PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی هك كردن گوشي و ساين كردن

SOURCE MOBILE
16th September 2008, 03:26 PM
دوستان عزیز
همانطور که میدونید سیتم عامل سیمبیان از جمله قدرتمند ترین سیستم عامل گوشی های
تلفن همراه می باشد.اما سرانجام این سیستم عامل هم هک شد و راه برای دسترسی به
پوشه های سیستمی و قسمت های مهم این سیستم عامل باز شد.

شاید یکی از آزاردهنده ترین بخش این سیستم عامل عدم نصب
تمامی برنامه هایی که گواهینامه مخصوص ندارن و یا به اصطلاحی
ساین نشدن هستند باشه.
اما با هک این سیستم عامل شما به راحتی قادر به انجام هر کاری خواهید بود و حتی میتونید
فایل های ساین نشده رو هم روی گوشیتون بدون فایل cer مخصوص گوشیتون نصب کنید و یا
پچ های مختلف روی گوشیتون نصب کنید.

در این تاپیک فقط آموزش هک گوشی و نحوه نصب برنامه های ساین نشده رو به شما توضیح
می دم برای پچ ها و موارد دیگر تاپیک های مجزا ایجاد می شود.

دوستان عزیز هر گونه عواقب احتمالی این کار به عهده خودتون می باشد و من هیچ مسئولیتی
در قبال مشکلات احتمالی عهده دار نخواهم بود.

اما همونطور که میدونید در زمینه هک سیمبیان در سایت های مختلف مطالب متفاوتی وجود دارد
و مطلبی رو که به شما آموزش میدم یکی از راحترین و ساده ترین اونها می باشد.
قبل از هر چیز لازم می باشد تا یک آشنایی در مورد دسته بندی گوشی های سری 60ورژن3
داشته باشیم.از اونجایی که برای دسته بندی های مختلف برنامه ای مخصوص به اون دسته
وجود دارد شناخت این رده بندی ها ضروری می باشد.

گوشی های pre-features pack 1 شامل:

N77 E61i E65 N93i N91 8GB E62 E50 5500 N93 N73 N80 N71
N92 E70 E60 E61 3250

گوشی های features pack 1 شامل :

6124 classic N82 N95 E51 N95 8GB N81 N81 8GB 6121 classic
6120 classic 5700 XpressMusic 6110 Navigator -- E90 Communicator
N76 6290 N95

گوشی های features pack 2 شامل :

5320 XpressMusic N78 N96 6210 Navigator 6220 classic

دوستان برنامه هایی که برای سری های مختلف وجود داره متفاوت می باشد و
شما باید با توجه به نوع گوشیتون برنامه هایی که تو این تاپیک قرار دادم رو دانلود
کنید. ( ازاین پس به features pack برای اختصار FP می گوییم.)

اما روش کار:

ابتدا برنامه App-TRK رو که در ضمیمه اول قرار داره دانلود کرده و روی گوشیتون
نصب کنید.(دوستان در داخل ضمیمه اول دو فایل موجود می باشد که برای FP1 و pre-FP می باشد. برنامه مخصوص به خودتون رو روی گوشی نصب کنید.)
پس از نصب برنامه اون رو اجرا کنید و از منوی option گزینه setting رو انتخاب کنید و
گزینه connection رو به usb تغییر دهيد. حال روی گزینه connect کلیک کنید.
پس از کانکت شدن از برنامه خارج نشوید و مرحله بعد رو دنبال کنید.

http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/1.jpg http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/2.jpg

حال برنامه ROMPatcher رو از ضمیمه دوم همین پست دانلود کنید. دوستان توجه داشته باشید
که در فایلی که شما دانلود می کنید برنامه مخصوص دیگر گوشی ها هم وجود دارد. شما فقط باید
برنامه مخصوص به گوشی خودتون رو نصب و اجرا کنید.

پس از اجرا ROMPatcher این برنامه از شما شماره پورتی رو که گوشیتون با اون پورت به کامپیوتر
متصل شده رو می خواهد.برای یافتن این پورت مسیر زیر رو در کامپیوتر دنبال کنید:

Control panel / system / hardware / device manager

حال در این قسمت به بخش پورت رفته و در جلوی اسم گوشیتون میتونین پورت
مورد نظر رو ببینید.

http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/3.jpg

حال شماره پورت مورد نظر رو در برنامه ROMPatcher قرار دهید و روی دکمه install کلیک کنید و
منتظر باشید تا برنامه کار خودش رو انجام بده و پیغام disconnect به شما داده بشود.حال میتوانید
از این برنامه خارج شده و برنامه App-TRK رو هم ببندید.

(پس از نصب این برنامه یک ایکون به بخش application های گوشیتون اضافه میشه که درست همنام
برنامه ROMPatcher می باشد. با اجرای برنامه ROMPatcher از منوی option باید شاهد گزینه ای به
نام Enable Caps باشید و اگه گزینه Disable caps رو میبینید روی اون کلیک کنید تا تبدیل به Enable Caps بشه.
نا گفته نمونه در حالت پیش فرض Enable Caps می باشد.)

عکسی از برنامه ROMPatcher پس از هک گوشی:

http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/4.jpg

حال نیاز به یک فایل منیجیر مثل x-plore دارید.از اونجایی که اکثر کابران از این برنامه
استفاده می کنن من کار با این برنامه رو توضیح میدم.
X-plore رو اجرا کنید و با زدن دکمه 0 چهار گزینه اول رو تیک بزنید.

حال فایل 0000001 رو که در ضمیمه سوم همین پست قرار داره رو دانلود کرده و در گوشیتون
کپی کنید.سپس با برنامه X-plore روی این فایل کلیک کرده و دکمه 4 رو برای extract کردن
این فایل زده و سپس درایو C رو انتخاب کنید تا این فایل در اونجا قرار بگیرد.

http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/5.jpg http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/6.jpg

حال به مسیر زیر برید:

C:\resource\swicertstore\dat\00000001 و با زدن دکمه 6 تیک گزینه Read-only را بزنید و روی change
کلیک کنید تا تغییرات اعمال بشه.

http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/7.jpg

تا اینجا آموزش مربوط به هک کردن سیستم عامل گوشی بود از این جا به بعد آموزش نحوه ساین برنامه های
ساین نشده در گوشی می باشد.

فقط نیاز به یه برنامه ساین کننده مثل sign sis دارید که من براتون در ضمیمه چهارم همین تاپیک قرار
دادم و میتونید اون رو دانلود کنید. پس از نصب و اجرای این برنامه کافی تا فایل های ساین نشده رو
به گوشیتون منتقل کنید و از گزینه اول این برنامه یعنی sis file مسیر فایل مورد نظر رو بدید و بعد از
منوی option گزینه selfSign رو کلیک کنید تا یک فایل با پسوند .sisx به پوشه برنامه مورد نظر
اضافه بشه که در حقیقت همون برنامه ساین شده می باشد.

http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/8.jpg

ما دوستانی که میخوان برنامه هاشون رو روی کامیوتر ساین کنند واسشون یک فایل cer ,key در
ضمیمه پنجم این پست قرار دادم که با هر برنامه ساین کننده ای که خواستند می تونند برنامه هاشون
رو ساین کنند و روی گوشیشون نصب کنند.

این هم تصویری از درایو :c گوشی خودم که محتویات پوشه Private نشان داده شده است.

http://icysoft.persiangig.ir/image/obo/9.jpg

نکاتی مربوط به هک گوشی:

1- از اونجایی که تمامی کارهایی که شما انجام میدید در Ram گوشی انجام میشه پس در صورتهر گونه مشکل با یک بار خاموش روشن کردن گوشی تمامی تغییرات پاک میشن .

2- این تغییرات تماما در RAM گوشی انجام میگیرد و در حقیقت با برنامه ROMPatcher شما گوشی
رو وادار میکنید تا اطلاعات رو از روی حافظه موقت گوشی بخونه و نه از روی ROM

3- در هنگام کار اگر گوشی ریست شد اصلا جای نگرانی نیست.این مشکل مربوط به ناسازگار بودن
برنامه های نصب شده می باشد.سعی کنید برنامه های مخصوص به گوشی خودتون رو نصب کنید.

4 - در ورژن های قبل برنامه ROMPatcher بعد از هر بار خاموش کردن گوشی می بایست مراحل
هک رو دوباره انجام میدادید ولی در ورژن های جدید این مشکل بر طرف شده ولی بعد از خاموش
کردن و روشن کردن گوشی ممکن است بعضی از تنظیمات به حالت پیشفرض بر گرده و باید دوباره
اونها رو به حالت مورد نظر تنظیم کنید.

به نظره من اين مطلب ارزش سپاس داره مگه نه ؟ خيلي با مرامي مي دونستم .

پسورد : www.njavan.ir

دانلود :

MaLaS
2nd December 2008, 05:13 PM
ببخشید اگه یه بار گوشی هک بشه دیگه میشه اون رو به حالت قبل از هک شدن برگردوند یا نه؟

SOURCE MOBILE
4th December 2008, 03:48 PM
دوست عزيز ؛ فقط با كد زير مي توني به حالت عادي برش گردوني اما تمام اطلاعات گوشيت پاك ميشه

*#7370#

n-mob
16th March 2009, 10:25 AM
سلام
فكر كنم فايل زميمه اول ايراد داشته باشه
آخه اصلا رمز رو قبول نميكنه اگه ميشه پيگيري كنيد
ممنون

yaamin
4th April 2009, 01:13 PM
نحوه کار با کامپوترشم اگه زحمتی نیست توضیح بدید

SOURCE MOBILE
5th April 2009, 01:42 PM
سلام
فكر كنم فايل زميمه اول ايراد داشته باشه
آخه اصلا رمز رو قبول نميكنه اگه ميشه پيگيري كنيد
ممنون

چك كردم مشكلي نداشت

SaNbOy
5th April 2009, 01:51 PM
ممنونم دوست عزیز عالی بود

saeid_area
28th April 2009, 12:04 PM
سلام
این برنامه ها رم از کجا میشه دانلود کرد؟

sattm
15th May 2009, 11:56 PM
سلام به شما دوست خوب
خیلی ممنون که این مطالب رو ارائه دادین ولی با همه توضیحات شما بازهم یک مشکل برا من در انجام مراحل هک کردن گوشی وجود داره که ازتون درخواست دارم کمک بفرمایید حل بشه
مدل گوشی من نوکیا 6120 که یکبار هم آپدیتش کردم البته متاسفانه در قسمتی که باید پرت گوشی رو وارد کنم وقتی وارد دیوایس منیجر میرم در قسمت پورت اند ال تی پی گوشی منو میشناسه ولی شماره پورتی یا کام برای من نمی نویسه یعنی مثل اینجا که نوشته nokia n73(com8 چیزی ننوشته و اگه از برنامه apptrk هم شماره پورت اونو که 1 هست وارد کنم باز در برنامه Rom patcher می گه نمیتونه این پورت رو بشناسه و نان کانکت میشه و بعد دیسکانکت می زنه و من دیگه نمی تونم کار رو ادامه بدهم در صورتی که خیلی هم برام مهمه حالا از شما خواهش می کنم که بهم کمک کنید و اگه می شه جواب رو به ایمیل من پست کنید و اگر هم که زحمتتون می شه همین که بزنید رو سایت دوباره می آم می خونم
با سپاس فراوان منتظر جواب پر مهرتون هستم

SOURCE MOBILE
12th June 2009, 05:00 PM
سلام
این برنامه ها رم از کجا میشه دانلود کرد؟
نرم افزار رم رو بالا گذاشتم نيازي نيست از جايي ديگه دانلود كنيد

SOURCE MOBILE
12th June 2009, 05:11 PM
سلام به شما دوست خوب
خیلی ممنون که این مطالب رو ارائه دادین ولی با همه توضیحات شما بازهم یک مشکل برا من در انجام مراحل هک کردن گوشی وجود داره که ازتون درخواست دارم کمک بفرمایید حل بشه
مدل گوشی من نوکیا 6120 که یکبار هم آپدیتش کردم البته متاسفانه در قسمتی که باید پرت گوشی رو وارد کنم وقتی وارد دیوایس منیجر میرم در قسمت پورت اند ال تی پی گوشی منو میشناسه ولی شماره پورتی یا کام برای من نمی نویسه یعنی مثل اینجا که نوشته nokia n73(com8 چیزی ننوشته و اگه از برنامه apptrk هم شماره پورت اونو که 1 هست وارد کنم باز در برنامه rom patcher می گه نمیتونه این پورت رو بشناسه و نان کانکت میشه و بعد دیسکانکت می زنه و من دیگه نمی تونم کار رو ادامه بدهم در صورتی که خیلی هم برام مهمه حالا از شما خواهش می کنم که بهم کمک کنید و اگه می شه جواب رو به ایمیل من پست کنید و اگر هم که زحمتتون می شه همین که بزنید رو سایت دوباره می آم می خونم
با سپاس فراوان منتظر جواب پر مهرتون هستم

دوست عزيز اين مشكل از سيستم خودته كه ديواس رو نمي شناسه شما بر روي يك سيستم ديگه
چك كنيد / چون من تا حالا حدودا 10 تا 6120 رو با همين روش ساين كردم
اگه دوباره مشكلي داشت يه آموزش ديگه براتون مي ذارم .

sattm
13th June 2009, 05:54 AM
بازهم سلام و ممنون از اینکه پاسخ دادید
عزیز دل چون من گوشیم آپدیت کردم نتونستم هکش کنم و شما درست می فرمایید روی گوشیهای دیگه جواب می ده لطف می کنید یه ترفند دیگه ای بفرمایید که مشکل من حل بشه
با سپاس

msb65
14th June 2009, 02:47 AM
سلام من نرم افزار اولی که مربوط به گوشی هست (n95 8g) رو تو گوشیم میریزم ولی برای نصبش ارور میده نصب نمیشه اگه میشه راهنمایی کنیید

SOURCE MOBILE
15th June 2009, 09:35 PM
بازهم سلام و ممنون از اینکه پاسخ دادید
عزیز دل چون من گوشیم آپدیت کردم نتونستم هکش کنم و شما درست می فرمایید روی گوشیهای دیگه جواب می ده لطف می کنید یه ترفند دیگه ای بفرمایید که مشکل من حل بشه
با سپاس

اينم يه آموزش ديگه

خوب دوست عزيز برنامه SecMan رو از ضميمه پايين دريافت و نصب نماييد
حالا بر روي گوشي نصب كنيدو و وارد برنامه شويد خوب بعد از باز كردن برنامه صبر كنيد تا برنامه كاملا لود شود
اگر گوشي شما ريستارت شد هيچ مشكلي نيست نگران نباشيد
خوب دوباره برنامه را باز كرده و گزينه Opton رو ميزنيم و از منوي باز شده Istall root cetificate رو ميزنيم
حالا ضميمه دوم رو دريافت كرده و اجرا كنيد وارد Brows برنامه شويدو برنامه اي رو كه ميخواين نصب و ساين كنيد
رو اتنخاب كرده و گزينه RootSign رو ميزنيد بعد از چند ثانيه برنامه ساين شده شما آماده ميباشد و به راحتي
نصب نماييد:
براي دسترسي به فايلهاي سيستمي جهت هك هم ميتونيد برنامه SecMan رو باز كرده و از منوي Option گزينه
Turn Plat. Security On رو ميزنيم و به راحتي به فايلهاي سيستمي هم دسترسي خواهيد داشت

دوست مشكلي بود بيان كنيد:
موفق باشي.

SOURCE MOBILE
15th June 2009, 09:39 PM
سلام من نرم افزار اولی که مربوط به گوشی هست (n95 8g) رو تو گوشیم میریزم ولی برای نصبش ارور میده نصب نمیشه اگه میشه راهنمایی کنیید

دوست عزيز اگه ميشه ارور رو برام بنويسيد تا من راهنماييتون كنم

a.r.zahedi
3rd October 2009, 08:32 PM
سلام میشه یکی به من کمک کنه
فایل مربوط به 6220 تو پوشه app_trk کدومه؟

aliemp
8th January 2010, 03:17 PM
آقا کمکم کن اشکم در اومد نه بر نامه app trk روی گوشیه من ارور unable to install component is built-in رو میده نرم افزار سکمن و hello carbide هم کار نیمیکنن(سکمن توی گوشیم نصب میشه ولی وقتی بازش میکنم و دو تا ok ها رو میزنم گوشیم ریست نمیشه خودم ریست میکنم ولی وقتی روشنش میکنم باز همیون قبلیا میاد hello carbide هم وقتی منو1 رو میزنم از برنامه میاد بیرون و کار نکرده) برنامه x-plore ورژن جدیدشو نصبیدم 0 رو زدم show system files and folder رو فعال کردم پوشه sys رو نشون داد ولی بازش نمیکرد و اصلا بغلش علامت + نداشت انگار خالی باشه برای رمم هم همین کارو کرد شک کردم خالی باشه زدم به رم ریدر تو pc دیدم توش فولدر bin و بقیه هستش نمیدونم اشکال از کجاست که تو گوشیم نشون نمیده تورو خدا کمکم کن

aliemp
8th January 2010, 03:18 PM
اون نه اول جمله زیادیه شرمنده

hamed_bg13
8th February 2010, 12:23 PM
دوستان عزیز
همانطور که میدونید سیتم عامل سیمبیان از جمله قدرتمند ترین سیستم عامل گوشی های
تلفن همراه می باشد.اما سرانجام این سیستم عامل هم هک شد و راه برای دسترسی به
پوشه های سیستمی و قسمت های مهم این سیستم عامل باز شد.

4 - در ورژن های قبل برنامه ROMPatcher بعد از هر بار خاموش کردن گوشی می بایست مراحل
هک رو دوباره انجام میدادید ولی در ورژن های جدید این مشکل بر طرف شده ولی بعد از خاموش
کردن و روشن کردن گوشی ممکن است بعضی از تنظیمات به حالت پیشفرض بر گرده و باید دوباره
اونها رو به حالت مورد نظر تنظیم کنید.

به نظره من اين مطلب ارزش سپاس داره مگه نه ؟ خيلي با مرامي مي دونستم .

پسورد : www.njavan.ir

دانلود :

سلام
من n73 موزیکال دارم
سیستم عاملشو دیروز آپدیت کردم
خواستم هکش کنم ولی وقتی میخوام App-TRK نصب کنم ارور میده و unable to install می زنه
برنامه رو از همین جا کپی کردم
در کل هر برنامه ای میخوام نصب کنم همین ارور و میده
چی کار باید بکنم

من خیلی تو نوکیا و سیمبین وارد نیستم
اگه میشه راهنماییم کنین {i dont want to see}

Bl@ck*roz
10th February 2010, 07:45 PM
دوستان چرا با helox کار نمی کنید من گوشیمو که ورژن 5 هست با همین روش هک کردم خیلی هم ساده بود این همه دنگ و فنگ رو نداشت

moshkal
17th February 2010, 01:57 PM
سلام.
لطفا واسه گوشی های فلش شده هم یه فکری بکنید.
گوشی من نوکیا E51 .
گوشیم رو فلش کرده بودم،حالا فایل trk روش نصب نمیشه.
پیغامشم اینه:
unable to install component is built in
لطفا کمک کنید

alirezach
10th April 2010, 11:56 AM
سلام
آموزش خیلی خوبی بود ولی گوشی من نوکیا 6220 کلاسیک است ولی شما در ضمیمه فقط برای fp1 , pre-fp1 برنامه گذاشتید.
حالا چه طوری گوشیم رو ساین کنم؟

faridjo0on
27th May 2010, 01:31 AM
سلام
آموزش خیلی خوبی بود ولی گوشی من نوکیا 6220 کلاسیک است ولی شما در ضمیمه فقط برای fp1 , pre-fp1 برنامه گذاشتید.
حالا چه طوری گوشیم رو ساین کنم؟
متاسفانه ششصد سایت رو چرخیدم به اینجا رسیدم اینجا هم یه جای کار میلنگید که فایل مخصوص 6220 نیس.
متاسفم واس صاحب تاپیک.

shirazboooter
3rd August 2010, 12:43 AM
اول از همه ممنون از آموزش کامل تون که معلومه زیاد وقت گذاشتید
دوست عزیز من هم مثل تعدادی از دوستان واسه نصب برنامه اول مشکل دارم نصب نمی شه

parhamarchitectonic
14th August 2010, 05:27 AM
آقا این که رو گوشیم نصب نمیشه ضمیمه 1 میگم .
آتاریمم 6120 کلاسیکه .
رو گوشیم این unbale to install میزنه .
دلمونو خوش کرده بودیا
اه [tafakor]

tthadi154
18th November 2010, 05:50 AM
ببخشید گوشی satio و i8910 جزء کدوم دسته است
متشکرم

santafel
20th January 2011, 10:02 AM
سلام
گوشی من مدل 6220 هست وجزفایلfp2می باشدولی تویفایل دانلودapptrackفایلfp2وجودنداره. اون دوتافایل هم که هست روی گوشیم نصب نمی شه
چکار بایدکرد

m.g.s.t.r
3rd February 2011, 05:34 PM
سلام
گوشی من مدل 6220 هست وجزفایلfp2می باشدولی تویفایل دانلودapptrackفایلfp2وجودنداره. اون دوتافایل هم که هست روی گوشیم نصب نمی شه
چکار بایدکرد
گوشي منم 6220هستش وبا استفاده از برنامه helo0x2 هكش كردم

armondstar
11th February 2011, 12:32 AM
ببخشیدبا data transfer یا با usb باید وصل بشوم؟
وقتی شماره ی portرا می نویسم می نویسدBad ping response.
و فایل 00001برای گوشیم نا خواناست.ضمنا گوشی من نوکیا6120 کلاسیک است.
با تشکر

shadive
16th April 2011, 02:28 PM
برای گوشیهای نوع سوم مانند 6220 کلاسیک برنامه اول app-trk قرار نگرفته

chista_07
18th November 2011, 09:42 PM
سلام برای ساین کردن من نرم افزار app-takرو دانلود کردن ولی گوشیم نتونست ساپورتش کنه گوشی من مدلش vivaz pro sonyericsoneمیشه لطفا کمکم کنید مرسی .

jahandar
4th April 2012, 03:34 PM
گوشی من 5320XpressMusic هستش من این روش رو امتحان کردم ولی جواب نداد

SaNbOy
17th April 2012, 10:21 AM
متاسفانه ششصد سایت رو چرخیدم به اینجا رسیدم اینجا هم یه جای کار میلنگید که فایل مخصوص 6220 نیس.
متاسفم واس صاحب تاپیک.

دوسته عزیز صاحبه این تاپیک دیگه تو سایت نیست
لطفا زود تصمیم نگیرید
توضیحات رو کامل بخونید

SaNbOy
17th April 2012, 10:26 AM
این روش دیگه پاسخ گو نیست
و اینکه شخصی که این پست رو داده دیگه تو سایت نیست...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد