PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باکتری ها حافظه 4 ثانیه ای دارند

zolfa
12th July 2012, 11:23 PM
باکتری ای‌کولای (E. coli) حافظه ای 4 ثانیه ای دارد که به وی کمک می کند به سمت منابع غذایی شنا کند.

بیوشیمیست ها امیدوارند بتوانند با بررسی حافظه باکتری ها به اطلاعات تازه ای درباره سیستم حواس، حافظه و واکنش های انسان و حیوان دست یابند. هزل بایر سرپرست این تیم پژوهشی گفت من این پروژه را با همکاری جولیوس آدلر آغاز کردم. وی اولین دانشمندی است که به بررسی مولکول های باکتری ها پرداخت.

بررسی های ما به این نتیجه رسید که باکتری دارای یک سیستم حافظه مولکولی است که به وی اجازه می دهد گذشته را به خاطر داشته باشد، با زمان حال مقایسه اش کند و بهترین رفتار را در آینده نشان دهد.
هازل بایر گفت هنگامی که من تحقیقاتم را در این باره در دهه 60 آغاز کردم بررسی رفتار باکتری ها اتفاقی در حد کنجکاوی بود و اهمیت آن برای کسی مشخص نشده بود. حالا و پس از گذشت بیش از چند دهه تحقیقات من و همکارانم مورد توجه واقع شده و با به دست آوردن این اطلاعات می توان فهمید که موجودات زنده چگونه تغییرات محیط زندگی شان را شناسایی می کنند، به خاطر می سپارند و به آن واکنش نشان می دهند.
موسسه ملی علوم پزشکی عمومی (NIGMS) اخیرا از تحقیقات این گروه تقدیر به عمل آورده است. جایزه MERIT تنها به دانشمندانی تعلق می گیرد که می توانند پس از گذشت 10 سال نتایج تحقیق و صحت ادعایشان را ثابت کنند.
منبع (http://konjkav.com/discovery/15628-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-4-%D8%AB%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF.html)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد