PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتفاع گرفتن با چرخش به دور خود (مغناطیسی )!! توضیح علمی ؟؟؟؟

s.e.z
18th July 2012, 12:26 AM
باسلام
در ویدیو زیر مشاهده میکنید که یک شیء مغناطیسی با چرخش به دور خودش میتونه از زمین ارتفاع بگیره کسی میتونه این پدیده رو توضیح بده و چرا باید بچرخه تا ار تفاع بگیره ؟؟؟

لینک دانلود فیلم :
http://www.aparat.com/v/56b3781de251f66109ef7f973632f870261442

باتشکر

kahrupay
24th August 2012, 01:12 PM
با دیدن این فیلم تمام تاسف دنیا بر سر بنده و همکارم که اینجا حضور نداره خراب شد!
بماند!
شما تاحالا این گوی هایی رو دیدید که روی یک صفحه معلق اند و می چرند؟
این درواقع تقریبا همونه .
کامل نمی دونم ولی فکر می کنم که اهن ربای موجود در اون طرف اون شی درواقع نیروی لازم برای شروع چرخاندن اون نداره منظور نیرویی که در مغناطیس باعث گشتاور شی فلزی می شه اما وقتی ما خودمون نیرو ی اولیه رو وارد می کنیم باقی نیرو توسط اون آهن ربا اعمال می شه وبه دلیل احتمالا دافعه ی مغناطیسی و برآیند 0 مطمئنا به صورت معلق پایدار می شه!
حالا شما چی فکر می کنید؟

kahrupay
25th August 2012, 01:59 PM
دوستان کس دیگه ای جواب نمیده؟!
من الان در تنگنا قرار گرفتم[negaran]

عرفان سلیم زاده
25th August 2012, 02:45 PM
تو یه فیلمی در موردش دیده بودم.
این بر می گرده به خاصیت دیا مغناطیس فلزات.
فلزاتی مثل آلومنیم و بیسموت میدان مغناطیسی رو کمی طرد می کنند.
مثل ابررسانا ها که به صورت کامل دیامغناطیس هستند.
این خاصیت در مقابل تغییر میدان مغناطیسی قوی تر میشه.
کلیپ هم همینو نشون میده.
با چرخوندن دیسک که حلقه هایی از بیسموت داشتن این خاصیت قویتر و باعث معلق شدن دیسک شد.
فکرشم نکنید که تو میدان مغناطیسی زمین بشه همچین کاری کرد. مگر در مقیاس نانو.

kahrupay
25th August 2012, 03:34 PM
فکرشم نکنید که تو میدان مغناطیسی زمین بشه همچین کاری کرد. مگر در مقیاس نانو.

با تشکر فراوان ولی من اصلا از این قسمت سر در نیاوردم!!
پس این فیلم در میدان مغناطیسی مریخ گرفته شده؟!؟!؟[nishkhand]

عرفان سلیم زاده
25th August 2012, 03:52 PM
با تشکر فراوان ولی من اصلا از این قسمت سر در نیاوردم!! پس این فیلم در میدان مغناطیسی مریخ گرفته شده؟!؟!؟[nishkhand] نه منظورم اینه که با استفاده از میدان مغناطیسی زمین نمیشه این کارو کرد. چون خیلی ضعیفه:)

kahrupay
25th August 2012, 03:53 PM
نه منظورم اینه که با استفاده از میدان مغناطیسی زمین نمیشه این کارو کرد. چون خیلی ضعیفه:)

احسنت احسنت!!
متوجه شدیم![nishkhand]
ممنون

s.e.z
28th August 2012, 02:27 PM
احسنت احسنت!!
متوجه شدیم![nishkhand]
ممنون

سلام
چرا در مقیاس زمین شدنیه و بشقاب پرنده های قدیمی روسی و آلمانی از همین تکنیک استفاده میکرند مثل بشقاب پرنده هانبو 2 ولی امروزه از روش های دیگه ای استفاده میشه
یه کلیپ داشتم که از فاصله خیلی نزدیک به صورت مخفیانه از هانبو 2 فیلم برداری میکرد و دقیقا زیر بشقاب پرنده یه دیسک چرخان وجود داشت که به صورت منظم
میچرخید و بعد سرعت گرفت و رفت و نتیجه ای که من گرفتم :

افزایش سرعت چرخش = افزایش سرعت حرکات

بازم بگرد بخصوص در یوتوب بهش میرسی

موفق باشی

kahrupay
28th August 2012, 05:02 PM
سلام
چرا در مقیاس زمین شدنیه و بشقاب پرنده های قدیمی روسی و آلمانی از همین تکنیک استفاده میکرند مثل بشقاب پرنده هانبو 2 ولی امروزه از روش های دیگه ای استفاده میشه
یه کلیپ داشتم که از فاصله خیلی نزدیک به صورت مخفیانه از هانبو 2 فیلم برداری میکرد و دقیقا زیر بشقاب پرنده یه دیسک چرخان وجود داشت که به صورت منظم
میچرخید و بعد سرعت گرفت و رفت و نتیجه ای که من گرفتم :

افزایش سرعت چرخش = افزایش سرعت حرکات

بازم بگرد بخصوص در یوتوب بهش میرسی

موفق باشی

چشم، چشم
مرسی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد