PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر سفر ستاره ای انسان طی 100سال آینده

سمیه نجفی
3rd October 2012, 09:05 PM
رسانه های جهان از پروژه ای خبر می دهند که بر اساس آن قرار است انسان طی یکصد سال آینده به ستاره دیگری سفر کند.

این پروژه که به "یکصد سال سفر ستاره ای " موسوم است قصد دارد کشتی های فضایی بزرگی برای اعزام انسان به دیگر ستاره ها بسازد.
نخستین تلاش برای این پروژه طراحی یک کشتی است که ظرفیت سفر به ستاره هایی در نزدیکی منظومه شمسی ما را داشته باشد.

این کشتی که 50 هزار تن وزن دارد، با انرژی جوش هسته ای کار می کند. این کشتی با 21 درصد سرعت نور حرکت می کند و این سفر حدود 50 سال

طول می کشد.

این پروژه در حال حاضر میزان زیادی بودجه کسب کرده است و بیل کلینتون رییس جمهوری سابق آمریکا نیز یکی از حامیان اصلی آن است.

کلینتون این پروژه را تلاش مهمی عنوان کرد که به پیشرفت دانش و فناوری های لازم برای اکتشاف فضا کمک و ابزار لازم را که موجب افزایش کیفیت

زندگی ما را بر روی زمین می شود، فراهم می کند.

"می جمیسون" نخستین زن سیاهپوست در فضا در سال 1992 به عنوان کاپیتان پروژه یکصد سال سفر ستاره ای انتخاب شده است.

این پروژه بین سالهای 1973 تا 1978 طراحی شده است و نشان می دهد سفر بین ستاره ای از نظر نظری و تئوری امکانپذیر است.

میلاد صفری
4th October 2012, 03:27 PM
جالب بود میشه لطف کنید منبع رو بگید

kahrupay
4th October 2012, 06:50 PM
جالب بود میشه لطف کنید منبع رو بگید

آخرین بار توسط چشمان بنده در سایت هوپا دیده شده بود که .........
اینترنت من هوپا رو فیلتر کرد.[bihes][bihes][bihes][bihes]
الان من چی بگم آخه.
تسلیت.

عرفان سلیم زاده
4th October 2012, 07:00 PM
از دید ما 50 سال طول میکشه. واسه سرنشین ها خیلی کمتر.
من حساب کردم دیدم اگه باسرعت نور سفر کنیم مثل این می مونه که با تله پورت سفر کرده باشیم.
یه چشم بهم زدن تموم میشه. نه پیر میشیم نه خسته.
ولی باید از زمین خداحافظی کنیم چون از دید زمین این سفر ها به سال نوری قابل محاسبه است.
در کل سفر های بین ستاره ای بیشتر برای مهاجرت خوبه تا سیاحت و تحقیق .

- - - به روز رسانی شده - - -

از دید ما 50 سال طول میکشه. واسه سرنشین ها خیلی کمتر.
من حساب کردم دیدم اگه باسرعت نور سفر کنیم مثل این می مونه که با تله پورت سفر کرده باشیم.
یه چشم بهم زدن تموم میشه. نه پیر میشیم نه خسته.
ولی باید از زمین خداحافظی کنیم چون از دید زمین این سفر ها به سال نوری قابل محاسبه است.
در کل سفر های بین ستاره ای بیشتر برای مهاجرت خوبه تا سیاحت و تحقیق .

سمیه نجفی
4th October 2012, 08:46 PM
to
sit

konjkav
didam

سمیه نجفی
4th October 2012, 08:48 PM
hala
yani
chi

سمیه نجفی
4th October 2012, 08:49 PM
nakhir
az
sit
konjkav
gereftam
matalebesh
jadidtarin
hast
mitonid
moshahede
konid

kahrupay
5th October 2012, 01:36 PM
دوستان هوپا باز شد!!!
الان من خوش حالم مثلا.[nishkhand]اگه متوجه قضیه نشدید!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد