وقت ها به پرسش گران و منتقدانی مثل من برچسب هایی زده شده که باعث ناراحتی و کدورت ما شده.مثلا مبحث حجاب معمولا با بحث هایی مانند غیرت و ناموس و آی رگم رو میزنم و آی خانم یا روسری یا توسری گره خورده که در عین افرادی با تکیه بهش میان و با یه برداشت ناقص از موضوع به شستن ما مشغول میشن.مطمئنا هدف من برای خودم البته زیر سوال بدن دستورات الهی نیست بلاخره هر کسی یه جور به اهمیت موضوع نگاه می کنه. مردم کوفه اگر اهمیت قیام حسین(ع) رو می فهمیدن پشتش رو خالی نمی کردند. اگر ما هم اهمیت بهره مندی زنان از نور خورشید رو به درستی بفهمیم به روش های مناسب مراقب خواهیم بود تا از اسیب های کوتاه مدت و بلند مدت اون جلوگیری کنیم. درسته که زنها می تونن در محیط های خصوصی خودشون از نعمت آفتاب بهره مند بشن اما با این وضع جامعه ما دیگه خیلی دیره. موضوع اینجاست که 20 دقیقه ماندن زیر آفتاب باید طوری صورت بگیره که باعث اسیب دیدن پوست نشه. باید این مدت زمان تقسیم بر مثلا چند ساعت بشه که معمولا موقع خرید یا پیاده روی و تفریح. بنابر این موضوع برداشتن حجاب برای جذب ویتامین د کاملا منتفی میشه. ____________ در حکمت خدا شکی نیست.ولی انسان مسئول درست اجرا کردن حجاب و رفع نواقص احتمالی اونه. مشکل حجاب ویتامین د و رشد احتمالی باکتری هستش. که به روش های دیگه باید انجام بشه. _________________ ممنونم.

عرفان سلیم زاده
14th April 2013, 10:47 AM
کارشناس عزیز جناب کمان ابرو حتما جوابی خواهند داد اما بنده فقط یه سوال از شما جناب مخفی عزیز دارم،البته سوال بنده به علت مفید بودن حجاب ربطی نداره

فرض کنین شما مخترع یه دستگاهی هستین وقتی اختراعتون به پایان رسید بنده میام از شما اجازه میگیرم تا از دستگاهتون دیدن کنم و به همۀ قسمتهاش سری بزنم و ببینم توش چی هست و شما اجازه میدین اما میگین همه جاشو بررسی کن اما حق نداری فلان قسمت رو بررسی کنی حتی نمیذاری توش رو ببینم. میگی این قسمت مخصوص خودمه. حالا منی که حداقل یه قسمت مهم رو ندیدم بیشتر از اختراع شما سردرمیارم یا خوده شما که سازندش هستین؟

من بهتر میدونم چی به نفعش هست یا شما که طراحش هستین؟

حالا فرد دیگری رو در نظر بگیرین که اصلا بررسی نکرده؛ این فرد چی؟ این فرد چقد میتونه بگه چی به نفعش هست؟

حالا اون قسمتی که بنده رو از دیدنش منع کردین مربوط به قسمت نرم افزار و اجرای نرم افزارها باشه چی یعنی محلی باشه که با دستکاریش بشه برنامۀ اشتباه بهش داد چی؟کی میتونه نرم افزار درست طراحی کنه؟کسی که از ماهیت اختراعتون خبر نداره میتونه؟ چنین فردی اگه بخواد چیزی طراحی کنه حتما ویروس میندازه یا چیزی طرراحی میکنه که مخرب باشه چون از ماهیت و حقیقتش خبر نداره.درسته؟

پس خدا خودش خلق کرده و خودش میدونه چی به نفعمون و چی به ضررمون است یا به عبارتی چه نرم افزار مفید و چی ویروس است.برا همین عقل میگه مطیع آفریننده باشیم

من هم منتظر جواب جناب کمان ابرو هستم تا استفاده بکنم.انشاالله

حرف شما درسته اما من اعتقاد دارم که ما در دنیایی زندگی می کنیم که خودمون خلقش کردیم.شهر ها،خانه ها،محیط های مختلف حتی مساجد و اماکن مذهبی البته به غیر کعبه. همه رو ما با خلاقیت خودمون خلق کردیم.
درسته که خدا تو خلق کل هستی اصلی ترین نقش رو بازی کرده اما تو مسائلی که به انسان مربوط میشه بیش از یک تذکر دهنده و یه سفارش کننده نبوده.
البته این آیات به صورت فرامین تفسیر شده تا معیاری برای فرق گذاشتن بین مسلمان و نامسلمان تلقی بشه.
مثلا در مورد نماز تو قرآن گفته شده که صبح و ظهر و شب نماز بخوانید. اما ما مسلمانان شیعه روزی 17 رکعت نماز می خوانند.
این کار ما نقض قوانین خدا نیست چون خدا نحوه اجرای تذکرات و سفارشات خودش رو به انسان "عاقل" سپرده. در مورد حجاب هم همین طوره.
خدا گفته که حجاب رو رعایت کنین اما مخترع لباس های ما نبوده.
مگر این که از بهشت لباسی رو هدیه کرده باشه که به معنای قانون مند بودن پوشش در بهشت نمیشه.
چیزی که اینجا به هم ریخته این مسئله است که باید حجاب رو برداریم یانه؟
جواب من اینه: برام فرقی نمی کنه. برداشتن حجاب میتونه یکی از راه حل ها باشه اما میتونه پاک کردن صورت مسئله هم به حساب بیاد.
بنابراین باید به دنبال راه های جایگزین باشیم.

kamanabroo
14th April 2013, 11:34 AM
خواهش می کنم استاد خیلی خوش آمدید. شهادت حضرت فاطمه (س) رو به شما و عزیزان دیگر تسلیت می گم. بله مطلب شما رو هم خواندم

و مشکل من همینه که ندیدم هیچ زنی صورت و مچ دست خودش رو بتونه 20 دقیقه زیر آفتاب بزاره. بازم میگم برداشتن موضوع برداشتن حجاب نیست موضوع ایرادی هست که این نوع پوشش های اسلامی وجود داره و باید برطرف بشه. نمیگم باید کاری کنیم که حتما نور آفتاب به بدن خانم ها بخوره می گم حداقل برای حل کمبود این ویتامین ناچیز باید راه حلی پیدا کرد. موضوع جدیه پیشنهاد می کنم این مقالات رو دانلود کنینhttp://www.sid.ir/fa/SearchPaper.asp?Page=1&T1=%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86+D&T2=&T4=&T5=&T6=&fldSubject=0&B1=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88. -------------------- در مورد بحث عقیدتی من ازش زیاد تجربه خوبی ندارم. من نمیدونم چند وقته که تو این سایت اید اما خیلی وقت ها به پرسش گران و منتقدانی مثل من برچسب هایی زده شده که باعث ناراحتی و کدورت ما شده.مثلا مبحث حجاب معمولا با بحث هایی مانند غیرت و ناموس و آی رگم رو میزنم و آی خانم یا روسری یا توسری گره خورده که در عین افرادی با تکیه بهش میان و با یه برداشت ناقص از موضوع به شستن ما مشغول میشن.مطمئنا هدف من برای خودم البته زیر سوال بدن دستورات الهی نیست بلاخره هر کسی یه جور به اهمیت موضوع نگاه می کنه. مردم کوفه اگر اهمیت قیام حسین(ع) رو می فهمیدن پشتش رو خالی نمی کردند. اگر ما هم اهمیت بهره مندی زنان از نور خورشید رو به درستی بفهمیم به روش های مناسب مراقب خواهیم بود تا از اسیب های کوتاه مدت و بلند مدت اون جلوگیری کنیم. درسته که زنها می تونن در محیط های خصوصی خودشون از نعمت آفتاب بهره مند بشن اما با این وضع جامعه ما دیگه خیلی دیره. موضوع اینجاست که 20 دقیقه ماندن زیر آفتاب باید طوری صورت بگیره که باعث اسیب دیدن پوست نشه. باید این مدت زمان تقسیم بر مثلا چند ساعت بشه که معمولا موقع خرید یا پیاده روی و تفریح. بنابر این موضوع برداشتن حجاب برای جذب ویتامین د کاملا منتفی میشه. ____________ در حکمت خدا شکی نیست.ولی انسان مسئول درست اجرا کردن حجاب و رفع نواقص احتمالی اونه. مشکل حجاب ویتامین د و رشد احتمالی باکتری هستش. که به روش های دیگه باید انجام بشه. _________________ ممنونم.

خوب برادر عزیز الان بنده به وضوح دارم می بینم که با وجود چادر در طول زندگی روزمره (خرید تفریح پیاده روی و ... ) آفتاب در همین حدود به صورت و دست خانمها می رسه.

بنده هم دغدغه شما رو فهمیدم. و ممنونم از اینکه سعی دارید یه مشکل (احتمالی) که در مسیر مذهبی بودن و خدایی بودن هست رو بررسی کنید و راه حل مناسبی پیدا کنید. یکسری نکاتی رو هم باید بگم که در ارسال بعدی که مرتبط با نوشته های شماست می گم .

ببینید دوست من؛ شیوه مطرح کردن بحث ها گاهی موجب میشه که مخاطب از اصل موضوعی که شما دغدغه اش رو داری دور بشه و برداشت دیگری بکنه. و واقعا هم نخواد کسی رو متهم بکنه اما باید دقت کنیم طوری وارد بحث های حساس بشیم که کسی از معتقدین تصور این رو نکنه که شما یا هر کسی می خواد ریشه اعتقادش رو هدف قرار بده.

اینکه الان برای جامعه ما خیلی دیر هست رو متوجه نمیشم. مگر الان جامعه چه وضعیتی داره؟ دخترانی که کم سن وسال هستند هنوز زمینه تربیت های مذهبی و اجتماعی رو دارا هستند. دختران و خانم هایی هم که در سطح دانشگاه ها هستن الحمد لله زمینه پذیرش مباحث علمی و تغییر در منش و رفتار و رویه زندگی رو دارا هستند. خانم هایی هم که در سطح خانواده ها هستند عموما همین مسیر رو گذراندند و الان به زندگی روزمره مشغول هستند و همانطور که گفتم در حدود 20 دقیقه ای که نیاز هست به هر صورتی از آفتاب بهره مند دارند میشند و راه رساندن مباحث جدید علمی به اونها هم بسته نیست.

هیچ وقت برای مباحث علمی و عملی دیر نیست. شما که بهتر می دونید دوست من. ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است. درسته که شاید یکسری آسیبهایی بوده اما به نظر خودت چون (شاید) یکسری آسیبهایی بوده الان باید مسئله رو کلا ندید گرفت یا.. در هر صورت دیر بودن رو متوجه نمیشم.

if only
14th April 2013, 11:36 AM
عبدالله 91آهان یعنی دختر هم تحمل کنه الفاظ رکیک رو؟
من موندم من از شنیدنش خجالت میکشم اونا چطور...
یعنی شانس آوردم من اهل بیرون رفتن نیستم جز دانشگاه + کارای مربوط به دانشگاه
تهدیدا با ماشین که فبها
خب؟
ببینم اینجوری مثل من تو همچین جریاناتی بودی؟
دِ نگو بودی
چون
نبودی
مخفی آفرین
خدایی کجایی قربونت برم؟تو که ارادتو دیدم کی این ادمای مزخرفو کله پا میکنی؟
قربون دلت از حق خودت میگذری؟حرفی نیست
از حق من نگذر
حق منو بگیر

kamanabroo
14th April 2013, 11:58 AM
حرف شما درسته اما من اعتقاد دارم که ما در دنیایی زندگی می کنیم که خودمون خلقش کردیم.شهر ها،خانه ها،محیط های مختلف حتی مساجد و اماکن مذهبی البته به غیر کعبه. همه رو ما با خلاقیت خودمون خلق کردیم.
درسته که خدا تو خلق کل هستی اصلی ترین نقش رو بازی کرده اما تو مسائلی که به انسان مربوط میشه بیش از یک تذکر دهنده و یه سفارش کننده نبوده.
البته این آیات به صورت فرامین تفسیر شده تا معیاری برای فرق گذاشتن بین مسلمان و نامسلمان تلقی بشه.

مثلا در مورد نماز تو قرآن گفته شده که صبح و ظهر و شب نماز بخوانید. اما ما مسلمانان شیعه روزی 17 رکعت نماز می خوانند.

این کار ما نقض قوانین خدا نیست چون خدا نحوه اجرای تذکرات و سفارشات خودش رو به انسان "عاقل" سپرده. در مورد حجاب هم همین طوره.
خدا گفته که حجاب رو رعایت کنین اما مخترع لباس های ما نبوده.
مگر این که از بهشت لباسی رو هدیه کرده باشه که به معنای قانون مند بودن پوشش در بهشت نمیشه.
چیزی که اینجا به هم ریخته این مسئله است که باید حجاب رو برداریم یانه؟
جواب من اینه: برام فرقی نمی کنه. برداشتن حجاب میتونه یکی از راه حل ها باشه اما میتونه پاک کردن صورت مسئله هم به حساب بیاد.
بنابراین باید به دنبال راه های جایگزین باشیم.

دوست عزیز ؛ با کمال احترام نسبت به دیدگاه هایی که دارید. اگر اجازه بدید یکسری مسائلی رو واقع نمایی کنم که انشاالله برای همه مون مفید باشه.

ببین برادر من؛ قرآن همونطور که شما هم گفتین یکسری دستورات و راه های حق و باطل رو بیان کرده .و در ظاهر (ظاهر میگم چون ما قدرت تشخیص و علم مون نسبت به کلام الهی کم هست) به همه مسائل جزئی دین نپرداخته.

اما آیا ما فقط قرآن رو داریم؟ نه.

خداوند در همین قرآنش به ما دستور داده که از پیامبر و اهل بیت معصومین اطاعت کنیم. لذا عمل و قول و سیره معصومین برای ما درس هست و باید یاد گرفت چون معصومین تفسیر واقعی قران هستند و به علم الهی متصل هستند پس رهنمودهای معصومین هم خیلی راه گشاست و مسائل جزئی تر دین رو به ما یاد می دهند که در ادامه ی کلام الهی و مورد تایید خداهم هست.

درسته که خداوند نسبت به ما عقل داده تا راهمون رو پیدا کنیم اما محدودیت ها رو هم برای ما ترسیم کرده و به ما معیار داده . اینطور نیست که کلا به ما یه دستوری داده باشه که و ما باید خودمون آسیب هاش رو پیدا کنیم و کلی فکر کنیم و سالها بگذاره تا بفهمیم معیار عمل کردن به اون دستور چی هست.

نه . خداوند برای تمام دستوراتش معیار هم داده. بله گاهی هست که علت و حکمت رو بیان نکرده که به برکت پیشرفت علم علت خیلی از چیزها برای ما اشکار میشه.

و جالب اینه که بدونید خداوند یکسری از دستوراتش رو در قالب واجبات به ما رسونده: یعنی واجب هست که انجام بدیم چون اگر انجام ندیم برامون ضرر داره. بخاطر همین خداوند واجب کرده.
یکسری از دستوراتش رو در قالب مستحب به ما رسونده : یعنی اگر انجام بدیم خیلی برای ما بهتر هست اما اجبار نکرده که هر کسی دوست داشت انجام بده.
و..

در مورد حجاب خداوند به ما دستور داده که حجاب رو رعایت کنید. اما معیار هم داده. گفته زنها صورت و دست ها تا مچ رو می تونن در اجتماع و پیش نامحرم ها باز بگذارند. در جای دیگری فرموده که زینت های خود رو برای نامحرم ها باز نگذاریدو از اونها بپوشانید. من از شما سوال می کنم که برای یک خانم چه چیزهایی زینت حساب میشه؟ نمی خوام اینجا جواب بدید. فقط بدونید که یک خانم کلا می تونه زینت باشه...

اینها معیار دینی هست که خداوند یا بصورت مستقیم بیان کرده یا ائمه معصومین که مفسرین واقعی قرآن هستند با کلام و عملشون نشون دادند. مثلا وقتی حضرت زهرا سلام الله علیها یک پوشش خاصی رو انتخاب می کنند به عنوان یک فرد معصوم دارند با عملشون نشون میدهند که جلوه ظاهری اون دستورات چه جوری میشه.

( این رو هم بگم ما اگر مسلمان هستیم برای بحث کردن هامون باید مبانی دینی رو بشناسیم و قبول داشته باشیم و ندانسته رد نکنیم )

----------------
این نکته رو هم بگم ( کلی هست و برای همه ما، منظورم شخص خاصی نیست )

یک وقت هست که دنبال علت و حکمت امور می گردیم و خداوند و جایگاهش برای ما روشن هست که مشکلی نیست. می گیم خدا ما صد در صد قبول داریم که هر دستوری که دادی حکمتی دارد که برای ما مفید است و خلاف اون برای ما ضرر دارد. و تا جایی که بشه سعی می کنیم علت ها و حکمت ها رو پیدا کنیم که دلمون هم محکم تر بشه(این میشه یک نگاه دینی درست)

اما یک وقت هست ما به اون حد از اطمینان به خداوند نرسیدیم! یعنی با همین عقلی که خود خدا به ما داده ، دستورات خداوند رو زیر سوال می بریم. در حالی که حواسمون نیست ما هر چه داریم و نداریم رو خداوند به ما داده از این توانایی و عقل و ... پس او که به ما عقل و علم داده مسلما از ما عاقل تر و عالم تر هست ..
-------------------

خوب برگردیم سر بحث ؛ الان که ما تصور می کنیم که باید بین دستور خداوند و چیزی که از علم روز فهمیدیم جمع کنیم یعنی کاری کنیم که هم دستور خداوند اجرا بشه و هم از نظر علمی ضرری به بدن وارد نشه باید چه کرد؟ ما نمی گیم برامون حجاب داشتن یا نداشتن فرقی نداره . نه . فرق داره چون مسلمان هستیم.

شما اگر راهی دارید که بین این دو جمع می کنه استقبال می کنیم.

پیشنهاد می کنم برای اینکه چالشی که شما هم گفتید پیش نیاد از اینجای بحث رو در گروه های علمی دنبال کنیم. که راه شما برای جمع کردن بین دستورات خداوند که باید اطاعت بشه چون ما مسلمان هستیم و بحث علمی جذب ویتامین د چه راهکاری دارید؟

الحمد لله کاربر گرامی (آنشرلی) یک گروهی رو ایجاد کردند که توصیه میکنم ادامه بحث اونجا انجام بشه.

دوستان اگر دوست دارید در این مورد صحبت کنید بهتره به:

مجموعه گروه های مذهبی (http://www.njavan.com/forum/group.php?cat=14)
محل بحث های عقیدتی (http://www.njavan.com/forum/group.php?groupid=579)

موفق باشید.

kamanabroo
14th April 2013, 12:12 PM
من موندم من از شنیدنش خجالت میکشم اونا چطور...
یعنی شانس آوردم من اهل بیرون رفتن نیستم جز دانشگاه + کارای مربوط به دانشگاه
تهدیدا با ماشین که فبها
خب؟
ببینم اینجوری مثل من تو همچین جریاناتی بودی؟
دِ نگو بودی
چون
نبودی
مخفی آفرین
قربون دلت از حق خودت میگذری؟حرفی نیست
از حق من نگذر
حق منو بگیر

سلام

فکر نمی کنم منظور ایشون این باشه که تحمل کنید و دم نزنید و اونها کار درستی انجام می دهند نه.

منظورشون این بوده که پسرهای مذهبی هم مثل دخترها در معرض آزارهای اجتماعی هستند و خواستند همدردی کنند. هر چند آزارهای اجتماعی نسبت به دختران خیلی بیشتره...

اون چیزی که ایده آل و درست هست اینه که :

هیچ پسر و مردی حق نداره که بی احترامی کنه و به دختران و خانم ها رو با عمل و حرف و ... جسارت و بی ادبی کنه به هر نحوی.
و دستورات دینی اسلام هم همین رو می گه.

در غلط بودن رفتار این دسته از افراد ( مردهایی که جسارت و بی ادبی می کنند و شئون اخلاقی رو زیر پا می گذارند) شکی نیست. و باید اصلاح بشه . و اینطور هم نیست که گفته بشه فقط باید خانم ها خودشون رو بپوشونن همه چیز درست میشه . نه. خداوند هم همه حکم هاش رو هم برای آقایون گفته هم برای خانمها

هم به مردها گفته که باید پوشش مناسب داشته باشید و چشمانتون رو حفظ کنید ...
هم به خانمها گفته که باید پوشش مناسب داشته باشید و چشمانتون رو حفظ کنید...

واقعا درد و سختی ئی که یک خانم در اجتماع در برابر این جسارت ها می کشه .. خیلی زیاد هست و سخته که ما بخواهیم بفهمیم در درونش چی می گذره.

اگر اینجا بحثی میشه برای این نیست که حق بدیم به یک گروه و .. نه . میخواهیم رفتار درست فردی و اجتماعی مون رو یاد بگیریم.. همونی که خدا از ما می خواد ...

هستی..
14th April 2013, 12:26 PM
سلام. خانوم شما حاضری 20 دقیقه پوست دست و پوست صورت خودتو بگیری زیر آفتاب؟ این که چطور تو این 20 دقیقه زیر آفتاب بمونیم گفته نشده این توی متن واضحه در این مورد اگر ممکنه یه تحقیقی بفرمایید و صراحتا ذکر کنین. بحث چادر نیست فقط. بحث مانتو، روسری و غیره هم اضافه کنید بحث کل حجاب هست. من نمیخوام تبعیض قائل بشم تمام انواع حجاب تقریبا به یک صورت بدن رو از نور افتاب محروم می کنند. در مورد اطرافیان هم آمار های خیلی زیر تحویل میده بهتره که یه آمار کلی تر بدید. با تشکر از کمکی که می کنین.
سلام اقای مخفی.روزی 20 دقیقه که چیزی نیست من خودم بچه ی بوشهرم یعنی شهرچهار فصل تابستون.همه ی ویتامین دی بدن که با افتاب بدست نمیاد میشه با مواد غذایی هم جذب بدن بشه.
اگه بحث سر رسیدن نور افتاب به بدن هست باید بگم اقایون هم لباسی که تنشون میکنن یه کم بیشتر خانوما میتونه افتاب رو جذب کنه فرق لباس خانوما و اقایون در جذب نور افتاب سر و گردن ودوتا دست از مچ تا بازو.در ضمن این رو فراموش نکنیم که خدا اگه حرفی رو میزنه از روی حکمت و هرچی میگه فقط خیر و صلاح بشر در اونه.و در جواب این حرفتون که گفتین:به نظر من چون حجاب محروم کردن افراطی خود از استفاده از نور خورشید هست یک نوع کفران نعمت به حساب میاد و به هر نیتی که باشه مورد قبول حق نخواهد بود. خدا خودش گفته انسان باید حجابش رعایت بشه پس داشتن حجاب به معنای کفران نعمت نیست خدا خودش نسبت به چیزی که خلق کرده اگاهتره.

عبدالله91
14th April 2013, 02:07 PM

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

نه آبجی من کی همچین حرفی زدم؟ امنیت خانم باید در جامعه فراهم بشه. طوری که هر خانم بدون دغدغه بره راحت کارهاشو بکنه.

اما این امنیت زمانی فراهم میشه که خود خانمها هم همت کنن یعنی زیبایی های خودشونو برا محرمشون نگه دارن. نشون دادن زیبایی باید در محل خصوصی باشد نه در محل عمومی.این زیبایی فقط پوشاندن پوست نیست که - میبخشین که اینو میگم - بدن خانمها برجستگی هایی داره که محرک است اون برجستگی ها هم باید مخفی باشه، مگه خانمها جواهراتشون رو دو دستی نمی چسبن؟ خب زیبایی هم همینطور.در این صورت امنیت روانی در جامعه حاکم میشه

اگه خانمها زیبایی هاشونو در محیط خصوصی نشون بدن در اجتماع امنیت و در محیط خصوصی محبت حاکم فرما میشه. باور کنین اینجوریه.

عبدالله91
14th April 2013, 02:18 PM
منظورشون این بوده که پسرهای مذهبی هم مثل دخترها در معرض آزارهای اجتماعی هستند و خواستند همدردی کنند. هر چند آزارهای اجتماعی نسبت به دختران خیلی بیشتره...

سلام

خداییش درست منظورم این بود که جناب کمان ابرو لطف کردند و بیان کردند

ارگان
14th April 2013, 03:02 PM
آخه داداش مخفی واسه آفتاب گرفتنم که خانومای مانتوییم بازم فقط دستو صورتشون بیرونه مگر اینکه قرار بذارن تو اجتماع هرروز همه 20 دقیقه عریان شن تا آفتاب بگیرن که همچین چیزیم بدور از عقله سالمه
بدم بیشتر خانومای بی حجابم که بگیم حالا یکم قدرته جذبه ویتامینشون بالاست انقدر آرایش 7 قلم میکنن که آفتابه بیچاره روزنه ای واسه ورود نمیبینه[khanderiz]
خود من چادریم الانم که تابستونه رفتم کرم ضد آفتابه 90% گرفتم واسه جذب ویتامینم وقتی خونم پنجررو باز میکنم تا آفتاب بیاد تو اتاقو زیرش استراحت میکنم.
بدم ما چادر berezent که سر نمیکنیم کلفت باشه آفتاب رد نشه نم بکشیم مریض شیم.[nishkhand]

if only
14th April 2013, 03:05 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

نه آبجی من کی همچین حرفی زدم؟ امنیت خانم باید در جامعه فراهم بشه. طوری که هر خانم بدون دغدغه بره راحت کارهاشو بکنه.

اما این امنیت زمانی فراهم میشه که خود خانمها هم همت کنن یعنی زیبایی های خودشونو برا محرمشون نگه دارن. نشون دادن زیبایی باید در محل خصوصی باشد نه در محل عمومی.این زیبایی فقط پوشاندن پوست نیست که - میبخشین که اینو میگم - بدن خانمها برجستگی هایی داره که محرک است اون برجستگی ها هم باید مخفی باشه، مگه خانمها جواهراتشون رو دو دستی نمی چسبن؟ خب زیبایی هم همینطور.در این صورت امنیت روانی در جامعه حاکم میشه

اگه خانمها زیبایی هاشونو در محیط خصوصی نشون بدن در اجتماع امنیت و در محیط خصوصی محبت حاکم فرما میشه. باور کنین اینجوریه.

به به
بسم الله الرحمن رحیم
آقا عربید شما؟
بگو به نام خدا
خب بگذریم
ببین حالا که رک حرف میزنی پس رک بهت میگم
حفظ امنیت هر فردی قسمتی از اون بخ خودش و قسمتی به اطرافیان و قسمتی هم توسط دولت جامعه حراست میشه
خب؟
مگه تو جنگل زندگی میکنی؟دنبال طعمه ای ؟ اگه خانمها قرص و محکم به طلاهاش چسبیدن شما ها هم به مال و منالتون چسبیدین

مردام محکم به دلشون بچسبن تا بیدی نباشه به همه بادا بلرزه
غیر اینه؟
همیشه مثالی بزن تا پشتش واست مثال نقض نیارن
آفرین پسر خوب
ببین مشکل چادر سر گذاشتن و نذاشتن نیست
آقا چرا متوجه نیستین
قبلا هم گفتم باز هم میگم
ذات
ذات کسی که خراب نمیبینه طرف چه لباسی تنشه/اصلا مرد یا زن / مث اینکه از ه م ج ن س ب ا زا ن خبر نداری فکر کردی تو ایران نیست؟
میبینی ؟

ذات

اوکی؟

if only
14th April 2013, 03:14 PM
سلام

فکر نمی کنم منظور ایشون این باشه که تحمل کنید و دم نزنید و اونها کار درستی انجام می دهند نه.

اون چیزی که ایده آل و درست هست اینه که :

هیچ پسر و مردی حق نداره که بی احترامی کنه و به دختران و خانم ها رو با عمل و حرف و ... جسارت و بی ادبی کنه به هر نحوی.
و دستورات دینی اسلام هم همین رو می گه.

در غلط بودن رفتار این دسته از افراد ( مردهایی که جسارت و بی ادبی می کنند و شئون اخلاقی رو زیر پا می گذارند) شکی نیست. و باید اصلاح بشه . و اینطور هم نیست که گفته بشه فقط باید خانم ها خودشون رو بپوشونن همه چیز درست میشه . نه. خداوند هم همه حکم هاش رو هم برای آقایون گفته هم برای خانمها

هم به مردها گفته که باید پوشش مناسب داشته باشید و چشمانتون رو حفظ کنید ...
هم به خانمها گفته که باید پوشش مناسب داشته باشید و چشمانتون رو حفظ کنید...

واقعا درد و سختی ئی که یک خانم در اجتماع در برابر این جسارت ها می کشه .. خیلی زیاد هست و سخته که ما بخواهیم بفهمیم در درونش چی می گذره.

اگر اینجا بحثی میشه برای این نیست که حق بدیم به یک گروه و .. نه . میخواهیم رفتار درست فردی و اجتماعی مون رو یاد بگیریم.. همونی که خدا از ما می خواد ...

شرمنده ها ولی این وظیفه تلویزیونه و رادیو و امثال ایناست شروع کنه به بحث راجع به این مسائل از همه بخوان رک و راست بیان حرف بزنن نه اونایی که حرف دلشونو میگنو کسی خوشش نمیادو بگن بوووووووووووووووووووووووو ووووووققققققققققققققق

بد میگم؟
اینجا که هرکی با هزار تا نام کاربری میاد و تو رو هم همو خوب جلوه میدن و بیان حرفای قشنگ بزنن دردی دوا نمیکنه

عبدالله91
14th April 2013, 03:24 PM
بسم الله الرحمن رحیم
آقا عربید شما؟

سلام دوباره بر آبجی ما

نه عرب نیستم،آبجی به نام خدا با بسم الله الرحمن الرحیم فرق داره. خیلی فرق داره.

رحمان و رحیم بخاطر اینه که محبت آمیز باهم حرف میزنیم

مگه تو جنگل زندگی میکنی؟

نه آبجی مثه شما تو شهر و جامعه هستم

دنبال طعمه ای ؟

شکارچی هم نیستم وجدانی

اگه خانمها قرص و محکم به طلاهاش چسبیدن شما ها هم به مال و منالتون چسبیدین
چسبیدن به جواهرات که بد نیس آبجی،از قضا عقل هم اینو میگه که باید بچسبی و محکم نگهشون بداری

غیر اینه؟

با این حرف شما که امنیت حاصل نمیشه. باید همه دست به دست هم بدیم تا جامعۀ آرومی داشته باشیم

خب ایرادی نداره تبادل نظر میشه. من که نمیخوام یکی رو سرکوب کنم مثال نقض رو هم با کمال میل می پذیریم و از قضا دنبال تکامل عقایدمون هستیم.پس با کمال میل مثالتون رو مطالعه میکنیم

آفرین پسر خوب

ممنون آبجی که تشویقم کردین.خدا خیرتون بده

ذات کسی که خراب نمیبینه طرف چه لباسی تنشه/اصلا مرد یا زن / مث اینکه از ه م ج ن س ب ا زا ن خبر نداری فکر کردی تو ایران نیست؟

آخه شما از عدۀ قلیل حرف میزنین ما از اکثریت. اکثریت اجتماع رو تشکیل میدن. اگه اکثریت اصلاح بشن اقلیت مهم نیستن خودبخود حل میشن.

ممنون که وقت میذارین

"مهدی"
14th April 2013, 03:27 PM
به به
بسم الله الرحمن رحیم
آقا عربید شما؟
بگو به نام خدا

اوکی؟

مگه ادم باید عرب باشه که بسم الله بگه؟

الله به خاطر اینکه اسم علم است در فارسی معنی کاملی ندارد.

.......

شما الان لهجه بریتیش یا امریکن دارین که میگین "اوکی"؟؟؟؟

بهتر نبود مثلا از واژه هایی نظیر "مفهوم شد؟" یا "درست است؟" استفاده کنید؟؟؟؟؟

کمتر ایرادهای بنی اسرائیلی از دیگران بگیرید.

عبدالله91
14th April 2013, 03:31 PM
شرمنده ها ولی این وظیفه تلویزیونه و رادیو و امثال ایناست شروع کنه به بحث راجع به این مسائل از همه بخوان رک و راست بیان حرف بزنن نه اونایی که حرف دلشونو میگنو کسی خوشش نمیادو بگن بوووووووووووووووووووووووو ووووووققققققققققققققق

بد میگم؟
اینجا که هرکی با هزار تا نام کاربری میاد و تو رو هم همو خوب جلوه میدن و بیان حرفای قشنگ بزنن دردی دوا نمیکنه

میدونین مشکل کجاست؟

مشکل اینجاست که این میندازه گردن اون و اون یکی میندازه گردن این یکی و...

همه باید دست به دست هم بدیم تا اصلاح کنیم. تلویزیون و رادیو و فضای مجازی نداریم از هر نقطه ای شروع بشه بهتره

تازه در فضای مجازی راخت عقاید بیان میشن ؛ تو تلویزیون همه سعی میکنن حرفای فلسفی بزنن و مثبت جلوه بدن نه تو فضای مجازی

ارگان
14th April 2013, 03:49 PM
دوسته عزیز هرکس باید از خودش شرو کنه اینا بهونس تا اراده نکنی هزاریم که تو گوشت بگن بازم کاره خودتو میکنی اما وقتی تصمیم بگیری عوض شی یا تغییر پیدا کنی اون موقعس که اینا میتونه کمکت کنه تا بهتر پیش بری اما نفره اول خوووووووووووووووووووووووو ووووودتی که باید شروع کنی تا بتونی رو بقیم تاثیر بذاری.[golrooz]

if only
14th April 2013, 03:49 PM
سلام دوباره بر آبجی ما

نه عرب نیستم،آبجی به نام خدا با بسم الله الرحمن الرحیم فرق داره. خیلی فرق داره.

رحمان و رحیم بخاطر اینه که محبت آمیز باهم حرف میزنیم

نه آبجی مثه شما تو شهر و جامعه هستم

شکارچی هم نیستم وجدانی

چسبیدن به جواهرات که بد نیس آبجی،از قضا عقل هم اینو میگه که باید بچسبی و محکم نگهشون بداری

با این حرف شما که امنیت حاصل نمیشه. باید همه دست به دست هم بدیم تا جامعۀ آرومی داشته باشیم

خب ایرادی نداره تبادل نظر میشه. من که نمیخوام یکی رو سرکوب کنم مثال نقض رو هم با کمال میل می پذیریم و از قضا دنبال تکامل عقایدمون هستیم.پس با کمال میل مثالتون رو مطالعه میکنیم

ممنون آبجی که تشویقم کردین.خدا خیرتون بده

آخه شما از عدۀ قلیل حرف میزنین ما از اکثریت. اکثریت اجتماع رو تشکیل میدن. اگه اکثریت اصلاح بشن اقلیت مهم نیستن خودبخود حل میشن.

ممنون که وقت میذارین

سلام

من آبجی شمام؟

اسم من تو شناسنامه والدین شما اومده؟

دِ نیومده

پس نگو آبجی

همون حرفتو بگی کافیه

بگو به نام خداوند بخشنده مهربان

----------------------------------------------------------
آفرین شما شهرین؟

ما که تو روستا به دنیا اومدیم

بعبارتی باسوادا و باکلاسا میگن دهات
--------------------------------------------------------------
به به خوبه

خداروشکر

به امید خدا که همینطوره
-------------------------------------------------------------------
به جزئیات حرفات کاری ندارم
--------------------------------------------------------------------------
احیانا با کدوم حرف من امنیت بدست نمیاد

آفرین آفرین

نه بابا دست به دست هم بدیم

میگم نامحرمیم

تازه تو عرض خیابون این همه ملت جا نمیشن دست همو بگیرن

میبینی؟

جوابت به حرفام مث اینطوری جواب دادن در مقابل حرفای توئه

من چی میگم؟

من میگم تک تک همه خودشونو دلشونو عقلشونو ادب کنن بیان کنار هم و در کنار هم ...

آهان من دارم سرکوب میکنم؟

تو اینجوری فک کن/شماها فکر میکنین با بحث کردن با من منو با حجاب میکنین برید به به چه چه آره من مومن خدام اومدم یکیو براه راست هدایت کردم

اولا منی که اینجوری میگم خودم پوششم کامل کامل (از نظر یه ایرانی)

اگه شماها بجای بحث کردن با من

هرکدومتون با چهارتا پسر و دختر درست و منطقی بشینین حرف بزنید کم کم اصلاح میشه

الان یکی میاد میگه آقا این همه جمعیت من ...

هر کی اگه از خونواده/فامیل درجه یک / و اقوامش شروع کنه حل

شماها نمی دونید من چی میگم

حرف زدن فایده ای نداره با شماها

من از بیشتراش گفتم / بیشترایی که بدن

دیگه وقت نمیذارم نه پول نت اومدن دارم نه وقتشو از زندگی و همه چی که خسته میشم میام اینجاها اما اینجام اعصاب خرد کن

عبدالله91
14th April 2013, 03:58 PM
تو اینجوری فک کن/شماها فکر میکنین با بحث کردن با من منو با حجاب میکنین برید به به چه چه آره من مومن خدام اومدم یکیو براه راست هدایت کردم

نه ما اهل هدایت کردن نیستیم، اصلا قصد چنین کاری هم نداریم. خودتون سوال میکنین و خودتون جواب میدین دیگه نیازی به جواب دادن نیس.

دست در دست هم دادن به معنی این نیس که دستامون رو بدیم به هم... آخه چی بگم. شما که خودتون استادین

آخه سوال پرسیدن دو نوع است یکی میپرسه اطلاعاتش کامل بشه یکی میپرسه برا ایراد تراشی.

ما اینجا تبادل نظر میکنیم تا افکارمون کامل بشه نه اینکه کسی رو هدایت کنیم. منو هدایت کردن[taajob]

بابا یکی میخواد منو هدایت کنه

if only
14th April 2013, 03:58 PM
مگه ادم باید عرب باشه که بسم الله بگه؟

الله به خاطر اینکه اسم علم است در فارسی معنی کاملی ندارد.

.......

شما الان لهجه بریتیش یا امریکن دارین که میگین "اوکی"؟؟؟؟

بهتر نبود مثلا از واژه هایی نظیر "مفهوم شد؟" یا "درست است؟" استفاده کنید؟؟؟؟؟

کمتر ایرادهای بنی اسرائیلی از دیگران بگیرید.

آره؟

از زبان مردمی دفاع میکنی که نمی دونی اون به چیزی که به سگش میده میگه غذا ما به خوراکی که میخوریم

اونا شتراشونو میگن نفر ما خودمونو بخوایم بشمریم

چی؟
چی میگی بچه جون؟پیامبر تو عربستان بود بزبان خودش خدا رو صدا کرد
این حرفا رو بذار کنار بجای پاچلوسی کردن دوروبر اسم خدا بشینیم دو دوتا چهارتا کنیم تو کارایی که باید و نباید گذاشته واسمون

شرمنده به رگ غیرتت برخورد

مفهوم شد؟

من از قوم آریایی هام نه بنی اسرائیل
مفهوم شد؟

عبدالله91
14th April 2013, 04:03 PM

چی؟

خب تو همین سایت به این سوالت جواب دادن. اگه دنبال جوابی برو بخون.

جوان ایرانی
14th April 2013, 04:04 PM
آره؟

از زبان مردمی دفاع میکنی که نمی دونی اون به چیزی که به سگش میده میگه غذا ما به خوراکی که میخوریم

چی؟
این حرفا رو بذار کنار بجای پاچلوسی کردن دوروبر اسم خدا بشینیم دو دوتا چهارتا کنیم تو کارایی که باید و نباید گذاشته واسمون

مفهوم شد؟

مفهوم شد؟
خانومی صرفا جهت اطلاعت اینو بخون و بعد یکم تحقیق کن حرف بزن
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?165493-!!-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D 9%85-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2#post451477

یکم هم قشنگ تر حرف بزنی بد نیست
در ضمن پیامبر از بنی اسرائیل نبود و نیست

"مهدی"
14th April 2013, 04:04 PM
آره؟

چی؟

مفهوم شد؟

مفهوم شد؟

این چیزایی که برات تازگی داره برا من خاطره شده.........

تو اگه اریایی بودی یاد میگرفتی که با منطق صحبت کنی........

تو از اریا چی میدونی؟ اصلا یه کتاب تاریخی خوندی راجع بهشون؟

اینقد بدم میاد وقتی یه ادمی که اندازه جو علم نداره (البته شما رو نمیگمااااااااا) و فقط با یه سری پست های خیس بوف اطلاعاتش رو بدست اورده........خودش رو فیلسوف میدونه

هخخخخخخخ

عبدالله91
14th April 2013, 04:06 PM
بجای پاچلوسی کردن دوروبر اسم خدا بشینیم دو دوتا چهارتا کنیم تو کارایی که باید و نباید گذاشته واسمون

با این دعوا کردن میخوای دو دوتا کنی؟

شما که دعوا دارین. جمع ما تو این سایت دوستانه اس. هرکس عقاید خودشو داره و به عقاید دیگری احترام میذاره، و در کنار هم با صلح وصفا زندگی میکنیم و به هم اطلاعات میدیم

if only
14th April 2013, 04:17 PM
جوان ایرانی من به پیامبر توهین کردم؟براش ارزش هم قائلم
درست بخونید چی میگم
همه کوته بینید
اون لینکت نمیدونم چیه
تو که باسوادی مبارز همینقدر که از سوادت ادبتو دیدم کافیه
حرف زدن من با تنش هست اما توهین نداره
من و تویی هم که میگم منو توئه نوئیه
شماها با این حرفا و کاراتون یا خوابید یا خودتون به خواب زدید
بیدار کردن کسی که خوابه راحت تر از بیدار کردن کسیه که خودشو بخواب زده
خدا خودش همه رو هدایت کنه
عبدالله من دنبال هیچ جوابی نیستم دنبال چیزیم که اسمشو میگن آدم / دنبال روح خدایی که تو ماها دمیده شده و ما اونقدر داغ کردیم که داره ...

خوش باشید چهار نفر دور هم جمع شدید عین هم حرف میزنید که چی ؟ چی بشه ؟ شماها که کاملید دیگه کسی بینتون نیست که بخواید به هدف کمان ابرو برسید

خوش باشید

عبدالله91
14th April 2013, 04:17 PM
ببینین ما اینجا با هیچ فردی دعوا نداریم اگه کسی اطلاعاتی داره بده تا ما هم استفاده کنیم اگه نه ما که جنگ نداریم

ممنون از همۀ عزیزان

عبدالله91
14th April 2013, 04:21 PM
درست بخونید چی میگم
همه کوته بینید
اون لینکت نمیدونم چیه
عبدالله من دنبال هیچ جوابی نیستم دنبال چیزیم که اسمشو میگن آدم / دنبال روح خدایی که تو ماها دمیده شده و ما اونقدر داغ کردیم که داره ...

خوش باشید چهار نفر دور هم جمع شدید عین هم حرف میزنید که چی ؟ چی بشه ؟ شماها که کاملید دیگه کسی بینتون نیست که بخواید به هدف کمان ابرو برسید

خوش باشید

ممنونم که اومدین و ایرادهای مارو گوشزد کردین

حالا اگه کسی حرف شمارو خوند و به حرفاتون عمل کرد که کرده و اگه همچنان در خواب موند باز نقصیر شما نیس

ممنون از حضور سبزتون

براتون آرزوی موفقیت داریم

عرفان سلیم زاده
14th April 2013, 05:34 PM
سلام اقای مخفی.روزی 20 دقیقه که چیزی نیست من خودم بچه ی بوشهرم یعنی شهرچهار فصل تابستون.همه ی ویتامین دی بدن که با افتاب بدست نمیاد میشه با مواد غذایی هم جذب بدن بشه.
اگه بحث سر رسیدن نور افتاب به بدن هست باید بگم اقایون هم لباسی که تنشون میکنن یه کم بیشتر خانوما میتونه افتاب رو جذب کنه فرق لباس خانوما و اقایون در جذب نور افتاب سر و گردن ودوتا دست از مچ تا بازو.در ضمن این رو فراموش نکنیم که خدا اگه حرفی رو میزنه از روی حکمت و هرچی میگه فقط خیر و صلاح بشر در اونه.و در جواب این حرفتون که گفتین:به نظر من چون حجاب محروم کردن افراطی خود از استفاده از نور خورشید هست یک نوع کفران نعمت به حساب میاد و به هر نیتی که باشه مورد قبول حق نخواهد بود. خدا خودش گفته انسان باید حجابش رعایت بشه پس داشتن حجاب به معنای کفران نعمت نیست خدا خودش نسبت به چیزی که خلق کرده اگاهتره.
حرف های شما درسته و منم به نوعی سعی دارم این موارد رو پررنگ جلوه بدم.
حجاب الهی یه نوع توصیف از شرم و حیا مطلق هست.
در واقع اگر جبرییل بیاد جلوی شما و بخواد بهتون بگه یکم شرم و حیا داشته باش میگه حجاب رو رعایت کن.
یعنی بین افکارت و اعمالت یک پرده بکش تا بدون اجازه تو تداخلی با هم نداشته باشن.
حجابی که تو این بحث در موردش حرف می زدیم فلسفه اش همین بود.
بدن ما یک نوع زبانی داره که خواسته یا ناخواسته میتونه با دیگران ارتباط برقرار کنه.
حجاب پیشنهادی بود که میتونست جلوی این ارتباط رو بگیره و تا امروز هم موفق بوده.
مهم ترین جنبه حجاب حذف این ارتباط هست و می خوام تا حد امکان ببینم میشه از شیوه های دیگه غیر از حجاب کاملا پوشیده به همین منظور استفاده کنم؟
فکر می کنم اگر خوب پیش برم بتونیم کار های خوبی هم برای زنان ورزشکار مثلا فوتبالیست انجام بدیم.
بازم ممنون که تو بحث شرکت کردید.

مهندس نوجوان
14th April 2013, 07:54 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

نه ریشم خیلی بلند نیس اندازۀ یه بند انگشت هم شاید نشه. وجدانی الان اندازه گرفتم بلندترینش یه بند انگشته.

گفتم که با بچه ها خیلی رفیقیم، شوخی هم میکنیم... مشکل دید جامعه است نه دوستان، ببینین شما خودتون اولین فکری که کردین این بوده که ریشم بلنده و احتمالا گوشه گیر هستم و با کسی شوخی و دوستی نمیکنم و... تا وقتی چنین دیدی نسبت به ریش دارها هست دیگه برخوردها مشخصه. وجدانی خیلی هم شوخی میکنیم و به هر جمعی که وارد میشیم فورا مچ میشیم... وجدانی دید خودتون رو نگاه کنین[khande] ؛ مشکل اینجاست که ریش رو برا آخوند میدونن یعنی فکر میکنن باید آخوند بود و ریش گذاشت. بعضی از افراد که مثبت نگر هستن اعتقاد دارن آدم باید ته ریش بزاره{با صفر یا شماره 2 ماشین بزنه} واقعا نمیدونم قضیۀ ته ریش چیه؟ از کجا اومده؟یه ریش دار داریم یه بی ریش. ته ریش هم برا خودش معمایی شده. البته فکر کنم بعضی مراجع گفتن نباید کمتر از 4 زده بشه.طوری که بگن طرف ریش داره.{بقالی سرکوچه کیشمیش نداره ها}

مگه میشه با همۀ افراد یه شهر دوست شد؟میشه؟

دید اجتماع بده، از آدم ریش دار یه چیزی تو ذهنشون ساختن که انگار آدمخوار هس.نیستیما، نترسین[nishkhand]

تازه این که چیزی نیس وقتی تو خیابون راه میریم برا اینکه به خواهرهای آرایش کرده و نیمه لخت چشمون نخوره سرمون رو میندازیم پایین راه میریم میگن....

خودتون جای خالی رو پر بکنین

حالا خانمها میگن چرا ما باید تاوان دل ناپاک رو بدیم آقایون نگاه نکنن. چقد تضاد آخه[tafakor]

دو تا دختر خانم که وضعشون خوب نبود{البته نگین نگاه نمیکردین چطور دیدین تعریف میکنم گفتم تا زودقضاوت نکنین[nishkhand]} تو زمستون که که هوا سرد بود با چتر می اومدن همین جور که منو دیدن طوری چتر رو به طرفم نشونه رف که خدا میدونه داشت چشمم رو درمیاورد خدا رحم کرد برگشتم ببینم کی هس دیدم 2 تا از خواهرهای گلمون که هوس کردن چشه یه نفر رو دربیارن.

خانما میگن منو چادرم ما هم میگیم من و ریشم[khande]

ریشم بلند نیس و یکی به طرف شمال و یکی به طرف جنوب و یکی به سمت مغرب و یکی به سمت مشر ق و یکی به سمت شمال غربی و... نرفته ها. چنین تصویری نداشته باشین[khande]

خودمونیما چنین تصویری ساخته بودین که اخمو و گوشه گیر و بی دوست و...[nishkhand]

دادا ما از این فکرا نمی کنیم
و این که یک انسان شوخ هستین کاملا از شکلک های توی متنتون قابل استنباطه ... [golrooz]

مهندس نوجوان
14th April 2013, 08:22 PM
درست بخونید چی میگم
همه کوته بینید
اون لینکت نمیدونم چیه

خوش باشید

سلام

ببخشید ها ولی دیدم که جناب مبارز هیچی نمی گن طاقت نیاوردم
والا به خدا همه حرفاتون بوی توهین میده
میگی نه خودت به نگاهی بکن به بالا
اگه من و تویی که شما میگید من و توی نوئیه پس چرا به آبجی آبجی گفتن های مبارز (که البته همشون نوئین) گیر دادید؟
چرا ؟ ببخشید منظورتون رو نفهمیدم ؟
خواهر گرام ما هم همینو میگیم دیگه .... خدا خودش همه رو هدایت کنه
حالا این وسط ما بخوایم یکم کسی رو توی این هدایت به جلو هل بدیم طوریه؟(البته با این روش فکر کنم من یکی که دارم به عقب هل می دم ، ولی ببخشید طاقت توهین ندارمsmilee_new1 (13))
عزیزم ما که جلوت وایسادیم ، دنبال کی می گردی؟ (البته جدای از شوخی شما هم آدمین ، ماهم آدمیم ، چرا الکی این بحثو کش می دین ؟)
ولی قبول کنید که این همه کدورت اول از حرفای شما شروع شد که در مدح جناب مخفی بود :

ولی راستی منظورتون چی بود از این :

از حق من نگذر
حق منو بگیر

حقتون چیه بگین خودمون بهتون می دیم؟

هستی..
14th April 2013, 09:34 PM
به به
بسم الله الرحمن رحیم
آقا عربید شما؟
بگو به نام خدا
خب بگذریم
ببین حالا که رک حرف میزنی پس رک بهت میگم
حفظ امنیت هر فردی قسمتی از اون بخ خودش و قسمتی به اطرافیان و قسمتی هم توسط دولت جامعه حراست میشه
خب؟
مگه تو جنگل زندگی میکنی؟دنبال طعمه ای ؟ اگه خانمها قرص و محکم به طلاهاش چسبیدن شما ها هم به مال و منالتون چسبیدین

غیر اینه؟
آفرین پسر خوب
ببین مشکل چادر سر گذاشتن و نذاشتن نیست
آقا چرا متوجه نیستین
قبلا هم گفتم باز هم میگم
ذات
میبینی ؟

ذات

اوکی؟
از نظر شما گفتن بسم الله الرحمن ارحیم و اوردن نام خدا اول نوشته ی یه نفر نشون دهنده ی عرب بودن اون فرده؟
خانوم ما نیومدیم اینجا دعوا کنیم اومدیم اینجا تبادل نظر کنیم و به اطلاعاتمون اضافه بشه پس لطفا اگه نمیتونین اطلاعاتی به اطلاعات ما اضافه کنین سر مسائلی که ربطی به موضوع نداره بیخودی دعوا راه نندازین.وقتی ما نتونیم اینجا عین ادمای عاقل و بالغ با هم حرف بزنیم و نظراتمون رو بیان کنیم و با هم دعوا نکنیم به نظرتون توی تلویزیون و رادیو هم طرح این مسائل فایده ای داره؟در جواب این حرفتون هرکدومتون با چهارتا پسر و دختر درست و منطقی بشینین حرف بزنید کم کم اصلاح میشه

الان یکی میاد میگه آقا این همه جمعیت من ...شما یکی از اون چهارتا دختر و پسرا که قراره منطقی باهاش حرف بزنن الان حرف بقیه رو که دارن بحث میکنن و دلیل میارن رو قبول دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه نمیتونین نظرات بقیه رو قبول کنین و دعوا دارین با بقیه پس بهتره نه اعصاب خودتون رو با جر و بحث بی فایده خورد کنین نه اینکه بقیه رو اذیت کنین و به بقیه توهین کنین.
موفق باشین.

آسد مرتضي
14th April 2013, 09:45 PM
درست بخونید چی میگم
همه کوته بینید
اون لینکت نمیدونم چیه

خوش باشید

سلام
شما که بلند بینید این چه نوع برخورده ؟؟؟
اگه سواد رو از ادب میفهمید پس به سواد خودتون شک کنید!!!
بس کنید دیگه این ضرب المثل خواب رو رسواش کردید انقد همه جا گفتید...بس کنید!!!
خوشیم!!!

هستی..
14th April 2013, 09:47 PM
این عین حرف شماست.خدایی کجایی قربونت برم؟تو که ارادتو دیدم کی این ادمای مزخرفو کله پا میکنی؟
شما گفتین ادمای مزخرف.به نظرتون این توهین نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه لطفا توضیح بدین از نظر شما توهین دقیقا یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

SaSaMc2
14th April 2013, 11:15 PM
سلام...[golrooz]

توي سرو كله هم بزنيد...

ولي با هم دوست باشيد...[golrooz]

درد بزرگيه كه مردم يه جامعه بخوان از زير چتر اتحادشون خارج بشن...

و درد بزرگتريه كه كلا چتر رو پاره كنن...

در بحث ها فرعيات رو وارد اصليات نكنيد...

هر چيزي جاي خودش...

خيلي وقتا جاي قانع كردن همديگه، سعي كنيم درك كنيم همديگه رو...

اگه دردِ، همدردي كنيم و اگه تلخِ، تنگ خلقي نكنيم...

اگه سيخمون قبل كبابمون سوخت...

هنوز گوجه ها سالمند...

چه كيلو 5 هزار چه 50 هزار...

دلتون پاك و عمرتون پر بار...

چه با چادر چه بي چادر...[golrooz]

*FATIMA*
15th April 2013, 12:27 AM
اگه شماها بجای بحث کردن با من

هرکدومتون با چهارتا پسر و دختر درست و منطقی بشینین حرف بزنید کم کم اصلاح میشه

الان یکی میاد میگه آقا این همه جمعیت من ...

هر کی اگه از خونواده/فامیل درجه یک / و اقوامش شروع کنه حل

شماها نمی دونید من چی میگم

حرف زدن فایده ای نداره با شماها

من از بیشتراش گفتم / بیشترایی که بدن

دیگه وقت نمیذارم نه پول نت اومدن دارم نه وقتشو از زندگی و همه چی که خسته میشم میام اینجاها اما اینجام اعصاب خرد کن

انگاری دلت خیلی از جامعه و افرادش پره
چه چیزی تو جامعه ایرانی و افراد ایرانی عذابت میده بگو تا بدونیم
لازم نیست این همه توهین و پرخاشگری کنی .
با منطق بیا جلو منطق جوابتو بگیر
اینجوری که داری پیش میری انگاری با همه دعوا داری !!!!!!!
بله اینو همه میدونیم همه چی به ذات ادم بستگی داره ولی چرا این همه داد و هوار ؟!

if only
15th April 2013, 12:53 AM
شماها اصل و رها کردید چسبیدید به فرعیات

اصلا شماها راست میگید

باز هم حرفیه

همه شماهایی که به من گفتید توهین کردم و شمایی که دلت سوخت واسه مبارز بنده خدا الهی جواب نمیده؟یه نگاه بنداز ببین خوب جواب داده غصه نخور
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?154312-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA!/page11 (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?154312-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%21/page11)

یه پیغامم بعد این آخرین پیغامش گذاشته بود که پاک شده حالا چه جوری خدا میدونه

[khande]دل پر؟
آره[shaad]
خیلیم پره
من آدمای مزخرفی که گفتم به آدمایی بود که فقط اسم آدمیت رو یدک میکشن و در لباس آدمیتن و فقط ادم نمان شما از این دسته ای؟ پس چرا به خودت میگیری؟

شمایی که میگی بشین با منطق حرف بزن شده یه بار بدون تعصب بشینی بخونی ببینی کجاش بی منطقه؟اصن همه تو میخواین هر کی میاد به حرفاتون به به چه چه بگه آقا من اشتباه میکنم؟من بی منطقم؟من توهین کردم؟
باشه قبول بیاید بهم یاد بدید؟نه برام میدون جنگ درست کنید
تک تک اومدن به فلانی اینجا توهین کردی به اون یکی اونجا توهین کردی

فاطیما جان من دردی ندارم حلال همه مشکلات خداست
خب میدونید ذات؟بیاید بررسیش کنید
بیایم با خودمون پیش خودمون کلامونو قاضی کنیم
ای خدا ما کجای کاریم؟

من دیگه حرفی ندارم/شماها همه درست میگید من غلط

ضمنا باز هم میگم من به کسی توهین نکردم اما تنش حرفامو قبول دارم اون هم نتیجه تعصبات شماست و رو حرفامم هستم
شاد باشید

عبدالله91
15th April 2013, 01:05 AM

سلام

بله شما درست میگین.ذات خیلی مهمه. اما ذات همۀ آدما پاک آفریده میشه بعد این آدمه که ذاتش رو لکه میندازه و لکه دار میکنه. پس اگه از ذات بگیم ناچار باز برمیگردیم به اعمال

چکامه91
15th April 2013, 02:07 PM
شماها اصل و رها کردید چسبیدید به فرعیات سلام من اونقدر مثل دوستان وارد به بحث نیستم فقط چندتا نظر شخصیم و البته یه دلیل که تو حرفتون فکر کردم دنبالشین
اصول در کنار فروع هست که کامل میشه نمیدونم مثالی خوبی هست یا نه ولی فک کنم بد هم نیس..رفع گرسنگی یک اصله اما هرچیزیرو بدن باید خورد؟!؟!به قول یه بنده خدایی سنگو که نمیخورن دیگه!پس فرعیات هم نقش دارن یا اینکه به فرض تولد دوستتونه میخواین بهش کادو بدین جدا از جنبه معنوی دوستی به نظرتون کادورو بذارین تو پلاستیک فریزر!!!بدین بهشون بهتره یا یه کاغذ کادو وجعبه قشنگ واسش بخرین؟
اصل حرفامونو با فرع بیان خوب همراه کنیم بهتره یا ....

اصلا شماها راست میگیدفک نکنم کسی ادعا کرد فقط حرف من!!بیشتر تبادل نظره...

باز هم حرفیه

همه شماهایی که به من گفتید توهین کردم و شمایی که دلت سوخت واسه مبارز بنده خدا الهی جواب نمیده؟یه نگاه بنداز ببین خوب جواب داده غصه نخور
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?154312-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA!/page11 (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?154312-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%21/page11)

نه فقط به شما که به همه بزرگوارا و دوستان و خودم باید یاداوری کنم قرار نیست کسیو خراب کنیم ..میدون جنگ نیست که به هر ترفندی حریفو با خاک یکسان کنیم...

یه پیغامم بعد این آخرین پیغامش گذاشته بود که پاک شده حالا چه جوری خدا میدونه هرجایی قوانینی داره...سایت هم همین طور و همین طور هر تالار... خارج قوانین پستی باشه حذف میشه فرقی هم نداره چه کسی پستو بذاره کاربر جدید یا یه مدیر تالار یک قانونو باید رعایت کنن تا بتونیم کنار هم به فعالیت ها ادامه بدیم....با توجه به قوانین سایت و تالار 2پست از اون تاپیک حذف شد.

[khande]دل پر دل شما پره؟ هیچ کس نمیخواد شمارو اذیت کنه...
آره[shaad]
خیلیم پره
من آدمای مزخرفی که گفتم به آدمایی بود که فقط اسم آدمیت رو یدک میکشن و در لباس آدمیتن و فقط ادم نمان شما از این دسته ای؟ پس چرا به خودت میگیری؟

شمایی که میگی بشین با منطق حرف بزن شده یه بار بدون تعصب بشینی بخونی ببینی کجاش بی منطقه؟اصن همه تو میخواین هر کی میاد به حرفاتون به به چه چه بگه آقا من اشتباه میکنم؟من بی منطقم؟من توهین کردم؟

توهین فقط مربوط به عقاید نیس رفتارمون خیلی با بقیه حرف میزنه...

بزرگوار جو ندین! میدونی درکار نیس تذکر به هرکسی که نقض قوانین سایت یا قوانین اخلاق و عرف مثبت و درست جامعه عمل کنه هست

خب میدونید ذات؟بیاید بررسیش کنید بازهم نظر شخصیم... ذات خوب اولین جلوش در رفتار و ظاهر هست در رابطه با این موضوع اگر بخوام عرض کنم من نویی نمیتونم بگم من دوست دارم چادر بپوشم من عاشق چادرم من با تمام وجود میخوام از نظر حجاب ظاهری کامل باشم اما به هیچ اصولی از این دست عمل نکنم به قول معروف از کوزه همان برون تراود که در اوست....حجاب ظاهر و حجاب باطن در کنار هم مکمل هستن و تنهایی به نظرم یا کمیتش لنگه یا کلا ادعایی بیش نیست
ای خدا ما کجای کاریم؟

واقعا بیاین هممون به قول دوستمون کلامونو قاضی کنیم...خدایا ما کجای کاریم؟ خدایا 2تاگوش دادی و یه زبان اما ما نفهمیدیم باید 2برابر گوش بدیم ...خدایا عاقبت هممونو بخیر کن..خدایا نوشتیم هممون خاطره ایم .. 25 روز پیش نوشتیم حلالمون کنین ...خدایا ماها درست نمیشیم...خودمون اعتراف میکنیم ...تو به امید داری ..میدونیم...مارو ببخش اما ما....ما یاد نداریم دعوا نکنیم... یاد نداریم اروم باشیم... یاد نداریم حواسمون باشه که کجا داریم میریم ... یاد نداریم حرف همو درک کنیم... یاد نداریم اشتباهاتمونو قبول کنیم ...یاد نداریم ...خدایا یادمون میره که هممون از یه خاکیم ...یادمون میره روحمون یکیه...یادمون میره ...

من دیگه حرفی ندارم/شماها همه درست میگید من غلطاینو نگین چون این ما قاضی نیستیم فقط بیان نظر و عقاید شخصی و نظرات اصلی تر و درستر و کارشناسانه تر هست برای کامل و تصحیح شدن نظرات شخصی

ضمنا باز هم میگم من به کسی توهین نکردم اما تنش حرفامو قبول دارم اون هم نتیجه تعصبات شماست و رو حرفامم هستم میگم دوست عزیز این که شما رو حرفتون هستین در عین حال که قبول دارین تنشتونو تعصب هست یا نه؟![shaad]تعصب شاید بد نباشه و اینی که ما بهش میگیم تعصب ، افراط درش باشه نه خود تعصب...موافقین؟!
شاد باشید

پاینده و خرم باشید[golrooz][golrooz]

دوستان نظرات کاملا شخصی بود امیدوارم به کسی بر نخوره و سو تفاهمی نشه[golrooz]

ak61
15th April 2013, 02:38 PM
بابا این حرفا چیه؟
مریضی کدومه؟ تازه.... گیرم که باشه... از بی عفتی و بی حیایی که بهتره.

[taajob]

[taajob]

[taajob]

مدیر تالار مذهبی
15th April 2013, 03:26 PM
سلام خدمت همه کاربران عزیزی که در بحث ها شرکت می کنند.

و بسیار ممنونم از صبر و حوصله ای که در تبادل نظرها دارید.

از همه کاربران عزیز و بویژه if only (http://www.njavan.com/forum/member.php?294445-if-only) گرامی تقاضا دارم که باز هم در بحث ها حوصله و صبوری خودشون رو حفظ کنند.

اینجا نه بگیر بگیری هست نه چیز دیگری فقط همه دوست دارند دغدغه هاشون رو بیان کنند و به نتیجه درستی برسند تا از خودشون شروع کنند و در زندگی فردی و اجتماعی کار درست رو انجام بدهند.

لذا از ایجاد تنش در گفتار خودداری کنید.

بدیهی است در صورتی که بحث به جایی کشیده بشود که دارای نتیجه نباشد تاپیک بسته خواهد شد.

"مهدی"
15th April 2013, 03:28 PM

در ضمن بلاخره ما که متوجه نشدیم بلاخره جوابت رو بدیم.........ندیم؟ نقل قول بکنیم؟ نکنیم؟

راستی........اقای مبارز.

بازم تاکید میکنم. اینقدر با همه درگیر نشین و با منطق صحبت کنید.

مهندس نوجوان
15th April 2013, 03:59 PM
شماها اصل و رها کردید چسبیدید به فرعیات

اصلا شماها راست میگید

باز هم حرفیه

یه پیغامم بعد این آخرین پیغامش گذاشته بود که پاک شده حالا چه جوری خدا میدونه

[khande]دل پر؟
آره[shaad]
خیلیم پره

ای خدا ما کجای کاریم؟

من دیگه حرفی ندارم/شماها همه درست میگید من غلط

ضمنا باز هم میگم من به کسی توهین نکردم اما تنش حرفامو قبول دارم اون هم نتیجه تعصبات شماست و رو حرفامم هستم
شاد باشید

دوباره سلام
فکر کنم خیلی آتیشی هستی ها
بابا این جا قراره یک بحث دوستانه (مثلا دوستانه[negaran]) باشه
در هر صورت پاسخ شما دوست عزیز :
من یکی از همه ی اون ها هستم
راستش رو بخواید خداییش که چیز بدی نگفته
گفته؟
ببخشید ها ولی به نظر من لینک اون صفحه رو بردارید چون توهین های خودتون توش بیشتره
وای ... یعنی چه کسی میتونه اون رو پاک کرده باشه [taajob]من می ترسم ، نکنه روح تو انجمنه [taajob](شوخی کردم به دل نگیری ها)
عاشقتم[esteghbal]
این شد یک حرف حساب
بیا با منطق حرف بزنیم
ولی خداییش هرچی گفتی ما هم جوابتو دادیم
کی گفتیم بی منطقیه
در ضمن دوست عزیزم (دیگه با هم دوست شدیم مگه نه ؟) یادت باشه که طبق گفته ی قبلیم اولین جنگ رو خود تو به پا کردی[shaad]
دوست خوشگلم نزن زیرش
اینا یکم از تنش به رده
ولی چشم من با صحبت در مورد ذات خدا کاملا موافقم[golrooz]
ولی متاسفانه به دلیل ریزش کلی کار بر سرمان وقتش را ندارم
ولی خب بقیه که هستن

در ضمن من واقعا از آقای مبارز معذرت می خواهم ولی منظور من جناب عبدالله 91 بوده گویا اشتباهی لپی صورت گرفته[nadidan]
باز هم معذرت می خواهم

موفق و پیروز باشی[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد