PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تصویری از سر بریده امام حسین بربالای نیزه در موزه لوور پاریس

RAHA.G
26th August 2011, 11:14 AM
اگر کسی طاقت دیدن این عکس رو داره روی لینک زیر کلیک کنه

تصویری از سر بریده امام حسین(ع) در موزه لوور فرانسه

http://uc-njavan.ir/images/iwybo1lbznmmnq8flr55.jpg

در موزه لوور پاریس پرده سیاه قلمی موجود است که بر کرباس ترسیم شده و طبق بررسیهای باستان شناسی بیش از هزار و سیصد سال از ترسیم آن می گذرد و نام راهب نصرانی به خطّ لاتین قدیم در سمت راست پایین تصویر حک شده است.
بر اساس مستندات تاریخی این تابلو را یک راهب نصرانی در محلّ رأس الحسین حلب پس از مشاهده سر مطهر حضرت سیّدالشّهدا(ع) بر سر نیزه یزیدیان ترسیم کرده است.
این پرده پس از دست به دست شدنهای متوالی، توسّط فرانسویها از آلمانیها خریداری و اکنون در موزه لوور پاریس نگهداری می شود.
تصویر فوق عکسی از این سیاه قلم است.
این عکس یادگاری از دوست ارجمندم جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمصطفی میرمحمدی عزیزی بود که در همایش بین المللی اخلاق و حقوق بشر بایکدیگر دیداری داشتیم.

عرفان سلیم زاده
26th August 2011, 11:44 AM
باورم نمیشه...
اصلا باورم نمیشه...
اگه واقعا این عکس درست باشه یعنی وای!!!

RAHA.G
26th August 2011, 02:07 PM
باورم نمیشه...
اصلا باورم نمیشه...
اگه واقعا این عکس درست باشه یعنی وای!!!

باورش برای خودمم سخته
با این حال گفتم بزارمش تو سایت تا نظر بچه ها رو هم بدونم
خوشحال میشم که نظر بدید[shaad]

عرفان سلیم زاده
26th August 2011, 03:07 PM
تکان دهنده است...[negaran]

win-boy
26th August 2011, 03:43 PM
سلام،
گذاشتن و دیدن این عکسا بیشتر ghesavate ghalb میاره!
واقعی هم نیست!!!!

XXehsanXX
26th August 2011, 08:51 PM
اگه واقعی هم نباشه یه چیزو خوب بیاد ماها میاره
اونم اینه که امام حسین واسه چه هدفی به شهادت رسیده

*پدر بزرگ
26th August 2011, 10:29 PM
به نظر من هم واقعي نيست[tafakor]

haniye.R
1st September 2011, 03:14 PM
امام حسین ما خیلی خوشگل تر از این حرفاست....!!!!!
یه جوری شدم وقتی این عکسو دیدمsh_omomi15[nadidan]

kamanabroo
8th September 2011, 04:45 PM
مسلما این تصویر زائیده ذهن نقاشش بوده

شما همین الان اگه یه نقاش تصویرتون رو بکشه باز هم می گید این من نیستم! خیلی نکات ریز و درشت رو اشکال می کنید
حالا یه شخصی در سالیانی پیش یه تصویری کشیده، این موجب اثبات چیزی نمیشه

منم با نظر win-boy (http://www.njavan.com/forum/member.php?171334-win-boy) موافقتم دیدن این تصویر بخاطر اینکه حقش ادا نمی شه و ... موجب قساوت قلب میشه
حقش ادا نمیشه یعنی اینکه مثل امام سجاد علیه السلام که هر وقت سربریده ای می دیدند به یاد کربلا زار زار گریه می کردند و ...

طبق روایات ائمه از حسن ظاهر هم برخوردار هستند
به نظرم این تصویر ذهن بیننده رو خراب می کنه.

بهـمن
8th September 2011, 07:26 PM
نه کاری به امام حسین دارم و نه اسلام!
ولی فکر نمیکنم واقعی باشه!

312
25th September 2011, 03:44 AM
تو تاريخ نقاشي بايد ديد اجراي پرسپكتيو ونمايش گودي وبرجستگي و نمايش بعد (bod) فضايي از حدود چه سالهايي رواج پيداكرده؟
1300 سال به نظرم تخيليه.ميشه آثار نقاشان قرن 6 ميلادي رو از لحاظ اجراي پرسپكتيو ونمايش بعد با اين تصوير مقايسه كرد.

رهگذر07
4th October 2011, 11:54 AM
با عرض سلام خدمت همه دوستان خوبم
همونطور که همه دوستان اتفاق نظر دارند به نظر من هم این عکس واقعی نیست
دلیلم هم اینه که تا اونجایی که من قیافه عرب ها رو دیدم نژاد عرب چنین قیافه ای نداره

عرفان سلیم زاده
4th October 2011, 04:40 PM
بیایید این بحث رو با یه صلوات ختمش کنید و ارزو کنیم یه روزی موفق به چهره اقا امام حسین بشیم!

RAHA.G
4th October 2011, 04:58 PM
از همه دوستان بابت نظراتشون خیلی خیلی ممنونم
منم فکر میکنم آقا عرفان درست میگن
برای عاقبت بخیر شدن خودتون صلوات
انشاالله که همتون از یارای با وفای آقا امام زمان باشید دوستای گلم

ali.ma
16th November 2011, 06:49 PM
من خودم به واقعی بودن این تصویر ایمان دارم معتبرترین شمایل موجود در ایران در مسجد انصارالحسین واقع درجنوب تهران خ هلال احمر وخ عباسی هست وفقط شب هفت محرم وشب عاشورا باز میشود و دلیل ایمان داشتنم به این عکس این اینه که چند سال پیش این مسجد دچار آتش سوزی شد وتنها چیزی که دچار سوختگی نشد همین تصویر بود اگه این معجزه نیست پس چیه؟میتونید برید وتحقیق کنید واما در مورد زیبایی امام من این را قبول دارم امام حسین زیبا بود ولی تو 65 سالگی و به فجیح ترین شکل ممکن شهید شد و این روی چهره اش تاثیر گذار باشه و البته تصویر نمیتونه بگه امام زیبا نبوده

behzad.masoomi
16th November 2011, 06:54 PM
مسلما این تصویر زائیده ذهن نقاشش بوده

شما همین الان اگه یه نقاش تصویرتون رو بکشه باز هم می گید این من نیستم! خیلی نکات ریز و درشت رو اشکال می کنید
حالا یه شخصی در سالیانی پیش یه تصویری کشیده، این موجب اثبات چیزی نمیشه

منم با نظر win-boy (http://www.njavan.com/forum/member.php?171334-win-boy) موافقتم دیدن این تصویر بخاطر اینکه حقش ادا نمی شه و ... موجب قساوت قلب میشه
حقش ادا نمیشه یعنی اینکه مثل امام سجاد علیه السلام که هر وقت سربریده ای می دیدند به یاد کربلا زار زار گریه می کردند و ...

طبق روایات ائمه از حسن ظاهر هم برخوردار هستند
به نظرم این تصویر ذهن بیننده رو خراب می کنه.

من خودم به واقعی بودن این تصویر ایمان دارم معتبرترین شمایل موجود در ایران در مسجد انصارالحسین واقع درجنوب تهران خ هلال احمر وخ عباسی هست وفقط شب هفت محرم وشب عاشورا باز میشود و دلیل ایمان داشتنم به این عکس این اینه که چند سال پیش این مسجد دچار آتش سوزی شد وتنها چیزی که دچار سوختگی نشد همین تصویر بود اگه این معجزه نیست پس چیه؟میتونید برید وتحقیق کنید واما در مورد زیبایی امام من این را قبول دارم امام حسین زیبا بود ولی تو 65 سالگی و به فجیح ترین شکل ممکن شهید شد و این روی چهره اش تاثیر گذار باشه و البته تصویر نمیتونه بگه امام زیبا نبوده

msd21
16th November 2011, 08:35 PM
من که عکس امام حسین رو تا حالا ندیدم و با دیدن این عکس نمیتونم بگم که شمایل امام حسین نیست
ایشون هم یه انسان بودن و میان ما آدما مثل ما ها زندگی کردن از ایشون تصویر خیالی برای خودتون نسازید
زیبایی شون معنویتشون بوده نه در چهره

تووت فرنگی
17th November 2011, 06:48 AM
الکیه اســـــــــــــــــــاس

sheri khoshgele
17th November 2011, 10:55 AM
اره امام حسين ما قشنگتر بوده.اين عكس يه حاليه.من ميترسم ازش!يعني واقعيه!من باورم نميشه.

parham0
27th November 2011, 04:36 PM
دوستان عزیز حالا این چه سر مبارک امام حسین (ع) باشد یا نه..مهم نیسیت..مگه شما امام حسین رو به خاطر خشکلیش دوست دارین اگه اینطوره شما اون مجنونه هواس بازین که پی لیلی ها ی زیادی رفت..به نظرم این یه امتحانه حسینیه..که کسانی که ادعای دوست داشتن و محب بودن میکنن سنجیده شند .حسین و باید به خاطر حسین بودنش دوست داشت و راهی که نشانمان داد..البته فراموش نشود که این عکس از خیلی از مراجع رد شده است..طبق گفته خود مسیحی ها ..نقاش با این که سر مبارک رو در اختیار داشت با زهم از کشیدن ان عاجز بود..وقتی از سر جدا شد..از تخیلات ذهن خود عکسی کشید.از نظر علمی هم اون موقع عکس 3 بعد وجود نداشته..که جزئیات و نشون بده..پس دروغی محض نیست برای تشویش اذهان مسامانان..موفق باشید

kazem.1366
29th November 2011, 09:52 AM
اولا ارزش حضرت به قیافه نیست. معرفت به حماسه کربلا برای نجات اسلام و معرفت به امام حسین واقعا مهمتره. و خدا میدونه که آیا نسبت داده شده در مورد این عکس به سر امام حسین درسته یا نه. چون حتی اگر واقعا توسط راهب مسیحی در اون زمان نقاشی شده باشه (که قابل تردید جدی هست) نمیشه ادعا کرد حتما سر امام حسین علیه السلام هست. چون در اون واقعه سرهای بسیاری جدا شد و با توجه به 57 ساله بودن حضرت در واقعه عاشورا معلوم نیستٰٰ شاید این سر یکی از اصحاب امام باشه. در ضمن تصویر گری های این چنین موجب پایین اومدن سطح معارف مربوط به امام حسینه و اصلا امام حسین ارزشش به حماسه و نجات اسلامه نه به قیافه. چه بسیار زیبا رویانی که از حیوان هم پست ترند. والسلام

Arash_tanha
4th December 2011, 03:55 PM
به نظر منم واقعی نیست.............[tafakor]

شه پری
11th December 2011, 10:56 AM
واقعی نیست
همین و بس

پیتر
23rd November 2012, 12:40 PM
این تصویر موقعی کشیده شده که ساعتها از شهادت اقامون گذشته ضمن اینکه چند روز تشنگی و تحمل گرمای زیاد و حوادث عاشورا و گرد و غبار و خون تاثیرشو رو چهره گذاشته و اشتباهات نقاش هم باید در نظر بگیریم. به نظر من میتونه واقعی باشه.

RAHA.G
17th November 2014, 09:00 AM
سلام به دوستای گلم
با توجه به اینکه این پست خودم توی سایت گذاشتم لازم دونستم که نکته ای رو به دوستای گلم بگم
با توجه به خاطره ای که نوه آقای بروجردی تعریف میکردن زمان آقای بروجردی اعلام کردن که عکسی از سر بریده آقا امام حسین در یکی از موزه های روسیه موجوده
عکسی از اون عکس برای آقای بروجردی میارن و ایشون اون عکس داخل جعبه چوبی گذاشته و اون جعبه رو تو کتابخونه خودشون قرار میدن
ی مدت از اون ماجرا میگذره و موریانه ب جون کتابا و کتابخونه ایشون میفته با توجه به گفته ایشون موریانه جعبه چوبی و برگه های داخل اون جعبه رو میخوره و تنها برگه ای که کوچیکترین آسیبی نمیبینه اون عکس بوده
و حالا من نمیدونم این عکس همون عکس هست یا ن
ولی از کسایی که تو شهر مقدس قم زندگی میکنن میخوام که ی سری ب کتابخونه آقای بروجردی بزنن و سوال کنن ببینن که اون عکس اونجا موجود هست یا ن
اگر خودمم مسیرم ب قم خورد حتما ی سر ب کتابخونه میزنم و سوال میکنم

parsa_1988
22nd November 2014, 10:06 PM
باورش برای خودمم سخته
با این حال گفتم بزارمش تو سایت تا نظر بچه ها رو هم بدونم
خوشحال میشم که نظر بدید[shaad]
چرا وای اونم به این بزرگی؟
شایدم واقعی باشه

امام ما هم انسان بودن

بمظرم این چیزا مهم نیست که ایشون چه شکلی بودن

خشگل بودن یا چهره معمولی داشتن

مهم اینه که بدونیم چرا شهید شدن؟

ما درون را بنگریم و حال را - نی برون را بنگریم و قال را (https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CEcQFjAE&url=http%3A%2F%2Frezamans.persianblog.ir%2Fpost%2F 270%2F&ei=1dlwVLeDNeXmyQOl64DgBg&usg=AFQjCNF8GY1Z7OkT0TYYviedwTlOfW9sCg)

هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من[golrooz][golrooz][golrooz]

بلدرچین
22nd November 2014, 11:01 PM
حالم بد شد...

RAHA.G
23rd November 2014, 08:28 AM
حالم بد شد...

چرا حالت بد شد؟

ام.جی
23rd November 2014, 10:23 PM
سلام.
من یه داستان شنیده بودم از حوادث کربلا که بعد از شهادت امام و یارانش، قافله سر امام رو که داخل تشت گذاشته بودن، شب توی دیر راهبی توقف میکنن. و اون راهب شب وقتی همه خوابن و داره عبادت میکنه، میبینه نو شدید از یه تشت داره متشعشع میشه و فرشته ها دسته دسته دارن نازل میشن و اونجامیرن (البته این داستان رو خیلی وقته خوندم و الان کاملا و دقیق یادم نیست اما کلا همین طور بود). بعد ازاون اتفاق اون راهب سر نورانی رو داخل تشت میبینه و وقتی میفهمه چه کسی هست و چه اتفاقاتی افتاده، بشدت متعجب و ناراحت میشه و اونها رو لعنت میکنه و میگه که ما برای کم ترین فرد مذهبی و دینی خودمون مقام ها و احترامات ویژه ای قائل هستیم و شما.......!!!. ولیحرفی از نقاشی کشیدن نبود. بهرحال این نقاشی ممکنه بعدها ایجاد شده باشه (طبق روایات) ولی چهره شون که شبیه نیست به روایات. هرچند هم شرایط جنگی و خونریزی و ... وجود داشته ولی به نظر من زیباتر و نورانی تر بودن.
خدایا منو ببخش، به عکس ربطی نداره ولی یاد یه فرد یهودی الاصل ترکیه ای افتادم که از لحاظ روانی مشکل داره ولی دست نشانده و دست پرورده یهودیانه و قیافه خودش رو (از لحاظ فرم ریش و این چیزا !) مثلا شبیه به امامانمون درست کرده و بسیار ادعاهای خنده اور و مسخره ای داره. و حتی گفته من طبق روایات بهم میخوره امام زمان باشم!! (اسم واقعیش عدنان اکتار و اسم غیر واقعیش هارون یحیی). و گویا خیلیااین فرد رو نمیشناسن به درستی و تعداد زیادی هم کتاب بیرون داده(که اثار خودش هم نیست، فقط اسمش بعنوان مولف میره پای کتابا!)

LUCKLY
27th November 2014, 11:31 AM
نظرات دوستان رو که میخوندم به این فکر افتادم که واقعا چرا گاهی وقتا ما به خیلی چیزا اونطور که باید نگاه نمیکنیم و از اصل موضوع دور میشیم چه فرقی هست بین واقعی بودن یا نبودن این تصویر ...........
مهم واقعی بودن امام حسین و قیامشه حتی اگه این تصویر واقعی هم نباشه باز همین که یک لحظه باعث میشه ما به فکر فرو بریم و متاثر بشیم کافیه
مهم واقعی بودن اسیری خواهر مولا و بالا رفتن سرش به نیزه هاس ...
دوست عزیزی که میفرمایید اگه این تصویر واقعی باشه یعنی وااااااااااااای نفس این تصویر واقعیه حتی اگه خودش واقعی نباشه اینهمه سند تاریخی و حدیث و روایات هست که واقعه کربلا رو تصدیق میکنن
واقعا یه لحظه که روی این موضوعات عمیق شیم به این میرسیم که چه انسانهایی بودن اون 72 شهید پر پر شده به شخصه خود من اگه اون زمان بودم مطمئنم که تو صف آقایی که الان اسمش میاد و دلم میلرزه نمیبودم چون انقدی ایمانم قوی نیست که بتونم جونمو با خدا معامله کنم هنوز اسیر خودمم واقعا خدا رحمتشون کنه چه بزرگ مردان و شیر زنانی بودند السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک

محمد حسین بابایی فرد
27th November 2014, 02:32 PM
این تصویر واقعی نیست مثل همون عکس امام علی که انتشار پیدا کرد

مدیر تالار مذهبی
27th November 2014, 08:53 PM
تصویری از سر بریده امام حسین بربالای نیزه در موزه لوور پاریس

این عکس یادگاری از دوست ارجمندم جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمصطفی میرمحمدی عزیزی بود که در همایش بین المللی اخلاق و حقوق بشر بایکدیگر دیداری داشتیم.

سلام خدمت دوست گرامی
با توجه به اینکه هیچ سند درست و محکم و عقلانی برای اثبات درستی انتساب تصویر مذکور به امام حسین علیه السلام وجود ندارد لذا لطف کنید و عکس مورد نظر رو از مطلب حذف کنید.

چون غیر از ایجاد تشویش ذهنی و کراهت ظاهری ، چیزی را در بر ندارد.

با تشکر[golrooz]

ll
27th December 2014, 06:56 PM
امام حسین ما خیلی خوشگل تر از این حرفاست....!!!!!
یه جوری شدم وقتی این عکسو دیدمsh_omomi15[nadidan]
واقعا منم همینطور اصلا نمیتونم قبول کنم عمرا واقعی باشه.........[taajob][nadidan]

plarak12
27th December 2014, 08:00 PM
سلام خدمت دوست گرامی
با توجه به اینکه هیچ سند درست و محکم و عقلانی برای اثبات درستی انتساب تصویر مذکور به امام حسین علیه السلام وجود ندارد لذا لطف کنید و عکس مورد نظر رو از مطلب حذف کنید.

چون غیر از ایجاد تشویش ذهنی و کراهت ظاهری ، چیزی را در بر ندارد.

با تشکر

ینده هم با نظر فوق کاملا موافقم و اصلا اشاعه چنین مواردی درست نیست و ....

اما فقط یچیز رو بگم و اون اینه این تصویر رو در دوران کودکیم در خانه پدر بزرگم دیده بودم و ذیل عکس درج شده بود ، :
دقیق یادم نیست چی بود و مضمون چنین بود : که تصویر مربوط به امام حسین (ع) بوده و تصویرگر هم راهب مسیحی و ...
(که فکر میکنم منظور از راهب همان کسی ست که در روایات همان راهبی که یک شب سر امام رو به امانت گرفته بود و با عطر و گلاب شست شو داده بود و .... ماجرا )

صلی الله علیک یا اباعــــــبدالله الحسین(ع)[golrooz]

PARASISTEM
27th February 2015, 01:10 PM
این عکس واقعی خود حضرت هست چونکه مدارکش موجود می باشد

312
27th February 2015, 05:28 PM
این عکس واقعی خود حضرت هست چونکه مدارکش موجود می باشد
سلام.خیلی چیزها موجود هست ولی قابل اثبات نیست.شما این مدارک موجود رو برای اثبات ارائه بدید.وگرنه که هیچی[golrooz]

SAJDEHGAR
28th May 2015, 11:43 AM
السلام و علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع) .
با سلام !
با حال خرابی در حال سرچ زدن بودم که این تاپیک بالا اومد ! به همین دلیل اولین پست من این طوری شروع میشه :

دوستان و عزیزان خیلی ها هستند که از هر دینی ممکنه در این تاپیک شرکت کرده باشن و با هر قصدی و یا نیتی چه خوب وچه بد نظرهای محترمشون رو داده باشن ! و دوستانی اضهار داشته اند که به من به شخصه خوشم نیامد : مثلا ً : "وای حالم بد شد " : باید کمی با تانی و دقت بیشتری جمله ها و کلمات رو به کار برد : وارد جزئیات نمی شوم .
اما در خصوص عکس : به نظر من نمی تونه خود سیمای ابا عبدالله الحسین (ع) باشه ! و چند سوال اساسی می تونه کمک کننده به ما باشه :
1- چرا سیمای هیچ یک از امامان معصوم ما کشیده نشده است و فقط این حسین (ع) است که طراحی شده است ؟
2- چرا سیمای دشمن ایشان که لعنت خدا بر او بیشتر باشه : کشیده نشده است تا به حال ؟
3- چرا یک مرجع کامل دینی و مراکز تحقیقاتی ما تا به حال به طور رسمی عکسی را تایید نکرده اند ؟
4- این تصویر با توجه به نژاد عرب بودن مقایرت ندارد ؟
و بررسی ها
1- احادیث و روایات بسیاری از سیمای امام حسین (ع) مطرح است که با این تصویر هم خوانی ندارد : مثلا
"در بیش‌تر منابع حدیثی و تاریخی و رجالیِ کهن از شباهت حسین ‌بن علی به پیامبر اکرم سخن گفته شده و در یک روایت، امام حسین شبیه‌ترین فرد به پیامبر وصف شده است."
البته موارد بیشتری هم هست سرچ کنید .
2-بر اساس نظر مشهور امام حسین(ع) در سن پنجاه و هفت سالگی به شهادت رسیدند. به نظر شما این تصویر میتواند تصویر یک فرد 57 ساله باشد ؟
3-حالت محاسن و صورت آقا سالم نشون داده شده ولی در نقل ها داریم :
سيماي انبيا بر آن حضرت بود و در هيبت همچون جدّ خود بود که پيشانيها در برابرش به تواضع مي افتادند. يکي از جلادان پليس ابن زياد در وصف هيبت عظيمش مي گويد: «نور چهره اش و جمال هيبتش مارا از انديشيدن در مورد کشتن او به خود مشغول ساخت». ( آیا این تصویر این زیبای را دارد ؟ )
روز طف، ضربات شمشيرها و زخمهاي نيزه ها نور چهره اش را پنهان ننمود و در شکوه و زيبايي منظر، همچون ماه تمام بود و در اين باره «کعبي» مي گويد:

و مجرح ما غيرت منه القنا حسناً
و لا اخلقن منه جديدا
قد کان بدراً فاغتدي شمس الضحي
مذ ألبسته يد الدماء برودا

«وآن مجروحي که نيزه ها زيباييش را دگرگون نساختند و تازه اي از او را کهنه ننمودند».
یعنی اون نانجیب ها و حیوان صفت ها به هیچ جزئی از بدن اباعبدالله الحسین (ع) رحم نکردند ! و چهره آقا رو با نیزه و شمشیر ....
هم چنین در روایات و در مقتل ها داریم که : به سر بریده هم رحم نکردند و دندان های اباعبدالله الحسین(ع) را با چوب خیزران شکستند . در حالی که در تصویر سالم نشان داده شده است .

لسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ

h sadegzadeh
28th May 2015, 12:25 PM
با تشکر از اطلاع رسانی خوبتان.متاسفانه چنین تصاویری باعث اشفتگی عموم افراد میشود که بدون اطلاع دقیق وعدم اگاهی به سرعت درتمام صفحات فضای مجازی پخش میکنند.

حسنعلی ابراهیمی سعید
29th May 2015, 03:10 PM
به نظر میرسه باز داستانی در راه دارند این آقایان لندن نشین
تصویری با ریش منظم شده .
واقعآ به هر شکلی که دوست داشته باشند با احساسات مسلمین بازی میکنند

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد