PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر آسانسور فضایی

a.hahmad
15th December 2011, 11:01 PM
من بک ایده ناب برای این موضوع دارم . کمک کنید تا این ایده به ناسا برسد .

SaSaMc2
16th December 2011, 02:17 AM
چرا به ناسا؟

مگه خودمون فلجيم؟ [cheshmak]

yas-90
16th December 2011, 10:44 AM
اقای مدیر بازنشسته راست میگه ....مگه خودمون چمونه که نمیتونیم همچین ایده ای رو عملی کنیم.....

Mr.Geo22
16th December 2011, 04:13 PM
ایده ات رو کامل کن (خود ایده به تنهایی زیاد ارزش نداره)

منظورم ساخت نیست ها (اون که فقط خود ناسا زورش میرسه!!!)

منظورم اینه که یه پشتوانه قوی علمی داشته باشی

بعدش اون رو به صورت یه مقاله بنویس و بفرست برای یه ژورنال (که اگه به قول خودت ایده ی خوبیه بفرست به یه ژورنال معتبر -- ترجیحا امریکایی)

اون موقع اگه ثبت شد ارتباط با ناسا فکر نمیکنم زیاد کار سختی باشه...

ولی اگه همینجوری بخوای بفرستی فکر نمیکنم زیاد به حرفت گوش بدن!

حسین متقی
23rd December 2011, 01:50 AM
خیلی خوبه اما اگه این ایدتونو بگین خیلی بهتر میشه
چون اسانسور فضایی که الکی نیست
منم متاسفانه شمارو نمیشناسم
خیلیا مثل خود من یه ایده میدن ولی 2 ساعت بعد متوجه میشن اشتباه بوده و تحت تاثیر بعضی حرفا و فکرا بودن
اسانسور فضایی به غیر از ماهواره ی هم سرعت مداری با زمین(7.78کیلومتر برثانیه)
و ابر مواد با خاصیتهای خاص
خیلی چیزای دیگه میخواد که در تخصص یک نفر نمیگنجه
مثلا الان مسابقات مرتبط دانشگاهیش ساخت سریعترین اسانسور خورشیدی تا ارتفاع 50 متریه زمینه که حداکثر سرعت تا کنون خیلی کمتر از 1 متر بر ثانیه بوده
البته بازم من شما رو نمیشناسم و قضاوتی نمیکنم

Mr.Geo22
23rd December 2011, 12:39 PM
حسین جون داداش من این بنده خدا هم که نگفته میخواد یه آسانسور فضایی بسازه بفرسته واسه ناسا که!!!

مثلا برای ریسمان مورد نیاز تا اون جایی که من میدونم از نانو لوله های کربنی استفاده میکنن که ممکنه این دوستمون تو این زمینه تخصص داشته باشن و ایده ی فوق العاده ای برای داشتن ریسمان های بهتر ارایه بدن و اصلا هم کاری به بقیه قسمت های این آسانسور نداشته باشن...

a.hahmad
8th February 2012, 08:44 PM
از تمامی دوستانی که نظر دادند کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم . ایده ای که من مطرح می کنم در حد یک ایده قابل تحقق است ولی مشکلی که وجود دارد امتحان این ایده و تحقیق و تکمیل آن است . دوستان عزیز این ایده کپی شده از ایده موجود یعنی همان طناب نانو کربنی که به یک ماهواره وصل شده نیست .بلکه من حرف تازه ای دارم . در ایده ی من خبری از طناب و ماهواره نیست بلکه تاسیسات عظیم لیزری است که می تواند این امر را تحقق بخشد . همانطور که گفتم این یک ایده است که با توجه به علم موجود کاملا قابل تحقق است فقط مشکل تحقیق ، آزمایش و تکمیل این ایده است . هر کسی که به این موضوع علاقه مند است و می تواند قام مفیدی در این موضوع بردارد می تواند با ایمیل من تماس حاصل کند . من در خدمتتان هستم . با تشکر فراوان

عرفان سلیم زاده
9th February 2012, 10:48 AM
از تمامی دوستانی که نظر دادند کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم . ایده ای که من مطرح می کنم در حد یک ایده قابل تحقق است ولی مشکلی که وجود دارد امتحان این ایده و تحقیق و تکمیل آن است . دوستان عزیز این ایده کپی شده از ایده موجود یعنی همان طناب نانو کربنی که به یک ماهواره وصل شده نیست .بلکه من حرف تازه ای دارم . در ایده ی من خبری از طناب و ماهواره نیست بلکه تاسیسات عظیم لیزری است که می تواند این امر را تحقق بخشد . همانطور که گفتم این یک ایده است که با توجه به علم موجود کاملا قابل تحقق است فقط مشکل تحقیق ، آزمایش و تکمیل این ایده است . هر کسی که به این موضوع علاقه مند است و می تواند قام مفیدی در این موضوع بردارد می تواند با ایمیل من تماس حاصل کند . من در خدمتتان هستم . با تشکر فراوان

سلام
پیشنهاد میکنم که در کنار ما تو همین سایت به تکمیل شدنش بپردازید چون معمولا برای تحقیقات نیاز به گروه دارید ما میتونیم از لحاظ علمی و فنی راهنمایی تون کنیم.
در ضمن اول ثبتش کنین بهتره اخه بعدش تا 30 میلیون تومان وام ساخت نمونه میتونید بگیرید که فکر کنم کافی باشه.
موفق باشید.[golrooz]

Joseph Goebbels
9th February 2012, 08:35 PM
در ایده ی من خبری از طناب و ماهواره نیست بلکه تاسیسات عظیم لیزری است که می تواند این امر را تحقق بخشد . همانطور که گفتم این یک ایده است که با توجه به علم موجود کاملا قابل تحقق است فقط مشکل تحقیق ، آزمایش و تکمیل این ایده است .

بیشتر توضیح میدین ؟

اینکه میگین خبری از ماهواره نیست چیه ؟

یعنی شما می خواین با لیزر اسانسور رو در فضا حرکت بدین ؟ اون هم در جهات مختلف ؟

a.hahmad
15th February 2012, 04:15 PM
با تشکر از شمادوستان عزیز که در این موضوع شرکت کردین . در توضیح بیشتر فقط میتونم بگم که ایده اصلی آسانسور از اینجا شروع شده که انسانها بتونن با هزینه کم و امنیت بیشتر به سفرهای فضایی برن و هر ایده و طرحی که این مزیت را داشته باشه به عنوان ایده برتر مطرح خواهد بود . پس طرح و ایده ای که من نیز در نظر دارم در همین زمینه و برای امنیت و کم هزینه بودن سفرهای فضایی است . حالا اگر منو بیشتر درک کنین ،نمی تونم جزئیات بیشتری از طرح رو بگم و فقط دنبال اساتید و متخصصانی هستم که بتونن واقعا در تکمیل این طرح به من کمک کنن چرا که اگر این ایده عملی شود یک تحول بزرگ در صنایع و هوا فضا خواهد بود . پس با عرض معذرت تمنا دارم از دوستان ، کسانی که واقعا می تونن کمک کنن با ایمیل من تماس حاصل کنن . ممنون .ایمیل من : a.hahmad@ymail.com

Joseph Goebbels
24th February 2012, 09:36 PM

این شاید یکی از ملزومات همیشگی داستان های علمی- تخیلی باشد، اما یک شرکت ساختمانی ژاپنی اعلام کرده که تا سال ۲۰۵۰ یک آسانسور فضایی قابل استفاده تولید خواهد کرد. خب، آماده ایستادن در صف آسانسور برای رفتن به فضا باشید!

طبق گزارش های منتشره، شرکت ساختمانی Obayashi Corp گفته است که قصد دارد آسانسوری فضایی با قابلیت جابجایی مسافران به ارتفاع ۳۶۰۰۰ کیلومتری بالای سطح زمین را تا سال ۲۰۵۰ آماده بهره برداری کند. طبق برنامه این شرکت قرار است از نانولوله های کربن که ۲۰ برابر محکم تر از فولاد هستند، برای تولید کابل های این آسانسور استفاده شود. این کابل ها تا وزنه تعادل آسانسور که در ۹۶۰۰۰ کیلومتری سطح سیاره ما قرار گرفته، ادامه می یابند. یعنی ارتفاعی برابر با یک چهارم فاصله زمین تا ماه!

برای رسیدن به ایستگاه بالایی این آسانسور که در ارتفاع ۳۶۰۰۰ کیلومتری قرار دارد، از ماشین های ویژه ای استفاده می شود که توانایی حمل ۳۰ مسافر را داشته و با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند. سخنگوی اوبایاشی می گوید:

در حال حاضر تخمین دقیقی از هزینه های این پروژه نمی توان داشت. به هر حال، ما سعی می کنیم که فرآیند مداومی را پی گیریم که تا چنین کاری مانند یک رویای ساده به انتها نرسد.
اما نویسنده گیزمودو می گوید که می تواند تخمین درستی از هزینه ها داشته باشد: مضحک، غیر ضروری و گرانقیمت! البته همیشه در برابر ایده های جدید چنین نظراتی هم مطرح بوده و باید تا پایان پروژه منتظر ماند و به دنبال کابردهایی جدی تر از مسافرت های تفریحی و فانتزی فضایی برای چنین پروژه عظیمی بود.

البته شاید جالب باشد که بدانید این شرکت تنها مبارز این میدان مسابقه نیست و خبرهایی که سال گذشته میلادی از آزمایشگاه سری گوگل (http://gizmodo.com/5859202/googles-secret-ideas-factory-could-put-you-in-a-space-elevator) به بیرون درز کرد، آنها هم به دنبال طرح های مشابهی برای آسانسور فضایی هستند! به نظر شما آیا امیدی برای تحقق پیشگویی های آرتور سی کلارک در کتاب سرچشمه های بهشت وجود دارد؟

http://www.narenji.ir/4067

a.hahmad
28th February 2012, 03:49 PM
دوست عزیز با تشکر از اطلاعاتی که ارائه کردین . ولی یک نکته در این میان وجود دارد که این امر می تواند بسیار زودتر از 2050 و با هزینه کمتر اتفاق بیافتد . طرحی که من مطرح کردم مبتنی بر نانو لوله های کربنی که تنها پیشرفت آن در حدود چند میلی متر طول است نیست و این مزیت بزرگی است . چرا که متفاوت فکر کنید تا متفاوت باشید . مزیتی که طرح من داره اینکه از تمام قید بند ها رها شده و با نگاهی نو و نه صرفا تقلید و نمونه برداری از طرح های گذشته طراحی شده و بر اساس تحقیقاتی که داشتم کاملا قابل اجرا می باشد . تنها مشکل من یک آزمایشگاه مجهز برای تولید نمونه اولیه است .

*D_Space Girl*
6th August 2012, 09:33 PM
ببخشید من خودمو قاطی این موضوع ها میکنم...نه علمشو دارم نه تحصیلاتشو نه کلا هیچی ولی وقتی اسم آسانسور فضایی رو دیدم یاد ایده ی ژاپنی ها افتادم که اونهام قرار بود یه آسانسوری به فضا بزنن گفتم شاید بتونه کمک باشه:

http://konjkav.com/images/image.php?w=200&h=200&url=/images/news/N-961330107685.jpeg

شرکتی ژاپنی در نظر دارد ارتفاع استفاده از تجهیزات آسانسور را تا حد غیر قابل تصوری افزایش دهد و از آن برای انتقال مسافر و بار به فضا استفاده کند.

شرکت "اوبایاشی" امیدوار است بتواند تا سال 2050 بهره برداری از آسانسور فضایی خود را آغاز کند، آسانسوری که قرار است با استفاده از نوارهای نانوکربنی ساخته شده و می تواند تا یک چهارم مسیر زمین تا ماه منبسط شده و بالا برود.

طرح اصلی این است که وزنه تعادلی در انتهای این آسانسور 96 هزار کیلومتری کل ساختار را که به پایگاه بر روی زمین متصل است، ثابت نگه دارد.

به این شکل مسافران می توانند با استفاده از خودروهایی ویژه از سطح زمین به ایستگاهی مسکونی تحقیقاتی در ارتفاع 36 هزار کیلومتری سفر کنند، سرعت این خودرو 200 کیلومتر بر ساعت خواهد بود و مسافران با این سرعت یک هفته در راه خواهند بود.

انرژی مورد نیاز برای چنین سفری از صفحات خورشیدی که در ایستگاه مسکونی نصب شده اند تامین خواهد شد.

ایده ساخت آسانسور فضایی برای اولین بار در سال 1895 و توسط دانشمندی روسی ارائه شد، وی ایده خود را از ساختار برج ایفل الهام گرفته بود و از آن زمان تا به حال بر روی این موضوع مطالعات و مباحثات زیادی انجام گرفته است.

اما یافتن ماده ای سبک و مقاوم برای ساخت چنین کابلی از بزرگترین موانع برای حقیقی ساختن این ایده قدیمی به شمار می رفت. اکنون "اوبایاشی" و دیگر محققان باور دارند نانولوله های کربنی می توانند چنین وظیفه ای را به عهده بگیرند.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، اوبایاشی امیدوار است در سال 2050 این آسانسور بتواند 30 مسافر را، شاید با کمک گرفتن از موتورهای مغناطیسی خطی، به همراه خود به فضا ببرد.

این شرکت هنوز هزینه ساخت و موقعیت بنای این آسانسور را اعلام نکرده است اما از آنجایی که برای محکم نگه داشتن این سازه به نیروی مرکزی نیاز است بهترین موقعیت برای ساخت آن در استوا خواهد بود.

منبع:ایروسنتر

ربطی به این نداره؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد