PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال معماهای ریاضی

ارمین
3rd February 2009, 12:06 AM
سلام دوستان عزیز براتون 1معماگذاشتم امیدوارم خوشتون بیاد:
10تابسته ی 10تایی قرص داریم به عبارتی می شه 100تادونه قرص.توی این 10تا بسته 1بسته ازقرص ها خرابه توجه کنیدکه هر10تاقرص توی بسته خرابه.ما یه ترازوی دیجیتالی داریم که فقط یک بار می تونه اندازه گیری کنه وبعدنشون دادن اولین عددخاموش می شه.
ما چطور می تونیم فقط بایک بار اندازه گیری بفهمیم که کدوم یکی از این ده تا بسته خرابه ؟ یادتون باشه هر قرصی که خراب می شه دیگه وزنی نداره و وزنش صفر(0) می شه.یعنی وزن 1بسته از این قرص ها برابر صفر می باشد. حالا شما بگیدبایه باراندازه گیری چطور می تونیم بفهمیم که کدوم یکی از این ده تا بسته خرابه؟
من خیلی راهنمایی کردم واصلا نخواستم معما روبپیچونم.
عددها رو هم روند گرفتم نخواستم اعشاری بدم خلاصه تاجایی که شدکمکتون کردم.
منتظرجواب هاتون هستم اینوجواب بدیدتا معماهای سخت تربذارم.ارمین.$
:)>-دوستان توجه کنیدکه برای اندازه گیری ازیه ترازوی دیجیتال استفاده می کنیم که ترازوبعدازنشون دادن اولین عدد خاموش می شه

Only Math
3rd February 2009, 08:28 PM
همه جعبه ها رو روی ترازو میذاریم یکی از جعبه ها رو بر میداریم اگه از مقداری که ترازو نشون میده کم نشد جعبه مورد نظر همونه اگه کم شد جعبه بعدی رو از روی ترازو بر میداریم و انقدر این کارو ادامه میدیم تا به جعبه ای برسیم که با برداشتن ان عدد نشان داده شده بوسیله ترازو تغییر نکنه

ارمین
4th February 2009, 10:31 PM
همه جعبه ها رو روی ترازو میذاریم یکی از جعبه ها رو بر میداریم اگه از مقداری که ترازو نشون میده کم نشد جعبه مورد نظر همونه اگه کم شد جعبه بعدی رو از روی ترازو بر میداریم و انقدر این کارو ادامه میدیم تا به جعبه ای برسیم که با برداشتن ان عدد نشان داده شده بوسیله ترازو تغییر نکنه
داداش اشتباه جواب دادیشمادقت نکردی من گفتم که فقط بایک بار اندازه گیری اصلا یه ترازوی دیجیتال داریم که بعدنشون دادن اولین عدد خاموش می شه پس وقتی شما همه ی بسته ها روبا هم بذاری ترازویه عددی نشون می ده وخاموش می شه طوری مه شما می گی بایددونه دونه بسته ها روبرداریم ولی وقتی اولین بار10بسته رو باهم بذاری ترازوخاموش می شه بیشترفکرکن معما که این قدرراحت نیست{shame on you}

Only Math
6th February 2009, 04:39 PM
بسته ها رو از 1 تا 10 شماره میزاری بعد از اولی یکی از دومی 2 تا همینجور از 10 امی 10 تا بعد وزن میکنی باید وزن بدست اومده برابر وزن 55 قرص باشه به هر تعداد که کم بود اون کیسه خرابه (البته فک کنم باید ذکر کنی وزن قرص سالم و میدونیم و وزن قرص ها یکیه)

ارمین
6th February 2009, 08:22 PM
افرین درست جواب دادی تبریک می گم واقعا باهوشی مر30
منتظریه معمعای hard از نیوتن باش
{applause}

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد